• Ново
BP-808 BP808 BP-809 BP809 BP819 Bp827 батерия камера за пътуване + зарядно за кола за Canon FS300 FS100 XA10 VIXIA Hg20 Hg21 адаптер

BP-808 BP808 BP-809 BP809 BP819 Bp827 батерия камера за пътуване + зарядно за кола за Canon FS300 FS100 XA10 VIXIA Hg20 Hg21 адаптер

BGN 18.00
BGN 23.46
-23 %
В магазина

Брой продукти


BP-808 BP808 BP-809 BP809 BP819 BP827 Батеријата Камера Патување + Автомобил Полнач За Canon FS300 FS100 XA10 VIXIA HG20 HG21 Адаптер
Пред испорака, ние ќе ги тестираат секој производ!
Компатибилен со : Заменува : BP-808 BP808 BP-809 BP809 BP819 BP827
Полнач За Canon Camcorders Belows : (Ctrl + F ќе ви помогне да го најдете вашиот модел) За Canon : HF20 HF21 HF S11 HF S10 HF11
Функција : 1.Авто откривање 1.2 V до 8.4 V и монтажни таблици 2.Додадете автомобил приклучете се користи во Автомобил 3.Различни кабелот за напојување на располагање 4.USB излез 5 V 0.5 A, USB кабел 5.Полнење на сите 3.6 V/3.7 V/4.2 V батерија со универзална батеријата плоча 6.Полнење 1.2 V АА/AAA батерија ( треба да се избере батеријата плоча. )
Спецификации :
Текст : AC 100-240 V 50/60 Hz(МАКС) Излез : наизменична СТРУЈА 1.2-8.4 V 800m A(МАКС) USB Излез : 5 V 1А(MAX)
Компактен : Полначот има пати-од AC приклучок за лесен за складирање и патување.
Разноврсна : Доаѓа со вклучен Евра приклучок адаптер за напојување во Европа. Вклучени DC адаптер со запалка приклучок за приклучок ви овозможува да ја полните додека на патот.
USB Излез : Полнење или снабдување со енергија за MP3 уреди, мобилни телефони, дигитални камери, и други поврзани уреди со помош на USB моќност.
Безбедносни Карактеристики : полначот карактеристики заштита против преполнувањето и прегревање.
Пакетот вклучува :
1.1 еез полнач база.
2.1 компјутери батеријата плоча.
3. 1pcs AC Кабелот за Напојување ( почитувани,ви испраќаме ac кабелот за напојување според вашата земја,Ако треба други, pls остави порака до нас. )
4. 1pcs Автомобил приклучок
плочите се монтажни , ако треба други плочи одговара за вашата батерија, ве молиме отворете го овој линк
camere полнач,видео камера полнач

Подробности

Бързо зареждане:
No
Пакет:
ДА
Номер На Батерията:
1
Номер На Модела:
PC8CC-BP-808
Тип:
Електрически
Пакет:
Комплект 1
Интелигентно Зареждане:
ДА
търговска марка:
icv
екран на дисплея:
No
Воспользуйся:
Камера
Предмет на:
Камера Автомобили + Пътни Настилки Бързо Зарядно Устройство
Функция:
Зарядно устройство за Canon BP-808
Изход Стандартна:
EU-US AU KR UK Plug по избор
Изход:
1.2-8.4 В 800ма (макс.)
Изход 2:
USB 5V 1A (МАКС.)
Въвеждане:
AC 100V-240V 50/60 Hz
Вход 2:
Автомобилни съединители dc 12v
тип зарядно устройство:
Универсално Зарядно За Фотоапарат
compitable:
за Canon, Sony, JVC, SAMSUNG Nikon PANASONIC, CASIO, FUJI Minolta и др
Мълчи за:
BP-808 BP808 BP-809 BP809 BP819 BP827

Те също купуват с този продукт

3850 A2602A / 3850 A2602 / 3850A2602 / 3850A2602A Konica minilab part

BGN 304.00 320.00

3850 A2602 A / 3850 A2602 / 3850 A2602 / 3850 A2602 A Коника minilab дел ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Супер добро качество на нов обектив за мащабиране фокус гъвкав кабел част за Canon Powershot G10 G11 G12 ремонт камери

BGN 28.80

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ!100% НОВ Објектив за Зумирање Фокус Flex Кабел Дел за Canon Powershot G10 G11 G12 камера поправкаПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Жаклин за Xiao yi Kit Head Chest Car Mount+Selfie Стик за GoPro HERO 5 4 Session 4 3+ 3 2 за eken h9r за SJCAM

BGN 37.00 46.38

Пакет се Вклучени : (не се вклучени камерата)1 x Главата Појас Рака Планината1 x Градите Појас Рака Планината1 x Продолжи Справи со Monopod1 x Вшмукување Чаша Планината Носителот1 x Лебди се Справи со Притисокот2 x Tripod Планината Адаптер2 x Gopro Површината JКука1 x 360 степени торба клип1.Нашите превозот цената вклучува трошоците на превозот, ракување, пакување и сродни трошоци за работна сила.2.Ние обично се испраќаат надвор на објекти на следниот работен ден по уплата е потврдена (Саб...

TELESIN Scuba Diving Mask Snorkel Swim Очила, очила с калъф за съхранение на GoPro Hero 5 4 3 2, Xiaomi YI 4K, 4K+ аксесоари

BGN 29.00 47.98

TELESIN Underwate Нуркање Маска Snorkel Пливање Googles Очила со Камера Планината за Go Pro Херој 5 4 3, Xiaomi yi, SJCAM, Акција Камера Нуркање Додатоци Маска вградени во камерата планината да се создаде нуркачи одличен начин да се пука неверојатна видео додека нуркање во прилог на одржување на слободни раце...

K&F CONCEPT 3 in Camera 1 Комплект за Почистване на четки за лещи + чистящая дръжка+чистящая кърпа за лещи на фотоапарати и филтри сензорен LCD екран

BGN 18.00 25.12

Насочува моќен проток на воздух удар далеку нечистотија и прашина од камери, леќи и други фотографска опрема...

SLB10A SLB-10A SLB 10A батерия зарядно за фотоапарат Samsung HMX-U10 HMXU100 SL720 SL310W SL820 WB500 PL50 PL55 PL70 PL60 L210 L100

BGN 55.00 66.67

SLB10 A SLB10 A SLB 10 A Батеријата Камерата Полнач За Samsung HMXU10 HMXU100 SL720 SL310 W SL820 WB500 PL50 PL55 PL70 PL60 L210 L100Пред испорака, ние ќе ги тестираат секој производ! Го заменува : SLB10 A SLB10 A Компатибилен Со Моделите Камера : (Ctrl + F ќе ви помогне да го најдете вашиот модел) за Samsung : EX2 F, L100, L110, L120, L200, L210, L310 W, L313, ES50, ES55, HZ10 W, HZ15 W, IT100, M100, M110, M310 W, NV9, P800, P1000 , PL50, PL51, PL55, PL57, PL60, PL65, PL70, SL102, SL105, SL202, SL203, SL310, SL310 W, SL420, SL502, SL620, SL720, SL820, TL9, WB150 F, WB250 F, WB350 F, WB500, WB550, WB750, WB850 F, WB800 F, WB1100 F, WB1101 F, WB1102, WB2100, HMXU100, HMXU100 UN, HMXU100 UN, U100 UN, HMXU100 SN, HMXU100 SN, U100 SN Дигитална Камера Функција : Ова Дуо LCD Полначот од LVSUN трошоци 1 или 2 SLB10 A / ....

NP-BX1 NPBX1 Bx1 зарядно за фотоапарат Sony Cyber-shot RX1, RX100, WX300,WX350,HX400, H400, HDR-AS10, AS15, AS200VR, PJ275,PJ440, X1000VR

BGN 55.00 66.67

NPBX1 NPBX1 BX1 Камера Апарат На Sony Cybershot RX1,RX100,WX300,WX350,HX400,H400,HDRAS10,AS15,AS200 VR,PJ275,PJ440,X1000 VRПред испорака, ние ќе ги тестираат секој производ! Го заменува : NPBX1,NPBX1 Компатибилен Со Моделите Камера : (Ctrl + F ќе ви помогне да го најдете вашиот модел) за Sony : DSCRX1, RX1, DSCRX1 R, RX1 R, DSCRX100, DSCRX100, RX100, DSCRX100 II(RX100 M2), DSCRX100 II, RX100 II, DSCRX100 III(RX100 M3), DSCRX100 III, RX100 III, DSCWX300, DSCWX300, WX300, DSCWX350, DSCWX350, WX350, DSCWX500, DSCWX500, WX500, DSCHX400, DSCHX400, HX400, DSCH400, DSCH400, H400, DSCHX300, DSCHX300, HX300, DSCHX50 V, DSCHX50 V, HX90, DSCHX90, DSCHX90, HX50, HDRAS10, HDRAS10, AS10, HDRAS15, HDRAS15, AS15, HDRAS20, HDRAS20, AS20, HDRAS30 V, HDRAS30 V, AS30 V, HDRAS100, HDRAS100, AS100, HDRCX240, HDRCX240, CX240, HDRCX405, HDRCX405, CX405, HDRCX440, HDRCX440, CX440, HDRGW66, HDRGW66, GW66, HDRMV1, HDRMV1, MV1, HDRPJ275, HDRPJ275, PJ275, HDRPJ440, HDRPJ440, PJ440, FDRX1000 V, HDRAS100 V (AS100 VR), HDRAS200 V (AS200 VR) Дигитална Камера Функција : Ова Дуо LCD Полначот од LVSUN трошоци 1 или 2 НПBX1 / ....

Noritsu minilab Part A229496 China made

BGN 68.00 72.00

Noritsu minilab Дел # A229496 Кина направени ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Meike Mk-A6300 Battery Grip работа с батерия NP-FW50 за цифрови огледално-рефлексни фотоапарати SONY A6300/A6000 (батерията не е включена в комплекта)

BGN 80.00 88.80

Meike МКA6300 Батеријата Зафат Работа со NPFW50 Батеријата за SONY A6300 / A6000 Дигитални SLR фото Апарати(Батерија, Не се Вклучени) Работи со Sony A6300 и A6000.Карактеристики : Батеријата контрола на МКA6300 е компатибилен со Sony A6300 / A6000.Тој е опремен со жичана контролирани shutter ослободување на копчето за снимање во вертикална положба.тоа е најдобар избор за портрет фотографии.Оваа батерија зафат може да се одржи еден или два NPFW50 батерија liлав батерии кои ќе се удвои време на снимање.Спецификација : Предмет тип : Вертикална батеријата зафатКомпатибилен : за Sony A6300 / A6000Извор на енергија : 1 или 2 * НПFW50 (не се вклучени)Материјал : ABSРаботни Votage : 7.2 V8.4 VОперативен температура : 040℃Објектот димензии : 121*65*90 ммОбјектот тежина : 200gПакетот вклучува : 1 x Meike A6300 Батеријата Зафат 1 x Shutter Поврзете Кабел

LP E5 LP-E5 LPE5 LCD Dual USB зарядно устройство за Canon EOS Rebel XS Бунтовник 450D 500D 1000DSZ20 SZ10 XZ1 SZ30 TG805 U9000 батерия камера

BGN 15.00 17.58

Dual Слот LCD Екран USB полнач за Батерија полнач за Canon ЛПE5 dslr фото Liion Литиум Батерија Функција : Дизајнирани за Canon ЛПE5 литиум батерија...

10 бр. алуминиев велосипед, мотоциклет лост за монтиране адаптер за Gopro XiaoYI 4K SJ6000 мини камера аксесоари

BGN 41.58

ТОП / ИЗВЕСТУВАЊЕ Топло прашува Почитувани купувачи, ве молиме прочитајте производи опис, што е многу важно за вашето купување !!! Различни земји и различни превозот се различни, време на испорака, се Проценува Време на Испорака : 1560 дена Продавачот Гарантира : за време На Испорака од 60 дена (Бразил 90 дена) !!! ПРОДАВАЧОТ ПРЕПОРАЧУВАОПИС / СЛИКИ Внатрешен дијаметар : 30мм~31.8 mm; CNC компјутерска обработка; постабилна со алуминиум; Посебно дизајниран за Go Pro Херој / Херој 2 / Херој 3; Лесна инсталација за велосипеди...

LED Camera Photo / Studio / Phone/Video 18 55W 240 LED Light Ring 5500K Photography Dimmable Ring Светлина от лампа със стойка за статив

BGN 210.00 233.58

LED Камера Фото / Студио / Телефон / Видео 18" 55 W 240 LED Прстен Светлина 5500 K Фотографија Dimmable Прстен Светлина Светилка со Tripod СтојатОпис : Dimmable 18" SMD LED Прстен Светлина со широк затемнување опсег од 1%100% ...

Neewer 12 / 30 см Преносим мини кръгъл софтбокс студио стрелба палатка дифузор софтбокс за Nikon / Canon/Yongnuo / Sony Speedlight

BGN 11.00 13.76

Карактеристики : Мини големина, 30cm во дијаметар, преносни и мала тежина Може да омекне и дифузни флеш да се создаде дури и осветлување ефект за вашиот снимање...

FOTGA 1/4 до 3/8 винт + 3/8 кран Родословни жак адаптер f камера на статив подкрепа на едро!

BGN 6.38

топла продаде предметибесплатен превозот топла продажба 23cmx23cm Универзална преносни блиц на Камерата softbox diffuser f 580 EX 430 EX 600 EX парчеFOTGA Wholsale на камерата леќи на Камерата капа носителот чувар тока за 43mm 52mm 55мм големина Канон Nikon, Sony парчеFOTGA DP3000 Планината Заградата Железнички Блок Род Стегач за 15mm Род dslr фото HDV Екипаж Систем Висок Квалитет парчеFOTGA Wholsale Рамен Shutter копчето за Ослободување на Leica Contax Fujifilm x100 X10 XPro1 XE1 M6 М9 парче2013 НОВА пристигнување FOTGA DP3000 dslr фото Следат Фокус A / B Тешко Запира за 15mm Род 5 D II III 7 D GH2 60 D бесплатен превозот САД$ 104.99 / парчеТОПЛА ПРОДАДЕ!!бесплатен превозот 77mm Оптичко Стакло УВ IR Инфраред се Намали Блокирање на Филтер за dslr фото објектив CCD парчеТрговија на големо FOTGA 2 во 1 60см расклопна рефлектор Диск 24" сребро злато парчеТрговија на големо FOTGA 190cm / 6'4" Светлина Стојат Фото Видео Студио Осветлување 1.90 парче100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!! Вовед : 1...

A087421 / A087421-00 РАКЕЛЬНЫЙ клип в събирането на QSS3202SD Noritsu minilab part

BGN 684.00 720.00

A087421 / A08742100 SQUEEGGE РОЛЕРИ ASSY QSS3202 SD Noritsu minilab дел ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Ново оригинално пръстен на гърба на капака на багажника обектив за Nikon 70-200 F2. 8G ED II AF-S Replacement Unit Repair Part

BGN 70.40

НОВИ Оригинални Леќа Барел Задниот Поклопец Прстен За Nikon 70200 F2.8 G ЕД II AFS Замена Единица Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

10 бр. / нов обектив Anti Shake Flex кабел за Canon PowerShot G10 G11 G12 Digital Camera Repair Part

BGN 28.56

10 PCS / 100% НОВ Објектив Антисе Тресат Flex Кабел За Canon Power Shot G10 G11 G12 Дигитална Камера Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

Заводска доставка GoPro Hero 5 силиконов калъф 10 бр. / лот корпуса на фотоапарата калъф+ защитно покритие на обектива за GoPro Hero 5 Action Camera

BGN 20.64

( Продавницата треба да биде : Best Step Меѓународни Продавница не Best Step Internation Продавница, ја внеле погрешна и не може да се промени....

LCD закалено стъкло протектор на екрана за Nikon D5300 D5500 D5600 специален екран, 3-инчов помещение закалено стъкло защитно фолио

BGN 7.00 7.02

Карактеристики : 9 H цврстинаАнтиотпечатоци слојНезаменлива чувствителност на допирОтпорност и shatterproofHD оптички transmittanceЛесна инсталацијаУлтра тенок, околу 0.26 мм, ултра издржливи.Животната средина креативни пакување, може да се користи како индивидуални doorplaПред цел може да избере со Животната средина креативни пакување, можете исто така да изберете Голи Калено ФилмСтавките Коишто Се Вклучени : 1 x Калено Стакло Екран Заштитник на Предната страна.1 x сува брише и влажни брише1 x тешко кутијаСе прикаже : Ние фотографија од страна на нашите професионални фотографи, кои имаат за цел да им служи на најдобрите вистински фотографии...

Двухканальное зарядно устройство за Canon EOS 550D 600D 650D 700D T5i T4i T3i T2i LP-E8 Battery

BGN 11.00 17.58

Dual Channel Батерија Полнач за Canon EOS 550 D 600 D 650 D 700 D T5i T4i T3i T2i ЛПE8 Батеријата100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!!Вовед : Карактеристики : Dual Channel Дигитални Батерија Полнач за Canon ЛПE8 Батеријата.Пријави во една или две батерии истовремено.Smart LED индикаторот покажува статусот на полнење.Компактен Пренослив Дизајн, погодно за патниците и за бизнискорисници.Компатибилен Модел : за Canon EOS 550 D 600 D 650 D 700 D Бунтовнички T5i T4i T3i T2i Бакнеж X4 Х5 X7i итн.Спецификации : Тип : Dual полначБоја : ЦрнаМатеријал : ПластикаТекст : 5 V2 A(Max)Излез : 8.4 V600m A(X2)Пакетот Вклучува : 1 * Dual USB Полнач1 * USB кабелAnswer : ___________________________ Note : батерии не се вклучени.Макро Автоматски Продолжување Цевка Поставена генералниот ДИРЕКТОРАТ за CANON EF EFS Леќа 13mm 20mm 36mm парчеНудиме OEM БОЛЕСТ Автоматски Автоматски Фокус 25мм генералниот ДИРЕКТОРАТ за II Макро Продолжување Цевка за Canon EOS EF EFS парчеFotga Адаптер Прстен Leica M39 L39 Планината Објективот на Canon EFEOS M mirrorless камера за ef / efs леќа парчеFotga 58mm Тенок fader ND филтер за прилагодлива променлива неутрален густина ND2 да ND400 НОВО!нудиме oem парчеПро DV стерео микрофон микрофон унинасока за Canon 500d 600d 5d II 1d III 50 D 60 D Nikon D90 D3100 D3000 D7000 dslr фото DV DC Камера парчеТрговија на големо Nicna 77 mm Fader ND Филтер Прилагодливи од ND2 да ND400 ND2ND400 МЕК Про МултиОбложени Филтер Леќа 77mm парче1.5x3m сива Неплетени ткаенини Фото Фотографија Позадина Позадина Крпа 5x10ft за студио опрема парчеТрговија на големо FOTGA 24" Преносни 60cm Softbox Мека Кутија за Блиц Светлина Speedlite Фото Speedlight парче

Проблясък на светлина PC Sync Cord кабел PC-КОМПЮТЪР с винтовым ключалка за Yongnuo RF-603 Trigger YN-565EX II Speedlite аксесоари за фото студио

BGN 5.38

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !Број на модел : PCPC Материјал : Метал plug Дизајн : Тема планината Кабел Unstretched должина : 20cm (0.6 ft ) Кабел Max протегала должина : 100cm (3ft ) Нето Тежина : 0.019 Кг Боја : Црна Погоден за : PC sync plug 580 EXII, 7 D, 5 DII, 50 D, 40 D, 30 D, 20 D, 10 D, 1 D D300 S D300, D200, D100, D700, D3 X, D3 S, D2 X, D2 H, Д1, SC15, SB900, SB800, 80 DX,29s, 29,28 DX,28,27,26,25,24,22 s,22,20,17,16,14,11,140....

Tolifo PT-216S 216 бр ултра-ярък на дневна светлина LED Video Light с регулируема яркост за фотоапарат и видеокамера

BGN 47.00 51.18

Tolifo PT216 S 216 компјутери Ултра Тенок Светла Дневните LED Светло во Видео со Dimmable Осветленост за Камера и видео камераОпис : Tolifo PT216 S видео камера светло панел е надградена верзија на нашата камера светло серија од 160 Led светло и 176 Led панел светлина...