• Ново
С крушовидна форма естествени ruby обеци 18K Gold Rose For Women Party SE0368

С крушовидна форма естествени ruby обеци 18K Gold Rose For Women Party SE0368

BGN 648.00
BGN 681.60
-5 %
В магазина

Брой продукти


Солидна 18 Kt Розово Злато Дијамант Природен Рубин Обетки
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0.22 кт
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Црвено Рубин : Природни
Карат Тежина : 0.68-каратно
Намалување на : Круша (4x5mm)
Јасност : Многу Добар Метал Тип : Цврсти 18 Kt Злато-Роуз
Злато Тежина (грами) : 2.21 g
Стил : Дијамант & Рубин Обетки
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
Политика за НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена.

Подробности

Тип Обеци:
Обеци-Капки
Глоба или мода:
Добре
Формамодел:
Растение
Тип На Метали:
Розово Злато
Случай:
Парти
търговска марка:
ЛАНМИ
Централен Камък:
Рубин
Стил:
Сладък/Романтичен
Пол:
Жени
Тип Сертификат:
NGSTC
Номер На Модела:
SE0368
Метален Печат:
18 карата
Предмет на:
Обеци От Естествен Рубин Злато
Централен Камък:
Рубин 0.68 карата
Основната Кройката Камък:
Круша (4х5мм)
Диаманти:
100% натурален 0.22 ct
Диаманти Яснота:
SI (G-H)
Диамантена Кройката:
Кръг
Тегло На Златото:
2,21 г
is_customized:
Yes
Метален Печат:
18 карата
Тип Сертификат:
Няма

Те също купуват с този продукт

CLUCI Ден на майката подарък розов и прозрачен Циркон клетка висулка Шарм 3 бр. За производство на бижута сребро 925 високо качество на клетка окачване

BGN 49.92

Забелешка : 925 sterling silver кафез pendant, не може да одговара бисер и синџирот да се направи мода и различни Оваа наведени цена е за 3 парчиња sterling silver кафез привезоци, бисер и синџир НЕ се вклучени...

18 k розово злато инкрустированное естествена яшмой висулка дамски модел капки вода изискани бижута

BGN 428.80

Добредојдовте на нашата продавница !Парична казна Jewery Висок Квалитет 100% природен дијамант на добра волја за управување ве молиме остатокот увери купување!Гем : 100% Природни џаспер Гем Големина : за 11x18mm Гем Тежина : околу 1 кт Материјал : 18 к розово злато Pendant тежина : 2.47 g Пакет : Исклучителна кутија Испорака : во рок од 3 до 10 дена откако ќе се потврди плаќањето Гаранција...

BAIHE Solid 14К Rose Gold (AU585) Certified Radiant Wedding Women Сладко / Romantic Fine Jewelry Elegant unique Полуфинал Mount Gift Ring

BGN 299.00 352.00

Метал:Солидна 14 K Розово Злато Печат:14 K / 585 Вкупно Грам Тежина За:1.7 g Прстен Големина:6.5 (променливи во големина) Поставување:Prong Поставување на Ширина на Врв За:8.93 mm Ширина Дното За:1.2 mm Центар Камен:Не Главниот Камен Форма:Светли намали Големината За:8 X6mm Страна Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SISI3 Форма:Круг Singe Намали Вкупно Карат Тежина За:0.15 кт SKU:R21269 R14kУслуга

ZOCAI Diamond Ring Сърце Shape natural Real 0.13 CT диамантен пръстен сватба 18K розово злато (Au750) W06407

BGN 708.00 1071.98

Бренд Име : ZOCAIМодел Бр : W06407Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато / роуз златен / жолт злато достапниОбјектот тежина : 1.7 gСертификат : GIC (основен) или NGTCАко сакате ГИА сертификат, ве молиме контактирајте со нас.Главниот камен тип : 100% Вистински Дијамант(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)Главниот камен тежина : 0.05КАРАТНОГлавниот камен парчиња : 1 PCГлавниот камен боја : IJГлавниот камен јасност : SIГлавниот камен намалување на : ПринцезатаСтрана камен тип : 00% Вистински Дијамант(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)Страна камен тежина : 0.08КАРАТНОСтрана камен парчиња : 2 КОМПЈУТЕРИСтрана камен боја : IJСтрана камен јасност : SIСтрана камен намалување на : Круг

YouNoble Сватбени обици за жени, естествени сладководни перли с 925 сребърни обеци, бижута и аксесоари обеци подарък бял

BGN 16.00 25.28

Име на производ You Noble Свадба обетки за Woemen,Природните Слатководни Бисер со 925 Сребрен earring Накит Додатоци обетки за Подарок Бел Бисер ФормаКопчето Бисер Форма Бисер Големина 67mm Додаток 925 Sterling silver Бисер бојабела / Бисер Одделение АААbrincos,pendientes,порта joia porcelana,порта brincos роса,brincos perolas,brincos де prata,бисер earring,pearl earing природни 925,обетки за жените,earring со бисер,pearl earing природни 925,сребрена бисер

YIKALAISI 2017 9-10 мм естествени сладководни перли, колиета огърлици за жени 925 сребро перлени бижута за жени е най-добрият подарък

BGN 29.00 56.00

Природен бисер е Принцезата Дијана е фаворит,исто така, е најдобриот подарок за себе,пријателите,мама и љубовникАко нарачате повеќе,ќе можат да уживаат во забава или попуст!!!Напомена : Доколку плати ≥ 200 долари, како крајната цена,испорака од страна на DHL за слободни

AGLOVER романтично сърце любов обеци за жени 925 сребро ясно CZ стерлинги сребърни бижута обици

BGN 14.00 27.65

Карактеристики на производот Стил : Жените Накит Обетки Материјал : 100% 925 Sterling Silver Димензии : Шоу На Фотографија, ве Молиме Имајте на ум Дека Повод : Ангажирање / Годишнината / Вечер / Подарок Состојба : 100% Сосема Нов, Одлична Занает Пакет Содржина : 1 Обетки, Opp Вреќа,Сомот Кеса + Кутија Овие Украси се Во Согласност Со ЕУ за Животната средина Стандард на Производ Екранот

GLSEEVO 925 Silver Ear Пин Fresh Natural Water Baroque Pearl Drop обеци за жени Сватбени обици на куки бижута GE0324

BGN 111.38

ЗА GLSEEVOОПИС : Метал е сребро 925, секој производ е чисто се рачно изработени, по десетина процеси можат да бидат произведени, на производниот циклус на секој производ повеќе од 24 часа, па производ е повеќе рафинирано и издржливи.GLSEEVO ПРЕДНОСТИ : GLSEEVO е 20годишниот компанијата се фокусира на рачно изработени сребрени и е глобален извозник, сите наши производи се во согласност со Накит Обезбедување на Квалитет стандардите и нашиот квалитет е прифатен од страна на нашите партнери.ПОДАРОК ЗА : Најдобар Дар за Човекот / жени / девојки / Девојка / Љубители / Пар / Мајка...

CLUCI AAA клас 10pcs 6-7mm Akoya Coral цветни перли На стриди с вакуумна опаковка, цветни кръгли мъниста за бижута

BGN 60.80

ААА одделение 10pcs Akoya Корални skittle Бисери во Остриги со вакуумпакување, Шарени Круг Монистра за Накит Одлуки Опис на Производот Производот ID : WP155 SB Бисер големина : 67mm Бисер Боја : Корални Бисер Облик : тркалезна форма Тежина : 500 g Забелешка : Еден вистински 67mm круг akoya бисер е поставена во секој остриги...

GQTORCH истинско сребро 925 проба жълто или обеци за жени натурален скъпоценен камък, старинни красиви рози гравирано

BGN 15.00 19.28

[xlmodel][фото][0000] Производот Фотографии За GQTORCH Највлијателните 925 сребрен corporation во e ast кина регионот. Материјал Гарантира : Сите предмети материјал е опишан навистина во производот наслов...

Сребро 925 проба инкрустированное естествен сапфир в 1 карата дама луксозна и красива

BGN 136.00

Добредојдовте на нашата продавница !Парична казна Jewery Висок Квалитет 100% природен дијамант на добра волја за управување ве молиме остатокот увери купување!Гем : 100% Природни sapphire Гем големина : За 5x7mm Камен тежина : 1 карат / зрна Материјал : Вистински 925 sterling silver (меѓународен стандарден Сребро) Пакет : Исклучителна кутија Испорака : во рок од 3 до 10 дена откако ќе се потврди плаќањето Гаранција...

BAIHE Solid 14к White Gold Certified Square cut Engagement Women Office/career Fine Jewelry елегантна уникално Полумонтажное подарочное пръстен

BGN 616.00

Метал:Солидна 14 K Бело Злато Печат:14 K / 585 Вкупно Грам Тежина За:2.6 g Прстен Големина:6.5 (променливи во големина) Поставување:Отвори Поставување на Ширина на Врв За:8.78 mm Ширина Дното За:2.65 mm Центар Камен:Не Главниот Камен Форма:Плоштадот намали Големината За:5x3mm & 4.5x2.5mm(2 зрна) Страна Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SISI3 Форма:Круг Singe Намали Вкупно Карат Тежина За:0.27 кт SKU:R20217 W14kУслуга

Jemmin Jewelry Finding 925 Стерлинги Сребърни Обеци На Една Кука Унисекс Стерлинги Сребърни Бижута Ухото Куки Обеци Изводи

BGN 4.00 7.78

Име : 925 Фунта На Сребрена Капка ® За ОбеткиФункција : Антипромена на бојата / Спречување на алергијатаГолемина : Како Што Е Прикажано

Jemmin 10 бр./лот 925 сребро кука обеци, бижута изводи прекрасно качество на обеци САМ Componenets аксесоари

BGN 13.00 24.00

Име : 925 Фунта На Сребрена Капка ® За ОбеткиФункција : Антипромена на бојата / Спречување на алергијатаГолемина : Како Што Е Прикажано

HELON Women ' s Real Diamonds Band Solid 14К Жълто Злато Natural Diamond Wedding Engagement Ring Anniversary Fine Jewelry

BGN 344.00 414.40

Метал : Цврсти 14 K Жолто ЗлатоОбјектот Тежина : 1.6 gПрстен Големина : 6.5Главната Камења : 100% Вистински Природен ДијамантиБоја : HЈасност : SISI3Облик : Тркалезна Еден НамалиКарат Тежина : 0.15 ктПечат : 14 K / 585Ширина на Врв : 3.5 mmШирина во Дното : 2.0 mmПоставување на Павер,Рамки Поставите SKU : R20350Сертификат примерок на сопствен објект ќе испратите тука по производ од 1,Почитувани купувачот,ако ви треба било каква дополнителна услуга,ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат објектот и да ја напушти цел детал...

Натурален hetian jade QINGYU XinJinag Dragon мъжки Нефритовая окачване

BGN 14.08

Жад,привлекување на вашите очи со своите светли смарагдзелена, розова, лаванда, портокал и браун бои Во Кинески, жад претставува оние лојалност, убавината, силата и чистотата.Jade стана корист на дамите и момците...

Твърди 14к rose gold дамски годежен пръстен бижута инсталиране на 5x7mm овална кройка пода планина

BGN 230.00 270.40

★Метал : Цврсти 14k Розово Злато Печат : 14k / 585 Вкупно Грам Тежина : 1.3 g Прстен Големина : 6.5 Поставување на Павер & Prong Поставување ★Центар Камен : Нема Mian Камен Облик : Овална Намали Големина : 5x7mm SKU : ROCS048Услуга