• Ново
TRANSGEMS 1.1 Carat Lab Grown Moissanite Diamond Solitaire Slide Pendant Solid 14К and 18K White Gold for Women Fine Jewelry

TRANSGEMS 1.1 Carat Lab Grown Moissanite Diamond Solitaire Slide Pendant Solid 14К and 18K White Gold for Women Fine Jewelry

BGN 240.00
В магазина

Брой продукти


Објектот # :
P-Крст-Си
Центар Камен Тип :
TRANSGEMS Moissanite
Центар Камен Облик :
Круг Briliant Намали , Одлична Сечење
Центар Камен Боја : GH во Близина на Безбоен
Центар Камен Големина На :
11pcs*3мм
Центар Камен Карат :
0.1-каратно
Страна Камен : N/A
Метал Печат :
сребрена/14 K/18 К
Метал Тип :
сребрена/14 K/18 К
На оваа аукција само вклучува moissanite pendant, не ѓердани
Ветувањето на револуционерна безбоен сјај и убавина

Подробности

Цветът На Скъпоценен Камък:
Сребро, 14K, 18K
Тип Елемент:
Окачване
Глоба или мода:
Добре
Формамодел:
Кръг
търговска марка:
Трансгемы
Тип Суспензии:
Пасианс
Размер На Кулон:
18 инча
Тип На Метали:
Бяло Злато
Стил:
Модерен
Тип Сертификат:
ГДТК
Страничната Камък:
Няма
Номер На Модела:
DCC097
is_customized:
Yes
Централен Камък:
Муассанит
Метален Печат:
18 карата
цвят на камъка:
Цвят на GH
Яснота Камък:
ВВС1
Кройката Камък:
Отлично
is_customized:
Yes
Пакет:
Подарък кутия
Стил:
Романтика
верига:
925 сребърна верижка

Те също купуват с този продукт

CLUCI 3шт подарък за Деня на майката 925 сребро голяма куха клетка висулка, за да запази 4 перли, майката и детето висулка колие направи си сам

BGN 52.96

Забелешка : 925 sterling silver кафез pendant, не може да одговара бисер и синџирот да се направи мода и различни...

С крушовидна форма естествени ruby обеци 18K Gold Rose For Women Party SE0368

BGN 648.00 681.60

Солидна 18 Kt Розово Злато Дијамант Природен Рубин ОбеткиДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.22 ктНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHЦрвено Рубин : ПриродниКарат Тежина : 0.68каратноНамалување на : Круша (4x5mm)Јасност : Многу Добар Метал Тип : Цврсти 18 Kt ЗлатоРоузЗлато Тежина (грами) : 2.21 gСтил : Дијамант & Рубин ОбеткиУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

18 k розово злато инкрустированное естествена яшмой висулка дамски модел капки вода изискани бижута

BGN 428.80

Добредојдовте на нашата продавница !Парична казна Jewery Висок Квалитет 100% природен дијамант на добра волја за управување ве молиме остатокот увери купување!Гем : 100% Природни џаспер Гем Големина : за 11x18mm Гем Тежина : околу 1 кт Материјал : 18 к розово злато Pendant тежина : 2.47 g Пакет : Исклучителна кутија Испорака : во рок од 3 до 10 дена откако ќе се потврди плаќањето Гаранција...

ZOCAI Diamond Ring Сърце Shape natural Real 0.13 CT диамантен пръстен сватба 18K розово злато (Au750) W06407

BGN 708.00 1071.98

Бренд Име : ZOCAIМодел Бр : W06407Метал Тип : Цврсти 18 K злато / Печатбело злато / роуз златен / жолт злато достапниОбјектот тежина : 1.7 gСертификат : GIC (основен) или NGTCАко сакате ГИА сертификат, ве молиме контактирајте со нас.Главниот камен тип : 100% Вистински Дијамант(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)Главниот камен тежина : 0.05КАРАТНОГлавниот камен парчиња : 1 PCГлавниот камен боја : IJГлавниот камен јасност : SIГлавниот камен намалување на : ПринцезатаСтрана камен тип : 00% Вистински Дијамант(Гаранција Вистински 3 X за враќање на пари)Страна камен тежина : 0.08КАРАТНОСтрана камен парчиња : 2 КОМПЈУТЕРИСтрана камен боја : IJСтрана камен јасност : SIСтрана камен намалување на : Круг

Сребро 925 проба инкрустированное естествен сапфир в 1 карата дама луксозна и красива

BGN 136.00

Добредојдовте на нашата продавница !Парична казна Jewery Висок Квалитет 100% природен дијамант на добра волја за управување ве молиме остатокот увери купување!Гем : 100% Природни sapphire Гем големина : За 5x7mm Камен тежина : 1 карат / зрна Материјал : Вистински 925 sterling silver (меѓународен стандарден Сребро) Пакет : Исклучителна кутија Испорака : во рок од 3 до 10 дена откако ќе се потврди плаќањето Гаранција...

Прост дизайн, сватбени бижута Solid 14К White Gold Diamond обещаното пръстен за жени нежен подарък

BGN 742.00 780.80

Солидна 14 Kt Бело Злато Природен Дијамант Свадба Бенд ПрстенДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.54каратноНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHМетал Тип : полски Солидна 14kt ЗлатоБелавкупната Тежина (грами) : 1.9 gСтил : Дијамантски Прстен СвадбаПрстен Големина : 6.5 НАСУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

HELON Solid 14К (585) Бяло злато през цялата 8-12 мм Полуфинал Mount Biillant реални естествени диаманти, годежни сватбени изискани бижута висулка

BGN 252.00 304.00

2251112618940697 Топла продажба предмети парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеМетал : Цврсти 18 K Бело ЗлатоПечат : 18 K / 750Вкупно Грам Тежина : 1.5 gПоставување : Prong ПоставувањеДолжина : 18mmШирина : 16mmСтил : Капка / DangleЦентар Камен : Не Главниот КаменОблик : ТркалезнаГолемина : 8mm да 12mm ( 10мм )Страна Камења : 100% Вистински Природен ДијамантиБоја : HЈасност : SISI3Облик : Тркалезна Еден НамалиКарат Тежина : 0.05каратноSKU : P20158Сертификат примерок на сопствен објект ќе испратите тука по производ од1,Почитувани купувачот,ако ви треба било каква дополнителна услуга,ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат објектот и да ја напушти цел детал...

натурална зелен яспис обеци 925 сребро натурален скъпоценен камък обеци сладки обикновено кръгли момичета дамски официални украса

BGN 60.00 72.00

природни зелени џаспер студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки Симпатична едноставна круг девојка жените партија накитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Jemmin Jewelry Finding 925 Стерлинги Сребърни Обеци На Една Кука Унисекс Стерлинги Сребърни Бижута Ухото Куки Обеци Изводи

BGN 4.00 7.78

Име : 925 Фунта На Сребрена Капка ® За ОбеткиФункција : Антипромена на бојата / Спречување на алергијатаГолемина : Како Што Е Прикажано

8-9 мм естествени сладководни перли на огърлица 6 слоя хипербола сватбената огърлица nearround изискан дамски бижута от сребро с топаз

BGN 928.00

природни свежа вода бисер ѓерданибисер облик : во близина кругбисер големина : 89 MMlenth : 42 CM ние прифаќаме цел било lenthима малку места на површината бисерзаклучување : 925 сребрен со кубни циркониps : сите наши производи е не вклучувајќи сертификатот книга,ако сакате да имате со сертификат книга, ве молиме контактирајте со нас, треба 1035$ повеќеСтавање Наредби& Плаќања : Во моментов,можете да со користење на Visa,Mastercard,QIWI,Western Union и банкарски трансфер, повеќе можности за Плаќање ќе биде достапна на Aliexpress во иднина.За Превозот : Answer : ___________________________ Note : Ние ќе превозот вашата нарачка во рок од 310 бизнис ays по aliexpress Comfirm плаќање.Купувачот е одговорен за било кој данок или должност обвинет од страна на својата земја...

YIKALAISI 2017 9-10 мм естествени сладководни перли, колиета огърлици за жени 925 сребро перлени бижута за жени е най-добрият подарък

BGN 29.00 56.00

Природен бисер е Принцезата Дијана е фаворит,исто така, е најдобриот подарок за себе,пријателите,мама и љубовникАко нарачате повеќе,ќе можат да уживаат во забава или попуст!!!Напомена : Доколку плати ≥ 200 долари, како крајната цена,испорака од страна на DHL за слободни

Естествен гранат червен камък пръстен натурален скъпоценен камък, пръстен S925 сребро модерни елегантни квадратни жени момиче подарък бижута

BGN 51.00 60.80

Природни црвени гранат камен Прстен, Природни скапоцен камен Прстен S925 sterling silver трендовски Домот Плоштадот жените девојка подарок НакитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

Fine Real Diamond Бижута Solid 8K Gold Rose With Oval Cut 7x9mm Tourmaline Aniversary Ring R383

BGN 681.00 716.80

18 Kt Розово Злато Розова Турмалин Дијамантски ПрстенДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.14 ктНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHПинк Турмалин : 100% ПриродниКарат Тежина : 1.59 ктНамалување на : Овална да се Намали (7 X9mm)Јасност На : Многу ДоброМетал Тип : Цврсти 18 Kt ЗлатоРоузвкупната Тежина (грами) : 3.21 gСтил : Дијамантски Прстен ТурмалинПрстен Големина : 6.5Услуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...