• Ново
DC 0~100V цифров волтметър / панел Измерител на зелен led дисплей Цифров м / монитор / тестер DC 12V 24V измерване на напрежение

DC 0~100V цифров волтметър / панел Измерител на зелен led дисплей Цифров м / монитор / тестер DC 12V 24V измерване на напрежение

BGN 10.40
В магазина

Брой продукти


DC 0~100 V Дигитални Voltmeter/Panel Метар Зелена Led дисплеј Дигитални Метар/Monitor/Тестер DC 12 V 24 V волтметар
Спецификации : Моќ Напон : DC 7~30 V Мерење на Напон Спектар : DC 0~99.9 V Дисплеј во Боја : Зелена Прикаже : три 0.56 "дигитален LED цевка Освежете го оценувате : за 500m S / времиња на Точноста : 1%(+/- 1 Цифра) Преоптоварување : 1.2 tims Оперативен Опсег на температура : -10 °c ~ 65 °c Апликација : индустриска опрема,електронска опрема, Енергија дистрибуција кутија, дистрибуција кабинет, регулатори, нагледни средства, апарати за мали дистрибуција кутија, акумулатор Автомобил,Мотоцикл, Автомобил, E-велосипед, АТВ, Скутер, и Сите видови Мерење на Напон.
Инсталации : Црвено : Напојување + Црна : Напојување -Мерка - Бело : Мерка +
Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter ( Дигитален Тестер )

Подробности

Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
Цифров измерител на
Диапазон на измерване на напрежение:
DC 0~99.9 V
Захранващо напрежение:
DC 7~30V
Дисплей:
три 0.56 led цифров тръба
Цвят на дисплея:
Зелени

Те също купуват с този продукт

Кейси 10шт 12x6mm универсален кръгъл пузырьковый ниво за професионално измерване

BGN 15.84

Точноста Големина(DXH) Купи Точноста Големина(DXH) Купи 30'± 5' 8×5.5 мм 30'± 5' 25x10mm 30'± 5' 10×6mm 30'± 5' 27x10 30'± 5' 11.6x7mm 30'± 5' 30x11mm 30'± 5' 12×6mm 30'± 5' 32×7mm 30'± 5' 12×7mm 30'± 5' 32×12mm 30'± 5' 12x7.5mm 30'± 5' 33x31x12mm 30'± 5' 13×7mm 30'± 5' 34x18x10.5mm 30'± 5' 13 X7.5mm 30'± 5' 40x10mm 30'± 5' 13.4x8mm 30'± 5' 43×12mm 30'± 5' 13.8x8mm 30'± 5' 50 X10mm 30'± 5' 15×6mm 30'± 5' 50 X13mm 30'± 5' 15×8мм 30'± 5' 50×17 mm 30'± 5' 15.6x16.6x8.2mm 30'± 5' 60×10мм 30'± 5' 16 X13.8 X8mm 30'± 5' 60×12mm 30'± 5' 16 X14 X7.5mm 30'± 5' 66×10мм 30'± 5' 18×9mm 30'± 5' 75x14mm 30'± 5' 19×10мм 30'± 5' 76x65x34mm 30'± 5' 19.7 X16.3 X10 MM 30'± 5' 80x60 X12mm 30'± 5' 20 X9mm 30'± 5' 90x66x17mm 30'± 5' 25x5mm 30'± 5' 100x75x14mmСостојба : 100% Сосема НовГолемина : 12 X6mm.Гаранција : 1 ГодинаКарактеристики : 1...

10 бр./лот цифров LCD термометър, влагомер температура влажност тестер хладилник фризер метър Отстъпка 37%

BGN 33.00 50.80

Дигитален LCD Термометар Hygrometer Температура Влажност тестер Фрижидер Замрзнувач Метаробјектот испрати во случаен избор...

LCD цифров кухненски везни 5 кг платформа от неръждаема стомана хранителна диета пощенски Везни 5000 g/1 g весовое устройство кулинария измервателни инструменти

BGN 22.00 23.98

LCD Дигитален Кујна Скала 5 KG Нерѓосувачки Челик Платформа Исхрана Поштенски Скали 5000g / 1g Мерење на Уредот за Готвење Мерка АлаткиКарактеристики : Ликовна форма, висока прецизност вирус мерач сензор...

Пълен комплект от 2 оси цифров броене DRO и 2 броя цифрови линейни скали за смилане станка NO3 850мм х 400mm стъклени везни

BGN 317.00 440.00

Земјата во погоре со UPSот не треба да плаќаат никакви даноци или било царински давачки, времето за испорака е за 1020 дена...

3'/2 mm рельсовый път пузырьковый ниво бутилка стъклена тръба алкохолна ниво странично измервателен уред диаметър 9.5 mm L 100 мм 1бр

BGN 7.00 9.84

3' / 2mm Пруга Меур Ниво Шишенцето Цевка Стакло Дух Ниво на Хоризонтална Мерни Инструменти Дијаметар 9.5 мм L 100mm 1 PCSПлаќањеНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

REX-C100 регулатор на температурата термостат К термопара сонда

BGN 17.00 19.04

Дигитални Температура Контролер Термостат РЕКСC100 + К Thermocouple СондаКарактеристики : Мерење на точност : ±0.5%FSЛаднокрај надомест толеранција : ±2 ( може да биде изменета од страна на софтвер во 0~50 )Резолуција : 14 малкуЗемање циклус : 0.5 ДикДимензии : 48 x 48 x 110 (mm) ±0.2 ммПроцесот вредност (PV), Поставување на вредноста (SV)Излез, аларм и самоподесување може да биде означено со : LEDPIN контрола (вклучувајќи / ИСКЛУЧУВАЊЕ, чекортип на ПИД и континуирано ПИД)Самоконтрола подесувањеРеле излез : контакт капацитет 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Аларм функција излез : 1 патКонтактирајте со капацитет на производство : 250 V AC 3А (resistive оптоварување)Поставување на вредноста (SV) : идентична со мерен опсег (PV)Пропорционално бенд (P) : 0~целосен опсег (ON / OFF контрола кога поставено на 0)Интегрален време (I) : 0~3600 дик (Не составен акција кога поставено на 0)Дериватни време (D) : 0~3600 дик (Нема деривативни акција кога поставено на 0)Топлинаресетирајте пропорционална циклус : 1~100 seКТип На Сонда Сензор : Кабел Должина : 1 MСензор дијаметар : 4.5 ммТемпературата заѕвони : 0400Внатрешната Изолација : FiberglassНадворешен Заштитен : Изолирани ОклопнаПакетот Вклучува : 1 x ПИД Дигитална Контрола на Температурата Controlle1 x КТип на Сонда Сензор

dhl / fedex 300 бр./лот мини цифров LCD термометър вода сензор за температурата фризер черен бял

BGN 392.00 412.64

со dhl / федекс 300pcs / многу Мини Дигитални LCD вода Термометар Сензор на Температура на Фрижидерот Замрзнувач црно белоКарактеристики : Дигитален LCD Термометар За Аквариум ЗамрзнувачМоделирање едноставен, елегантен, LCD панели вметнати врски, влагаотпорни,силна антимешање, се однесува на ладилник кабинети, display counters идруги потреби на температура, мерење и прикажување на различни опрема.Температурата опсег : 50~ 110°CТемпература на екранот резолуција : 0.1Температура на мерење на точност : ±1°CНапојување : две LR44 копчето батеријатапогон (не се вклучени)Долго сондата линија : 1 метар моделирани случај сондаСпецификација : Боја : црна, БелаГолемина : 47*28*14mmТежина 22g

Мини-обнаруживающая корона цифров LCD влагомер температура влага термометър -50~70C 10%~99% RH тестов инструмент отстъпка 20%

BGN 2.00 2.93

Мини Откривање на Главата Дигитални LCD Hygrometer Температура Влажност Метар Термометар 50~70 C 10%~99%RH тестирање на алаткатаАко у сакате да се купи повеќе , u може да се плати на овој линк : Answer : ___________________________ Note : почитувани,овој објект има две бои,црна и бела,pls да ни оставите порака да ни кажете каква боја сакате,или ние ќе го испрати во случаен избор.Describtion : Мини големина и LCD дисплејКомпактен и преносливТемпературата опсег : 50 ~ 70 Сте.CВлажност опсег : 10%~ 99% RHТемпература на точноста : / 1 Сте.CВлажност на точноста : / 5% RHНапојување : 2 x LR44 копчето ќелија ( НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ )Специјално дизајнирани за истовремено мерење на мини hygrometer

SINOTIMER 30AMP High LOAD 220V 7 Days Digital Програмируеми ТАЙМЕР SWITCH Relay Time Control for ON/OFF at a Настроени Time

BGN 16.00 22.40

Sino Timer Бренд TM615 H (30 AMP ОПТОВАРУВАЊЕ) DIN железнички 7 дена 24hrs Програмабилни вклучите тајмерот може автоматски да го вклучите и исклучите различни видови на електрична опрема во одредено време ...

Eletronic product for connection waterproof IP66 ABS plastic box use as junction enclosure 80*250*85mm DS-AG-0825-1

BGN 23.20

Eletronic производ за 2016 година конекција водоотпорен IP66 ABS пластика кутија се користи како раскрсница куќиште 80*250*70mm ДСAG08251СликаПараметриМоделДСAG08251Големина80*250*85mm (3.15"x9.84"x3.35" )Боја & Материјал Сива боја ,ABSЗаштита Степен IP66Користење на Раскрсницата поле,Копче кутија,Терминал Кутија итн .Функција Водоотпорен ,DustproofПроизвод ЦртањеТелоКавер Ве молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...

Стенен Въртящи Сауна Дървени Пясъчен Часовник Бял Пясък Таймер 15 Минути

BGN 9.00 11.68

ЅидМонтирани Ротирачки Сауна Дрвени Hourglass Бел Песок Тајмер 15 МинутиКарактеристики : РОТИРАЧКИ ТАЈМЕР Песок тајмер месеци на вашиот ѕид со вклучени 2 навртки...

с капак dia16x56mm 6ml 99.5% глиноземный цилиндричен съд корундовый крусибъл /цилиндричен керамични огнеупорни на съд

BGN 12.00 13.25

Големина на табела (Само кликнете удар големина, ако е потребно) 1.Алумина брод 60x30x15mm полукружна, 2.лакформа алумина crucible : ( горниот дијаметар x височина) 3.цилиндрични алумина crucible : ( надворешниот дијаметар x височина) 4...

100 г 0,01 грама, LCD цифрови везни мини джобни електронни бижута mg Везни диаманти прецизна статистическа Везни дребно кутия

BGN 16.00 17.28

100g 0.01 g LCD Дигитален Скала Мини Џеб Електронски Накит Грам Мерење Скали Дијаманти Прецизност Губење на Рамнотежа на Мало ПолеСпецификација : Ова е висока прецизност електронски скала...

Пластмасов превключвател за нивото на водата MJ-0885P 2A1:220V 50W 1A(10шт/лот)

BGN 50.00 52.64

Производот Се ПокажеОпис на производот и предност : 1.Мали димензии и може да се прилагоди производи за нашите клиенти2.Работната принцип е ЛЕСНО3.Сигурен квалитет4.Ниска ценаПроизводот Сликата : Производ карактер : Answer : ___________________________ NOTE :

Нов вътрешен термометър, влагомер мини цифров стайна температура, влага на сензора LCD дисплей метеорологичната станция нова

BGN 6.00 6.70

ТОПЛО ПрепорачувамНов Затворен Термометар Hygrometer Мини Дигитален Собна Температура, Влажност Метар Мерач LCD дисплеј Нови Метеоролошка СтаницаОпис на производот : Надворешни димензии : 74 x 80 x 20 mmLCD големина : 65 x 35 mmМерен опсег : 0° C 50° CТочност : + / 1° C, Влажност на точноста : / +10% RHНапојување : 1 x AAA батерија (не се вклучени)Пакетот Вклучува : 1 x Термометар HygrometerНие Брод на Светот, освен APO / FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Ние accpet Alipay и Paypal тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.6 Месеци Гаранција ...

Електронни аналитични везни 220 грама 0,1 милиграма злато с тегло електронни везни външно калибриране на електромагнитен сензор

BGN 814.40

FA2204 B Електронски 0.1 mg Аналитичка Лабораторија за Мерење РамнотежаКарактеристики : 1 Антистатички стакло ветре пауза со тенок испарува метален слој;2...

Високо качество на Resiliometer бетон отскок чук тестер бетон отскок тест Schmidt Hammer HT225

BGN 164.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов И Висок КвалитетПроизводот Технички Параметри : Во согласност with GB / T91381988 стандарди и JJG81793 статути и JGJ / T232001 техничките прописи...

Мини цифров LCD влагомер температура влага термометър -50~70C 10%~99% RH вградена сонда

BGN 4.00 4.56

Мини Дигитален LCD Hygrometer Температура Влажност Метар Термометар 50~70 C 10%~99%RHзабелешка : ве Молиме забелешка во вашата нарачка бојата што сакате,или ние испрати во случаен избор,ви благодариме за разбирањето.Мерење на Влажност Опсег : 10% RH ~ 95% RHВлажност На Точноста : 5%Влажност Резолуција на Екранот : 1% RHТемпература На Точноста : 1°CОперативен Напон : 1.5 v, или LR44 батерии(Не се Вклучуваат)Спецификација : Димензија : 48 x 28.5 x 15.2 mmLCD Димензии : 40 х 22.5 mmИнсталација димензии : 46 x x x x 27 x x x x 13.5 mmНето Тежина : 24g без жицаБоја : ЦрнаПакет содржина :

ДИГИТАЛЕН КУХНЕНСКИ СОНДАТА НА ТЕРМОМЕТЪРА ХРАНА ГОТВЕНЕ НА БАРБЕКЮ МЕСО ПЪРЖОЛА ПУЙКА ВИНО

BGN 3.49

Дигитални Готвење Термометар Мерки температури за широк спектар на храна Од 50°C до 300°C Долго Нерѓосувачки Челик Сонда Дигитален Термометар ГотвењеМерки температури за широк спектар на хранаОд 50°C до 300°CДолго Не ' Рѓосувачки Челик СондаДобиете парче од умот од знаејќи дека вашата храна е целосно да се готви, особено кога готвење големи зглобови на месо.Дигиталниот дисплеј ќе се обезбеди со многу прецизен и јасен показател на температура во центарот на храна.Ова е многу корисна уред е мора да има додаток за во кујна! Дигитален термометар со нерѓосувачки челик сензор сонда може да се користи за цел спектар на различни видови храна е Многу Лесен за употреба, има големи и едноставен за читање LCD дисплеј Широк спектар на апликации Трае од не ' рѓосувачки челик сензор сонда Широк Температура се движи помеѓу 50 'C и 300 'C (58 'С да 572 'С) Switchable помеѓу" В " и " С слаба батерија индикација Пластична цевка обвивка вклучени за чување и безбедност цели Powered by 1*LR44 батеријата (вклучени)Пакет : тестер за батерии 1xAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...