• Ново
10 кг, 1 г неръждаема стомана златни везни Цифров кухня злато електронни везни с тегло храна Диета кулинария инструмент за дома отстъпка 40%

10 кг, 1 г неръждаема стомана златни везни Цифров кухня злато електронни везни с тегло храна Диета кулинария инструмент за дома отстъпка 40%

BGN 17.00
BGN 28.27
-40 %
В магазина

Брой продукти


10kg 1g Нерѓосувачки Челик Злато Дигитално Кујна Злато Електронски Рамнотежа Мерење Исхрана Готвење Алатка за Дома 40% попуст
Опис на производот
Нерѓосувачки Челик Платформа Дизајн - Дизајнирани со нерѓосувачки челик платформа ви овозможи да се стави храна на скала директно, анти-отпечатоци технологија за лесно чистење и одржување.
Овој дигитален Кујна Скала е вистински мултифункционален скала за кујна и сите други ситуации дома.
Оваа скала е добар придружник за сериозни готвење, изграден со најновата генерација во сензорот технологија за да се осигура точноста и непосредни одговори за брза готвач.
Оваа скала се карактеризира со светла LCD Дисплеј со подобрување видите агол за on-the-потег готвач и анти-отпечатоци технологија ќе овозможи на вага лесна за употреба и се чува чист. Исто така, оваа скала го исклучите после 2 минути на неактивност, ако заборавајте да ги претвори исклучување или вашите раце се сите gooey со храна.
Тенок и елегантен изглед го прави пренослив и лесни за складирање во секој кабинет додека заштеда на простор за кујна.
Единица за Конверзија : Овој производ е дизајниран со две единици (метрички систем и Британскиот систем), кој може да се конвертира меѓусебно со pressong ЕДИНИЦА копчето.
Рачно Свиок-исклучување : Притиснете ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за некое време да го користи своето turn-off функција.
Преоптоварување Прашува : Кога оваа брза воздишка се појавува за време на тежина,тоа значи тековната оптоварување надминува максимално wieight на овој производ.
Ве молиме да ги тргнеме на објектот веднаш да avide оштетување на скала boddy.
Основни Карактеристики
Висока прецизност senor Мерење спектар на 10000g/1g 5000g/1g 3000g/1g Поделба вредност 1g LCD дисплеј со негативни бела дигитални Автоматски нулта точка следење Автоматско turn-off Преоптоварување прашува Единица-конверзија прекинувач(g/мл/lb/мл/ml/ml млеко)
Напојување
Овој производ усвојува environmen-friendly дизајн со ултра-ниска потрошувачка на енергија.Нема.7 батерија (не се вклучени) / 2 AAA батерии (не се вклучени) се собраа за екс-фабрика.Ве молиме да го отстраните изолирани тенок филм на батеријата откако ја купите и потоа можете да ја користите.Кога низок напон прашува појавува,ве молиме заменете ја батеријата.
Операција
1. Стави вчитување плоча (ако ги има) на скала од телото.
2. Притиснете НА botton да се сврти на скалата .
3. Нема вчитување или мерење може да се направи пред екранот ресетира на Нула.
Низок Напон Prompt
Кога батеријата е слаба,лево прашај го потпише ќе се појави во горниот лев агол на екранот,ве молиме вратете ја батеријата вистинскиот начин.

Подробности

Номер На Модела:
1
търговска марка:
ХУАНЬЦЗЮАНЬ
Тип На Дисплея:
LCD дисплей
източник на захранване:
2 * Батерия ААА (не са включени в комплекта)
Точност:
1
Размер:
(L*W*H)
Обемът на:
10 кг
Тип:
кухненски везни
Номинален Товар:
10 кг

Те също купуват с този продукт

Термостат на регулатора на температурата на REX-C100

BGN 13.00 14.08

Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКСC100 + Max.40 A РБС РелеКарактеристики : Мерење на точност : ±0.5%FSЛаднокрај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикДимензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 ммПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 дикДетективот температура опсег : 0 40Изолација отпор : >50 M ohm(500 V DC)Изолација отпор : 1500 V AC / минПотрошувачка на енергија : 10 VAУслугата на животната средина : 0~50,средина без корозивни гас 30~85%Пакетот Вклучува : 1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Контролер1 x Упатството за

-Мини Призма 30 мм с 4 полюса за призменных тахеометров

BGN 59.18

МИНИ Призма со 4 Столбови За LEICA Вкупно Станиципризмата постојано30ммОписМини Призма со 4 Столбови за LEICA SOKKIA TRIMBLE NIKON PENTAX И TOPCON вкупно станици25.4 круг призмаПризмата постојано30ммПол Материјал алуминиумПол Дијаметар 12mmСодржимини призмата+четири столбови(30cm секоја)+кеси

Нов вътрешен термометър, влагомер мини цифров стайна температура, влага на сензора LCD дисплей метеорологичната станция нова

BGN 6.00 6.70

ТОПЛО ПрепорачувамНов Затворен Термометар Hygrometer Мини Дигитален Собна Температура, Влажност Метар Мерач LCD дисплеј Нови Метеоролошка СтаницаОпис на производот : Надворешни димензии : 74 x 80 x 20 mmLCD големина : 65 x 35 mmМерен опсег : 0° C 50° CТочност : + / 1° C, Влажност на точноста : / +10% RHНапојување : 1 x AAA батерија (не се вклучени)Пакетот Вклучува : 1 x Термометар HygrometerНие Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

с капак dia16x56mm 6ml 99.5% глиноземный цилиндричен съд корундовый крусибъл /цилиндричен керамични огнеупорни на съд

BGN 12.00 13.25

Големина на табела (Само кликнете удар големина, ако е потребно) 1.Алумина брод 60x30x15mm полукружна, 2.лакформа алумина crucible : ( горниот дијаметар x височина) 3.цилиндрични алумина crucible : ( надворешниот дијаметар x височина) 4...

Кейси 10шт 12x6mm универсален кръгъл пузырьковый ниво за професионално измерване

BGN 15.84

Точноста Големина(DXH) Купи Точноста Големина(DXH) Купи 30'± 5' 8×5.5 мм 30'± 5' 25x10mm 30'± 5' 10×6mm 30'± 5' 27x10 30'± 5' 11.6x7mm 30'± 5' 30x11mm 30'± 5' 12×6mm 30'± 5' 32×7mm 30'± 5' 12×7mm 30'± 5' 32×12mm 30'± 5' 12x7.5mm 30'± 5' 33x31x12mm 30'± 5' 13×7mm 30'± 5' 34x18x10.5mm 30'± 5' 13 X7.5mm 30'± 5' 40x10mm 30'± 5' 13.4x8mm 30'± 5' 43×12mm 30'± 5' 13.8x8mm 30'± 5' 50 X10mm 30'± 5' 15×6mm 30'± 5' 50 X13mm 30'± 5' 15×8мм 30'± 5' 50×17 mm 30'± 5' 15.6x16.6x8.2mm 30'± 5' 60×10мм 30'± 5' 16 X13.8 X8mm 30'± 5' 60×12mm 30'± 5' 16 X14 X7.5mm 30'± 5' 66×10мм 30'± 5' 18×9mm 30'± 5' 75x14mm 30'± 5' 19×10мм 30'± 5' 76x65x34mm 30'± 5' 19.7 X16.3 X10 MM 30'± 5' 80x60 X12mm 30'± 5' 20 X9mm 30'± 5' 90x66x17mm 30'± 5' 25x5mm 30'± 5' 100x75x14mmСостојба : 100% Сосема НовГолемина : 12 X6mm.Гаранција : 1 ГодинаКарактеристики : 1...

DC 0~100V цифров волтметър / панел Измерител на зелен led дисплей Цифров м / монитор / тестер DC 12V 24V измерване на напрежение

BGN 10.40

DC 0~100 V Дигитални Voltmeter / Panel Метар Зелена Led дисплеј Дигитални Метар / Monitor / Тестер DC 12 V 24 V волтметарСпецификации : Моќ Напон : DC 7~30 V Мерење на Напон Спектар : DC 0~99.9 V Дисплеј во Боја : Зелена Прикаже : три 0.56 "дигитален LED цевка Освежете го оценувате : за 500m S / времиња на Точноста : 1%(+ / 1 Цифра) Преоптоварување : 1.2 tims Оперативен Опсег на температура : 10 °c ~ 65 °c Апликација : индустриска опрема,електронска опрема, Енергија дистрибуција кутија, дистрибуција кабинет, регулатори, нагледни средства, апарати за мали дистрибуција кутија, акумулатор Автомобил,Мотоцикл, Автомобил, Eвелосипед, АТВ, Скутер, и Сите видови Мерење на Напон.Инсталации : Црвено : Напојување + Црна : Напојување Мерка Бело : Мерка +Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter ( Дигитален Тестер )

Multifuctions авто термометър автомобилен интериор и външен измерител на температурата календар часовник автоматично термометър VST7045V

BGN 16.00 19.90

ТОПЛО ПРЕПОРАЧУВАММултиFuctions Автомобил Термометар Автомобилски ентериер и екстериер Температура метар Календар Часовник Авто термометар VST7045 VСе бореа околу внатрешноста на вашиот автомобил, се обидува да најде информации може да биде фрустрирачко и опасно искуство...

чисто нов и оригинален E50S8-200-3-Автокод Т-24

BGN 105.60

100% Нови и оригинални E50 S82003Т24 Autonics ЕНКОДЕР 1224 VDCПроизведено во КИНА Надворешниот дијаметар од 50 mm вратило тип пораст на ротари енкодер Надворешниот дијаметар од 50 mm вратило тип E50 S пораст на ротари енкодер серија, на нови напојување напонот 1224 VDC на Линија Возачот излез тип на производ се Зголеми клиент избор простор...

UNIT UT-W01 захранващ адаптер за преносими осциллографов UTD1025CL / 1050CL / 1025DL / 1050DL / 1102C / 1202C

BGN 41.38

UTW01 Адаптер * Влез : AC100240 V 50 / 60 Hz *Излез : DC9 V 4А *Сертификација : Er P *Соодветен производ : UTS1000 серија, UTD1000series UTS1010 、UTS1020 、UTS1030 、UTD1025 CL 、UTD1050 CL 、UTD1025 DL、 UTD1050 DL、 UTD1042 C 、UTD1062 C、 UTD1082 C、 UTD1102 C、 UTD1202 C *Износ : 1 PC

Дигитален Тестер Почвата Метър Температура Влажност Монитор За Градината Тревата Завод Гърне Измервателни Инструменти

BGN 8.00 11.01

Дигитални Почвата Тестер Метар Температура Влажност Следење На Градина Тревник Фабрика Тенџере Мерка АлаткиКарактеристики : Сосема нов и висок квалитет на Прецизни мерења на сите почвата вредности Едноставен и лесен за користење, Едноставно вметнете сонда на метар во почвата, се префрлат на поставката што сакате да се измери и да ги читате скала Идеална алатка за двете затворен и градинарски растенија заштита ве Молиме чисти electrode по секоја употреба Спецификации : Температура Мерен опсег : 9°C110°C Влажност : 30%90%...

Eletronic product for connection waterproof IP66 ABS plastic box use as junction enclosure 80*250*85mm DS-AG-0825-1

BGN 23.20

Eletronic производ за 2016 година конекција водоотпорен IP66 ABS пластика кутија се користи како раскрсница куќиште 80*250*70mm ДСAG08251СликаПараметриМоделДСAG08251Големина80*250*85mm (3.15"x9.84"x3.35" )Боја & Материјал Сива боја ,ABSЗаштита Степен IP66Користење на Раскрсницата поле,Копче кутија,Терминал Кутија итн .Функција Водоотпорен ,DustproofПроизвод ЦртањеТелоКавер Ве молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...

Мини-обнаруживающая корона цифров LCD влагомер температура влага термометър -50~70C 10%~99% RH тестов инструмент отстъпка 20%

BGN 2.00 2.93

Мини Откривање на Главата Дигитални LCD Hygrometer Температура Влажност Метар Термометар 50~70 C 10%~99%RH тестирање на алаткатаАко у сакате да се купи повеќе , u може да се плати на овој линк : Answer : ___________________________ Note : почитувани,овој објект има две бои,црна и бела,pls да ни оставите порака да ни кажете каква боја сакате,или ние ќе го испрати во случаен избор.Describtion : Мини големина и LCD дисплејКомпактен и преносливТемпературата опсег : 50 ~ 70 Сте.CВлажност опсег : 10%~ 99% RHТемпература на точноста : / 1 Сте.CВлажност на точноста : / 5% RHНапојување : 2 x LR44 копчето ќелија ( НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ )Специјално дизајнирани за истовремено мерење на мини hygrometer