• Ново
wecon LX3V-1212MR-a 24-точков логически контролер plc контролера на solar

wecon LX3V-1212MR-a 24-точков логически контролер plc контролера на solar

BGN 158.40
В магазина

Брой продукти


wecon LX3 V-1212 MR-24 поени саладин логика контролер за соларен контролер ИЗБРАНА ФУНКЦИИ
Функција
Опис
Програмски Софтвер
GX Инвеститорот и GX Works2 се достапни. Потполно бесплатно програмски софтвер : Wecon САЛАДИН Уредник, живот слободен софтвер и техничка поддршка
Програма За Безбедност
Јадрото на владата на шифрирање за симнување, неуспешно и отворање на PLC програмата
Самостојна Мини USB интерфејс
Самостојна Мини USB интерфејс за преземање и префрлање PLC програмата, исто така онлајн набљудувањето се вклучени. можете да направите ништо со САЛАДИН без комуникација исклучувањето.
Програмски Јазик
Скала и Настава Листа поддршка,
Протокол За Комуникација
Modbus RTU и Modbus ASCII поддршка, комуникациски Протокол е компатибилен со Мицубиши FX1 N, FX2 N. Можете да одберете Мицубиши протокол за комуникација со Wecon САЛАДИН
Проширување Модул
Број на проширување модули за продолжување на функцијата на PLC. Како АД/DA конверзија, температура, мерење, тежина итн.
Објектот
1212 MT4 H-D
1412 MT4 H-D
1616 MT4 H-D
2416 MT4 H-D
2424 MT4 H-D
3624 MT4 H-D
Општи Спецификации
САЛАДИН Работи на Владата
Скенирање круг / го прекинете
Програмски Јазик
Настава Листа / Скалилата
Инструкции
Основни Инструкции : 27
Се применува Настава : 136+2 (2 инструкции различни од Мицубиши)
Работата Брзина
Основни Инструкции : 0.06 нас
Се применува Настава : 1~10us
Програма Меморија
Flash Rom изградена-во
Програма Капацитет
16 K Чекори
Програмски Софтвер
Wecon САЛАДИН Уредник
Security Settings
Upload / download / програма лозинка
Програмирање Кабел
Мини USB / USB SC09-FX USB да RS422 / Мицубиши RS232 Програмирање кабел
Дигитално Филтрирање
Да, за сите на текст терминал
Во Реално Време Часовник
Yes (Батеријата е потребно)
Висока Брзина На Пулсот Излез
4 поени (200 K*2+100 K*2), Y1,Y2,Y3,Y4
Голема Брзина Го Прекинете
6 поени
Тајмерот Го Прекинете
3 поени
Напојување Излез

Протокол За Комуникација
Wecon САЛАДИН Протокол /Мицубиши FX2 N Не Протокол / Modbus RTU
Сертификат
CE / FCC
Акција Индикатор
LED индикација
Средина Спецификации
Температурата На Работа
0 ~ 55
Температура На Чување
-20 ~ 70
Оперативен Влажност
35~85%RH (Без-кондензат)
Шок Отпор
147 m/s 2 , 4 пати во X, Y, Z секој насоки
Опкружување При Работа
Не корозивни гасови или премногу прашина
Влез / Излез Спецификации
Број на I/O Поени
12/12
14/12
16/16
24/16
24/24
36/24
Проширена I/O Поени
Макс текст : 256 поени, Max излез : 256 поени
Номинална Влезниот Напон
24 V DC±10%
Се Применува Напон Спектар
DC 5~30 V
Излез Тип На
Транзисторски
Изолација Метод
Оптичкото спојување Изолација
Max.

Подробности

Пакет:
ДА
Тип:
Индустриални Компютърни Аксесоари
търговска марка:
ТЕХНОЛОГИЯ WECON
Номер На Модела:
LX3V-1212MR-A

Те също купуват с този продукт

15-инчов безвентиляторный промишлен панелен КОМПЮТЪР, 1037U (i3/i5/i7) CPU/2GB DDR3/320GB HDD, всички в един компютър със сензорен екран, 15-инчов HMI

BGN 1032.00

===Ве молиме Контактирајте со Нас Пред Ставање Вашата Нарачка=== Обезбеди Сопствен Дизајн Услуги ПОД 2годишна ГАРАНЦИЈА КОЛИЧИНА>5, Обратете се кај Нас за Да се Добие Најдобра Цена IESP5215C1037 15инчен Fanless Индустриски Панел PC Механички Преден Панел : Алуминиумски Панел ; исполнат w / NEMA4 IP65 Шасија : Тешка челична шасија, Димензии : 482mm x 310mm x 62mm Монтажа : Рек Монтажа Боја : Мет Црна Тежина : Околу 8 Kgs Систем на Податоци ПРОЦЕСОРОТ : Одборот Intel Celeron 1037 U Двојна Јадра 1.8 GHz ПРОЦЕСОР (i3 / i5 / i7 ПРОЦЕСОР изборен) Чипсет : NM70 Чипсет biosот : AMI 16М biosот, ACPI поддржани Графички : Интегрирана HD Графички приказ core Меморија : 2 GB DDR3 Систем Меморија (4 GB опционално) Складирање : 320 GB HDD (2.5" SSD изборен) Експанзија : 1 x МиниPCIe Сесија1 x МИНИSATA Систем : Windows XP, WIN7,WIN8,WIN10 LCD LCD Големина : Индустриски Одделение 15" Големиот TFT LCD Aspect Ratio : 4 : 3 Резолуција : 1024 x 768 Светлост : 300cd / m2 (сончева Светлина може да се Чита LCD изборен) Contrast Ratio : 1500 : 1 Осветлување : LED Бои : 16.2 M бои екран осетлив на допир Тип : 5Wire Resistive екран осетлив на допир Контролер Интерфејс : USB Допир Светлина Пренос : 80% Живот Време : 35 милиони пати Систем за Ладење Ладење на Владата : Фанпомалку Дизајн (Ладење Од Алуминиум во Светот) Задните I / O Ethernet : 1 x RJ45 GLAN VGA : 1 x VGA HDMI : 1 x HDMI Аудио : 1 x Аудио (МИКРОФОН & lineout) USB : 4 x USB 2.0 Сериски Порт : 2 х RS232 Моќ : 2 x Моќ Интерфејс Копчето : 1 x ATX Копчето Power System Моќ Барање : +12 V DC Моќност Адаптер : Влез : 100 ~ 250 VAC, 50 / 60 Hz Излез : 60 W Адаптер (12 V @ 5 A ) Средина Оперативни Температура : 10°C ~ 60°C Релативната Влажност : 0% ~ 90% Релативна Влажност, Некондензирање Options VESA : VESA Монтажа факултативна Сериски Портови : 6 х RS232 / RS485 факултативна USB Порта : Мулти USB Порти факултативна WIFI : WIFI факултативна Складирање : 2.5" SSD факултативна OEM / ODM : Обезбеди Сопствен Дизајн Услуги

570 мм led осветление лампи ленти 64leds за 46EL300C 46HL150C 46-ляв LJ64-03495A LTA460HN05 46-инчов телевизор LCD монитор с висок светлина

BGN 33.58

570mm LED Осветлување Светилка лента 64 led диоди За LTA460 HQ18 46 инчен LCD Монитор со Висока светлина Бесплатен ПревозотLED Светлото Предност Висока осветленост до 700 nits Долго оперативни живот, обично во траење над 100,000 часа Повеќе заштеда на енергија Широк опсег на примена на Повеќе еколошки Лесно да се ИнсталираКарактеристики : 100% сосема нов! Ленти должина се фиксни, не може да се намали...

Регулатор на напрежение 12V-5V автомобилен преобразувател на храна на постоянно напрежение, стабилизатор на напрежение dc

BGN 10.00 11.17

Карактеристики : 100% Сосема Нов Висока ефикасност,Сигурен, ниска топлина дисипација,Краток спој заштита Влез : DC 12 V( применуваат 8 V23 V) Излез : DC 5 V 3А Излезна моќност : 15 W Големина : Прибл.4.7 x 1.3 x 2.7 cm(L x W x H) Боја : Црна Пакет вклучува : 1* Автомобил напојување конверторЗа Превозот : 1...

3 см на железопътната мрежа за AC/DC 3010/3007 на капака на вентилатора на ПРОЦЕСОРА Finger Guard дънна платка защита на фен чиста компютър охлаждащ вентилатор Безплатна достав

BGN 2.00

3 CM Железо Нето За AC / DC 3010 / 3007 Фан Покрие CPU Вентилатор Прст Guard Плоча Фан Заштита Нето Компјутер Вентилаторот за Ладење Бесплатен превозот На капацитет е многу, можат да уживаат во повеќе концесии, добредојдовте во ред, ми даде писмо за консултации.Ние прифаќаме методите на плаќање предвидено од страна Ali Express Зачувам.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата Зачувам.1)...

Безвентиляторный компютър Intel Duo Core 2 ПРОЦЕСОР P8600 LBOX-GM45

BGN 735.98

Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел...

12шт CCFL LCD лампи 300mmx2. 0mm 10 бр./лот LCD подсветката на тръбата, за 14 14 широк LCD лаптоп

BGN 31.06

100% сосема нов!Светилки се мери од крајот на стакло до крајот на стакло, со исклучок на електроди, лемење зглобовите или жици horness.ние може да се направи различни големини според вашето барање.Ако имате прашање, слободно контактирајте ме .Забелешка : Бидејќи производителот и на серија не е ист,ќе Има некои различни,Но истиот облик и функција.Облик како на сликата,ве молиме сигурни дека можете да го користите,конектори,на должина, ширина,LED диодите сите важни,ви благодариме.Кога ќе ги нарачате тоа,тоа значи дека можете да го користите за тоа,ви благодариме.

Qfn6 тест гнездо WSON6 MLF6 DFN6 гнездо (завъртащо се на тест седалка) Стъпка = 0,5 mm размер=5х2мм

BGN 109.76

Добредојдовте на нашата ПродавницаДоколку купите повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас.(^o^) / ~Ако вашата област товарни дефиниција не е прикажана На, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе барањето за вас и да ви даде одговор, ви благодариме! ^_^^_^Посакуваме среќен шопинг! ^_^Купи адаптер блокови и бидете сигурни дека моделот и пакување спецификации, полнач блокови и потрошни материјали, не ја прифати гаранцијата и да се врати услуга...

425mmx7mm CCFL подсветка лампи с рамка / притежателя двойни лампи за 19-инчов широк LCD екрана на монитора панел без спойка 10 бр.

BGN 52.00

425mmx7mm CCFL Осветлување Светилки со Рамка / носителот на Собранието Двојно светилки за 19inch широк LCD Монитор Екран Панел Собранието 10pcs100% сосема нов!Должина на рамка : 425mmШирина : 7mmВе молиме pa y att ention : 1 пар (копија и на дното) цена...

Jflo 1 метър 10x6 мм теглене на въжето е удобен не е с начален тип на тел носещи кабел съпротивлението на веригата защита на резервоари верига с концевыми контакти

BGN 10.00 11.18

JFLO 1 Meter 10x6mm Towline Погодно не отворање тип Жица Превозникот кабелот, Повлечете синџир заштита Тенкови синџир со крајот конектори Бесплатен превозотКористи и Карактеристики : 1) Погодни за употреба во reciprocating движење на настанот, може да биде изграденаво кабелот, цевки, цевки,водовод, итн...

Дънна платка Intel qm77 fanless индустриална с обработчиком ядро I5 2430M & COM 6*

BGN 312.00

930 V DC Влез fanless Индустриски плоча со core I5 2430 M CPU & 6*COMОпис На Производот : Предности : Intel Atom I5 2430 M 2.4 GHzUrtra fanless дизајнIntel SATA SSD КомпатибиленКарактеристики : Мали димензии,мала потрошувачка на енергија и економично решениеКомпактна големина со високи перформансиВисока брзина gigabit LAN контролерПоддршка 1x VGA,4x USB 2.0, 3*USB 3.0 и АудиоПоддршка 6x COM & 2*LAN2*PCIE,PCI 16xСистем СпецификацијаПроцесорIntel I5 2430 M 2.4 GHzBiosотAMI EFI 64 M малкуСистем ЧипсетIntel QM77Системската Меморија1x DDR3 1066 / 1333 MHz SDRAM SocketГрафички Интерфејс18 / 24 Bit LVDS, HDMI VGA HD3000Ethernet КонтролерIntel 82574 L / 82579 LM 10 / 100 / 1000 MbpsСериски Порти6x COM(1x Rs232 / 422 / 485) 5x Rs232 / Rs485АудиоALC892 1x Mic во / 1x Line надвор 2x2 WUSB4 x USB порти, 2.0 / 3x USB 3.0LVDS18 / 24 малку LVDSПроширување2x PCIE / 1xpcie(MSata),1x PCI (16 X)Чувар Тајмер1~256 нивоаКлучни КарактеристикиПоддршка за dualcore v Itel Core 2x Gb E, 6x COM, 6x USBI / O КонекториПредната Страна I / O2 x RJ45(10 / 100 / 1000 Mbps)1 x VGA1x HDMI+1 DP3 x USB 3.01x Line надвор,Микрофон1 XDCЗадната Страна I / O4x USB 2.06x COM(1x Rs232 / 422 / 485) 5x Rs232 / Rs4851x LVDS1 XGPIO(8bit)2 XSATA1 XPSATA1x DC(OFF / ON)Механички и животна СрединаДимензии (L x W)158 x 125 mmИзградбаАлуминиум домување / МеталМоќност+930 V DC ВО (Lockable, Моќ Џек)Нето Тежина (kg) (без допир)0.30 KGПовеќе СликаКомпанијата ИнформацииШенжен Ling Џијанг Компјутер Technology CO.,LTD е основана во 2002 година.Ние сме специјализирани во Истражување,Проектирање,Производство,и Assembingизвоз на индустриски компјутери.Нашите главни линии на производи : Индустриски ВградениPC;Индустриски Панел PC;Индустриски Плоча на КОМПЈУТЕР;Индустриски Полна Големина Картичка;Firewall Машина и така натаму.Ние сме добро признати и прифатени од страна на поголем број на клиенти.Ние смесекогаш подготвен за нови пријатели и нови бизнис можности.Со нетрпениена повисоко ниво на вклученост и поддршка на бизнис партнери да работатзаедно за подобро утре!Нашите Услуги1.100% квалитетот задоволство гаранција,било дополнителна помош само ни капка anemail или телефонирајте ни се во секое време2.Вашиот емејл ќе бидат одговорени во 24hrs3.Добро обучени и искусни службеници да одговориме на сите ваши прашања во течно англиски јазик4.Организира Пратки било пристаниште во Кина.Контакт информации : skype : lingjiang8819она што е стан : +86 13641453873

Безвентиляторный таблетен компютър с докосване на екрана 19 инча всичко в едно промишлено панелен КОМПЮТЪР с многосерийным пристанище

BGN 1451.01

Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел...