• Ново
Висока точност 500 грама 0.1 g електронни везни джобни цифрови бижута Diomand баланс с търговците на предавателна

Висока точност 500 грама 0.1 g електронни везни джобни цифрови бижута Diomand баланс с търговците на предавателна

BGN 7.00
BGN 13.57
-48 %
В магазина

Брой продукти


Висока Прецизност 500g 0.1 g Електронски Тежина Дигитално Џеб Накит Diomand Рамнотежа со мало поле
Опис :
* Оваа електронска џеб скала е совршен за било мал објект кој може да се мисли на.
* Има "tare" функција, која може да се постави на тежината на "нула" по пуштањето на пан на скалата, па
можете да тежина вашите вредни работа на тавата.
* Флип-отворете го поклопецот штити од не ' рѓосувачки челик мерење платформа кога скалата не е во употреба.
* Светла сина LCD екран го прави многу лесно да се прочита во темница. Џеб скала дека
вие сте наддавање за доаѓа во Црна боја.
* Работа Упатство е вклучена.
* Во прав може да се мери точно,но не може да се стави на скалата директно!
Спецификации :
* Мерење : 500 Gx0.1g
* Tare Опсег : Tare полн Капацитет
* Автоматско исклучување : 30 секунди off
* Единици : g/мл/ct/ozt/dwt/gn/tl
* Моќност : 1.5 V x 2 AAA батерија(не се вклучуваат)
* Скала Големина : 120 x 64 x 20mm
* Пан Големина : 50*55мм
* Боја : Сребрена
* Netweight : 102g
* Пакет Големина : 128*70*23mm
* Тежина Вклучени Пакет : 116g
Напомена :
* Операција температура : 10-30°C. Избегнување на било каква изложеност на екстремната топлина или студ.
* Ве молиме не го стави било корозија на пан и тежина која било течност директно.
* Чувајте ги вашите скала во чиста животна средина.Прашина,нечистотија,влага,vibrationair ourrents и близок далечина до друга електронска опрема сите можат да предизвикаат adyerse ефект на сигурност и
точноста на вашиот скала.
* Ве молиме имајте balant кога бројат.
* Не ставајте објект потешки од капацитетот на скала врз тавата.
* Избегнете тресење,намалувањето или на друг начин шокантно скала.
Пакет Се Вклучени :
500g x 0.1 Џеб Скала x 1 BUC

Подробности

търговска марка:
ХУАНЬЦЗЮАНЬ
източник на захранване:
Батерия ААА
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
Обемът на:
500 г
Тип:
Джобни Везни
Точност:
0,1 гр
Размер:
13.2cm*6cm*2cm( L x W x H))
Номер На Модела:
Y001
Номинален Товар:
500 г
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
is_customized:
Yes
Използването На Скалата:
Кухненски Везни

Те също купуват с този продукт

Неръждаема стомана показалеца термометър, влагомер за сауна аналогов Dispalay температура влажност метър тестер инструменти

BGN 11.00 14.91

Опис : Brand New Име на Производ : Сауна Термометар Hygrometer Објект Специфики : Температура опсег : 0 120° Мерење на влажност опсег : 0% 100% RH грешка при Мерење : ≤ ± 2 Влажност грешка : ≤ ± 5% RH7% RH Дијаметар : 127mm (1mm=0.0393 Инчи) Карактеристики : 1.Широк спектар на скалата, може да се прочита секоја единица на далечина...

LIXF HOT Color change Egg таймер-добри варени яйца

BGN 2.86

8168 Timer / CounterthermosensitiveРедови скали се покаже, кога јајца се меки, средна или тешка со топлина чувствителност, наместо на време.Меко варени јајца се исто како и љубовта.Хардварени јајца не се готви преку, така што ќе имате совршени бои жолчки од јајце и мазна текстура.Јајце тајмерот може да бидат фатени од ладно на шалтер.Јајцето тајмер совршено варени јајца ќе ви даде јајца во било кој стил на готвење состојба, како сакате.Добиете лесно, ви треба време нема веќе да се пресмета диференцирани скала на топлинска чувствителност во боја се менува, јајце тајмер совршено ќе ви го покаже варени јајца.Избегнувајте топлинаНе потопи јајце тајмер во ладна вода.Пакет се Вклучени : 1 x јајце тајмерAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

Горещ жично анемометр, разходомер на въздуха, с обхват на измерване 0,01~40 м/с

BGN 543.65

Вовед : Брз одговор telescoping сонда. Проток на воздух јачина на звук. Голем LCD дисплеј. Прикажува на воздухот (ветер) брзина во метри / втор,нозете / минута километри / час, јазли, и милји / час. Ја прикажува максималната и минималната читања и има било читање. Рачно поставување на Податоци на Меморијата и прочитајте fucntion (99 евиденција)...

Горещи продажба цифрови везни 10 г имейл преносим цифров тегло 40 кг риболов кука помещение виси 40% отстъпка

BGN 50.00 81.44

голема промоција, ова е 10g / 40kg, не 20g / 40kg, со висок квалитет, добра ценатопла продажбата на дигитална вага 10g Електронски Преносни Дигитални Тежина 40kg Риба Кука Багаж Виси 50% попустОпис : Температура на екранотАвто shutoff функцијаНисконапонски Аларм.Бренд Нови преносни виси електронски дигитални скалаБаза на апликацијата вградени microcomponent core Преносни џеб големина, со висока точностПовеќе мерење единици : кг / lb / млПогодно за семејни, продавница, кујна, риболов, багаж, отворено се користи или како подарокСпецификации : Максимална Тежина : 40kg / 88 Lbs / 1410ozМин Мерење : 10g / 0.04 Lb / 0.7 озГолемина : 13cm x 5cm x 2 см приблМерење Начини : Кг, Lb, ОЗНапојува со 2 x 1.5 V AAA батерија (не се вклучени)тоа doenst има мало кутија, ако не на големо , pls контакт со мене, ви благодаримеБесплатен превозот 50kg / 20g Мултифункционален Fishhook дигитални скала виси скали 4 во 1 САД$ 52.00 / многу5 парчиња / многубесплатен превозот Електронски Дигитални Предавање Џеб Скала 50kg 10g Преносни Багаж Завршувањето скали многу3 парчиња / многубесплатен превозот 500g Џеб скала Тежат Рамнотежа Накит Дигитална Вага многу10 парчиња / многубесплатен превозот 200g 0.01 g Дигитален Рачен Накит Тежина Скала парчебесплатен превозот 0.01 g 200g Мини Дигитален Тежина Скала фабрика цена парчебесплатен превозот 300g дигитални џеб скала 300g 0.01 g фабрика цена многу10 парчиња / многубесплатен превозот 50kg 10g Електронски Рамнотежа скали Дигитални Риба Виси Скала фабрика цена многу10 парчиња / многуБесплатен Превозот 0.01 g x 200g Дигитални Накит Скала за i Phone Џеб СО LCD Скали многу15 парчиња / многу

50 бр. / лот 51 * 36 * 20 мм монтиране на стена на корпуса сам пластмасови електронна кутия на проектния кутия abs водоустойчив конектор изход корпус

BGN 56.00 72.00

Тип : Пластични Ѕид монтирање КуќиштаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате...

UNIT UT-C08 тест сонда напълно изолиран, с дръжка с капак, директен сонда универсална тестова таблица дръжка

BGN 10.46

UTC08 Тест сондаСпецификации : род должина 99mm, сондата должина 18mmБезбедност ниво : МАЧКА ⅲ 1000 V / CAT ⅳ 600 V 10 AКарактеристики : целосно изолирани,со совет и заштитник, директно тип на сондаПримена : конвертирање на конекција за сите Φ 8мм дијаметар приклучоциКоличина : 1

Съкратено на срс-N9030 ОВК/Рефрижерация голям поток програмируеми зареждане прецизна електронна цифрова весовая скала калибриране на тегло

BGN 369.00 433.60

ЦРСN9030 HVAC / Ладење Голем Проток Програмабилни ПолнењеПрецизност Дигитални Скала Калибрација Губење На Рамнотежа На ЕлектронскиIitem ЦРСN9030 Капацитет од 100 КИЛОГРАМИ / 220 LB / 220 LB.00.0 ОЗ Единици КИЛОГРАМИ / КГ / МЛ Точност од 0,05% за Читање + / 1 Најмалку Резолуција +()0.25 МЛ / 5 G Платформа Големина 83 / 4"X83 / 4" 223 X223mm Моќ 5x1.5 V Алкална Батерија(7.5 VDC) на животниот Век на Батеријата 60 Часа Континуирана Употреба Операција Температура 1050 Степен Centigrade (50 F122 F) Тежина 2.74 KG(6.03 раздразнените синдром на дебелото црево)

Инфрачервена автоматична врата за производство на електронни части с набор от електронни конкурсната информация

BGN 102.00 107.36

modname=ckeditorА, Функционални описКраток вовед во автоматско портата за откривање инфраредИнфраред откривање автоматска врата може автоматски да го исклучите врата, да се спречи клип и други функции во согласност со човек блиску до инфраред индукција.Автоматско контрола на пристап на системот.Два, коло структураАвтоматско портата за инфрацрвено откривање +5 V DC напојување, инфрацрвена одраз коло, дигитални цевка екранот, единствен чип microcomputer контрола дел, броењеКоло на уредот, алармот на beep, заштита на анти клип, електричното коло и така натаму.Три, краток опис на работните принцип1 Напојување дел12 V DC поминува низ capacitor филтер и поминува низ U4 регулатор на Напон излез 5 V DC напон се користи за секоја единица коло.2 главната контрола коло на единствен чип microcomputerод 51 серија на singlechip, веќе има лекување програма (без преземање програма), за откривање на информации на разни сензори ,Според внатрешниот дизајн на програмата, се вози на релевантни печатени да заврши на различни контрола и прикажување на функциите на колото.3 Инфраред откривање колоСледи сигналот од инфраред одраз уреди со покажувач на кола да се открие дали некој е во близина.( 1 Инфраред емисија колоU2 E и U2 И периферни кола произведуваат Fang Бо квадратен бран пулсот сигнал вози Q4 И инфрацрвени emitter, емитира инфрацрвена светлина.( 2 Инфраред примање колоКога нема објектот во предниот дел на цевката, TP2 За ниско ниво, не е објект во предниот дел на инфраред за на цевка, TP2 За високо ниво, RP1 СигурниЧувствителноста на инфраред приемот е прилагоден.( 3 ) инфраред процесирање на сигналот колопо Q5 Q6 По две фаза зголемување U2 AU2 B Обратнафаза третман D9 R25 C15 Еднакви време на одложување за контрола на енергијаНа патот, RP2 Можете да ја прилагодите доцнењето и потоа да помине преку U2 C и Q7, Повторно, повторно, повторно, повторно U3 Генерација по пулсот обликувањетоНекој / На неоткриени сигнал се пренесува на соодветната порта на единствен чип компјутер.4 Отвори / Затвори вратата извршенВратата е отворена од страна на еднонасочна струја мотор (DC мотор), и на затворена врата (DC мотор менува) е изразена...

5 бр. / лот 130 * 89 * 31 мм монтиране на пластмасова кутия за електронен корпус четец на карти корпус АД DIY проект таблото кутия

BGN 37.00 48.00

Тип : читач на картички Пластични КуќиштеПроизвод карактеристики : 1, Itmes : Пластични Контрола Куќиште & IC card reader Пластични Куќиште2, боја : бела3, големина : 130x89x31mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 170gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

Високо качество на мулти пластмасов кухненски таймер през цялата електронен таймер кухня обратно броене таймери alarm clock случаен цвят кухненски таймер 20%

BGN 2.00 2.80

Висок Квалитет на Мулти Пластични Кујна тајмер Круг Електронски Кујна Тајмер за Одбројување Тајмери Аларм Случаен Боја Кујна Тајмер Име : тајмерот Материјал : пластични + електронски компоненти Боја : сина / портокал / виолетова / бела / жолта најдолго време е 99 минути и 59 секунди Вовед : Овој производ е широко се користат во готвење, попладне, за учење, за убавината, супа, плоча горење....

Направи си САМ PT2399 цифров микрофон усилвател на борда караоке плоча на реверберация предусилвател ревербератор Апартамент компоненти NE5532 DC 12V-24V

BGN 7.00 7.33

Опис : PT2399 Дигитални микрофон засилувач одбор Караоке плоча reverb reverberator suite компоненти Моќ напон : DC 12 V24 V , На нов одбор се уште поддршка движат серпентина и компјутерски electret микрофон и поголемиот дел од безжичен микрофон, PT2399+NE5532 Continuoприлагодливи одек и јачината на звукот, Ова е diy колекции...

DHL и EMS Безплатна доставка 1000шт тънкослоен платинен сензор съпротива PT100 температурен сензор тънкослоен RTD сензор чип

BGN 1454.00 1580.80

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd.(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

10 бр. / лот 152 * 108 * 54 мм монтиране на стена пластмасов електронен корпус АД корпус DIY проект разпределителните скоростна водоустойчив Контролна контакт

BGN 92.00 118.40

Тип : Пластични Ѕид монтирање КуќиштаОпис на производот : 1, Itmes : Пластични Ѕид монтирање Куќишта2, боја : Светло сива3, големина : 152x108x54 mm4, Материјал : ABS животната средина пластика5, Тежина : 250 gпроизвод карактеристики : 1 , производ со независни пакување кутија и картонска ...

8 бр./лот 135*90*45 мм, one pcs project box samll АД на електронен корпус разпределителните скоростна водоустойчив корпус IP54 свързване на камерата

BGN 50.00 64.00

Тип : пластични електроника проектот кутијаЗабелешка : имаме две бои на овој куќиште,Црно и бело.Ве молиме оставете messaeg да ни боја и соодветна количина сакате.Ако нема порака ,ние ќе ги испрати по случаен избор .Опис на производот : Име : Биро врвот пластични куќиштеБоја : Бела и црнаГолемина на : 135*90*45 ммМатеријал : ABS пластикаТежина : 200 gПроизвод карактеристики : 1...

M42 x1 към M52 стъпка нагоре стъпка надолу пръстен женски мъжки куплунг адаптер за пакет от 2 Безплатна доставка

BGN 15.84

Ние сме Cnscope,и ние сме професионални микроскоп снабдувач, ние имаме свои фабрика и исто така имаат неколку кооперативен претпријатија,така што ние имаме повеќе микроскоп дел,во иднина,ќе има повеќе предмети наведени во нашата продавница,ние имаме свои техничари за проверка на сите предмети пред да се испрати,и исто така имаат професионални работници да се спакуваат пакување,така што нема да има дополнителни грижи.добредојдовте на понудата,ако имате повеќе прашање pls се чувствуваат слободни да контакт прво,ти благодарам.добредојдовте wholsaler !!ќе го добиете она што го сакате!M42 x1 да M52 Чекор до Чекор надолу Прстен Женски Машки Спојка Адаптер Пакување од 2Производ Функција : на оваа аукција за 2 компјутери адаптерЕден адаптер е M52x0.75(Машки конец) да M42x1(Женски навој)Еден адаптер е M42x1(Машки конец) да M52x0.75(Женски навој)адаптер бил направен од металсигурен перформанси.Издржливи.Плаќање : Ние прифаќаме зачувам,western union,банкарски трансфер на Пари и Грам.Сите плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по аукцијата завршува...