• Ново
lxyy изключителен силиконов weater плетене cat глина силиконови форми тигър смола мухъл силикон

lxyy изключителен силиконов weater плетене cat глина силиконови форми тигър смола мухъл силикон

BGN 78.32
В магазина

Брой продукти


Описи
2015 година нови lxyy ексклузивни силикони weater плетење мачка глина силиконски калап тигар смола силиконски калап Опис Item Име мачка глина силиконски калап Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY мувла големина/cm
13cm*10см*12.5 CM
мувла тежина/g
495g
Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB/ФДУ/CE/ЕУ/SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо. Карактеристики На Производот 1. Безопасни, nontoxic и висок квалитет на храна одделение силиконски материјал 2. Температурата опсег : -40 F на +446 F (-40°C до +280°C) 3. Лесно да се мијат и се справи со 4. Професионална и обновливи производ, лесно за чување и транспорт 5. Сите видови на новина дизајни клиенти дизајни се weclome боја било која боја ви се допаѓа Пакување Polybag пакување е на располагање Пакување како клиент барање Порта Тијанџин Плаќање T/T, Western union, Paypal примерок цел прифатливо време на испорака 5-7 дена или во зависност од cutomers' цел количина
(Совет : за време мувла lxyy ексклузивно продажба, rustling слика)
Имаме сопствена фабрика,На поголема цел,ве молиме допир ни слободни,ние може да ви даде најдобри попуст за цената и превозот бесплатно ако можеме.
Плаќање :
1. Ние го прифатат плаќање преку PAYPAL САМО.
2. ВКУПНИОТ ИЗНОС ДОЛЖИ вклучува последната аукција цена плус S&H(Превозот и Ракувањето).
3. S&H ќе биде определена врз основа на БРОД ДА се обрати.
ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : S&H НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ДАВАЧКИ, LOCATL ДАНОЦИ ИЛИ БИЛО КОЈА ДРУГА УВОЗ ТАКСИ.
Превозот :
1. Ние Брод на Светот, предметите ќе биде предаден во рок од 7~10 работен ден по уплатата ! Ние брод од Кина Пост
воздухот mail,EMS, Fed Ex,DHL..
2. Ние само брод да се потврди PAYPAL адреси. Вашата PAYPAL адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
3. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
4. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
5. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
Се Враќа/Наплата :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 10 дена да се вратат од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА.

Подробности

Тип:
Инструменти За Торта
търговска марка:
Форма LX
документ:
ЕИО, CE / EU, SGS, CIQ, LFGB, FDA
Непристойная Снимка:
No
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Номер На Модела:
LXYY0205
Материал:
Силикон
Секси Суггестивный:
No
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Силикон:
100% храна силикагел
инструменти за печене:
торта / шоколад. лед яйце сладкиш мухъл
Класификация На Цветя:
Кафяви
Производство на страната/региона:
Пекин, Китай
документ:
FDA, сертифициране LFGB на разположение
Тип:
торта за печене шоколад. Ледената мухъл
Миялна Машина-Безопасно:
ДА
Температура:
От -40 до +280 градуса F

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка Fyl247u устните Силиконова форма с Елмаз на плавателни съдове торта декорация на cupcake Topper полимерна глина свещи, восък, глина Fimo

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

влак форма на силикон сапун глинена играчка мухъл фондан торта мухъл печене на мухъл DIY инструменти

BGN 22.38

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ мувла Големина : една рунда 35.5*24.6*5.2 cm Заврши големина за 8.0*5.0*4.5 секој cm♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

Търговия на едро / на дребно, безплатна доставка, p162 ръчно изработени сапуни мухъл глинена керамика мухъл силикон торта мухъл 4 дупки чанта FM

BGN 13.00 16.80

материјал : храна, газирани силика гел Умре големина на : 8.4 * 7.4 * 1.8 cm Заврши / тежина на мувла за : 8g / 90g Заврши големина : Еден : 3.8 * 2.2 cm Во калап техники : 1...

FYL476U 43,7 мм мустаци гъвкава мухъл мустаци силиконови форми на cupcake Topper фондан, инструменти за сладкиши, бонбони, бижута, глина, смола

BGN 3.00 3.07

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Нов от неръждаема стомана, захар паста екструдер занаят пистолет с 20 топчета захар занаят фондан подарък скулптура полимерна глина инструмент 51027

BGN 11.18

Како да го добиете вашиот пакет побрзо и безбедно1.Ако сте од НАС&RU и повеќе од 5 долари за еден износ ,ние ќе испрати пакет со Epack (Можете да следење на информации и ќе го добијат во врска со 725 дена ).2.Ако не сте од сад, Русија ,единствена износ во нашата продавница во текот 5 долари , ние ќе ги искористиме Aliexpress Стандард Превозот или следење логистика информации Кина Пост Воздух Mail.3.Доколку купите повеќе од 100 долари во нашата продавница ,ние ќе испрати пакет со DHL / EMS и така натаму .На прашањето на стоки не доби и оштетена стокаАко добиете стоката е скршена или да не се дојде во рамките на одредено време,не грижете се,ве молиме контактирајте со нас на прво време ,ние ќе се врати парите или испраќање сте нов објект !Ако сте задоволни со нашата serices и производи,ве молиме да даде добар повратни информации ! Што може да ни се јавите пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе ви помогнат да се реши.ВниманиеОбично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина...

Кон Еднорог форма на силикон сапун свещ полимерна глина мухъл САМ желе, шоколад, бонбони, бисквитки мухъл торта декор печене инструмент

BGN 14.38

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Материјал] : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикони[Colour] : Случајни[ Мувла Големина(L*W*H) ] : ( Прирачник за грешка при мерење постои)8 *10.4 *3.9 см, 3.1" x 4.1" x 1.5" Во инчи[ Пакетот вклучува ] : 1 PCS силиконски калап[Употреба] : Фондан / глина / Сапун / чоколадо мувла[Пакет] : секој производ постави OPP вреќа[Оценка на температура] : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

Европейският Релеф Icin Pace Суха Силикон Завързана Мухъл Торта Граница Украса Фондан Торта Форма Шоколад Глинени Форми A1192

BGN 3.00 4.69

Европската Олеснување Icin Темпо Сува Силикони Чипка Мувла Торта Граница Декорација Фондан Торта Габи, Чоколадо Глина Калапи A1192Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина:како на сликата покажуваБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade

3 бр текстура силикон торта мухъл фондан мухъл торта декорация инструменти шоколад gumpaste мухъл глина/rubber мухъл CK-SM-051

BGN 6.00 7.52

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Големина на : 7.5*9.2*0.7 cm Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови БезбедноКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware kitch

2017 най-високо качество неръждаема стомана, глина изваяни инструменти като инструмент глинено утайката полимерна глина инструменти 5 бр./компл. с чанта

BGN 38.22

Модел : 5 парче од нерѓосувачки челик, постави алаткаМатеријал : 430 нерѓосувачки челикСпецификации : A02, A04, A07, A06, A09Димензија : A02 вкупна должина 175mmA04 вкупна должина 167mmA07 вкупна должина 170mmA06 вкупно должина 180mmA09 вкупна должина 156mmВи благодариме за вашата посета Grass Top...

HYL045U 27.9 mm Flower Silicone Push Мухъл - Sugarcraft, Fondant, Cake Topper, Бижута направи си САМ, смола, полимерна глина, дъвки, бонбони

BGN 3.82

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Квадратна циментова пепелник мухъл силиконова мухъл глинена мухъл бетон Nordic office room Decoration molds

BGN 36.00 39.98

Добредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашата слика ,ви благодариме.Плоштад цемент ashtray мувла силиконски калап глина мувла конкретни Нордиските канцеларија соба Декорација калапиМувла Материјал Силикони производ големина види слика Сапун тежина g Мувла големина cm во Калап боја случаен Работна температура 40 C да 220 Cнашата продавница други hotsale мувла, кликни за да се купи!1 ...

Ретро Релеф Торта Границата Силиконови Форми Цвете Лоза Фондан Торта Украса Сватбена Торта, Шоколад Gumpaste Бонбони Глинени Форми

BGN 3.00 3.46

Големина на : 10.9*7.8*1.5 cmМувла тежина : 92 gМатеријал : храна grase силикониБоја : испрати по случаен изборГолемина на : 9.8*8.0*1.0 cmМувла тежина : 65gГолемина на : 7.8*7.8*1.0 cmМувла тежина : 52gГолемина на : 7.2*7.2*0.7 cmМувла тежина : 40gКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 2 работни ден на по добивате вашата исплата...

Форма На Цвете Естествено Ръчно Изработени Сапуни Силиконова Форма На Вана Бомба Занаят Смола, Глина, Шоколад, Бонбони Мухъл

BGN 10.00 13.94

Добредојдовте на Никол ! Силиконски Калап ЕкспертИнформации за производот Бренд : Никол Материјал : Храна Одделение Силиконски Спецификација(приближно) : 7.3 x 6.3 x 3.8 cm Внатрешна Големина : 6 x 4.9 x 3.3 cm Мувла Тежина : 87g Крајниот производ Тежина : 60g Боја : Случајни Карактеристики : Флексибилни и НеСтап ,Лесно да се Demould и чисти , Издржливи во употреба Објект Бр...

Бижута силиконови форми шоколад глина бонбони форма фондан торта декорация на инструменти направи си САМ cupcake печене форма SQ17190

BGN 10.00 12.78

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина на : Употреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

PYL208U 54.6 mm Big 3D Boat with Paddle Oars Silicone Мухъл-for Fondant Свещ, Gum Paste, Resin Polymer Clay, Scrapbooking Мухъл

BGN 4.00 4.10

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Безплатна доставка Gyl083u хляб, парче гъвкава Силиконова мухъл Декоден Kawai миниатюрна мухъл бонбони полимерна глина мини храна бижута

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...