• Ново
HELON 9 мм кръгла кройката син топаз пръстен от сребро 925 пасианс скъпоценен камък диамантен годежен пръстен, фини бижута дамски

HELON 9 мм кръгла кройката син топаз пръстен от сребро 925 пасианс скъпоценен камък диамантен годежен пръстен, фини бижута дамски

BGN 131.00
BGN 158.40
-17 %
В магазина

Брой продукти


Метал : Стерлинг Сребро 925 Позлатен Бело Злато
Печат : 925
Вкупно Грам Тежина : 2.6 g
Прстен Големина : 6.5
Поставување : Prong Поставување
Ширина на Врв : 11.8 mm
Ширината на Долниот дел : 2.1 mm
Центар Камен : 100% Вистински Небото Сини Топаз
Јасност : Беспрекорна
Големина : 9mm
Карат Тежина : 4.81 кт
SKU : R20151
Сертификат примерок на сопствен објект ќе испратите тука по производ од
1,Почитувани купувачот,ако ви треба било каква дополнителна услуга,ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат објектот и да ја напушти цел детал. 2,ве молиме оставете ги вашите достапни телефонски број, ако тој е погодно за вас,па превозот компанија може да ве контактираме кога објектот пристигна во вашиот град. 3,треба да плаќаат данок од себе кога ќе го добиете објект,нашите цената не се вклучуваат тоа.Ви благодариме. 4,Ако имате било какви прашања, не двоумете се да не контактирате!!!! Се чувствуваат слободни да ни e-mail со било какви прашања . услугата што искрено.Ви благодариме за посетата на нашата продавница. Ние многу мило да биде во можност да им служи на вас! Добредојдовте на за да погледнете повеќе накит во нашата продавница : Ние имаме свои обработка на фабриката,Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка.Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крај, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.Pleaes Контактирајте Ме Пред Да Се Направи Исплата.Ако клиентот има било бара како што е подолу : 1,објектот може да се ревидираат за да се вклопи во вашиот било која големина/форма камен(s). Ве молиме да покаже големина/форма за нас. 2, Златен прстен ја промените големината на 3 до 8 екстра цена е $10.И сребрен прстен resize 3 до 8 големина екстра цена е $5.(други големина цена, ве молиме контактирајте со нас). 3, обезбеди сертификат (треба дополнителни трошоци за $ 15 ) 4, Сите метални предмети може да се надогради ,9/10/14/18 K Златен (Жолт, Бело, Розово Злато и Платина) 5, Обичај направи свој прстен.Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени,Повисок Квалитет на Дијаманти 6, Ако имате свој дизајни,се обидува да ги испрати до нас, тогаш ние ќе ги донесе на живот во рок од 1 работен ден . 7, Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ако имате потреба, ве молиме да ги испратите вашите камења за нас. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења. 8, други Прашања. Ве молиме љубезно ве молиме да не известите пред да се постигне на плаќање.

Подробности

Размер На Пръстен:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 10
Тип Елемент:
Пръстени
Глоба или мода:
Добре
търговска марка:
ХЕЛОН
Тип Инсталация:
Инсталиране на клипса
Случай:
Годеж
Метален Печат:
925 Sterling
Страничната Камък:
Няма
Стил:
Сладък/Романтичен
Централен Камък:
топаз
Тип сертификат:
CMA
Пол:
Жени
Номер На Модела:
R20151
Тип На Метали:
Сребро
Вид На Пръстените:
Годежни Пръстени
Щампа:
925
Основна Форма На Камък:
Кръг
Основен Размер На Камъка:
9мм
Централен Камък:
Небето-Син Топаз
Метални:
Стерлинговое Сребро 925 Проба, Покрито С Бял

Те също купуват с този продукт

BAIHE Solid 14к White Gold Certified Square cut Engagement Women Office/career Fine Jewelry елегантна уникално Полумонтажное подарочное пръстен

BGN 616.00

Метал:Солидна 14 K Бело Злато Печат:14 K / 585 Вкупно Грам Тежина За:2.6 g Прстен Големина:6.5 (променливи во големина) Поставување:Отвори Поставување на Ширина на Врв За:8.78 mm Ширина Дното За:2.65 mm Центар Камен:Не Главниот Камен Форма:Плоштадот намали Големината За:5x3mm & 4.5x2.5mm(2 зрна) Страна Камења:100% Вистински Природен Дијаманти Боја:H Јасност:SISI3 Форма:Круг Singe Намали Вкупно Карат Тежина За:0.27 кт SKU:R20217 W14kУслуга

Естествен Ахат Или Гривна Ретро Бижута От Скъпоценни Камъни, Аксесоари, Подаръци, Търговия На Едро,

BGN 80.24

Природни Ахат Калцедон ХривнијаПриродни jade боја ќе мора нијанси, како и текстура од камен;Во текот 100ние испрати слободни емс или fedex;

DJ CH нов дизайн син Огнен опал, висулки и колиета, За жени, мода 925 сребро позлатените колие подарък без вериги

BGN 8.00 9.58

DJ CH Нов Дизајн Син Оган Опал Приврзоци & Ѓердани За Жените Мода 925 Sterling Silver Позлатен Ѓердан Подарок без синџирОпис 100% нов и висок квалитет на Најдобра Цена, со Висок Квалитет, Брза Испорака Метал : Сребро позлатен Главниот Камен : Сина Опал Синџир : Без синџир*** Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

Leige Jewelry Lab Александрит 925 сребро пръстен възглавница кройката скъпоценен камък юни камък раждането на сватбени и годежни пръстени за жени

BGN 133.00 222.40

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8мм Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.76 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Перница Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

сладководни перли бели перли и синята пеперуда-брошка FPPJ на едро мъниста природа

BGN 19.20

материјал : слатководни бисер бело и сино пеперуткаоблик : монетаголемина : 910ммве молиме изберете ви се допаѓа боја !природата слатководни бисер ,неговата близина круг ,и лицето има некои природата на самото место и раст вени ,ве молиме да забележите ! sometims можеби не сите се исти како се покаже слика ѓердан !

натурална зелен яспис обеци 925 сребро натурален скъпоценен камък обеци сладки обикновено кръгли момичета дамски официални украса

BGN 60.00 72.00

природни зелени џаспер студ обетки 925 sterling silver природни скапоцен камен обетки Симпатична едноставна круг девојка жените партија накитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

J. C Отлична Пеперуда В Формата На Твърди 925 Сребро Висулка Изящни Бижута За Жени Запознанства Нар, Розов, Зелен Аметист И Топаз

BGN 25.00 42.24

Бренд име : J CМетал : 925 Sterling SilverМетал печат : ДаГлавниот камен : Рубин,Зелена Аметист ТопазКамен облик : Тркалезна НамалиГлавниот камен големина : 33ммКамен потекло : ШвајцаријаКамен методот на третман : Не се ТретираПредмети ќе биде предаден во рок од 1 работен Ден по исплата е расчисти помеѓу понеделник до сабота...

CaiMao 6. 5x8. 5mm Круша cut Полуфинал Mount Ring Settings 0.22 ct Diamond 14k Бяло Злато Gemstone годежен пръстен, фини бижута

BGN 500.00 544.00

Бренд Cai Mao Накит Име Полу Планината Златен Прстен Поставка Поставка Може да се одржи на 6.5x8.5mm Круша Намали Центар Камен Страна КамењаПриродни Круг Намали ДијамантВкупно Карат Тежина : 0.22 кт, Боја : GH, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT / Au575 Бело Злато Прибл...

DORMITH 925 сребро обеци, създаден от Опал за жени цвете обеци за жени, мода бижута

BGN 17.00 31.84

DORMITH 925 фунта сребро обетки синтетички опал за жените Цвет stup обетки родиум позлата мода накит DE0178Информации За ПроизводотМетал печат : S925+DORMITHМетал : Стерлинг Сребро.Крај : родиум позлатаГем Тип : Синтетички опалПоставување : Prong поставување,восок settingsНазад Сознание : По цилиндрични спирален приклучокШирина : 10 ммВисина : 10 ммВкупната тежина : 2.20 ГрамаГем ИнформацииБрој на камења : 10Камен Боја : Сина и БелаГлавниот Камен Создавање : Синтетички ОпалКамен Методот На Третман : Топлина ТретираатПакет ИнформацииПакет : Делукс Медиум КутијаКутија Големина : 56mmx54mmx42mmКутија Тежина : 23.80 ГрамаИндикација : АнтиалергискиЗа нас : DORMITH е професионална накит производителот ,ние сме нашиот брендDORMITH...

Естествен гранат червен камък пръстен натурален скъпоценен камък, пръстен S925 сребро елегантен модерен романтичен сърцето на жената партия подарък бижута

BGN 51.00 60.80

Природни црвени гранат камен Прстен, Природни скапоцен камен Прстен S925 sterling silver трендовски Домот Романтично срце жените партија подарок НакитНие ги чува сите на скапоцени камења се природни, уникатни, скапоцен камен објекти и слики може да не биде прикажано токму на истото, ви благодариме за вашето разбирање...

С крушовидна форма естествени ruby обеци 18K Gold Rose For Women Party SE0368

BGN 648.00 681.60

Солидна 18 Kt Розово Злато Дијамант Природен Рубин ОбеткиДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.22 ктНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHЦрвено Рубин : ПриродниКарат Тежина : 0.68каратноНамалување на : Круша (4x5mm)Јасност : Многу Добар Метал Тип : Цврсти 18 Kt ЗлатоРоузЗлато Тежина (грами) : 2.21 gСтил : Дијамант & Рубин ОбеткиУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

Сребро 925 проба инкрустированное естествен сапфир в 1 карата дама луксозна и красива

BGN 136.00

Добредојдовте на нашата продавница !Парична казна Jewery Висок Квалитет 100% природен дијамант на добра волја за управување ве молиме остатокот увери купување!Гем : 100% Природни sapphire Гем големина : За 5x7mm Камен тежина : 1 карат / зрна Материјал : Вистински 925 sterling silver (меѓународен стандарден Сребро) Пакет : Исклучителна кутија Испорака : во рок од 3 до 10 дена откако ќе се потврди плаќањето Гаранција...

Fine Real Diamond Бижута Solid 8K Gold Rose With Oval Cut 7x9mm Tourmaline Aniversary Ring R383

BGN 681.00 716.80

18 Kt Розово Злато Розова Турмалин Дијамантски ПрстенДијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.14 ктНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHПинк Турмалин : 100% ПриродниКарат Тежина : 1.59 ктНамалување на : Овална да се Намали (7 X9mm)Јасност На : Многу ДоброМетал Тип : Цврсти 18 Kt ЗлатоРоузвкупната Тежина (грами) : 3.21 gСтил : Дијамантски Прстен ТурмалинПрстен Големина : 6.5Услуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...