• Ново
KTO011 0-60 градуса по Целзий биметаллический термостат, температурен регулатор

KTO011 0-60 градуса по Целзий биметаллический термостат, температурен регулатор

BGN 8.00
В магазина

Брой продукти

Име на производ : Температура на Контролорот; Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични Нето Тежина : 52g; Пакет Содржина : 1 x Температура Контролорот; Бренд : Асиси Модел : KTO011; Главна Боја : Бела; Температура Опсег : 0-60 целзиусови степени Степен го Оценувате Напон : AC 110-250 V; го Оценувате Струја : 10 A; Електрични Врска : 2-пол е 2.5 mm,0.8 Nm Планината : 35mm DIN Железнички; Димензии : 6 x 3.3 x 4.3 cm/2.4" x 1.3" x 1.7"(L*W*H) Оваа Температура Контролер е прилагодлива и добар за замена на стариот, лесно да се оператор и долго издржаа.

Подробности

Тип На Дисплея:
Аналог
Максимална Измерена Температура:
50°C-69°C
Стил:
Вграден
Теория:
регулатор на температурата
Номер На Модела:
КТО011
Използването на:
Работна обувки
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу
Вид Хранене:
A

Те също купуват с този продукт

8 бр./лот 135*90*45 мм, one pcs project box samll АД на електронен корпус разпределителните скоростна водоустойчив корпус IP54 свързване на камерата

BGN 50.00 64.00

Тип : пластични електроника проектот кутијаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .Опис на производот : Име : Биро врвот пластични куќиштеБоја : Бела и црнаГолемина на : 135*90*45 ммМатеријал : ABS пластикаТежина : 200 gПроизвод карактеристики : 1...

4 тръби IR дистанционно управление с дигитален регулатор на температурата на термостата с програмируем 7 x 24

BGN 49.00 52.48

4 цевки IRдалечински контролира дигитални температура контролер термостат со програмабилни 7 x 24W01 AC серија од 7 дена програмабилни на екранот на допир, термостат наменета за фан серпентина единица или ветер цевка систем на централна клима помага да се приспособи на надворешна температура, со споредување на собна температура со поставување на температурата.На термостат се применува на вода систем или ветер систем (две цевки или четири цевки) на воздухот состојба, контрола фан серпентина, моторните вентили, моторните топката вентил или воздушен вентил за да се прилагоди на собна температура, да достигне поставување на точка и ги остварува целите на заштеда на енергија.Она што е повеќе.Технички податоциНапојување : 100~ 240 V 50 / 60 HzНоминална струја : 3АВо Собата Точка Опсег : 5~35°CАмбиентална температура : 0°C~50°CГолемина : 130*90 *27mmМонтажа дупки растојание : 60 MM,70 MM,80 MM(Види слика)Складирање температура : 10°C~60°CИнсталација : Површинска монтажаТочност : ±0.5°CСензор : NTCЗаштита Класа : IP30Сместување : ABS пластикаПримена : Централна клима уред / Фан серпентина единициБрзината На Вентилаторот : Висок,Среден,Низок), AutoНеделен програмабилни : 7,6+1,5+2 денови на чекањеЗаклучување : за заклучување на функцијата(chlildren заклучување)Боја : Бела,ЦрнаТип : Допир,дигитални со тајмерПроизвод функција(1) Контрола на брзината на вентилаторот или електрични кул и топлина вентил за да се префрлате(2) Идеален за 2 цевки или 4 цевки централна воздухсостојба(3) IRдалечински контролира(4) Три оценки брзината на вентилаторот интелигентни контролирани со ладење, греење и авто мод(5) за заштеда на Енергија до 30%(6) Опремен со уникатен дизајн и едноставна операција.(7) LED светлото допир и големи LCD екран(8) за Време на поставување функција(9) IRдалечински контролира.(10)режим на Спиење(11)7 дена програмабилни(12) RS485 функција (изборен)Предности1...

10 бр./лот 120 * 60*35 мм монтиране на пластмасова кутия за електронни разпределителни шкафове abs разпределителните скоростна DIY project box

BGN 40.00 51.20

Тип : Пластични Ѕид монтирање КуќиштаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .Опис на производот : 1, Itmes : Пластични Ѕид монтирање Куќишта2, боја : Црна и бела3, големина : 120x60x35 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 120 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

25,5 мм до M42 x1mm адаптер адаптер за камери за Геликоидов

BGN 27.18

Ние сме Cnscope,и ние сме професионални микроскоп снабдувач, ние имаме свои фабрика и исто така имаат неколку кооперативен претпријатија,така што ние имаме повеќе микроскоп дел,во иднина,ќе има повеќе предмети наведени во нашата продавница,ние имаме свои техничари за проверка на сите предмети пред да се испрати,и исто така имаат професионални работници да се спакуваат пакување,така што нема да има дополнителни грижи.добредојдовте на понудата,ако имате повеќе прашање pls се чувствуваат слободни да контакт прво,ти благодарам.добредојдовте wholsaler !!ќе го добиете она што го сакате!Беа 25,5 мм да M42 x1mm Тема Камера Адаптер За HelicoidsПроизвод Функција : Compatiblity : Овој адаптер им овозможува користење на мали проекција леќи како Taylor Hobson Кук f / 1.65 F=2.5 инчен на фокус helicoids со M42x1 тема.Машки страна M42 X1 MMДебелина : 8mmЛеќа е обезбедено со 3 палецот завртки.Адаптер е направен од елоксирани алуминиумски.на оваа аукција само еден адаптер ,леќа само за демонстрација.Материјал за метал,сигурен перформанси.Издржливи.Плаќање : Ние прифаќаме зачувам,western union,банкарски трансфер на Пари и Грам.Сите плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по аукцијата завршува...

M42 x1 към M52 стъпка нагоре стъпка надолу пръстен женски мъжки куплунг адаптер за пакет от 2 Безплатна доставка

BGN 15.84

Ние сме Cnscope,и ние сме професионални микроскоп снабдувач, ние имаме свои фабрика и исто така имаат неколку кооперативен претпријатија,така што ние имаме повеќе микроскоп дел,во иднина,ќе има повеќе предмети наведени во нашата продавница,ние имаме свои техничари за проверка на сите предмети пред да се испрати,и исто така имаат професионални работници да се спакуваат пакување,така што нема да има дополнителни грижи.добредојдовте на понудата,ако имате повеќе прашање pls се чувствуваат слободни да контакт прво,ти благодарам.добредојдовте wholsaler !!ќе го добиете она што го сакате!M42 x1 да M52 Чекор до Чекор надолу Прстен Женски Машки Спојка Адаптер Пакување од 2Производ Функција : на оваа аукција за 2 компјутери адаптерЕден адаптер е M52x0.75(Машки конец) да M42x1(Женски навој)Еден адаптер е M42x1(Машки конец) да M52x0.75(Женски навој)адаптер бил направен од металсигурен перформанси.Издржливи.Плаќање : Ние прифаќаме зачувам,western union,банкарски трансфер на Пари и Грам.Сите плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по аукцијата завршува...

Безплатна доставка 6 бр. / лот 36 * 36 * 20 мм, пластмасов инструмент кутията на имейл abs пластмаса корпус открит скоростна разпределителните кутия, ключ

BGN 12.00 16.00

Тип : пластични електроника проектот кутијаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .опис на производот : 1, Itmes : ABS пластика куќишта2, боја : црна и бела3, големина : 36x36x20 mm4, Материјал : ABS пластика5, Тежина : 8 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Горещи продажба цифрови везни 10 г имейл преносим цифров тегло 40 кг риболов кука помещение виси 40% отстъпка

BGN 50.00 81.44

голема промоција, ова е 10g / 40kg, не 20g / 40kg, со висок квалитет, добра ценатопла продажбата на дигитална вага 10g Електронски Преносни Дигитални Тежина 40kg Риба Кука Багаж Виси 50% попустОпис : Температура на екранотАвто shutoff функцијаНисконапонски Аларм.Бренд Нови преносни виси електронски дигитални скалаБаза на апликацијата вградени microcomponent core Преносни џеб големина, со висока точностПовеќе мерење единици : кг / lb / млПогодно за семејни, продавница, кујна, риболов, багаж, отворено се користи или како подарокСпецификации : Максимална Тежина : 40kg / 88 Lbs / 1410ozМин Мерење : 10g / 0.04 Lb / 0.7 озГолемина : 13cm x 5cm x 2 см приблМерење Начини : Кг, Lb, ОЗНапојува со 2 x 1.5 V AAA батерија (не се вклучени)тоа doenst има мало кутија, ако не на големо , pls контакт со мене, ви благодаримеБесплатен превозот 50kg / 20g Мултифункционален Fishhook дигитални скала виси скали 4 во 1 САД$ 52.00 / многу5 парчиња / многубесплатен превозот Електронски Дигитални Предавање Џеб Скала 50kg 10g Преносни Багаж Завршувањето скали многу3 парчиња / многубесплатен превозот 500g Џеб скала Тежат Рамнотежа Накит Дигитална Вага многу10 парчиња / многубесплатен превозот 200g 0.01 g Дигитален Рачен Накит Тежина Скала парчебесплатен превозот 0.01 g 200g Мини Дигитален Тежина Скала фабрика цена парчебесплатен превозот 300g дигитални џеб скала 300g 0.01 g фабрика цена многу10 парчиња / многубесплатен превозот 50kg 10g Електронски Рамнотежа скали Дигитални Риба Виси Скала фабрика цена многу10 парчиња / многуБесплатен Превозот 0.01 g x 200g Дигитални Накит Скала за i Phone Џеб СО LCD Скали многу15 парчиња / многу

Съкратено на срс-N9030 ОВК/Рефрижерация голям поток програмируеми зареждане прецизна електронна цифрова весовая скала калибриране на тегло

BGN 369.00 433.60

ЦРСN9030 HVAC / Ладење Голем Проток Програмабилни ПолнењеПрецизност Дигитални Скала Калибрација Губење На Рамнотежа На ЕлектронскиIitem ЦРСN9030 Капацитет од 100 КИЛОГРАМИ / 220 LB / 220 LB.00.0 ОЗ Единици КИЛОГРАМИ / КГ / МЛ Точност од 0,05% за Читање + / 1 Најмалку Резолуција +()0.25 МЛ / 5 G Платформа Големина 83 / 4"X83 / 4" 223 X223mm Моќ 5x1.5 V Алкална Батерија(7.5 VDC) на животниот Век на Батеријата 60 Часа Континуирана Употреба Операција Температура 1050 Степен Centigrade (50 F122 F) Тежина 2.74 KG(6.03 раздразнените синдром на дебелото црево)

5 бр. / лот 130 * 89 * 31 мм монтиране на пластмасова кутия за електронен корпус четец на карти корпус АД DIY проект таблото кутия

BGN 37.00 48.00

Тип : читач на картички Пластични КуќиштеПроизвод карактеристики : 1, Itmes : Пластични Контрола Куќиште & IC card reader Пластични Куќиште2, боја : бела3, големина : 130x89x31mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 170gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Блокираторы оптометрических призми комплект 22 делтата | алуминиев калъф за носене | допълнителен задържащ прът | материал PMMA | PS22

BGN 273.41

Optometry Призмата Блокатори Поставите 22 Deltas | Алуминиум за Носење | Опционални Држи Бар | ПММА Материјал | PS22КАРАКТЕРИСТИКИМоќ знаци испечатени на Рамен БазаАлуминиум За НосењеГолема Делта Тестирање ОпсегПММА МатеријалСПЕЦИФИКАЦИИВетер Тип : Вертикална или ХоризонталнаДелта : 1 / 2,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,14,16,18,20,25,30,35,40,45,50(22 Deltas)Еден црвен филтер леќа вкупно : 23 парчињаГолемина : 37x37mmФакултативна Sсе справи со зезнав на дното на блокатори за лесна контролаПакување : Алуминиум За НосењеВовед Во Крстарење ОфталмолошкиAcemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.Се фокусираше на optometric / eyecare industy, Ние се повеќе професионални.Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgicalИнструменти.Адреса : Рм 711, КинескоЖелезнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, КинаТел : +8602166980766Товарни и Превозот Ракување ги Собереша...

HACCURY размер 100*15 мм, жълт Цвят универсален ниво акрилни през цялата пузырьковый ниво на жилищно строителство индикатор за нивото на водата

BGN 12.00 23.78

Следните Големини можете да изберете Кодирање Големина Боја Купи Кодирање Големина Боја Купи YY0885 8*8.5 мм Зелена YY3207 32*7mm Бела YY1006 10*6mm Зелена YY4311 43*11mm Бела YY11806 11.8*6mm Зелена YY5009 A 50*9mm Црна YY1206 12*6mm Зелена YY5009 B 50*9mm Црвено YY1207 12*7mm Зелена YY5017 A 50*17mm Црвено YY1408 A 14*8мм Зелена YY5017 B 50*17mm Црна YY1408 B 14*8мм Бела YY5017 C 50*17mm Црвено YY143082 14.3*8.2 мм Бела YY5017 D 50*17mm Црна YY1506 15*6mm Зелена YY5017 E 50*17mm Црвено YY1508 15*8мм Зелена YY6012 A 60*12mm Зелена YY1809 18*9mm Зелена YY6012 B 60*12mm Бела YY1910 A 19*10мм Зелена YY6012 C 60*12mm Црвено YY1910 B 19*10мм Бела YY6610 66*10мм Зелена YY2510 25*10мм Зелена YY9017 90*17mm Жолта YY3011 30*11mm Зелена YY10015 A 100*15mm Бела YY3016 30*16mm Зелена YY10015 B 100*15mm Жолта YY3617 36*17mm Зелена YY10015 C 100*15mm СинаГолемина на 100*15mm Жолта Универзално ниво Акрилик Круг меур ниво Градежни Машини нивото на водата индикаторЗа КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

Неръждаема стомана показалеца термометър, влагомер за сауна аналогов Dispalay температура влажност метър тестер инструменти

BGN 11.00 14.91

Опис : Brand New Име на Производ : Сауна Термометар Hygrometer Објект Специфики : Температура опсег : 0 120° Мерење на влажност опсег : 0% 100% RH грешка при Мерење : ≤ ± 2 Влажност грешка : ≤ ± 5% RH7% RH Дијаметар : 127mm (1mm=0.0393 Инчи) Карактеристики : 1.Широк спектар на скалата, може да се прочита секоја единица на далечина...

Цифров LCD дисплей термометър датчик за температурата фризер temp instruments 50% off

BGN 2.00 4.48

Висок Квалитет на Дигитални LCD дисплеј Термометар Сензор на Температура на Фрижидерот Замрзнувач ТермометарКарактеристики : Дигитален LCD Термометар За Аквариум ЗамрзнувачМоделирање едноставен, елегантен, LCD панели вметнати врски, влагаотпорни,силна антимешање, се однесува на ладилник кабинети, display counters идруги потреби на температура, мерење и прикажување на различни опрема.Температурата опсег : 50~ 110°CТемпература на екранот резолуција : 0.1Температура на мерење на точност : ±1°CНапојување : две LR44 копчето батеријатапогон (не се вклучени)Долго сондата линија : 1 метар моделирани случај сондаСпецификација : Боја : црна, БелаГолемина : 47*28*14mmТежина 22gПакет големина : 60*70*20mmПакет тежина : 33g

Нов електронен цифров брояч на Преносими ръчно броене на LCD екрана пръст брояч 40% отстъпка

BGN 1.00 1.76

Новите Електронски Дигитален Бројач на Преносни Рака Управувана Картонче LCD Екран Прст Контра 40%попуст Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет Мал и компактен дизајн, LCD екранот кругот круг е прилагодлив, и тоа може да биде фиксиран на вашиот прст за лесно да се работи, Механички скокови од секој притиснете, брза реакција...

EU Програмируеми Dual Sensor Floor heating коллекторный термостат за топла пол

BGN 30.00 40.16

ЕУ Програмабилни Двоен Сензор подно греење цела Термостат за Топло КатОвој нов дизајн греење термостат има за цел на побарувачката на пазарот,има голем LCD дисплеј.Лесно операција, заврши функции.Тоа може да биде за контрола на моторните топката вентил,моторните вентили,термички вентил,електромагнетниот вентил, грејач,електрични филм,електрични јаглерод кристал.Тоа се користи за подно греење.ФункцијаГолем LCD екран на допир со сино осветлување на екранот и двојно температура на екранот на режимВреме дисплеј (минути,часови,недели)6 период програмабилни контролирање на температурата поставување,5+2,6+1,7Внатрешната и надворешната температура сензор за изборНа собна температура се прикаже прецизност е 0.5,внатрешниот прецизност е 0.1Поставување на температурата се исполнат корисник побарувачката на собна температураМемориска функција кога електричната енергија,заштита на вашата поставување на електричната енергијаНа собна температура автоматски калибрација функцијаПроизвод ПараметарНапојување : AC200240 V, 50 / 60 HZОптоварување Тековната : 3А(Вода за Греење); 16 A(Електрични)Точност : ±0.5 ºCSetточка Температура Опсег : 5ºC 35ºCОграничување На Температура Опсег : 599℃Потрошувачка : Дисплејот на екранот и внесете опис за Инсталација и Инсталации Димензија(ЕУ) & ИнсталацијаСтандард и Сертификат Производи се дизајнирани и произведени во согласност со GB16915.197, GB2099.196, GB100296 : Стандарди и перформанси индекси се сите до CE стандард...

Висока точност 500 грама 0.1 g електронни везни джобни цифрови бижута Diomand баланс с търговците на предавателна

BGN 7.00 13.57

Висока Прецизност 500g 0.1 g Електронски Тежина Дигитално Џеб Накит Diomand Рамнотежа со мало полеОпис : * Оваа електронска џеб скала е совршен за било мал објект кој може да се мисли на.* Има "tare" функција, која може да се постави на тежината на "нула" по пуштањето на пан на скалата, паможете да тежина вашите вредни работа на тавата.* Флипотворете го поклопецот штити од не ' рѓосувачки челик мерење платформа кога скалата не е во употреба.* Светла сина LCD екран го прави многу лесно да се прочита во темница...

10 бр. / лот 152 * 108 * 54 мм монтиране на стена пластмасов електронен корпус АД корпус DIY проект разпределителните скоростна водоустойчив Контролна контакт

BGN 92.00 118.40

Тип : Пластични Ѕид монтирање КуќиштаОпис на производот : 1, Itmes : Пластични Ѕид монтирање Куќишта2, боја : Светло сива3, големина : 152x108x54 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 250 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Безплатна доставка на преносим пластмасов корпус abs пластмаса разпределителните скоростна проектния скоростна кутия за печатни платки 210 * 104 * 44 мм

BGN 28.00 36.48

Тип : abs рака куќиштеопис на производот : 1, Itmes : Abs Рачни Пластични куќишта2, боја : бела3, големина : 210x104x44 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 350 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...