• Ново
icv NPFE1 универсална камера зарядно устройство адаптер за Sony NP-FT1 NP-FE1 NP-FR1 NP-BD1 NPFT1 NPFE1 NPFR1 NPBD1

icv NPFE1 универсална камера зарядно устройство адаптер за Sony NP-FT1 NP-FE1 NP-FR1 NP-BD1 NPFT1 NPFE1 NPFR1 NPBD1

BGN 55.00
BGN 66.67
-18 %
В магазина

Брой продукти


Пред испорака, ние ќе ги тестираат секој производ! Компатибилен Со Моделите Камера : (Ctrl + F ќе ви помогне да го најдете вашиот модел) за Sony : NP-FT1 NP-FE1 NP-FR1 NP-BD1 NPFT1 NPFE1 NPFR1 NPBD1 Функција : Ова Дуо LCD Полначот од LVSUN трошоци 1 или 2 НП-FE1/.. батерии преку вклучени посветен плочи.
Овие може да биде заменет од страна на факултативниот плочи за разни други батерии.
Дуото дури и може да се истовремено Брзо полнење 2 различни батерии со различни напони.
Таа работи на 100-240 VAC моќ, овозможувајќи за употреба во целиот свет.
Време на полнење е помеѓу 2 и 6 часа, и полначот, исто така, има USB 2.0 порт за полнење друг уред истовремено.
LCD екран обезбедува дигитална читање надвор од секое батеријата полнење процентдури и кога полначот е изваденпреку тест копчето. Пакетот вклучува : 1.1 еез полнач база
2.2 компјутери батеријата плоча (Еден е за Sony NP-FE1 Батеријата , на другиот, можете да изберете, или ние ќе ги испрати по случаен избор.)
3. 1pcs AC Кабелот за Напојување ( почитувани,ви испраќаме ac кабелот за напојување според вашата земја,Ако треба други, pls остави порака до нас.)
4. 1pcs Автомобил приклучок
плочите се монтажни , ако треба други плочи одговара за вашата батерија, ве молиме отворете го овој линк
Топла Продажба Камера Батеријата Плочи : За Canon : NB1 L, NB2 L, NB3 L, NB4 L, NB5 L, NB6 L, NB7 L, NB8 L, NB9 L, NB10 L, NB11 L, NB12 L, LP-E5, LP-E6, LP-E8, LP-E10, LP-E12, BP511, BP808.. За Nikon : EN-EL1, MK-EL3, MK-EL8, MK-EL12, MK-EL13, MK-EL14, MK-EL15, MK-EL18, MK-EL19, MK-EL20, EN-EL22, MK-EL23.. За Sony : NP-BD1, NP-BX1, NP-BG1, NP-BK1, NP-BX1, NP-FW50, NP-FM50, NP-FP50.. За Panasonic : DMW-BCN10, DMW-BCL7 E, DMW-BLH7 PP, DMW-BCF10, DMW-BLF19.. DMW-BCH7 E, DMW-BCK7, "ФОЛКСВАГЕН" - VBG130, "ФОЛКСВАГЕН" - VBG6, "ФОЛКСВАГЕН" - VBN130, "ФОЛКСВАГЕН" - VBK180.. За Fujifilm : NP-W126, NP85, NP60, NP95..итн За Олимп : LI-90 B, BLN-1, BLM-1, BLS1, LI-50 B, LI-40 B..итн За Casio : NP110, NP60, NP70, NP90, NP100, NP110 C, NP120 C, NP130 C, ХА-G20 BAT.. За Samsung : BP1030,BP1310, BP1410, SLB-10 A..итн За Go Pro : AHDBT-001, AHDBT-201, AHDBT-301, AHDBT-401.. Други Бренд : За PENTEX, SANYO, Leica..

Подробности

Бързо зареждане:
No
Пакет:
ДА
Номер На Батерията:
2
Тип:
Електрически
Пакет:
Комплект 1
Интелигентно Зареждане:
ДА
екран на дисплея:
ДА
търговска марка:
icv
Воспользуйся:
Камера
Номер На Модела:
LS-PC201-NP-FE1
Предмет на:
Камера С Двойна Автомобил + Зарядно Устройство
Функция:
зарядно устройство за батерии на Sony
Въвеждане:
AC 100-240V 50-60Hz-DC 12V 2A
Изход:
DC 1.2-8.4 V 2000mAh (Макс)*2
USB изход:
5V 2A
Време За Зареждане:
2-6 часа
Изход Стандартна:
EU-US AU UK KR Plug по избор
тип зарядно устройство:
зарядно за фотоапарат
compitable:
за Canon, Sony, JVC, SAMSUNG Nikon PANASONIC, CASIO, FUJI Minolta и т.н.
Мълчи за:
За Sony NP-FT1 NP-FE1 NP-FR1 NP-BD1 NPFT1 NPFE1 NPFR1 NPBD1

Те също купуват с този продукт

TELESIN Scuba Diving Mask Snorkel Swim Очила, очила с калъф за съхранение на GoPro Hero 5 4 3 2, Xiaomi YI 4K, 4K+ аксесоари

BGN 29.00 47.98

TELESIN Underwate Нуркање Маска Snorkel Пливање Googles Очила со Камера Планината за Go Pro Херој 5 4 3, Xiaomi yi, SJCAM, Акција Камера Нуркање Додатоци Маска вградени во камерата планината да се создаде нуркачи одличен начин да се пука неверојатна видео додека нуркање во прилог на одржување на слободни раце...

Заводска доставка GoPro Hero 5 силиконов калъф 10 бр. / лот корпуса на фотоапарата калъф+ защитно покритие на обектива за GoPro Hero 5 Action Camera

BGN 20.64

( Продавницата треба да биде : Best Step Меѓународни Продавница не Best Step Internation Продавница, ја внеле погрешна и не може да се промени....

CY 60x90cm 24x35 5 in 1 Multi Disc Photography Studio Photo Oval сгъване на светлината рефлектор handhold преносим фотодиск

BGN 18.00 19.97

КИП 60x90cm / 24"x35" 5 во 1 Мулти Диск Фотографија Фото Студио Овална Расклопна Светлина Рефлектор handhold преносни фото диск Оваа продавница сите производи се фабрички директна продажба, инвентар соодветно, обезбедување на квалитет, може да се прилагоди за да испробате,добредојдени да се консултираат...

Neewer 12 / 30 см Преносим мини кръгъл софтбокс студио стрелба палатка дифузор софтбокс за Nikon / Canon/Yongnuo / Sony Speedlight

BGN 11.00 13.76

Карактеристики : Мини големина, 30cm во дијаметар, преносни и мала тежина Може да омекне и дифузни флеш да се создаде дури и осветлување ефект за вашиот снимање...

Супер добро качество на нов обектив за мащабиране фокус гъвкав кабел част за Canon Powershot G10 G11 G12 ремонт камери

BGN 28.80

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ!100% НОВ Објектив за Зумирање Фокус Flex Кабел Дел за Canon Powershot G10 G11 G12 камера поправкаПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

LED Camera Photo / Studio / Phone/Video 18 55W 240 LED Light Ring 5500K Photography Dimmable Ring Светлина от лампа със стойка за статив

BGN 210.00 233.58

LED Камера Фото / Студио / Телефон / Видео 18" 55 W 240 LED Прстен Светлина 5500 K Фотографија Dimmable Прстен Светлина Светилка со Tripod СтојатОпис : Dimmable 18" SMD LED Прстен Светлина со широк затемнување опсег од 1%100% ...

Ново оригинално пръстен на гърба на капака на багажника обектив за Nikon 70-200 F2. 8G ED II AF-S Replacement Unit Repair Part

BGN 70.40

НОВИ Оригинални Леќа Барел Задниот Поклопец Прстен За Nikon 70200 F2.8 G ЕД II AFS Замена Единица Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...

2 чифта витлото на самолет с хеликоптер нож витлото 9450 94x50 самостоятелно блокиране на усъвършенстван витлото Prop DJI Phantom 3 2 Vision+ E30

BGN 10.00 11.18

100% сосема нов и висок квалитет за продажба е 4 пара 9450 Автозаклучување Пропелер ( 2 парчиња Г.С + 2 парчиња CCW) Боја : Бела Одговара за сите DJI Фантом верзија( Фантом 1 / 2 / 2 Визија+ / 3 / FC40 / E300) Сребрена е во насока на стрелките на часовникот и црна е, контра стрелките на часовникот Поголема тензија и многу лесно да се инсталираПакетот вклучува : 2 парчиња 9450 Г.С...

A087421 / A087421-00 РАКЕЛЬНЫЙ клип в събирането на QSS3202SD Noritsu minilab part

BGN 684.00 720.00

A087421 / A08742100 SQUEEGGE РОЛЕРИ ASSY QSS3202 SD Noritsu minilab дел ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

Двойно захващане Gobo Head 033A двоен кръг конектор клип за модификатор на светлината чадър флаг Scrim нож фотографски аксесоари

BGN 44.00 46.40

Двоен Контрола Gobo Главата 033 A Двоен Круг Приклучок Клип За Светлина Модификаторот Чадор Знаме Scrim Машина Фотографски Додатоци​Производ Вовед : Контрола на главата е дизајниран да се одржи светла, изменувачи, контрола gobo оружје, чадори, scrims, знамиња, секачи и други осветлување додатоци на Cстои или пеперутка рамки.Овој Двоен контрола глава нуди двојно монтажа позиции.Карактеристики На Производот : Модел : M11033 AНовиот кастинг обезбедува позитивни заклучување во сите правциДве Групи на четири различни V облик на вилиците 5 / 8" (16mm), 3 / 8" за дело (9,5 mm), 1 / 2" (12.7 mm), 1 / 4" (6.35 mm) прифати разни додатоциШирок компатибилност со стандардни зафат опремаНе се лизга алуминиум триење дискСпецификација На Производот : Монтирање : двете 5 / 8" (16mm ) Бебе приемник приклучоци за стендДве групи од по четири V облик на Вилиците дијаметри : 5 / 8" (16mm), 3 / 8" за дело (9,5 mm), 1 / 2" (12.7 mm), 1 / 4" (6.35 mm)Тежина : 0.62 kgМатеријал : алуминиум челикПроизвод Вклучува : M11033 A*1pc1...

Проблясък на светлина PC Sync Cord кабел PC-КОМПЮТЪР с винтовым ключалка за Yongnuo RF-603 Trigger YN-565EX II Speedlite аксесоари за фото студио

BGN 5.38

Ве молиме прочитајте производи опис внимателно, тоа е многу важно за вас да купите ! Топло прашува : Со цел да ви даде подобра цена, можете да изберете превозот од (преку) "Yanwen Економски Воздух Пошта" "4 PX Сингапур Пост НП Про", Но вашиот парцела не е регистрирана пошта, може да не бидат следење на вашата земја, продавачот гарантира : за време На Испорака од 60 дена !Број на модел : PCPC Материјал : Метал plug Дизајн : Тема планината Кабел Unstretched должина : 20cm (0.6 ft ) Кабел Max протегала должина : 100cm (3ft ) Нето Тежина : 0.019 Кг Боја : Црна Погоден за : PC sync plug 580 EXII, 7 D, 5 DII, 50 D, 40 D, 30 D, 20 D, 10 D, 1 D D300 S D300, D200, D100, D700, D3 X, D3 S, D2 X, D2 H, Д1, SC15, SB900, SB800, 80 DX,29s, 29,28 DX,28,27,26,25,24,22 s,22,20,17,16,14,11,140....

Tolifo PT-216S 216 бр ултра-ярък на дневна светлина LED Video Light с регулируема яркост за фотоапарат и видеокамера

BGN 47.00 51.18

Tolifo PT216 S 216 компјутери Ултра Тенок Светла Дневните LED Светло во Видео со Dimmable Осветленост за Камера и видео камераОпис : Tolifo PT216 S видео камера светло панел е надградена верзија на нашата камера светло серија од 160 Led светло и 176 Led панел светлина...

Vamson за GoPro Hero 4 session / 5 session аксесоари пяна вятърна екран против шум от вятър предното стъкло покритие за gopro 4s/5s VP626

BGN 9.20

Vamson за Go Pro Херој сесија 4 / 5 седница Додатоци Пена Правец на Екранот Анти Правец на Бучава Шофершајбната Покритие За gopro 4s / 5s VP626Опис : 100% Сосема нов и висок квалитетШироко се користат за сурфање, скијање, скејтбординг, возење велосипед / мотоциклГо намалува правец на бучава за подобрување на аудио фаќањеИдеален за висока брзина активности или windy срединиКомпатибилен со камерата сам, или камерата поставена во РамкаФлексибилна пена материјал обвива околу камерата за безбедна одговараСе протега и надвор за лесно отстранувањеМатеријал : Пластични & металБоја : ЦрнаКомпатибилен со : Gopro Херој сесија 4 / 5 сесијаПакет Се Вклучени : 1 x Анти Правец на Бучава Маска1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

3850 A2602A / 3850 A2602 / 3850A2602 / 3850A2602A Konica minilab part

BGN 304.00 320.00

3850 A2602 A / 3850 A2602 / 3850 A2602 / 3850 A2602 A Коника minilab дел ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web,ве молиме контактирајте со нас...

FOTGA 1/4 до 3/8 винт + 3/8 кран Родословни жак адаптер f камера на статив подкрепа на едро!

BGN 6.38

топла продаде предметибесплатен превозот топла продажба 23cmx23cm Универзална преносни блиц на Камерата softbox diffuser f 580 EX 430 EX 600 EX парчеFOTGA Wholsale на камерата леќи на Камерата капа носителот чувар тока за 43mm 52mm 55мм големина Канон Nikon, Sony парчеFOTGA DP3000 Планината Заградата Железнички Блок Род Стегач за 15mm Род dslr фото HDV Екипаж Систем Висок Квалитет парчеFOTGA Wholsale Рамен Shutter копчето за Ослободување на Leica Contax Fujifilm x100 X10 XPro1 XE1 M6 М9 парче2013 НОВА пристигнување FOTGA DP3000 dslr фото Следат Фокус A / B Тешко Запира за 15mm Род 5 D II III 7 D GH2 60 D бесплатен превозот САД$ 104.99 / парчеТОПЛА ПРОДАДЕ!!бесплатен превозот 77mm Оптичко Стакло УВ IR Инфраред се Намали Блокирање на Филтер за dslr фото објектив CCD парчеТрговија на големо FOTGA 2 во 1 60см расклопна рефлектор Диск 24" сребро злато парчеТрговија на големо FOTGA 190cm / 6'4" Светлина Стојат Фото Видео Студио Осветлување 1.90 парче100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!! Вовед : 1...

10 бр. / нов обектив Anti Shake Flex кабел за Canon PowerShot G10 G11 G12 Digital Camera Repair Part

BGN 28.56

10 PCS / 100% НОВ Објектив Антисе Тресат Flex Кабел За Canon Power Shot G10 G11 G12 Дигитална Камера Поправка ДелПрашање? Ако сакате да зборувате со нашите услуги на клиентите претставник за тоа како да го инсталирате овој дел или општо прашање за овој објект, се чувствуваат слободни да контакт со оставање на вашето име, тел...