• Ново
Multifuctions авто термометър автомобилен интериор и външен измерител на температурата календар часовник автоматично термометър VST7045V

Multifuctions авто термометър автомобилен интериор и външен измерител на температурата календар часовник автоматично термометър VST7045V

BGN 16.00
BGN 19.90
-20 %
В магазина

Брой продукти


ТОПЛО ПРЕПОРАЧУВАМ
Мулти-Fuctions Автомобил Термометар Автомобилски ентериер и екстериер Температура метар Календар Часовник Авто термометар VST7045 V
Се бореа околу внатрешноста на вашиот автомобил, се обидува да најде информации може да биде фрустрирачко и опасно искуство. Замислете ако може да се следи температурата надвор и внатре на вашиот автомобил, проверете го времето и датумот, и да ја задржите изданија на состојбата на вашиот автомобил е електричниот систем сите во еден поглед. Оваа фантастична мулти-функционален екран приклучок директно во вашиот автомобил електричниот систем и ви дава богатство на точни и корисни информации во лесно да се чита компактен уред. Можете исто така да поставите аларми да ви каже колку долго сте биле возите, колку енергија имате лево, дури и како ладно е надвор! Функцијата Опис : Датум/Час, Недела/Втор екран функција, може да 12/24 часа систем за конверзија. Часовникот за аларм функција. Сакам да спијам функција од 5 минути. Можете да го вклучите екранот температура : °C / °С . Мерење на температура, мерење bound : -50°C~70°C. Температурата покаже решавање на енергија : 1°C,Температура на точноста : ±1.0°C за да се Измери температурата и земање мостри периоди : 20 секунди. LED биде во apoor светлина функција, кога се користи автомобил напојување треба да биде во apoor светло, Дисплеј LCD целосна содржина, Доколку се користи резервна батерија за напојување, нема светлина, LCD само го прикажува времето. На возилото складирање батеријата напон покаже функција. Копче-притиснете функција 1.ВРЕМЕ клуч : префрлете се во приказ на Време/Датум, притиснете надолу 2 второ и да се воспостави време. 2.ALM копче : Приказ на бел е време, притиснете надолу 2 втор и утврдување на бел. 3.НАГОРЕ : формирање додадете време ,под време интерфејс switch display Втор/Недела. 4.SNZ клуч : сакам да спијам, (ако без потреба, може да не го стори тоа) 5.ДОЛУ / °C / °F клуч : воспоставување намалување на времето, се префрлат °C / °F, на екранот време интерфејс, притиснете надолу 2 втор и вклучување на алармот мраз на надворешниот простор.Големина : 110x30x56mm Пакет : 1*термометар (батерија, не се вклучени) Забелешка : Оваа ставка без мало поле.
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден да ја прифатиме Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.

Подробности

Тип На Дисплея:
Цифров
търговска марка:
КЕТОТЕК
Стил:
На Застояла Станция
Теория:
Сензор За Температура
Вид Хранене:
Бутон На Батерия
Размер На Дисплея:
2,0-3,9 инча
Използването на:
Домакинство
Максимална Измерена Температура:
50°C-69°C
Номер На Модела:
Авто термометър
специални характеристики:
термометър

Те също купуват с този продукт

REX-C100 регулатор на температурата термостат К термопара сонда

BGN 17.00 19.04

Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКСC100 + К Thermocouple СондаКарактеристики : Мерење на точност : ±0.5%FSЛаднокрај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикДимензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 ммПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 seКТип На Сонда Сензор : Кабел Должина : 1 MСензор дијаметар : 4.5 ммТемпературата заѕвони : 0400Внатрешната Изолација : FiberglassНадворешен Заштитен : Изолирани ОклопнаПакетот Вклучува : 1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Controlle1 x КТип на Сонда Сензор

Мини 300 г 0,01 грама LCD дисплей джобни цифрови везни портативни мини-електронни бижута везни синя подсветка +7 тегло единици

BGN 17.00 18.40

Голем Попуст!!! Мини 300g X 0.01 g LCD Дисплеј Џеб Дигитални Скала Електронски Накит Скали Бесплатен ПревозотСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

Термостат на регулатора на температурата на REX-C100

BGN 13.00 14.08

Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКСC100 + Max.40 A РБС РелеКарактеристики : Мерење на точност : ±0.5%FSЛаднокрај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикДимензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 ммПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дикДетективот температура опсег : 0 40Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC)Изолација отпор : 1500 V AC / минПотрошувачка на енергија : 10 VAУслугата на животната средина : 0~50,средина без корозивни гас 30~85%Пакетот Вклучува : 1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Контролер1 x Упатството за

Dual OP Amp Board Preamp DC Amplification ПХБ за NE5532 OPA2134 OPA2604 AD826

BGN 2.00 2.19

Опис : Dual op amp три пати пред DC засилување празни одбор : компактен двострано FR4 fiberglassодбор, големината на 26 × 26mm, погоден за мал волумен шасија собрание, за да се зачува простор.Висок квалитет на ПХБ, Јапонија KOA 1 / 4 W обоени прстен прецизност метал филм отпорници (грешка преку далеку помалкуод 1%), висок квалитет на осум метри дупка седиште собранието за напон повратни информации op amp, како што NE5532,OPA2134, OPA2604, AD826, OPA2111, итн., потоа ± 5 ~ ± 18 за работа...

Тазова възпалителна болест дигитален регулатор на температурата на термопара 0 до 400 градуса REX-C100 TK0374

BGN 164.90

ПИД Дигитална Контрола на Температурата КонтролерThermocouple 0 до 400 Степен РЕКСC100 TK0374Сликата покажуваОпис : Карактеристики : 100% Сосема Нов.Боја : ЦрнаГолемина : 11x4.8x4.8cm4.29"x1.9"x1.9"(Dxšxv)Ладнокрај надомест толеранција : ±2 степен (може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 степен )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дикДетективот температура опсег : 0 400 степенИзолација отпор : >50 M ohm(500 V DC)Изолација отпор : 1500 V AC / минПотрошувачка на енергија : 10 VAУслугата на животната средина : 0~50средина без корозивни гас 30~85% RHПакет Содржина : 10x Дигитална Контрола на Температурата Контролер

Високо качество на Resiliometer бетон отскок чук тестер бетон отскок тест Schmidt Hammer HT225

BGN 164.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов И Висок КвалитетПроизводот Технички Параметри : Во согласност with GB / T91381988 стандарди и JJG81793 статути и JGJ / T232001 техничките прописи...

Нов вътрешен термометър, влагомер мини цифров стайна температура, влага на сензора LCD дисплей метеорологичната станция нова

BGN 6.00 6.70

ТОПЛО ПрепорачувамНов Затворен Термометар Hygrometer Мини Дигитален Собна Температура, Влажност Метар Мерач LCD дисплеј Нови Метеоролошка СтаницаОпис на производот : Надворешни димензии : 74 x 80 x 20 mmLCD големина : 65 x 35 mmМерен опсег : 0° C 50° CТочност : + / 1° C, Влажност на точноста : / +10% RHНапојување : 1 x AAA батерија (не се вклучени)Пакетот Вклучува : 1 x Термометар HygrometerНие Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

dia35x70mm 45ml 99.5% глиноземный цилиндричен съд корундовый крусибъл /цилиндричен керамични огнеупорни на съд

BGN 15.00 15.68

Големина на табела (Само кликнете удар големина, ако е потребно) 1.Алумина брод 60x30x15mm полукружна, 2.лакформа алумина crucible : ( горниот дијаметар x височина) 3.цилиндрични алумина crucible : ( надворешниот дијаметар x височина) 4...

dhl / fedex 300 бр./лот мини цифров LCD термометър вода сензор за температурата фризер черен бял

BGN 392.00 412.64

со dhl / федекс 300pcs / многу Мини Дигитални LCD вода Термометар Сензор на Температура на Фрижидерот Замрзнувач црно белоКарактеристики : Дигитален LCD Термометар За Аквариум ЗамрзнувачМоделирање едноставен, елегантен, LCD панели вметнати врски, влагаотпорни,силна антимешање, се однесува на ладилник кабинети, display counters идруги потреби на температура, мерење и прикажување на различни опрема.Температурата опсег : 50~ 110°CТемпература на екранот резолуција : 0.1Температура на мерење на точност : ±1°CНапојување : две LR44 копчето батеријатапогон (не се вклучени)Долго сондата линија : 1 метар моделирани случај сондаСпецификација : Боја : црна, БелаГолемина : 47*28*14mmТежина 22g

100 г 0,01 грама, LCD цифрови везни мини джобни електронни бижута mg Везни диаманти прецизна статистическа Везни дребно кутия

BGN 16.00 17.28

100g 0.01 g LCD Дигитален Скала Мини Џеб Електронски Накит Грам Мерење Скали Дијаманти Прецизност Губење на Рамнотежа на Мало ПолеСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

Мини-обнаруживающая корона цифров LCD влагомер температура влага термометър -50~70C 10%~99% RH тестов инструмент отстъпка 20%

BGN 2.00 2.93

Мини Откривање на Главата Дигитални LCD Hygrometer Температура Влажност Метар Термометар 50~70 C 10%~99%RH тестирање на алаткатаАко у сакате да се купи повеќе , u може да се плати на овој линк : Answer : ___________________________ Note : почитувани,овој објект има две бои,црна и бела,pls да ни оставите порака да ни кажете каква боја сакате,или ние ќе го испрати во случаен избор.Describtion : Мини големина и LCD дисплејКомпактен и преносливТемпературата опсег : 50 ~ 70 Сте.CВлажност опсег : 10%~ 99% RHТемпература на точноста : / 1 Сте.CВлажност на точноста : / 5% RHНапојување : 2 x LR44 копчето ќелија ( НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ )Специјално дизајнирани за истовремено мерење на мини hygrometer

15 кг, 1 г цифров кухненски везни 15 кг голяма хранителна диета теглото на фини електронни везни от неръждаема стомана сензорен бутон с пакета

BGN 23.00 30.21

15 KG 1g Дигитални Кујна Скала 15kg Голема Исхрана Тежина Тенок Нерѓосувачки Челик Електронски Ваги Допир Копче Со ПакетОпис : Виси оваа скала насекаде околу вашата кујна ќе ви даде лесен пристап...

500 г 0.01 цифрови везни електронни mg Везни прецизна джобни лабораторни бижута тегловен баланс на голям екран с подсветка-10% отстъпка

BGN 5.00 5.81

500g 0.01 Дигитални Накит Скали Електронски Грам Скала Прецизност Џеб Лабораторија Губење на Рамнотежа голем екран со заднинско осветлување1.Место скала на хоризонтална рамна површина,притиснете на [ON / OFF]копче за да го вклучите скала.2...

Колата дигитален термометър авто led М сонда -40~110 градуса по Целзий 12V нов R08 Drop ship

BGN 7.00 8.03

Опис : Led дисплеј, јасен, директен и анти светлина мешање Вградени дизајн, лесно да го инсталирате Широка Мерен опсег и висока точностСпецификација : Пред панел големина : 64(L)x33(W)(mm) Монтажа големина : 62.5(L)×27(W)mm Производ големина : 64(L)×31(W)×32(D)мм Сензор Жица : 2m Боја : Црна Количина : 1 сет (како на сликата покажува)Параметри Температура мерен опсег : 40~110 centigrade Резолуција : 0.1 Точност : ±1 centigrade Напојување : 12 V AC / DC Влез : 1 NTC sesor Потрошувачка : ≤3 W Амбиентална температура : 10~60 centigrade Релативната влажност : 20%~85% (Без кондензат)...

Стенен Въртящи Сауна Дървени Пясъчен Часовник Бял Пясък Таймер 15 Минути

BGN 9.00 11.68

ЅидМонтирани Ротирачки Сауна Дрвени Hourglass Бел Песок Тајмер 15 МинутиКарактеристики : РОТИРАЧКИ ТАЈМЕР Песок тајмер месеци на вашиот ѕид со вклучени 2 навртки...

чисто нов и оригинален E50S8-200-3-Автокод Т-24

BGN 105.60

100% Нови и оригинални E50 S82003Т24 Autonics ЕНКОДЕР 1224 VDCПроизведено во КИНА Надворешниот дијаметар од 50 mm вратило тип пораст на ротари енкодер Надворешниот дијаметар од 50 mm вратило тип E50 S пораст на ротари енкодер серија, на нови напојување напонот 1224 VDC на Линија Возачот излез тип на производ се Зголеми клиент избор простор...

Пластмасов превключвател за нивото на водата MJ-0885P 2A1:220V 50W 1A(10шт/лот)

BGN 50.00 52.64

Производот Се ПокажеОпис на производот и предност : 1.Мали димензии и може да се прилагоди производи за нашите клиенти2.Работната принцип е ЛЕСНО3.Сигурен квалитет4.Ниска ценаПроизводот Сликата : Производ карактер : Answer : ___________________________ NOTE :

Сигурен сензор от неръждаема стомана за приготвяне на храна мляко е храна, кафе температурата инструмент термометър с голям циферблат r02 Drop ship

BGN 3.33

Опис : Покажувачот термометар, погодно да се носат, убави и издржлив, лесен да се набљудува површината на голем број Меур млеко / млеко меур температура од околу 60 ~ 65 °;Бебе млеко температура од околу 40 степени;Кафе температура од околу 80 ~ 90 ° Овој сензор на температура на делови само во игла делови (за совет до 1.5 cm), не треба да се фрли во сите, ова не е целосно затворена дизајн, дури и во вода, не ќе биде оштетен...

Кейси 10шт 12x6mm универсален кръгъл пузырьковый ниво за професионално измерване

BGN 15.84

Точноста Големина(DXH) Купи Точноста Големина(DXH) Купи 30'± 5' 8×5.5 мм 30'± 5' 25x10mm 30'± 5' 10×6mm 30'± 5' 27x10 30'± 5' 11.6x7mm 30'± 5' 30x11mm 30'± 5' 12×6mm 30'± 5' 32×7mm 30'± 5' 12×7mm 30'± 5' 32×12mm 30'± 5' 12x7.5mm 30'± 5' 33x31x12mm 30'± 5' 13×7mm 30'± 5' 34x18x10.5mm 30'± 5' 13 X7.5mm 30'± 5' 40x10mm 30'± 5' 13.4x8mm 30'± 5' 43×12mm 30'± 5' 13.8x8mm 30'± 5' 50 X10mm 30'± 5' 15×6mm 30'± 5' 50 X13mm 30'± 5' 15×8мм 30'± 5' 50×17 mm 30'± 5' 15.6x16.6x8.2mm 30'± 5' 60×10мм 30'± 5' 16 X13.8 X8mm 30'± 5' 60×12mm 30'± 5' 16 X14 X7.5mm 30'± 5' 66×10мм 30'± 5' 18×9mm 30'± 5' 75x14mm 30'± 5' 19×10мм 30'± 5' 76x65x34mm 30'± 5' 19.7 X16.3 X10 MM 30'± 5' 80x60 X12mm 30'± 5' 20 X9mm 30'± 5' 90x66x17mm 30'± 5' 25x5mm 30'± 5' 100x75x14mmСостојба : 100% Сосема НовГолемина : 12 X6mm.Гаранција : 1 ГодинаКарактеристики : 1...