• Ново
висококачествен 10,4-инчов 2*LAN безвентиляторный промишлен панелен КОМПЮТЪР с 2 GB оперативна памет и 32 г SSD

висококачествен 10,4-инчов 2*LAN безвентиляторный промишлен панелен КОМПЮТЪР с 2 GB оперативна памет и 32 г SSD

BGN 709.09
В магазина

Брой продукти


висок квалитет 10.4 инчен fanless индустриски панел компјутер со 2 Gb ram меморија

индустриски панел pc информации :
1.На Fanless индустриски панел компјутер е направен од брусен алуминиум во убава форма, а не кабелот е добар во shockproof, и висока ефикасност при ниска потрошувачка на енергија, може да се користи во тешко средини. Таа поддржува безжична 3 G/WIFI.
2. Со shockproof, влага-доказ, водоотпорен и dustproof (исполнат NEMA IP65 стандард), висока температура отпорни, мулти-solt и лесно да се прошири карактеристики, па тоа е широко се користат во индустриски контрола,контрола на возило, животната средина контрола ,Miliary контрола,Мониторинг систем,Мрежа за безбедност,Digital signage,Датум storge и други автоматизација апликации.
3. Со 10.4 инчен resistive екран на допир , светлина и контраст може да се прилагоди, и исто така имаат standby режимот на штедење на енергија.Тоа со интегриран индустриски одделение ниско-енергетски вградени плоча, поддршка на Windows 7 (Пре-инсталирате), Windows XP / win7 систем ,СП,HDD,SDD, повеќе I/O интерфејси.
fanless индустриски компјутер панел
Модел
ППЦ-104 P 285x215x46.8мм
големина на екранот
AUO 10.4 инчен
Приказна површина
211.2 x 158.4 mm
Резолуција
800*600
Контрастот
700 : 1 Typ
Scr екран бои
262 K/16.2 М 6-bit / 6-бит + FRC
Осветленост на дисплејот
450cd/м2
Екран на допир панел
Екран на допир панел на отпор
Chipest
Intel Atom D2550+ NM10
ПРОЦЕСОРОТ
Intel ATOM D2550 1.86 GHz
RAM меморија
DDR3 2 Gb MAX 8 Gb
Складирање
SSD 32 Gb ( Изборен 64 GB,128 GB,256 GB )
Систем
Windows 7 (Пре-инсталирате) Windows XP/ win7 / linux
LAN
2*RJ45 Intel RTL8111 C 1000 Mbps
USB 2.0
4
COM
4 6x COM (изборен)
VGA
1
HDMI
1
LPT
1 (изборен)
Микрофон Влез/излез
1 (изборен)
Безжична 3 G/WIFI
1(изборен)
Оперативен Влажност
5 ~ 85% (не-Кондензирање)
Оперативен Temp
-25 ~ 70 целзиусови степени степен
Складирање Temp
-40 ~80 целзиусови степени степен
Боја
Црна
Моќност
110 V-240 V AC
Адаптер
12 V / 5 A DC
Тежина
3.65 KG/set
Шенжен Lingjiang Компјутер Ltd. е професионална производител на индустриски матични плочи,индустриски панел КОМПЈУТЕР,индустриски КОМПЈУТЕР и така натаму.
Имаме 6 години искуство во оваа област и имаат добра репутација во оваа област.
Производите се продаваат на повеќе од 100 земја,Европа,Блискиот Исток,Југоисточна Азија, Америка и др.
Нашите производи имаат освоено високи пофалби од купувачите низ целиот свет.
Сите наши производи имаат CE,Ro SH и препораките на FCC сертификат, гаранција е 18 месеци.
skype : lingjiang8819
Гаранција :
l 18 месеци гаранција,
l Ако производот е неисправен ,ве молиме да забележите нас во рок од 3 дена,По примена.

Подробности

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
НПК-104P
търговска марка:
Лин Цзян
Тип:
Индустриален Монитор
операционна система:
win10 / win7 / xp / linux
ПРОЦЕСОРА:
Intel Atom D2550 1.86 Ghz
Област На Дисплея :
211,2 x 158,4 мм
Разделителна способност:
800*600
Яркост:
400 нита
IO:
4xCOM, 3xUSB, 2xLAN, микрофон
Съхранение:
SSD 32Gb / 2GB Ram
сензорен екран:
5 Тел Сензорен Екран
Работна температура:
-25 +75 КЛ
Тип:
промишлен панелен КОМПЮТЪР

Те също купуват с този продукт

TP4056 1A литиева батерия специален pad кабел за зареждане на модул МИКРОИНТЕРФЕЙС

BGN 7.00 7.50

Карактеристики : 100% Сосема Нов Модул име : литиум батерија плоча Полнење на струјата : 1 (прилагодливи) влезен напон : 4.5 V до 4,5 V Целосно наполнет притисок : 4.2 V влезен интерфејс : МИКРО интерфејс Големина на : 25 * 19 * 10 мм Пакетот вклучува : TP4056 полнење модулЗа Превозот : 1...

ХНВ-SSOP28-DIP28 SSOP28 to DIP28 програмист адаптер MULTI-28-0.65-01 стъпка тест на гнездото ПР=0,65 мм (вертикално)

BGN 22.72

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

15-инчов индустриален компютър индустриален tablet PC, в рамките на един КОМПЮТЪР Pos-терминал с процесор Intel J1800 2,41 Ghz

BGN 582.62

Опис На ПроизводотAdvanrage : 1 Fanless систем за ладење.2 dualcore Intel J1800 ПРОЦЕСОРОТ 2.41 Ghz3 Вграденво 802.11 a / b / g / n / ac Безжична LAN+ Сини Заб4...

Безвентиляторный таблетен компютър с докосване на екрана 19 инча всичко в едно промишлено панелен КОМПЮТЪР с многосерийным пристанище

BGN 1451.01

Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел...

Високо качество XP / Win7 / Linux/Win8 индустриален корпус PC, безвентиляторный широк налягане индустриална PC LBOX-2550

BGN 545.58

Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел...

гореща продажба 8,4 инча с 4 * com последователни портове и 2*LAN безвентиляторный промишлен панелен КОМПЮТЪР

BGN 709.09

топла продажба 8.4 Инчен LCD Fanless Индустриски КОМПЈУТЕР ПанелОпис На Производот : 1 На Fanless индустриски панел компјутер е направен од брусен алуминиум во убава форма,не кабел дизајн е добар во shockproof,и висока ефикасност при ниска потрошувачка на енергија,може да се користи во тешко средини .Тоа може да се направи во факултативна безжична 3 G / WIFI модел.2...

Висока ефективност 10.1 инча Fanless всичко в едно индустриалния КОМПЮТЪР панел беспроволочном 3G / WIFI / GPS

BGN 608.00

Опис На Производот1.На Fanless индустриски панел компјутер е направен од брусен алуминиум во убава форма,не кабел дизајн е добар во shockproof,и висока ефикасност при ниска потрошувачка на енергија,може да се користи во тешко средини.Тоа може да се направи во факултативна безжична 3 G / WIFI модел.2.Со shockproof,moistureproof,водоотпорен и dustproof (исполнат NEMA IP65стандард),висока температура отпорни,multisolt и лесно да се прошири карактеристики,патоа е широко се користат во индустриски контрола,контрола на возило,животната средина контрола,Miliary контрола,Систем за следење,Мрежна безбедност,Digital signage,Датум storge и други автоматизацијаапликации.3.Со 10.1 инчен resistive екран на допир,светлина и контраст може да се прилагоди,а исто така иимаат standby режимот на штедење на енергија.Тоа со интегриран индустриски одделение нискоенергетски вградениматичната плоча,поддршка на Windows 7(Преинсталирате),Windows XP,Win7 систем,СП,HDD,SDD,повеќе I / O интерфејси.Систем СпецификацијаМоделTPC101 Bголемина на екранотAUO 10.1 инченПриказна површина152.4 x 91.44 mmРезолуција1280x600Екран на допир панелAMT екран на Допир панел на отпорChipestIntel Atom D2550+ NM10ПРОЦЕСОРОТIntel ATOM D2550 1.86 GRAM меморијаDDR3 2 Gb MAX 8 GbSSDSSD 32 GBСистемWindows XP / win7LAN2*RJ45 Intel RTL8111 C 1000 MbpsUSB 2.04Сериски Порти2x COM(2x Rs232)VGA1HDMI1Микрофон Влез / излез1 (изборен)Безжична 3 G / WIFI1 (изборен)Оперативен Влажност5 ~ 90% (неКондензирање)Оперативен Temp20 ~ +70°CСкладирање Temp40~ +80°CБојабелаМоќност110 V240 V ACАдаптер12 V DCТежинаГаранцијаСертификати3.25 кг КГ / set12 месецCE,FCC,ROHSПроизвод ЕфектиДимензии : Персоналните инсталиратеVESA Планината : 100mmx100mm или 75mmx75mm Поддршка за персоналните инсталацијаТест&производство : Апликации

3 см на железопътната мрежа за AC/DC 3010/3007 на капака на вентилатора на ПРОЦЕСОРА Finger Guard дънна платка защита на фен чиста компютър охлаждащ вентилатор Безплатна достав

BGN 2.00

3 CM Железо Нето За AC / DC 3010 / 3007 Фан Покрие CPU Вентилатор Прст Guard Плоча Фан Заштита Нето Компјутер Вентилаторот за Ладење Бесплатен превозот На капацитет е многу, можат да уживаат во повеќе концесии, добредојдовте во ред, ми даде писмо за консултации.Ние прифаќаме методите на плаќање предвидено од страна Ali Express Зачувам.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата Зачувам.1)...

Безплатно кораб е 15 м 4core силикагел тел 0,2 кв. мек силиконов жило за висока тел YGG многоядрени HI-TEMP тел

BGN 40.00 43.18

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиФункција : 15 милиони 4core силика гел жица 0.2 плоштад, меки силиконски core високитемпература жица YGG multicore HITEMP жица Име : силика гелкабелТип : 24 awgЧеличното јадро материјал : калај позлатен бакарОтпорност на топлина : 65 + 200 степениБоја : црнаЕдна бакарна жица со дијаметар : 0.12 mmвнатрешното јадро : 19 насоки со надворешен дијаметар : 3.8 mmПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА! USB SPI FLASH високоскоростен програмист CH2015+6X8 Qfn8/WSON8 / DFN8 адаптер 24/93/25/SPI FLASH / EEPROM програмист

BGN 140.80

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

12.1 инчов Fanless Industrial Panel PC, 12.1 инчов all in one touch panel pc, Core i3 CPU, предоставят услуги на индивидуален дизайн

BGN 1232.00

===Ве молиме Контактирајте со Нас Пред Ставање Вашата Нарачка=== Обезбеди Сопствен Дизајн Услуги ПОД 2годишна ГАРАНЦИЈА КОЛИЧИНА>5, Обратете се кај Нас за Да се Добие Најдобра Цена IESP5112HM65 12.1" Fanless Индустриски Панел PC Структура Преден Панел : Алуминиумски Панел ; исполнат w / NEMA4 IP65 Шасија : Тешка челична шасија, Димензии : x 325mm 260mm x 54.7 mm за Монтажа : Панел Монтажа (VESA Монтажа изборен) Боја : Мет Црна Тежина : Околу 6.3 Килограми Систем на Податоци ПРОЦЕСОРОТ : на Одборот На Intel Core i3 3217 U ПРОЦЕСОРОТ (Intel HaswellU ПРОЦЕСОРОТ изборен) Чипсет : Intel HM65 Чипсет biosот : AMI biosот,Поддршка ACPI Графика : Intel HD GMA4000 Меморија : 4 GB DDR3 системската Меморија за Складирање : 500 GB 2.5" HDD (SSD изборен) Експанзија : 1 x МиниPCIe Сесија1 x МИНИSATA Систем : Поддршка на Windows XP,WIN7, WES7 LCD LCD Големина : 12.1" TFT LCD Aspect Ratio : 4 : 3 Резолуција : 1024 x 768 Светлост : 420cd / m2 Контраст Размер : 550 : 1 Осветлување : LED Бои : 16.2 M бои на екранот на Допир Тип : Индустриски Одделение 5wire Resistive екран осетлив на допир екран осетлив на допир Интерфејс : USB Светлина Пренос : 80% Живот Време : 35million пати Систем за Ладење Ладење на Владата : Фанпомалку Дизајн (Ладење Од Алуминиум во Светот) Задните I / O Ethernet : 1 x RJ45 (Gigabit Ethernet) VGA : 1 x VGA HDMI : 1 x HDMI Аудио : 1 x Аудио (МИКРОФОН & lineout) USB : 4 x USB 2.0 Сериски Порт : 2 х RS232 Моќ Во : 1 x DC Во Копчето : 1 x ATX Копчето Power System Моќ Барање : +12 V DC Моќност Адаптер : Влез : 100 ~ 250 VAC, 50 / 60 Hz Излез : 80 W Адаптер (12 V @ 6.5 А ) животна Средина Оперативни Температура : 10°C ~ 60°C Релативната Влажност : 0% ~ 90% Релативна Влажност, Некондензирање Options ПРОЦЕСОРОТ : Core i5 / i7 ПРОЦЕСОР факултативна VESA Планината : VESA 75mm x 75мм факултативна Сериски Порт : Мулти Сериски Порти опционални (Max...

425mmx7mm CCFL подсветка лампи с рамка / притежателя двойни лампи за 19-инчов широк LCD екрана на монитора панел без спойка 10 бр.

BGN 52.00

425mmx7mm CCFL Осветлување Светилки со Рамка / носителот на Собранието Двојно светилки за 19inch широк LCD Монитор Екран Панел Собранието 10pcs100% сосема нов!Должина на рамка : 425mmШирина : 7mmВе молиме pa y att ention : 1 пар (копија и на дното) цена...

570 мм led осветление лампи ленти 64leds за 46EL300C 46HL150C 46-ляв LJ64-03495A LTA460HN05 46-инчов телевизор LCD монитор с висок светлина

BGN 33.58

570mm LED Осветлување Светилка лента 64 led диоди За LTA460 HQ18 46 инчен LCD Монитор со Висока светлина Бесплатен ПревозотLED Светлото Предност Висока осветленост до 700 nits Долго оперативни живот, обично во траење над 100,000 часа Повеќе заштеда на енергија Широк опсег на примена на Повеќе еколошки Лесно да се ИнсталираКарактеристики : 100% сосема нов! Ленти должина се фиксни, не може да се намали...

Дънна платка Intel qm77 fanless индустриална с обработчиком ядро I5 2430M & COM 6*

BGN 312.00

930 V DC Влез fanless Индустриски плоча со core I5 2430 M CPU & 6*COMОпис На Производот : Предности : Intel Atom I5 2430 M 2.4 GHzUrtra fanless дизајнIntel SATA SSD КомпатибиленКарактеристики : Мали димензии,мала потрошувачка на енергија и економично решениеКомпактна големина со високи перформансиВисока брзина gigabit LAN контролерПоддршка 1x VGA,4x USB 2.0, 3*USB 3.0 и АудиоПоддршка 6x COM & 2*LAN2*PCIE,PCI 16xСистем СпецификацијаПроцесорIntel I5 2430 M 2.4 GHzBiosотAMI EFI 64 M малкуСистем ЧипсетIntel QM77Системската Меморија1x DDR3 1066 / 1333 MHz SDRAM SocketГрафички Интерфејс18 / 24 Bit LVDS, HDMI VGA HD3000Ethernet КонтролерIntel 82574 L / 82579 LM 10 / 100 / 1000 MbpsСериски Порти6x COM(1x Rs232 / 422 / 485) 5x Rs232 / Rs485АудиоALC892 1x Mic во / 1x Line надвор 2x2 WUSB4 x USB порти, 2.0 / 3x USB 3.0LVDS18 / 24 малку LVDSПроширување2x PCIE / 1xpcie(MSata),1x PCI (16 X)Чувар Тајмер1~256 нивоаКлучни КарактеристикиПоддршка за dualcore v Itel Core 2x Gb E, 6x COM, 6x USBI / O КонекториПредната Страна I / O2 x RJ45(10 / 100 / 1000 Mbps)1 x VGA1x HDMI+1 DP3 x USB 3.01x Line надвор,Микрофон1 XDCЗадната Страна I / O4x USB 2.06x COM(1x Rs232 / 422 / 485) 5x Rs232 / Rs4851x LVDS1 XGPIO(8bit)2 XSATA1 XPSATA1x DC(OFF / ON)Механички и животна СрединаДимензии (L x W)158 x 125 mmИзградбаАлуминиум домување / МеталМоќност+930 V DC ВО (Lockable, Моќ Џек)Нето Тежина (kg) (без допир)0.30 KGПовеќе СликаКомпанијата ИнформацииШенжен Ling Џијанг Компјутер Technology CO.,LTD е основана во 2002 година.Ние сме специјализирани во Истражување,Проектирање,Производство,и Assembingизвоз на индустриски компјутери.Нашите главни линии на производи : Индустриски ВградениPC;Индустриски Панел PC;Индустриски Плоча на КОМПЈУТЕР;Индустриски Полна Големина Картичка;Firewall Машина и така натаму.Ние сме добро признати и прифатени од страна на поголем број на клиенти.Ние смесекогаш подготвен за нови пријатели и нови бизнис можности.Со нетрпениена повисоко ниво на вклученост и поддршка на бизнис партнери да работатзаедно за подобро утре!Нашите Услуги1.100% квалитетот задоволство гаранција,било дополнителна помош само ни капка anemail или телефонирајте ни се во секое време2.Вашиот емејл ќе бидат одговорени во 24hrs3.Добро обучени и искусни службеници да одговориме на сите ваши прашања во течно англиски јазик4.Организира Пратки било пристаниште во Кина.Контакт информации : skype : lingjiang8819она што е стан : +86 13641453873

Регулатор на напрежение 12V-5V автомобилен преобразувател на храна на постоянно напрежение, стабилизатор на напрежение dc

BGN 10.00 11.17

Карактеристики : 100% Сосема Нов Висока ефикасност,Сигурен, ниска топлина дисипација,Краток спој заштита Влез : DC 12 V( применуваат 8 V23 V) Излез : DC 5 V 3А Излезна моќност : 15 W Големина : Прибл.4.7 x 1.3 x 2.7 cm(L x W x H) Боја : Црна Пакет вклучува : 1* Автомобил напојување конверторЗа Превозот : 1...