• Ново
Блокираторы оптометрических призми комплект 22 делтата | алуминиев калъф за носене | допълнителен задържащ прът | материал PMMA | PS22

Блокираторы оптометрических призми комплект 22 делтата | алуминиев калъф за носене | допълнителен задържащ прът | материал PMMA | PS22

BGN 273.41
В магазина

Брой продукти


Optometry Призмата Блокатори Поставите 22 Deltas | Алуминиум за Носење | Опционални Држи Бар | ПММА Материјал | PS22
КАРАКТЕРИСТИКИ
Моќ знаци испечатени на Рамен База
Алуминиум За Носење
Голема Делта Тестирање Опсег
ПММА Материјал
СПЕЦИФИКАЦИИ
Ветер Тип : Вертикална или Хоризонтална
Делта : 1/2,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,12,14,16,18,20,25,30,35,40,45,50(22 Deltas)
Еден црвен филтер леќа вкупно : 23 парчиња
Големина : 37x37mm
Факултативна SUS се справи со зезнав на дното на блокатори за лесна контрола
Пакување : Алуминиум За Носење
Вовед Во Крстарење Офталмолошки
Acemax е професионална офталмолошки и оптички инструменти дистрибутер anddealer базирана во Шангај, Кина.
Нашата мисија е да обезбеди високо standardoptical опрема во атрактивни цени.
Нашиот раст, како во однос на domesticand интернационална мрежа, е резултат фокусиран приод кон customerssatisfied.
Се фокусираше на optometric/eyecare industy, Ние се повеќе професионални.
Нашите производи ги Опфаќа : Ophthalmic Instruments, Optometric Опрема, Labrotary, Леќа Процес Машина и othersurgical
Инструменти.
Адреса : Рм 711, Кинеско-Железнички Замок, Бр 1115 Lingnan Road, Шангај, Кина
Тел : +86-021-66980766
Товарни и Превозот Ракување ги Собереш
а. Door2 Door Услуга : Тежина врз Основа на Превозот, товарни е cauluated basingparcel тежина,
Товарни ќе се појави во касата дел.
б. Собереш во Хонгконг : одберете адреса за испорака во Хонгконг, оставете detailsaddres во празно.
(ние ќе испрати парцели за хонг конг и ќе ги собереш на нашиот HK office)
в. Консолидираниот море, превозот, или воздух на превозот, за јачина на купувачот e. Ние arecontracted спонзор со DHL, TNT, USPS,
исто така добредојдени клиенти кои поседуваат ancourior сметка за да се направи товарен се соберат услуга.
г. тоа се приближно 5-8 дена за да стигне до НАС, CA и велика БРИТАНИЈА. 10-15 дена да повеќето Eurocountries. По 15-20 дена до други остатокот земја зони.

Подробности

Номер На Модела:
PS22
Направи си Сам пособия:
Електрически
търговска марка:
Оптометрия
Функция:
prism
Материал:
ПЛЕКСИГЛАС
с футляром:
ДА
клас:
Commerical

Те също купуват с този продукт

Пружина налягане тип термодвойка Pt100 температурен регулатор сонда сензор WZPT-01

BGN 40.00

Здраво Драги Сите добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме да дојде да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

Инфрачервена автоматична врата за производство на електронни части с набор от електронни конкурсната информация

BGN 102.00 107.36

modname=ckeditorА, Функционални описКраток вовед во автоматско портата за откривање инфраредИнфраред откривање автоматска врата може автоматски да го исклучите врата, да се спречи клип и други функции во согласност со човек блиску до инфраред индукција.Автоматско контрола на пристап на системот.Два, коло структураАвтоматско портата за инфрацрвено откривање +5 V DC напојување, инфрацрвена одраз коло, дигитални цевка екранот, единствен чип microcomputer контрола дел, броењеКоло на уредот, алармот на beep, заштита на анти клип, електричното коло и така натаму.Три, краток опис на работните принцип1 Напојување дел12 V DC поминува низ capacitor филтер и поминува низ U4 регулатор на Напон излез 5 V DC напон се користи за секоја единица коло.2 главната контрола коло на единствен чип microcomputerод 51 серија на singlechip, веќе има лекување програма (без преземање програма), за откривање на информации на разни сензори ,Според внатрешниот дизајн на програмата, се вози на релевантни печатени да заврши на различни контрола и прикажување на функциите на колото.3 Инфраред откривање колоСледи сигналот од инфраред одраз уреди со покажувач на кола да се открие дали некој е во близина.( 1 Инфраред емисија колоU2 E и U2 И периферни кола произведуваат Fang Бо квадратен бран пулсот сигнал вози Q4 И инфрацрвени emitter, емитира инфрацрвена светлина.( 2 Инфраред примање колоКога нема објектот во предниот дел на цевката, TP2 За ниско ниво, не е објект во предниот дел на инфраред за на цевка, TP2 За високо ниво, RP1 СигурниЧувствителноста на инфраред приемот е прилагоден.( 3 ) инфраред процесирање на сигналот колопо Q5 Q6 По две фаза зголемување U2 AU2 B Обратнафаза третман D9 R25 C15 Еднакви време на одложување за контрола на енергијаНа патот, RP2 Можете да ја прилагодите доцнењето и потоа да помине преку U2 C и Q7, Повторно, повторно, повторно, повторно U3 Генерација по пулсот обликувањетоНекој / На неоткриени сигнал се пренесува на соодветната порта на единствен чип компјутер.4 Отвори / Затвори вратата извршенВратата е отворена од страна на еднонасочна струја мотор (DC мотор), и на затворена врата (DC мотор менува) е изразена...

10шт многофункционален дигитален Авто Кола термометър волтметър измерване на напрежение часовници темпо тестер на температурата

BGN 120.00 126.24

10pcs Мултифункционален дигитален авто Автомобил Термометар Voltmeter волтметар Часовник temp температура тестер на Овој Автомобил волтметар Часовник Термометар е мултифункционален часовник со 4 во 1 функција, вклучувајќи време, термометар, voltmeter и осветлување...

2.7 в-5.5 В AD8302 модул амплитудного печалба / загуба и фазата на откриване на 2.7 Ghz RF / IF фаза детектор

BGN 9.47

Карактеристики : 1 Мерки Добивка / Загуба и Фаза до 2.7 GHz2 Dual Demodulating Дневник Засилувачи и Фаза Детектор3 Текст Спектар 60 d Bm 0 d Bm во 50ohm Систем4...

Тестер за свещи запалителна бобина на двигателя на линия автоматично диагностичен тест инструмент G08 Drop ship

BGN 5.70

Материјал : алуминиум Боја : ЦрнаМора да има дијагностичка алатка за секој мотор со искра plug Кога моторот нема да започнете, дава инстант одговор на 'дали има искра?' Едноставен за употреба само се отстрани гума подигнете од искра приклучокот, вметнете тестер & место тестер подигање на приклучокот се Сврти на мотор над ако палењето е да биде испратена до цилиндар, светло во тестер зрачи Голема време и фрустрацијаsaver со автомобили, мотоцикли, чамци, пили, тревник mowers и повеќе Големина : 29.3 cm / 11.54" Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

EU Програмируеми Dual Sensor Floor heating коллекторный термостат за топла пол

BGN 30.00 40.16

ЕУ Програмабилни Двоен Сензор подно греење цела Термостат за Топло КатОвој нов дизајн греење термостат има за цел на побарувачката на пазарот,има голем LCD дисплеј.Лесно операција, заврши функции.Тоа може да биде за контрола на моторните топката вентил,моторните вентили,термички вентил,електромагнетниот вентил, грејач,електрични филм,електрични јаглерод кристал.Тоа се користи за подно греење.ФункцијаГолем LCD екран на допир со сино осветлување на екранот и двојно температура на екранот на режимВреме дисплеј (минути,часови,недели)6 период програмабилни контролирање на температурата поставување,5+2,6+1,7Внатрешната и надворешната температура сензор за изборНа собна температура се прикаже прецизност е 0.5,внатрешниот прецизност е 0.1Поставување на температурата се исполнат корисник побарувачката на собна температураМемориска функција кога електричната енергија,заштита на вашата поставување на електричната енергијаНа собна температура автоматски калибрација функцијаПроизвод ПараметарНапојување : AC200240 V, 50 / 60 HZОптоварување Тековната : 3А(Вода за Греење); 16 A(Електрични)Точност : ±0.5 ºCSetточка Температура Опсег : 5ºC 35ºCОграничување На Температура Опсег : 599℃Потрошувачка : Дисплејот на екранот и внесете опис за Инсталација и Инсталации Димензија(ЕУ) & ИнсталацијаСтандард и Сертификат Производи се дизајнирани и произведени во согласност со GB16915.197, GB2099.196, GB100296 : Стандарди и перформанси индекси се сите до CE стандард...

8 бр./лот 135*90*45 мм, one pcs project box samll АД на електронен корпус разпределителните скоростна водоустойчив корпус IP54 свързване на камерата

BGN 50.00 64.00

Тип : пластични електроника проектот кутијаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .Опис на производот : Име : Биро врвот пластични куќиштеБоја : Бела и црнаГолемина на : 135*90*45 ммМатеријал : ABS пластикаТежина : 200 gПроизвод карактеристики : 1...

50 бр dhl / fedex 1000 g 0.1 g 1 кг портативни мини-цифрови везни електронни бижута везни тегло диамантени джобни везни с led

BGN 365.00 383.87

ЗАБЕЛЕШКА : ако стоката ги испратите на вашата земја треба да плати данок , тоа треба да се плати од страна на себе си , се надевам u може да се разбере , ви благодариме50 компјутери со dhl / федекс 1000g 0.1 g 1kg Преносни Мини Дигитален Скала Електронски Накит Скали Тежина Дијамант Џеб Скала со LEDpls контактирајте со нас beofre купи,исто така, му кажете ни ја вашата пост код,тогаш може да се провери ако вашето место е оддалечена место или не,благодарамКарактеристики : Нови генерички 2lb Дигитални Џеб Скала, Црна Количина : 1 Дигитален Тежина Скала со професионална нерѓосувачки украде salver и светлото LCD дисплеј, едноставна операција и лесно да ги прочитате Калибрација на клучните от Спецификации LCD Дисплеј со светлина Моќност : 2 x AAA батерии (батерии не се вклучени) Големина : 4.48 x 3 x 0.77 инчи (114 x 76 x 19.5 мм) Тежина : 116 g (4oz) Големина од Нерѓосувачки Челик Пан : 2.87 x 2.56 инчи (73 x 65mm) Капацитет : 2lb (1000g) Детали до 1 / 10 g Автоматско аларм со ниско ниво на батеријата 5 единици селекции : g / мл / ozt / dwt / ct Пакет Вклучува Дигитални Џеб Скала Оперативен Прирачник Батерии НЕ се вклучени

10 бр. / лот 152 * 108 * 54 мм монтиране на стена пластмасов електронен корпус АД корпус DIY проект разпределителните скоростна водоустойчив Контролна контакт

BGN 92.00 118.40

Тип : Пластични Ѕид монтирање КуќиштаОпис на производот : 1, Itmes : Пластични Ѕид монтирање Куќишта2, боја : Светло сива3, големина : 152x108x54 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 250 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

4 тръби IR дистанционно управление с дигитален регулатор на температурата на термостата с програмируем 7 x 24

BGN 49.00 52.48

4 цевки IRдалечински контролира дигитални температура контролер термостат со програмабилни 7 x 24W01 AC серија од 7 дена програмабилни на екранот на допир, термостат наменета за фан серпентина единица или ветер цевка систем на централна клима помага да се приспособи на надворешна температура, со споредување на собна температура со поставување на температурата.На термостат се применува на вода систем или ветер систем (две цевки или четири цевки) на воздухот состојба, контрола фан серпентина, моторните вентили, моторните топката вентил или воздушен вентил за да се прилагоди на собна температура, да достигне поставување на точка и ги остварува целите на заштеда на енергија.Она што е повеќе.Технички податоциНапојување : 100~ 240 V 50 / 60 HzНоминална струја : 3АВо Собата Точка Опсег : 5~35°CАмбиентална температура : 0°C~50°CГолемина : 130*90 *27mmМонтажа дупки растојание : 60 MM,70 MM,80 MM(Види слика)Складирање температура : 10°C~60°CИнсталација : Површинска монтажаТочност : ±0.5°CСензор : NTCЗаштита Класа : IP30Сместување : ABS пластикаПримена : Централна клима уред / Фан серпентина единициБрзината На Вентилаторот : Висок,Среден,Низок), AutoНеделен програмабилни : 7,6+1,5+2 денови на чекањеЗаклучување : за заклучување на функцијата(chlildren заклучување)Боја : Бела,ЦрнаТип : Допир,дигитални со тајмерПроизвод функција(1) Контрола на брзината на вентилаторот или електрични кул и топлина вентил за да се префрлате(2) Идеален за 2 цевки или 4 цевки централна воздухсостојба(3) IRдалечински контролира(4) Три оценки брзината на вентилаторот интелигентни контролирани со ладење, греење и авто мод(5) за заштеда на Енергија до 30%(6) Опремен со уникатен дизајн и едноставна операција.(7) LED светлото допир и големи LCD екран(8) за Време на поставување функција(9) IRдалечински контролира.(10)режим на Спиење(11)7 дена програмабилни(12) RS485 функција (изборен)Предности1...

LIXF HOT Color change Egg таймер-добри варени яйца

BGN 2.86

8168 Timer / CounterthermosensitiveРедови скали се покаже, кога јајца се меки, средна или тешка со топлина чувствителност, наместо на време.Меко варени јајца се исто како и љубовта.Хардварени јајца не се готви преку, така што ќе имате совршени бои жолчки од јајце и мазна текстура.Јајце тајмерот може да бидат фатени од ладно на шалтер.Јајцето тајмер совршено варени јајца ќе ви даде јајца во било кој стил на готвење состојба, како сакате.Добиете лесно, ви треба време нема веќе да се пресмета диференцирани скала на топлинска чувствителност во боја се менува, јајце тајмер совршено ќе ви го покаже варени јајца.Избегнувајте топлинаНе потопи јајце тајмер во ладна вода.Пакет се Вклучени : 1 x јајце тајмерAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Горещ жично анемометр, разходомер на въздуха, с обхват на измерване 0,01~40 м/с

BGN 543.65

Вовед : Брз одговор telescoping сонда. Проток на воздух јачина на звук. Голем LCD дисплеј. Прикажува на воздухот (ветер) брзина во метри / втор,нозете / минута километри / час, јазли, и милји / час. Ја прикажува максималната и минималната читања и има било читање. Рачно поставување на Податоци на Меморијата и прочитајте fucntion (99 евиденција)...

Безплатна доставка 6 бр. / лот 36 * 36 * 20 мм, пластмасов инструмент кутията на имейл abs пластмаса корпус открит скоростна разпределителните кутия, ключ

BGN 12.00 16.00

Тип : пластични електроника проектот кутијаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .опис на производот : 1, Itmes : ABS пластика куќишта2, боја : црна и бела3, големина : 36x36x20 mm4, Материјал : ABS пластика5, Тежина : 8 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Горещи продажба цифрови везни 10 г имейл преносим цифров тегло 40 кг риболов кука помещение виси 40% отстъпка

BGN 50.00 81.44

голема промоција, ова е 10g / 40kg, не 20g / 40kg, со висок квалитет, добра ценатопла продажбата на дигитална вага 10g Електронски Преносни Дигитални Тежина 40kg Риба Кука Багаж Виси 50% попустОпис : Температура на екранотАвто shutoff функцијаНисконапонски Аларм.Бренд Нови преносни виси електронски дигитални скалаБаза на апликацијата вградени microcomponent core Преносни џеб големина, со висока точностПовеќе мерење единици : кг / lb / млПогодно за семејни, продавница, кујна, риболов, багаж, отворено се користи или како подарокСпецификации : Максимална Тежина : 40kg / 88 Lbs / 1410ozМин Мерење : 10g / 0.04 Lb / 0.7 озГолемина : 13cm x 5cm x 2 см приблМерење Начини : Кг, Lb, ОЗНапојува со 2 x 1.5 V AAA батерија (не се вклучени)тоа doenst има мало кутија, ако не на големо , pls контакт со мене, ви благодаримеБесплатен превозот 50kg / 20g Мултифункционален Fishhook дигитални скала виси скали 4 во 1 САД$ 52.00 / многу5 парчиња / многубесплатен превозот Електронски Дигитални Предавање Џеб Скала 50kg 10g Преносни Багаж Завршувањето скали многу3 парчиња / многубесплатен превозот 500g Џеб скала Тежат Рамнотежа Накит Дигитална Вага многу10 парчиња / многубесплатен превозот 200g 0.01 g Дигитален Рачен Накит Тежина Скала парчебесплатен превозот 0.01 g 200g Мини Дигитален Тежина Скала фабрика цена парчебесплатен превозот 300g дигитални џеб скала 300g 0.01 g фабрика цена многу10 парчиња / многубесплатен превозот 50kg 10g Електронски Рамнотежа скали Дигитални Риба Виси Скала фабрика цена многу10 парчиња / многуБесплатен Превозот 0.01 g x 200g Дигитални Накит Скала за i Phone Џеб СО LCD Скали многу15 парчиња / многу

1pc highquality Amazing Professional Electronic coin sorter coin counting machine for all over the world 110V/220V 40W

BGN 494.40

1pc Висок квалитет Неверојатни Професионални Електронски монета sorter монета пребројување на машиназа целиот свет 110 V / 220 V 40 WНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35сликата покажуваОписПараметарДетали за производот

Цифров LCD дисплей термометър датчик за температурата фризер temp instruments 50% off

BGN 2.00 4.48

Висок Квалитет на Дигитални LCD дисплеј Термометар Сензор на Температура на Фрижидерот Замрзнувач ТермометарКарактеристики : Дигитален LCD Термометар За Аквариум ЗамрзнувачМоделирање едноставен, елегантен, LCD панели вметнати врски, влагаотпорни,силна антимешање, се однесува на ладилник кабинети, display counters идруги потреби на температура, мерење и прикажување на различни опрема.Температурата опсег : 50~ 110°CТемпература на екранот резолуција : 0.1Температура на мерење на точност : ±1°CНапојување : две LR44 копчето батеријатапогон (не се вклучени)Долго сондата линија : 1 метар моделирани случај сондаСпецификација : Боја : црна, БелаГолемина : 47*28*14mmТежина 22gПакет големина : 60*70*20mmПакет тежина : 33g

Нов електронен цифров брояч на Преносими ръчно броене на LCD екрана пръст брояч 40% отстъпка

BGN 1.00 1.76

Новите Електронски Дигитален Бројач на Преносни Рака Управувана Картонче LCD Екран Прст Контра 40%попуст Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет Мал и компактен дизајн, LCD екранот кругот круг е прилагодлив, и тоа може да биде фиксиран на вашиот прст за лесно да се работи, Механички скокови од секој притиснете, брза реакција...

Цифров електронен вътрешен термометър, влагомер метеорологичната станция часовници температура влажност метър с подсветка

BGN 11.00 12.05

Висока точност LCD Дигитален Затворен Електронски Температура Влажност Метар Часовник Метеоролошка Станица Термометар Hygrometer Спецификации : Мали и исклучителен изглед, LCD екранот...

Битова Цифрова кулинария хранително-вкусовата сонда за месо кухня за готвене на барбекю отделен датчик за термометър хранително измервателно оборудване

BGN 4.00 4.91

Домаќинство Дигитални Готвење Храна Сонда Месо Кујната Готвење СКАРА Избор Сензор Термометар Храна Мерење EquippmentКарактеристики : Мини Дигитален Готвење Термометар Сензор Сонда За Кујна Храна АлаткиСлаба батерија сензација и да се прикаже.Таа има меморијата на последната мерка.15 минути автоматско исклучување за заштеда на енергија.Прецизна контрола на температура од состојки.Опис : Тоа е совршен за кампување, отворено пешачење,истражување патување алатка.Долго сонда овозможува побезбеден тестирање, може да се користи во затворени простории или на отворено.На тенки сонда совет, се избегнува ставање огромен пункција дупки во вашиот храна што значи месо сокови остане во месо каде што тие припаѓаат.LCD екран овозможува инстант температура отчитување.Спецификација : Тип : Апарати За Домаќинство ТермометриТермометар За Употреба : Кујна ТермометриТермометар Тип : ДигиталниПакет : даРаботен Напон : 1.5 V(вклучени).Материјал : МеталБоја : Црна + Црвено + Сребро.Должина : 225mmПакување содржина : 1 x Дигитален термометар1 x Батеријата

DHL и EMS Безплатна доставка 1000шт тънкослоен платинен сензор съпротива PT100 температурен сензор тънкослоен RTD сензор чип

BGN 1454.00 1580.80

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...