• Ново
Грижа За Краката На Машина За Рязане На Нокти От Неръждаема Стомана Toe Nail Cutter За Дебели Врастнали Нокти Toenails Нокти Paronychia Nippers SSwell

Грижа За Краката На Машина За Рязане На Нокти От Неръждаема Стомана Toe Nail Cutter За Дебели Врастнали Нокти Toenails Нокти Paronychia Nippers SSwell

BGN 9.00
BGN 11.04
-18 %
В магазина

Брой продукти

Нога Нега Ноктот Clipper Нерѓосувачки Челик Пети Ноктите Машина За Набивање Ingrown Ноктите Ноктите Ноктот Paronychia Nippers SSwell Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет !
Материјал : не ' Рѓосувачки челик + ABS
Големина : 13*5*2cm
Клипови Ефикасно : Добро изработени и дизајнирани да клип ноктите од сите големини лесно, особено за Нокти Габа и Дебели Ingrown Ноктите Ноктите.
Средување Лесно : Анти-лизга дебела рачка гаранции доволно контрола за да се намали вашиот ноктот во лесно и помалку болен начин. Идеален за постарите со артритис или слаба страна сила.
Употреба :
Прво, ја исчистите нечистотијата во ноктите clipper и ги собереш на ingrowing помине со ноктите да ги собереш, а потоа користете го olecranon посебни менгеме да се отсечени од вишокот на ноктите остатоци, на клешти совет може да ги собереш на остатоци ноктите ритам и на сила е концентрирана на врвот од околу 5mm, погоден за справување со paronychia и onychomycosis.
Напомена :
Ве молиме да не го користите внатрешниот раб на орел, тоа ќе биде болно.
Дезинфекција пред употреба
Кога го користите, а не да се повлече на кожата, директно треба да се намали, така што нема да ја оштетат кожата, и не може да биде премногу длабоко
Ако имате појава на воспаление, оток и болка, ве молиме прво disinfect на ноктите и ноктите clipper(со јод или водороден пероксид ), а потоа се сече, најпосле, disinfect нив повторно.
Чувајте ги децата подалеку од овој производ
Ве молиме овозможи 2-3cm се разликува поради прирачник за мерење .
1 x Ноктот Clipper
Ние Брод на Светот (Освен некои земји и APO/FPO). Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Ние ќе испрати пакет од Кина преку воздух пост. Времето за испорака зависи од Превозот Превозникот, Царинскиот и Пост Испраќање на дестинација и други фактори.Повеќето пакети може да се примени во 20 работни дена (4 недели). Видете подолу за време на испорака за собирање на квантитативни податоци :
Ние прифаќаме e-mail барања за враќа во рок од 7 работни дена од добивањето на својата цел. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и ние ќе не издаде ќе враќање на парите или замена. Ако не сте задоволни кога ќе примите објектот, ве молиме вратете го во рок од 7 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте со нас за враќање водич пред да го вратите. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.

Подробности

търговска марка:
Y&W&F
Номер На Модела:
Нокът на пръста на крака
Материал:
неръждаем
Размер:
13*5*2cm
Тип Елемент:
Ножици За Кожичките

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка от 1 компл. електрическа пробивна машина за нокти за маникюр, педикюр, полиране на конец шлайфане сверлильного набор от инструменти за металообр

BGN 10.00 11.02

1 сет помине вежба машина За Нокти Педикир Полирање Резба Мелење алатка за полнење бесплатен превозотПроизвод Детали : Материјал : ПластикаГолемина на : 18.5 * 3 * 2.6 cmТежина : 66gПакување : 1 сет со ПВЦ картон ( без батерија)Пакетот вклучува : 1 pc Машина1 компјутер Торба5 компјутери различни Глава

1бр електрически маникюр, педикюр Пробивна машина аксесоари Керамични нокти тренировка на голяма бъчва гладка горна част на краката, рашпили керамични парченца

BGN 16.00 27.33

Рака и Нога Rasps Керамички Помине Вежба БитовиПредности : 1 Антибактериски2 Не затнување3 Отпор на киселина, алкално и топлина4...

1бр Керамична нокти тренировка пила за нокти тренировка заусенец слот за маникюр електрически нокти Пробивна машина 3/32 джолан нокти инструменти

BGN 7.00 15.47

Ова е одлична за сите видови на нокти работа од sculpting, чистење, за полирање Практично користење и мала тежина...

Ноктите инструменти 2017 10 бр./лот маникюр ципа тласкач от неръждаема стомана корона кожичките тласкач Отстраняване маникюр, педикюр, грижа за нокти инструменти

BGN 2.00 2.64

Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик Глава Cuticle Тласкач Помине Тласкач Нокти Cuticle Смена Пластични Помине Cuticle Тласкач Тема : Состојба : 100% Сосема Нова Боја : Muliti Боја Нерѓосувачки Челик глава & Пластични тласкач Облик : V облик на нож и се заокружува крајот служи Тежина : 3.9 g Употреба : Погоден за професионална, ноктите салон, помине уметност училиште / факултет помине уметност уметник и личните / домашна употреба, на големо, итн...

Модерен преносим електрическа Пробивна машина, професионален маникюр, педикюр, маникюр, салон бормашина инструмент цифров K38 Dial type 12V

BGN 705.00 1215.31

30000 вртежи во минута Кореја K38 Dial Тип (12 V) ДигиталенВовед : 1 Повеќенаменски micromotor за лабораторија, накит, индустрија, убавина, хоби.2...

Нейлз Art Cuticle Remover Pusher Stick Unghie Кръгли Дървени Оранжеви Пръчки Гледна Лак За Нокти Ongle Manicura Инструменти Unhas Ferramentas

BGN 0.94

100% Сосема Нов Дрво Портокал Стапови Боја : дрво Големина : 15 x 0.4 cm Нето Тежина : 9.4 г Пакување : ПП торба Лопата Форма на едниот и Остри Врв и останатите...

Горещи продажба 2 елемента директен неръждаема стомана нокти разбъркване прът инструмент скъпоценен камък, украсена с мешалка UV гел и акрил на ноктите прът за разб

BGN 3.00 3.18

ОписТопла продажба 2 парчиња директно од не ' Рѓосувачки Челик Помине Уметност Мешајќи Род Алатка Гем Декорирани stirrer УВ Гел и Акрил Помине Мешајќи РодСлики

Вольфрамовая Стомана Маникюр Тренировка 2 Много Груби За Електрически Маникюр Бормашина Нокти Малко Педикюр И Лак За Нокти Инструмент 06

BGN 10.00 11.06

Victool Волфрам Челик Нокти Вежба Битови 2 Дополнителни Крупни За Електрична Нокти Вежба Помине Малку Педикир Полски Помине Уметност Алатка 06Производ Детали>> Бренд Име : Victool>> Точка Име : Волфрам Карбид Помине Малку>> Модел : TB006>> Објект Состојба : Нова>> Боја : Сребрена>> Ронки : 2 Дополнителни Груб>> Ронки Глава Дијаметар : Φ6.6mm (0.26 инчи)>> Ронки Главата Должина : 13mm (0.51 инчи)>> Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (3 / 32inch)>> Matetial : Волфрам Карбид Челик>> Употреба : електрични помине вежба машина, вежба маникир, педикир маникир>> Функција : помине малку, педикир малку, педикир малку, лак вежба, нокти датотека малкуПредности На Производите>> Поголема ЦврстинаВисок квалитет на увезени Tungten Карбид Челик, поголема цврстина, подолг животен век, подобро полирање перформанси отколку обичните челик.>> Лесно Да се Чисти и DisinfectМиење на вежба малку преку чиста вода директно, а потоа можете едноставно да disinfect малку преку лекови и алкохол...

HYTOOS волфрам карбид нокти тренировка на кожичките чисти разменяйте бита за маникюр, педикюр електрическа бормашина аксесоари гел за премахване на

BGN 14.00 17.12

HYTOOS Волфрам Карбид Помине Вежба Малку Cuticle Чисти Брус Битови За Нокти Педикир Електрични Вежба Додатоци Гел ОтстранувањеКарактеристики : главата големина : Φ14.5* 6mm обликот : куршум функции : чисти cuticle, отстранете помине гел Пакет листи : 1 x Волфрам Карбид малку[ Пратката ] Сите предмети ќе бидат испратени во рок од 2 до 5 работни дена по вашата исплата е расчисти...

SpeTool волфрам карбид нокти малко царевица форма аксесоар за електрическа пила за маникюр за нокти Nail Rotary Bur Pro Nail Art Salon Tool

BGN 11.00 12.43

Spe Tool Волфрам Карбид Помине Малку Остар Пламен Додаток за Електрична Маникир Нокти Датотека Помине Ротари Bur Про Помине Уметност Салон АлаткаПроизвод Детали : >> Бренд Име : Spe Tool>> Точка Име : Волфрам Карбид Помине Малку>> Модел : CK08>> Објект Состојба : Нова>> Ронки : Универзална>> Ронки Глава Дијаметар : Φ4mm (0.16 инчи)>> Ронки Главата Должина : 13.5 mm (0.53 инчи)>> Месо тело со Дијаметар : 2.35 mm (3 / 32inch)>> Matetial : Волфрам Карбид Челик>> Употреба : електрични помине вежба машина, вежба маникир, педикир маникир>> Функција : помине малку, педикир малку, педикир малку, лак вежба, нокти датотека малку Предности На Производите>> Поголема ЦврстинаВисок квалитет на увезени Tungten Карбид Челик, поголема цврстина, подолг животен век, подобро полирање перформанси отколку обичните челик.>> Лесно Да се Чисти и DisinfectМиење на вежба малку преку чиста вода директно, а потоа можете едноставно да disinfect малку преку лекови и алкохол...

Wuf 1бр Керамична нокти тренировка на електрическа пила за нокти тренировки карбид бормашина 3/32 маникюр машина, режещи инструменти и аксесоари за нокти

BGN 8.00 9.23

ПРЕДНОСТИ : 1 Антибактериски 2 Не затнување 3 Отпор на киселина, алкално и топлина 4 подобрување на клиенти се чувствуваат...

1 Парче Мъртва Кожа Вилица Клещи Тласкач Машинка За Подстригване Каллус Отстраняване На Кожичките Маникюр, Педикюр Неръждаема Стомана Нокти Инструмент За Красота

BGN 2.00 2.50

Нерѓосувачки Челик Помине Уметност Стил АлаткиБоја : СребренаТежина : 15g / еезДимензии : 12cmПогодна за двете домашна и професионална употребаПредности : Антилизга гумени се справи со, повеќе удобно во рака; Економски и Удобен.Пакување Содржина : 1pcs

Новост! 5 бр./компл. гореща 49 мм злато карбид нокти тренировка на електрическа пила за нокти тренировка груб карбид бормашина нокти инструменти, пилочки за нокти

BGN 24.00 25.58

Опис ПРЕДНОСТИ : 1 Антибактериски 2 Не затнување 3 Отпор на киселина, алкално и топлина 4 Подобрување на клиенти се чувствуваат...

Лесен ноктите 3/32 професионален карбид нокти тренировка глоба 3 размер на купола през цялата горна електрическа пила за нокти злато тренировка горещо продажба

BGN 7.00 7.98

Големина : 6mm месо тело : 3 / 32"(2.35 mm) Пакет листи : 1 Pcs малку+подарок.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Може ли да го промените други express,ние треба стоката ungently? A : Да,Ние исто така да испратите стоки од DHL,Fedex,UPSот и другите, ако може да се плати ни повеќе се изразуваат трошоците или ќе го купите enought стоки.ве молиме контактирајте со нас или оставете ги вашите пораки...

26000 об / мин 15 W Pro електрически маникюр бормашина файл педикюр, маникюр машина комплекти за маникюр тренировки нокти режещи инструменти инструменти за нокти, гел

BGN 44.00 51.18

26000 RPM 15 W Про Електрични Помине Уметност Вежба Датотека Педикир Маникир Машина Колекции Помине Уметност Вежба Битови Ноктите Машина Алатки За Нокти Гел Опис : 100% Сосема нов Електричен Помине Уметност Вежба Променлива брзина на контрола : 500 RPM26,000 RPM Handpiece директно поврзан со електрична енергија, лесно да ја носите! Светлинатежина дизајн за прецизна работа! Тивко и мазна Safty дизајн, додадете против пролизгување блок, да се избегне рака да бидат оштетени при користење на застаклување машина...

EasyNail нов висококачествен Керамичен тренировка за нокти ципа чисти инструменти за нокти 3/32 пила за нокти е добре да се използва ципа дюзи бита M форма

BGN 7.00 7.98

Flute Големина : 2.35 mm вкупна Должина : 39mm месо тело : 3 / 32"(2.35 mm) Пакет вклучуваат : цел+Подарок.Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Може ли да го промените други express,ние треба стоката ungently? A : Да,Ние исто така да испратите стоки од DHL,Fedex,UPSот и другите, ако може да се плати ни повеќе се изразуваат трошоците или ќе го купите enought стоки.ве молиме контактирајте со нас или оставете ги вашите пораки...

Керамична Дюза Маникюр Бормашина Мелница Нож За Нокти Електрическа Бормашина Маникюр Машина Устройство Аксесоар Акрилен Гел Лак

BGN 7.00 10.29

Ова е одлична за сите видови на нокти работа од sculpting, чистење, за полирање Практично користење и мала тежина...

SpeTool 20000 об / мин малък преносим електрическа Пробивна машина за нокти Маникюр, Педикюр набор от инструменти за акрилни нокти, гел-лак за нокти инструменти

BGN 15.00 19.98

Spe Tool 20000 ВРТЕЖИ во минута Мали Преносни Електрични Помине Вежба Машина Нокти Педикир Алатки Сет За на доградба на Акрилни Нокти Гел лак на Ноктите Алатки Производ Вовед : Овој производ е дизајниран за отстранување на ноктите гел, мелење габи, гравирање накит, полирање скулптури и други прецизни полирање girnding...

2 бр./лот Nail Art маникюр инструменти комплекти от неръждаема стомана ножици за кожичките ножица за подстригване на пишеща машина за рязане на ноктите на нож комплект

BGN 13.00 15.30

2 парчиња / многу Помине Уметност Нокти Алатки Колекции од не ' Рѓосувачки Челик Cuticle Ножици Nippers Тример Помине Clipper Машина Сет за Нега на Ноктите100% сосема нов & висок квалитетБоја : како на сликата шоуMaterail : нерѓосувачки челикПакет се вклучени : 2 парчиња Нокти Алатки КолекцииПлаќање & Превозот1...

1 лот= 100 бр маникюр дървена тласкач Отстраняване на кожичките Stick Orange Point Sharp педикюр, маникюр Orange Wood Stick Tool B45

BGN 4.00 4.29

1lot= 100 компјутери Помине Уметност Дрвени Cuticle Тласкач Смена Стап Портокалова Точка Остри Педикир Маникир Портокал Дрво Стап Алатка B45 Карактеристики : 1...

Nail Brush & Art Decor Нейлз Dust Cleaner за електрически маникюрных машини аксесоари за нокти инструменти електрически маникюр

BGN 1.00 1.52

ПРЕДНОСТИ : 1 Антибактериски 2 Не затнување 3 Отпор на киселина, алкално и топлина 4 подобрување на клиенти се чувствуваат...

1бр / комплект 3/32 тренировка за нокти-карбид - (X-груб ) тренировка за нокти (сребро) нов салон дизайн нокти, пила за нокти тренировка 509001

BGN 14.00 14.38

Опис1pcs / set 3 / 32" Помине Вежба Карбид (XГруб ) Помине Малку (Сребро) нови помине уметност салон за нокти датотека вежба малку 509001здраво почитувани,имаме 5 Колоркодирани за секој вид стока.Од Груба да Казна ,колоркодирани е( Црна=XC , XГРУБ) , Зелени=C, ГРУБА ) , Сини=М , Среден ), Црвено=F, Казна ) ,Жолта=XF, XРед )Црна е многу Груба,Жолта е многу Добро.сите се во парк,добредојдени да се избира предмети сакате.ПРЕДНОСТИ : 1...

YZWLE 3 вида Синьо волфрам карбид разменяйте нано покритие на ноктите тренировка метални части за маникюр електрически нокти бормашина аксесоари

BGN 5.00 6.38

ПРЕДНОСТИ : 1 Антибактериски 2 Не затнување 3 Отпор на киселина, алкално и топлина 4 подобрување на клиенти се чувствуваат...

Rolabling 1PC Спирала Dotting Tool 2-way маникюр Dotting Tool with Acrylic Handle for нокти на Кристал Nail decoration

BGN 2.00 2.64

Карактеристики : Ова е нокти dotting пенкало со 2 различни краеви за различни marbleizing желби Едниот крај со поголем топката и друг крај со помали еден Голем за двете професионални помине специјалист или помине уметност ученик, За забележување на т.н", Вителот, dotting...

1бр нокти керамични тренировки топката пречистване на кожичките на ноктите салон Хироподия ортопедия маникюр, педикюр бормашина Керамични заусенец бита инструме?

BGN 15.00 27.15

Керамички Помине Вежба Топката Cuticle ЧистиПредности : 1 Антибактериски2 Не затнување3 Отпор на киселина, алкално и топлина4...