• Ново
Премиум регулируема метална Оптометрический Флипер / 0,25 или 0,50 а диоптър сфера | с футляром за носене | оптичен Флипер | FLIPNMT2

Премиум регулируема метална Оптометрический Флипер / 0,25 или 0,50 а диоптър сфера | с футляром за носене | оптичен Флипер | FLIPNMT2

BGN 72.00
В магазина

Брой продукти


Премиум Прилагодливи Метал Optometry Flipper | 0.25 или 0.50 Диоптрија Сферата | со Носење | Оптички flipper | FLIPNMT2
КАРАКТЕРИСТИКИ
Моќ знаци испечатени на леќа површина
Јасно PD скали марка, без заварување точки на раскрсницата дел.
Медицински Степен на квалитет, секој детали во драгоцени
Knurling Рачка
ФДУ Сертифицирани
СПЕЦИФИКАЦИИ на Располагање, снабдување : -0.25 D~+0.25 D, -0.50 D~+0.50 D -0.75 D~+0.75 D, -1.00 D~+1.00 D -1.50 D~+1.50 D, -2.00 D~+2.00 D
PD опсег : 45mm - 80mm
Вовед Во Крстарење Офталмолошки
Acemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.
Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.
Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.
Се фокусираше на optometric/eyecare industy, Ние се повеќе професионални.
Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgical
Инструменти.
Адреса : Рм 711, Кинеско-Железнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, Кина
Тел : +86-021-66980766
Товарни и Превозот Ракување ги Собереш
а. Door2 Door Услуга : Тежина врз Основа на Превозот, товарни е cauluated basingparcel тежина,
Товарни ќе се појави во касата дел.
б. Собереш во Хонгконг : одберете адреса за испорака во Хонгконг, оставете detailsaddres во празно.
(ние ќе испрати парцели за хонг конг и ќе ги собереш на нашиот HK office)
в. Консолидираниот море, превозот, или воздух на превозот, за јачина на купувачот e. Ние arecontracted спонзор со DHL, TNT, USPS,
исто така добредојдени клиенти кои поседуваат ancourior сметка за да се направи товарен се соберат услуга.
г. тоа се приближно 5-8 дена за да стигне до НАС, CA и велика БРИТАНИЈА. 10-15 дена да повеќето Eurocountries. По 15-20 дена до други остатокот земја зони.

Подробности

Номер На Модела:
FLIPNMT2
Направи си Сам пособия:
Електрически
търговска марка:
Оптометрия
Функция:
перка
Материал:
Метални
с футляром:
ДА
клас:
Медицина

Те също купуват с този продукт

Цифров електронен вътрешен термометър, влагомер метеорологичната станция часовници температура влажност метър с подсветка

BGN 11.00 12.05

Висока точност LCD Дигитален Затворен Електронски Температура Влажност Метар Часовник Метеоролошка Станица Термометар Hygrometer Спецификации : Мали и исклучителен изглед, LCD екранот...

Безплатна доставка на преносим пластмасов корпус abs пластмаса разпределителните скоростна проектния скоростна кутия за печатни платки 210 * 104 * 44 мм

BGN 28.00 36.48

Тип : abs рака куќиштеопис на производот : 1, Itmes : Abs Рачни Пластични куќишта2, боја : бела3, големина : 210x104x44 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 350 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

20pcs 9.5*31 мм алкохолна ниво балон пластмасов мини нивото на измервателен уред кръг на нивото на балон

BGN 4.00 7.01

За КомпанијатаНие сме специјализирани во производството и маркетингот на компанијата.Ние имаме повеќе од 500 видови на производи...

5 бр на Едро 2 двойки от 4 мм банан щекер 31.9 дълги мултицети тест тел

BGN 18.00 21.62

2mm сонда совет со 29.5" должина на кабел, 4mm дијаметар банана приклучок.Идеален електроника компонента за тестирање на електроника со multimeters и други инструменти.Лесно поврзете на универзал на дигитални multimeter стандард џек.Совршен за тестирање на електрични инсталации кола, анти се лизга на зафат зголемен супериорен ракување, леснотија на користење.Материјал (Надворешен) : Пластика, МеталНапон : 1000 V;Дијаметар на Приклучокот(Макс.) : 4mm / 0.15""Сондата Должина : 19mm / 0.75"";Сонда Совет Кол...

Съкратено на срс-N9030 ОВК/Рефрижерация голям поток програмируеми зареждане прецизна електронна цифрова весовая скала калибриране на тегло

BGN 369.00 433.60

ЦРСN9030 HVAC / Ладење Голем Проток Програмабилни ПолнењеПрецизност Дигитални Скала Калибрација Губење На Рамнотежа На ЕлектронскиIitem ЦРСN9030 Капацитет од 100 КИЛОГРАМИ / 220 LB / 220 LB.00.0 ОЗ Единици КИЛОГРАМИ / КГ / МЛ Точност од 0,05% за Читање + / 1 Најмалку Резолуција +()0.25 МЛ / 5 G Платформа Големина 83 / 4"X83 / 4" 223 X223mm Моќ 5x1.5 V Алкална Батерија(7.5 VDC) на животниот Век на Батеријата 60 Часа Континуирана Употреба Операција Температура 1050 Степен Centigrade (50 F122 F) Тежина 2.74 KG(6.03 раздразнените синдром на дебелото црево)

EU Програмируеми Dual Sensor Floor heating коллекторный термостат за топла пол

BGN 30.00 40.16

ЕУ Програмабилни Двоен Сензор подно греење цела Термостат за Топло КатОвој нов дизајн греење термостат има за цел на побарувачката на пазарот,има голем LCD дисплеј.Лесно операција, заврши функции.Тоа може да биде за контрола на моторните топката вентил,моторните вентили,термички вентил,електромагнетниот вентил, грејач,електрични филм,електрични јаглерод кристал.Тоа се користи за подно греење.ФункцијаГолем LCD екран на допир со сино осветлување на екранот и двојно температура на екранот на режимВреме дисплеј (минути,часови,недели)6 период програмабилни контролирање на температурата поставување,5+2,6+1,7Внатрешната и надворешната температура сензор за изборНа собна температура се прикаже прецизност е 0.5,внатрешниот прецизност е 0.1Поставување на температурата се исполнат корисник побарувачката на собна температураМемориска функција кога електричната енергија,заштита на вашата поставување на електричната енергијаНа собна температура автоматски калибрација функцијаПроизвод ПараметарНапојување : AC200240 V, 50 / 60 HZОптоварување Тековната : 3А(Вода за Греење); 16 A(Електрични)Точност : ±0.5 ºCSetточка Температура Опсег : 5ºC 35ºCОграничување На Температура Опсег : 599℃Потрошувачка : Дисплејот на екранот и внесете опис за Инсталација и Инсталации Димензија(ЕУ) & ИнсталацијаСтандард и Сертификат Производи се дизајнирани и произведени во согласност со GB16915.197, GB2099.196, GB100296 : Стандарди и перформанси индекси се сите до CE стандард...

Блокираторы оптометрических призми комплект 22 делтата | алуминиев калъф за носене | допълнителен задържащ прът | материал PMMA | PS22

BGN 273.41

Optometry Призмата Блокатори Поставите 22 Deltas | Алуминиум за Носење | Опционални Држи Бар | ПММА Материјал | PS22КАРАКТЕРИСТИКИМоќ знаци испечатени на Рамен БазаАлуминиум За НосењеГолема Делта Тестирање ОпсегПММА МатеријалСПЕЦИФИКАЦИИВетер Тип : Вертикална или ХоризонталнаДелта : 1 / 2,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,14,16,18,20,25,30,35,40,45,50(22 Deltas)Еден црвен филтер леќа вкупно : 23 парчињаГолемина : 37x37mmФакултативна Sсе справи со зезнав на дното на блокатори за лесна контролаПакување : Алуминиум За НосењеВовед Во Крстарење ОфталмолошкиAcemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.Се фокусираше на optometric / eyecare industy, Ние се повеќе професионални.Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgicalИнструменти.Адреса : Рм 711, КинескоЖелезнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, КинаТел : +8602166980766Товарни и Превозот Ракување ги Собереша...

50 бр dhl / fedex 1000 g 0.1 g 1 кг портативни мини-цифрови везни електронни бижута везни тегло диамантени джобни везни с led

BGN 365.00 383.87

ЗАБЕЛЕШКА : ако стоката ги испратите на вашата земја треба да плати данок , тоа треба да се плати од страна на себе си , се надевам u може да се разбере , ви благодариме50 компјутери со dhl / федекс 1000g 0.1 g 1kg Преносни Мини Дигитален Скала Електронски Накит Скали Тежина Дијамант Џеб Скала со LEDpls контактирајте со нас beofre купи,исто така, му кажете ни ја вашата пост код,тогаш може да се провери ако вашето место е оддалечена место или не,благодарамКарактеристики : Нови генерички 2lb Дигитални Џеб Скала, Црна Количина : 1 Дигитален Тежина Скала со професионална нерѓосувачки украде salver и светлото LCD дисплеј, едноставна операција и лесно да ги прочитате Калибрација на клучните от Спецификации LCD Дисплеј со светлина Моќност : 2 x AAA батерии (батерии не се вклучени) Големина : 4.48 x 3 x 0.77 инчи (114 x 76 x 19.5 мм) Тежина : 116 g (4oz) Големина од Нерѓосувачки Челик Пан : 2.87 x 2.56 инчи (73 x 65mm) Капацитет : 2lb (1000g) Детали до 1 / 10 g Автоматско аларм со ниско ниво на батеријата 5 единици селекции : g / мл / ozt / dwt / ct Пакет Вклучува Дигитални Џеб Скала Оперативен Прирачник Батерии НЕ се вклучени

1PCS mini T type green Bubble Level for measuring Instrument инструмент 29.5*8.8*7.3 мм акрил мехур на нивото на алкохол по-високо качество

BGN 2.00 2.22

1 PCS мини Т тип на зелени Меур Ниво за мерен Инструмент алатка 29.5*8.8*7.3 мм Акрилик Дух Ниво Меур Врвен КвалитетКарактеристики : Направен од одлични акрилик материјал, стакло има светлина на 92 процент, така што балон ќе се покаже на ниво директно...

1pc highquality Amazing Professional Electronic coin sorter coin counting machine for all over the world 110V/220V 40W

BGN 494.40

1pc Висок квалитет Неверојатни Професионални Електронски монета sorter монета пребројување на машиназа целиот свет 110 V / 220 V 40 WНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35сликата покажуваОписПараметарДетали за производот

LIXF HOT Color change Egg таймер-добри варени яйца

BGN 2.86

8168 Timer / CounterthermosensitiveРедови скали се покаже, кога јајца се меки, средна или тешка со топлина чувствителност, наместо на време.Меко варени јајца се исто како и љубовта.Хардварени јајца не се готви преку, така што ќе имате совршени бои жолчки од јајце и мазна текстура.Јајце тајмерот може да бидат фатени од ладно на шалтер.Јајцето тајмер совршено варени јајца ќе ви даде јајца во било кој стил на готвење состојба, како сакате.Добиете лесно, ви треба време нема веќе да се пресмета диференцирани скала на топлинска чувствителност во боја се менува, јајце тајмер совршено ќе ви го покаже варени јајца.Избегнувајте топлинаНе потопи јајце тајмер во ладна вода.Пакет се Вклучени : 1 x јајце тајмерAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

8 бр./лот 135*90*45 мм, one pcs project box samll АД на електронен корпус разпределителните скоростна водоустойчив корпус IP54 свързване на камерата

BGN 50.00 64.00

Тип : пластични електроника проектот кутијаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .Опис на производот : Име : Биро врвот пластични куќиштеБоја : Бела и црнаГолемина на : 135*90*45 ммМатеријал : ABS пластикаТежина : 200 gПроизвод карактеристики : 1...

Цифров LCD дисплей термометър датчик за температурата фризер temp instruments 50% off

BGN 2.00 4.48

Висок Квалитет на Дигитални LCD дисплеј Термометар Сензор на Температура на Фрижидерот Замрзнувач ТермометарКарактеристики : Дигитален LCD Термометар За Аквариум ЗамрзнувачМоделирање едноставен, елегантен, LCD панели вметнати врски, влагаотпорни,силна антимешање, се однесува на ладилник кабинети, display counters идруги потреби на температура, мерење и прикажување на различни опрема.Температурата опсег : 50~ 110°CТемпература на екранот резолуција : 0.1Температура на мерење на точност : ±1°CНапојување : две LR44 копчето батеријатапогон (не се вклучени)Долго сондата линија : 1 метар моделирани случај сондаСпецификација : Боја : црна, БелаГолемина : 47*28*14mmТежина 22gПакет големина : 60*70*20mmПакет тежина : 33g

Нов 12V цифрова led термометър Temperaturemeter контролен тестер с температурен сензор -50~100C 50% отстъпка

BGN 5.00 9.44

НОВИ 12 V Дигитален LED Temperaturemeter Термометар за Следење тестер Со Temp Сонда 50~100 C 50% попустОпис : Име : DC512v Дигитален Термометар Применува : Автомобил, температурата на Телото, Базен, Аквариум, Терариум, Vivarium, резервоари за вода, фрижидер, индустриски капацитети и Сите видови Температура Мерење Мерење на точноста : 0.1 Мерен опсег : 50 ~ 100 °c Димензии : 48 * 29 * 23 MM, L*W*H (не вклучувајќи монтажа уши) напон : DC5 V ~ 12 V (граница напон 15 V, надминува ќе изгори) Тековна : 18 MA Напојување линија : 20 CM Освежете го оценувате : 200 MS / sec Боја : Црвено / bule / зелена Работната средина : 40 °c ~ 65 °c Количина : 1 КОМПЈУТЕР остави massge на нас или ние испрати биде случаен Забелешка : Оваа ставка без мало поле.Овој производ е 12 V напојување, па бидете сигурни да се користи 12 V напојување, да обрнат внимание на позитивни и негативни, производот не вклучува 12 V моќност, самонаправени.Answer : ___________________________ Note : Посебен термометар не е моќ, бидејќи поединечните клиенти немаат 12 V напојување...

UNIT UT-C08 тест сонда напълно изолиран, с дръжка с капак, директен сонда универсална тестова таблица дръжка

BGN 10.46

UTC08 Тест сондаСпецификации : род должина 99mm, сондата должина 18mmБезбедност ниво : МАЧКА ⅲ 1000 V / CAT ⅳ 600 V 10 AКарактеристики : целосно изолирани,со совет и заштитник, директно тип на сондаПримена : конвертирање на конекција за сите Φ 8мм дијаметар приклучоциКоличина : 1

Горещи продажба цифрови везни 10 г имейл преносим цифров тегло 40 кг риболов кука помещение виси 40% отстъпка

BGN 50.00 81.44

голема промоција, ова е 10g / 40kg, не 20g / 40kg, со висок квалитет, добра ценатопла продажбата на дигитална вага 10g Електронски Преносни Дигитални Тежина 40kg Риба Кука Багаж Виси 50% попустОпис : Температура на екранотАвто shutoff функцијаНисконапонски Аларм.Бренд Нови преносни виси електронски дигитални скалаБаза на апликацијата вградени microcomponent core Преносни џеб големина, со висока точностПовеќе мерење единици : кг / lb / млПогодно за семејни, продавница, кујна, риболов, багаж, отворено се користи или како подарокСпецификации : Максимална Тежина : 40kg / 88 Lbs / 1410ozМин Мерење : 10g / 0.04 Lb / 0.7 озГолемина : 13cm x 5cm x 2 см приблМерење Начини : Кг, Lb, ОЗНапојува со 2 x 1.5 V AAA батерија (не се вклучени)тоа doenst има мало кутија, ако не на големо , pls контакт со мене, ви благодаримеБесплатен превозот 50kg / 20g Мултифункционален Fishhook дигитални скала виси скали 4 во 1 САД$ 52.00 / многу5 парчиња / многубесплатен превозот Електронски Дигитални Предавање Џеб Скала 50kg 10g Преносни Багаж Завршувањето скали многу3 парчиња / многубесплатен превозот 500g Џеб скала Тежат Рамнотежа Накит Дигитална Вага многу10 парчиња / многубесплатен превозот 200g 0.01 g Дигитален Рачен Накит Тежина Скала парчебесплатен превозот 0.01 g 200g Мини Дигитален Тежина Скала фабрика цена парчебесплатен превозот 300g дигитални џеб скала 300g 0.01 g фабрика цена многу10 парчиња / многубесплатен превозот 50kg 10g Електронски Рамнотежа скали Дигитални Риба Виси Скала фабрика цена многу10 парчиња / многуБесплатен Превозот 0.01 g x 200g Дигитални Накит Скала за i Phone Џеб СО LCD Скали многу15 парчиња / многу

M42 x1 към M52 стъпка нагоре стъпка надолу пръстен женски мъжки куплунг адаптер за пакет от 2 Безплатна доставка

BGN 15.84

Ние сме Cnscope,и ние сме професионални микроскоп снабдувач, ние имаме свои фабрика и исто така имаат неколку кооперативен претпријатија,така што ние имаме повеќе микроскоп дел,во иднина,ќе има повеќе предмети наведени во нашата продавница,ние имаме свои техничари за проверка на сите предмети пред да се испрати,и исто така имаат професионални работници да се спакуваат пакување,така што нема да има дополнителни грижи.добредојдовте на понудата,ако имате повеќе прашање pls се чувствуваат слободни да контакт прво,ти благодарам.добредојдовте wholsaler !!ќе го добиете она што го сакате!M42 x1 да M52 Чекор до Чекор надолу Прстен Женски Машки Спојка Адаптер Пакување од 2Производ Функција : на оваа аукција за 2 компјутери адаптерЕден адаптер е M52x0.75(Машки конец) да M42x1(Женски навој)Еден адаптер е M42x1(Машки конец) да M52x0.75(Женски навој)адаптер бил направен од металсигурен перформанси.Издржливи.Плаќање : Ние прифаќаме зачувам,western union,банкарски трансфер на Пари и Грам.Сите плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по аукцијата завршува...

Тестер за свещи запалителна бобина на двигателя на линия автоматично диагностичен тест инструмент G08 Drop ship

BGN 5.70

Материјал : алуминиум Боја : ЦрнаМора да има дијагностичка алатка за секој мотор со искра plug Кога моторот нема да започнете, дава инстант одговор на 'дали има искра?' Едноставен за употреба само се отстрани гума подигнете од искра приклучокот, вметнете тестер & место тестер подигање на приклучокот се Сврти на мотор над ако палењето е да биде испратена до цилиндар, светло во тестер зрачи Голема време и фрустрацијаsaver со автомобили, мотоцикли, чамци, пили, тревник mowers и повеќе Големина : 29.3 cm / 11.54" Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...