• Ново
TM-902C K тип цифров LCD термометър -50 до 1300 градуса с термопарой сензор за тестер за инструменти

TM-902C K тип цифров LCD термометър -50 до 1300 градуса с термопарой сензор за тестер за инструменти

BGN 10.00
BGN 13.60
-26 %
В магазина

Брой продукти


ТМ-902 C К Тип Дигитални LCD Термометар -50 до 1300 Степен со Thermocouple Сензор Тестер Алатки
Описи : ТМ-902 C дигитални К тип на термометар е мора да има за професионалци и аматери слично. Тоа е мала тежина, компактни единица со големи јасно лесно може да се прочитаат LCD дисплеј. Овој термометар доаѓа со стандарден К тип thermocouple дека може да се користи за мерење на воздухот и површински температури. К тип thermocouple има заварување лежиште на уреди со покажувач на крајот, кој им овозможува на сензорот да бидат ставени многу блиску до целта да се мери. Ова го прави многу разноврсна единица која може да се користи за многу задачи како што се инкубација, водовод, автомобилската, HVAC, итн. За цена од само £11.99 ќе добиете К тип дигитален термометар, 1 x стандард К тип thermocouple, СЛОБОДНИ поштенски до велика БРИТАНИЈА и на 30-ден без quibble гаранција за парите назад, ние исто така нудиме многу брзо despatch време. Оваа единица е исто така компатибилна со сите themocouples, високи температурни сонди, цевки стеги и површинска температура сонди ние продаваме, ве молиме да ја Посетите Мојата e Bay Продавница за да ја видите избор.Ви благодариме за гледање на нашиот оглас. Термометар спецификација : Температура опсег : -50ºC да 1300ºC Резолуција : 0.1 ºC, 1ºC на Точноста : 0ºC да 1300ºC (+0.75% +1ºC) Работна температура : 0ºC да 50ºC температура на Чување : -30ºC да 60ºC Напојување : 9 V батерија (не се вклучени) Тежина со батеријата : 104g Врска : мини К тип (рамен иглички) Големина : 20x70x105mm Thermocouple сензор спецификација : Максимум оперативни температура : 260ºC Должина на кабел : 1 метар Изолација : fibreglass Топла делница : изложени заварување мушка Користи : воздух и површински температури (Не течности) Конектори : mini К тип (рамен иглички) Thermocouple сонда спецификација : Максимум оперативни температура : 300ºC Должина на кабел : околу 1 метар Должина од нерѓосувачки челик сонда : 92mm Дијаметар од не ' рѓосувачки челик сонда : 3мм Должина на рачка : 43mm Користи : течности, полу-цврст отпад итн Конектори : mini К тип (рамен иглички) Количина : 1 Сет Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 0-3cm грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат. 3.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 x Дигитален К тип термометар 1 x Стандард К тип thermocouple 1 x Вметнување сонда 1 x Упатство

Подробности

Стил:
На Застояла Станция
търговска марка:
TCAM
Номер На Модела:
термометър, влагомер
Максимална Измерена Температура:
120°C И По-Висока
Тип На Дисплея:
Цифров
Използването на:
Работна обувки
Теория:
Влагомер
Размер На Дисплея:
1.9 Инча И По-Долу
Вид Хранене:
Батерия 9 в (не са включени в комплекта)

Те също купуват с този продукт

DC 0~100V цифров волтметър / панел Измерител на зелен led дисплей Цифров м / монитор / тестер DC 12V 24V измерване на напрежение

BGN 10.40

DC 0~100 V Дигитални Voltmeter / Panel Метар Зелена Led дисплеј Дигитални Метар / Monitor / Тестер DC 12 V 24 V волтметарСпецификации : Моќ Напон : DC 7~30 V Мерење на Напон Спектар : DC 0~99.9 V Дисплеј во Боја : Зелена Прикаже : три 0.56 "дигитален LED цевка Освежете го оценувате : за 500m S / времиња на Точноста : 1%(+ / 1 Цифра) Преоптоварување : 1.2 tims Оперативен Опсег на температура : 10 °c ~ 65 °c Апликација : индустриска опрема,електронска опрема, Енергија дистрибуција кутија, дистрибуција кабинет, регулатори, нагледни средства, апарати за мали дистрибуција кутија, акумулатор Автомобил,Мотоцикл, Автомобил, Eвелосипед, АТВ, Скутер, и Сите видови Мерење на Напон.Инсталации : Црвено : Напојување + Црна : Напојување Мерка Бело : Мерка +Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter ( Дигитален Тестер )

REX-C100 регулатор на температурата термостат К термопара сонда

BGN 17.00 19.04

Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКСC100 + К Thermocouple СондаКарактеристики : Мерење на точност : ±0.5%FSЛаднокрај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикДимензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 ммПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 seКТип На Сонда Сензор : Кабел Должина : 1 MСензор дијаметар : 4.5 ммТемпературата заѕвони : 0400Внатрешната Изолација : FiberglassНадворешен Заштитен : Изолирани ОклопнаПакетот Вклучува : 1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Controlle1 x КТип на Сонда Сензор

Високо качество на Resiliometer бетон отскок чук тестер бетон отскок тест Schmidt Hammer HT225

BGN 164.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов И Висок КвалитетПроизводот Технички Параметри : Во согласност with GB / T91381988 стандарди и JJG81793 статути и JGJ / T232001 техничките прописи...

Термостат на регулатора на температурата на REX-C100

BGN 13.00 14.08

Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКСC100 + Max.40 A РБС РелеКарактеристики : Мерење на точност : ±0.5%FSЛаднокрај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикДимензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 ммПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дикДетективот температура опсег : 0 40Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC)Изолација отпор : 1500 V AC / минПотрошувачка на енергија : 10 VAУслугата на животната средина : 0~50,средина без корозивни гас 30~85%Пакетот Вклучува : 1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Контролер1 x Упатството за

MJ-1045P Low power 10W Vertical-Mount liquid water switch (5 бр. / лот)

BGN 21.00 21.74

Производот Се ПокажеОпис на производот и предност : 1.Мали димензии и може да се прилагоди производи за нашите клиенти2.Работната принцип е ЛЕСНО3.Сигурен квалитет4.Ниска ценаПроизводот Сликата : Производ карактер : Answer : ___________________________ NOTE :

Мини-обнаруживающая корона цифров LCD влагомер температура влага термометър -50~70C 10%~99% RH тестов инструмент отстъпка 20%

BGN 2.00 2.93

Мини Откривање на Главата Дигитални LCD Hygrometer Температура Влажност Метар Термометар 50~70 C 10%~99%RH тестирање на алаткатаАко у сакате да се купи повеќе , u може да се плати на овој линк : Answer : ___________________________ Note : почитувани,овој објект има две бои,црна и бела,pls да ни оставите порака да ни кажете каква боја сакате,или ние ќе го испрати во случаен избор.Describtion : Мини големина и LCD дисплејКомпактен и преносливТемпературата опсег : 50 ~ 70 Сте.CВлажност опсег : 10%~ 99% RHТемпература на точноста : / 1 Сте.CВлажност на точноста : / 5% RHНапојување : 2 x LR44 копчето ќелија ( НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ )Специјално дизајнирани за истовремено мерење на мини hygrometer

Продажба на 2 елемента двойна банан щекер тест кука тел с външен диаметър 4 мм и АВТОБУСА чист меден проводник за проверка на източника на храна

BGN 7.00 7.90

2 парчиња Двојно Банана Приклучок Тест Кука Жица со 4mm Надворешен Дијаметар и RV Чист Бакар Жица за Напојување ТестирањеКарактеристики : 502 коаксијален антенски кабел, надворешен дијаметар 4.0 мм. Посебни мека RV чист бакар жица. Користење на 60mm долго медиум тест кука.Компатибилен со повеќето дигитални multimeters.Модел : Y223Материјал : Чиста Cupper ЖицаНадворешен Дијаметар : 4.0 mmТест Кука Должина : 60mmЛинија должина : Околу 120cmКоличина : 2Боја : Црна + Црвена2 x Банана Приклучок Тест Кука Жица

Dual OP Amp Board Preamp DC Amplification ПХБ за NE5532 OPA2134 OPA2604 AD826

BGN 2.00 2.19

Опис : Dual op amp три пати пред DC засилување празни одбор : компактен двострано FR4 fiberglassодбор, големината на 26 × 26mm, погоден за мал волумен шасија собрание, за да се зачува простор.Висок квалитет на ПХБ, Јапонија KOA 1 / 4 W обоени прстен прецизност метал филм отпорници (грешка преку далеку помалкуод 1%), висок квалитет на осум метри дупка седиште собранието за напон повратни информации op amp, како што NE5532,OPA2134, OPA2604, AD826, OPA2111, итн., потоа ± 5 ~ ± 18 за работа...

500 г 0.01 цифрови везни електронни mg Везни прецизна джобни лабораторни бижута тегловен баланс на голям екран с подсветка-10% отстъпка

BGN 5.00 5.81

500g 0.01 Дигитални Накит Скали Електронски Грам Скала Прецизност Џеб Лабораторија Губење на Рамнотежа голем екран со заднинско осветлување1.Место скала на хоризонтална рамна површина,притиснете на [ON / OFF]копче за да го вклучите скала.2...

10 бр./лот цифров LCD термометър, влагомер температура влажност тестер хладилник фризер метър Отстъпка 37%

BGN 33.00 50.80

Дигитален LCD Термометар Hygrometer Температура Влажност тестер Фрижидер Замрзнувач Метаробјектот испрати во случаен избор...

-Мини Призма 30 мм с 4 полюса за призменных тахеометров

BGN 59.18

МИНИ Призма со 4 Столбови За LEICA Вкупно Станиципризмата постојано30ммОписМини Призма со 4 Столбови за LEICA SOKKIA TRIMBLE NIKON PENTAX И TOPCON вкупно станици25.4 круг призмаПризмата постојано30ммПол Материјал алуминиумПол Дијаметар 12mmСодржимини призмата+четири столбови(30cm секоја)+кеси

Пропан бутан втечнен газ резервоар с индикатор за нивото на измерване на температурата за магнитен сензор Каравана бутилка

BGN 2.00 4.14

Пропан Бутан ЛПГ Гориво во Резервоарот за Гас Индикатор за Нивото на Магнетни Мерач Караван Шише Температура Мерење Стап • Материјал : ПЕТ Пластика+ Течен Кристал + Меки Магнетни • Боја : Црна • Опис : Никогаш не снема Гас од сега па натаму...

чисто нов и оригинален E50S8-200-3-Автокод Т-24

BGN 105.60

100% Нови и оригинални E50 S82003Т24 Autonics ЕНКОДЕР 1224 VDCПроизведено во КИНА Надворешниот дијаметар од 50 mm вратило тип пораст на ротари енкодер Надворешниот дијаметар од 50 mm вратило тип E50 S пораст на ротари енкодер серија, на нови напојување напонот 1224 VDC на Линија Возачот излез тип на производ се Зголеми клиент избор простор...

Мини 300 г 0,01 грама LCD дисплей джобни цифрови везни портативни мини-електронни бижута везни синя подсветка +7 тегло единици

BGN 17.00 18.40

Голем Попуст!!! Мини 300g X 0.01 g LCD Дисплеј Џеб Дигитални Скала Електронски Накит Скали Бесплатен ПревозотСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

Електронни аналитични везни 220 грама 0,1 милиграма злато с тегло електронни везни външно калибриране на електромагнитен сензор

BGN 814.40

FA2204 B Електронски 0.1 mg Аналитичка Лабораторија за Мерење РамнотежаКарактеристики : 1 Антистатички стакло ветре пауза со тенок испарува метален слој;2...

100 г 0,01 грама, LCD цифрови везни мини джобни електронни бижута mg Везни диаманти прецизна статистическа Везни дребно кутия

BGN 16.00 17.28

100g 0.01 g LCD Дигитален Скала Мини Џеб Електронски Накит Грам Мерење Скали Дијаманти Прецизност Губење на Рамнотежа на Мало ПолеСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

ST332B ADSL2+ Тестер / ADSL Tester/ ADSL installation & maintenance tools Medidor (английска версия)

BGN 316.00

ST332 B ADSL2 + Тестер / ADSL Тестер / ADSL за инсталација и одржување алаткиI Вовед : ST332 B тестер е мултифункционални и рачни ADSL2+ тест инструмент со мали димензии, специјално дизајнирани за x DSL линија тест (x DSL вклучуваат : ADSL, ADSL2, ADSL2+, READSL итн) и одржување...

Нов вътрешен термометър, влагомер мини цифров стайна температура, влага на сензора LCD дисплей метеорологичната станция нова

BGN 6.00 6.70

ТОПЛО ПрепорачувамНов Затворен Термометар Hygrometer Мини Дигитален Собна Температура, Влажност Метар Мерач LCD дисплеј Нови Метеоролошка СтаницаОпис на производот : Надворешни димензии : 74 x 80 x 20 mmLCD големина : 65 x 35 mmМерен опсег : 0° C 50° CТочност : + / 1° C, Влажност на точноста : / +10% RHНапојување : 1 x AAA батерија (не се вклучени)Пакетот Вклучува : 1 x Термометар HygrometerНие Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

ДИГИТАЛЕН КУХНЕНСКИ СОНДАТА НА ТЕРМОМЕТЪРА ХРАНА ГОТВЕНЕ НА БАРБЕКЮ МЕСО ПЪРЖОЛА ПУЙКА ВИНО

BGN 3.49

Дигитални Готвење Термометар Мерки температури за широк спектар на храна Од 50°C до 300°C Долго Нерѓосувачки Челик Сонда Дигитален Термометар ГотвењеМерки температури за широк спектар на хранаОд 50°C до 300°CДолго Не ' Рѓосувачки Челик СондаДобиете парче од умот од знаејќи дека вашата храна е целосно да се готви, особено кога готвење големи зглобови на месо.Дигиталниот дисплеј ќе се обезбеди со многу прецизен и јасен показател на температура во центарот на храна.Ова е многу корисна уред е мора да има додаток за во кујна! Дигитален термометар со нерѓосувачки челик сензор сонда може да се користи за цел спектар на различни видови храна е Многу Лесен за употреба, има големи и едноставен за читање LCD дисплеј Широк спектар на апликации Трае од не ' рѓосувачки челик сензор сонда Широк Температура се движи помеѓу 50 'C и 300 'C (58 'С да 572 'С) Switchable помеѓу" В " и " С слаба батерија индикација Пластична цевка обвивка вклучени за чување и безбедност цели Powered by 1*LR44 батеријата (вклучени)Пакет : тестер за батерии 1xAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

dia35x70mm 45ml 99.5% глиноземный цилиндричен съд корундовый крусибъл /цилиндричен керамични огнеупорни на съд

BGN 15.00 15.68

Големина на табела (Само кликнете удар големина, ако е потребно) 1.Алумина брод 60x30x15mm полукружна, 2.лакформа алумина crucible : ( горниот дијаметар x височина) 3.цилиндрични алумина crucible : ( надворешниот дијаметар x височина) 4...