• Ново
Практичен месо тендеризатор с 56 остриета от неръждаема стомана професионален месо тендеризатор домашната кухня инструмент кухненски приспособления

Практичен месо тендеризатор с 56 остриета от неръждаема стомана професионален месо тендеризатор домашната кухня инструмент кухненски приспособления

BGN 13.00
BGN 20.70
-37 %
В магазина

Брой продукти


Карактеристики :
100% сосема нов и висок квалитет
54 нерѓосувачки челични ножеви со тешко текстура, отпорност на корозија и не е лесно да се добие rusty.
Двојно protectiove маска може да се спротивстави на прашина и да се спречи гребење на ножеви или повредени лице.
ABS рака притиснете справи со пролетта дизајн ќе ви донесе многу погодности.
Страна на страна, притиснете рачка има отклучи и затворање копчето за работа на објектот.
Неопходно да се донесат за dialy живот кој може да се скрати на време за готвење.
Погоден за домашна кујна, хотел, ресторан и така натаму.
Спецификација :
Боја : Како што е прикажано на сликата.
Големина Како што е прикажано на сликата.
Објектот Тежина : 210g
Пакет Тежина : 248g
Материјал : не ' Рѓосувачки челик сечилото + ABS
Како да се користи
1.Ве молиме чисти темелно за прв пат користење.
2.Место на бифтек, свинско или други намалување на месо на сечење одбор и отстрани заштитниот поклопец.
3.Нежно притиснете на објектот на врвот на месо и повторете го процесот во текот на целиот месо.(Да се избегне на коски)
4.Се претвори во парче месо над, повторете го ова од друга страна за некои подебели месо.
5.Чисти по секоја употреба и може да се мијат во машина за миење садови со вода, температурата не надминува 80 степени.
6.Може да се стави некои масло за јадење или маст на челични цевки на двете страни за користење.
Answer : ___________________________ Note :
1.Ве молиме ставете го месото за сечење одбор за да се спречи повредување на ножеви.
2.Елиминирање на коски или одмрзнување замрзнато месо прво пред употреба на објектот за да се спречи кршење на ножеви.
3.Не'т се стави вашите раце ножеви кога ја користите оваа содржина. 1 * Месо Tenderizer 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас.

Подробности

Тип:
Инструменти За Месо И Птици
търговска марка:
ВКТЕХ
Тип Инструменти За Месо И Птици:
Месни Тендеризаторы И Килограмова Машина
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Материал:
Метални
Вид На Метал:
неръждаема стомана
документ:
CIQ
Номер На Модела:
кухненски инструмент
Тегло На Продукта:
210g
Тегло На Опаковката:
248g
Материал:
Нож от неръждаема стомана + ABS

Те също купуват с този продукт

Дебел твърдо месо чук от неръждаема стомана 304 пържола, свинско месо без месо чук кухненски инструменти

BGN 37.00 44.00

КАРАКТЕРИСТИКИ : Дебела солидна 304 од не ' рѓосувачки челик месо чекан бифтек свинско месо лабава месо чекан кујнски алаткиГолемина на 26*4.5 CMПЛАЌАЊЕ : 1...

Висококачествен месен тендеризатор от неръждаема стомана 304 двупосочен чук чук за месо за говеждо месо, пилешка пържола кухненски принадлежности

BGN 25.36

На високоодделение 304 од не ' рѓосувачки челик месо tenderizer двострано акцент удар месо чекан за Месо Пилешки Стек кујнски приборКарактеристики : 1.100% сосема нов и висок квалитет.2.Двострано месо чекан, чекан, чекан за месо повеќе вкусен, вкус повеќе вкусни!3.На предната страна на чекан со ноктите површината, тоа може да се направи употреба на месо ткиво стане лабава откако победи бифтек може да биде повеќе вкусни.4.Месо чекан е спротивна на рамни фронт, кој може да биде продолжен со месо, бифтек може да се направи повеќе мазна, и да изгледате подобро.Пакувањето на производот : 1 x месо tenderizer

Безплатна доставка неръждаема стомана 304 2-в-1 двустранен гладка линия и корона с шипове Сигурен месо тендеризатор чук чук (00289)

BGN 41.58

Високо квалитетен не ' Рѓосувачки челик 304 Месо Tenderizer / Hummer со малку поголема големина дизајн(27.5 cm*5.5 cm*5cm)Ексклузивно трајни двојно двострано мазна лице & зачинетилице главаЛесно користи & функции за кои НЕ се потребни за наставаПрифатлива цена за големото семејство кујна алатка, дури и за професионален готвач.Препорачуваме како подарок за секоја прилика членови на семејството и пријатели.Целосно машина за миење садови слободни и еколошки.

Metal Пати Make Хамбургер Pressesr Machine Meatloaf Stainless steel Мухъл Хамбургер Presses Patties 4.7 инчов

BGN 17.58

Бургер Создателот Хамбургер Притиснете Veggie Patties Создателот за Stufz Скара Месо АлаткаБургер Создателот Хамбургер Притиснете Veggie Patties Создателот за Stufz Скара Месо АлаткаОпис : Димензии : Дијаметар 11 CM Материјал : Алуминиум леене или Црна Меламнин изградба(храна одделение)Вклучува база и да се постапува притиснете плочаОвој производ е со Висок квалитет и безбедност на храната, површината на Производот е со Нестап слој Уживате во леснотијата на користење! Можете да изберете во зависност од вашиот вкус вид meatloaf, дебелина до околу 1 CM...

Горещи продажба от неръждаема стомана месо Баскетболист домашно приготвени пълнени кюфтета рибни топки банички производителите САМ кухня кулинария месни инстру?

BGN 8.00 11.18

========== За Продавачот ==========Топ Бренд ПродавачотUpspirit Ко Ltd е основана за 10 годиниОтвори 4 години продавница во Aliexpress, до 300000 наредби се заврши во 2018Кујнски Нож Bakeware Кујнски Алатки СадовиDrinkwareНова Доаѓа од не ' Рѓосувачки Челик Месо baller Домашен Полнети Meatballs Риба Топки Пети Одлуки DIY Кујната Готвење Месо АлаткиИме : Рачно Изработени Meatballs ПроизводителБоја : СребренаМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликГолемина : 16.5 cm7.5 cmПакет се Вклучени : 1 x рачно изработени Meatballs ПроизводителЗабелешка : ве Молиме забележете дека сите големини и бои може да имаат малку отстапување од страна на прирачник за мерење и прикажување на екранот.Направени од храна одделение од нерѓосувачки челик, со висока цврстина, отпорност на корозија, висока температура отпор, здравје и хигиена.Лесно да се чисти и да го користите...