• Ново
Безплатна доставка Континентален ограничаване на Силиконова помадная форма за печене направи си САМ украса на тортата полимерна глина, смола бонбони Fimo Super Sculpey

Безплатна доставка Континентален ограничаване на Силиконова помадная форма за печене направи си САМ украса на тортата полимерна глина, смола бонбони Fimo Super Sculpey

BGN 3.18
В магазина

Брой продукти

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл -40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 10.7x5x0.8 см
Внимание
1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail/e Пакет ако бесплатен превозот.
2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.
3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот

Подробности

Тип:
Инструменти За Торта
документ:
ЕИО, FDA, LFGB, CE / EU, SGS
Материал:
Силикон
Характеристика:
Еко-Содружественный
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка FYL219U Фея Silicone Flexible Мухъл Character Мухъл 31mm-полимерна глина Sugarcraft миниатюрни хранителни форма

BGN 2.00 2.67

Шуплина Големина : Прибл 26m m (W) x 31m m (H); 1.02 инчен (W) x 1.22 инчен (H)Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја по случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониПРЕВОЗОТ : Ако Вашата нарачка цена е помала од 19 долари, ние СЛОБОДНИ БРОД преку КИНА ПОСТ ВОЗДУХ ПОШТА која ги зема 2560 дена од Кина до Вашата врата...

15 см акрилна skalka полимерна глина скулптура щанцоване ръчно изработени сладкарски инструмент за най-високо качество

BGN 8.00 8.29

Висок Квалитет 15cm Акрилик Возен Pin Полимер Глина Печат Алатка Ролери со Рачка Градина Алатки100% висок квалитет за да направи да се во леснотијатаФункција : се Користи за да се прилагоди на големината, дебелината и обликот на глина лента и глина површинаИсто така се користи за уметност глина, печат, втиснувањеСо еден супер силен жичен нерѓосувачки челик рачка за леснотијата на користењеМатеријал : акрил, од не ' рѓосувачки челикБоја : транспарентна, металенТежина : 0.16 kgЗа...

Ретро Релеф Торта Границата Силиконови Форми Цвете Лоза Фондан Торта Украса Сватбена Торта, Шоколад Gumpaste Бонбони Глинени Форми

BGN 3.00 3.46

Големина на : 10.9*7.8*1.5 cmМувла тежина : 92 gМатеријал : храна grase силикониБоја : испрати по случаен изборГолемина на : 9.8*8.0*1.0 cmМувла тежина : 65gГолемина на : 7.8*7.8*1.0 cmМувла тежина : 52gГолемина на : 7.2*7.2*0.7 cmМувла тежина : 40gКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 2 работни ден на по добивате вашата исплата...

HYL045U 27.9 mm Flower Silicone Push Мухъл - Sugarcraft, Fondant, Cake Topper, Бижута направи си САМ, смола, полимерна глина, дъвки, бонбони

BGN 3.82

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Безплатна доставка фен дантела мухъл силиконови фондан печене на тестени изделия мухъл направи си САМ украса на торта полимерна глина, смола бонбони Fimo Super Sculpey

BGN 4.46

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл 40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 16x5x0.5 cmВнимание1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail / e Пакет ако бесплатен превозот.2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот

Направи си САМ 3D плодове на праскова, шоколад мухъл мус торта декорация на мухъл желе мухъл ръчно изработени от глина занаятчийски инструменти

BGN 12.69

Опис : Мувла големина : како што е прикажано на сликата Материјал : Висок квалитет со силиконска Мувла боја : случајни контрола на Квалитет : sgs.фду Карактеристики : Висока издржливост и флексибилност...

влак форма на силикон сапун глинена играчка мухъл фондан торта мухъл печене на мухъл DIY инструменти

BGN 22.38

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ мувла Големина : една рунда 35.5*24.6*5.2 cm Заврши големина за 8.0*5.0*4.5 секој cm♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

Търговия на едро / на дребно, безплатна доставка, p162 ръчно изработени сапуни мухъл глинена керамика мухъл силикон торта мухъл 4 дупки чанта FM

BGN 13.00 16.80

материјал : храна, газирани силика гел Умре големина на : 8.4 * 7.4 * 1.8 cm Заврши / тежина на мувла за : 8g / 90g Заврши големина : Еден : 3.8 * 2.2 cm Во калап техники : 1...

Сватбената парти Сам форми за украса на тортата 3D цилиндрична сърцето на розата свещ полимерна глина сапун под формата на шоколад molud S0222HM25

BGN 14.00 15.92

НИЕ ВЕТУВАЊЕ : 100% Направени од Храна Одделение Силиконскиве молиме бидете сигурни дека веќе знаете производ големина!Мувла Големина на : 90*60*84 ммМувла Тежина : 192 gЗаврши Сапун Големина на : 72*45*70 мм* O ven и замрзнувач безбедно* Боја : Случајни* Обновливи, Нестап, Лесен за употреба, Лесно за чистење* Погоден за торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла , итн.* Температура : 76°F до +662°F (60°C до +350°C)Зошто Да Изберете Diyclan!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Бижута силиконови форми шоколад глина бонбони форма фондан торта декорация на инструменти направи си САМ cupcake печене форма SQ17190

BGN 10.00 12.78

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина на : Употреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

Безплатна доставка GYL302U Чери cupcake Силикон гъвкав тласък на мухъл-форми за печене изкушения полимерна глина форма, кабошон плесен, мухъл Fimo

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

TYL058U 16,3 мм укушенный поничка / поничка Силиконова форма-скърпвам, украса торта, десерти, шоколади, бонбони, смола, Глина Fimo форма

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Безплатна доставка FYL213U 31 мм любов лук Силиконова форма с цветя занаят фондан дъвка паста глазура, глина Fimo marshmallows бонбони

BGN 3.00 3.17

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Силиконовата тисненая мухъл цвете релеф лейси кант украса на торта ръчно изработени инструменти глинена занаят мухъл

BGN 12.00

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ Мувла Големина : Околу 200*130*8мм♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

Цвете малка билка, червеното кулинария инструменти силиконови фондан мухъл направи си САМ украса на тортата полимерна глина, смола бонбони Fimo Sculpey

BGN 6.08

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл 40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 13.7x10x0.7 см ВНИМАНИЕ1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail / e Пакет ако бесплатен превозот.2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex, превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Търговия на едро/на дребно, безплатна доставка, C447 Mandarin ducks clay pottery мухъл силиконова форма за торта soap Мухъл FM

BGN 17.00 22.40

материјал : храна, газирани силика гел Сапун мувла Тежина Прибл : 218 g, мувла тежина од околу 102 g Сапун мувла материјал : меки силиконски калапи големина : 9.5 * 9.5 * 4 CM, fished големина 7.3 * 7.3 * 2.5 cm страна постои износ на грешкабоја : случајниСовети : O ur производи се направени од НАС ФДУ храна степен на суровини,доколку не е мирис само затоа што калапи беа направени неодамна,ве молиме обидете се стави на празни калапи во печка за некое време и потоа мирисот ќе бидат отстранети.Висок Квалитет ,Фабрика Цена !!! pls кликнете мојата продавница вебстраница : Функција : Бренд : 100% нови*За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls контактирајте со нас пред да платите, ние ќе ви ги даде попуст!!!Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме !Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

Безплатна доставка Fyl247u устните Силиконова форма с Елмаз на плавателни съдове торта декорация на cupcake Topper полимерна глина свещи, восък, глина Fimo

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

5шт Глинена дърворезба, скулптура от силиконовата дръжка на инструмент за керамика керамична глина, Изкуство, занаят доставка моделиране изваяни инструменти за ху

BGN 4.00 5.31

5pcs Глина Резба Скулптура Алатка Уметник од Суштинско значење Опрема Керамика Керамичка Глина Уметнички Занает Понуда за Моделирање sculpting алаткиМатеријал : Бреза, бакар, силикониГолемина : Целата должина : 16cmПенкало Дијаметар : 8mmПакетот Вклучува : 5pcs / set

PYL289U 13.3 mm Mini Сърце Silicone Мухъл-скърпвам , Topper за кифли, смола, полимерна глина, бонбони, шоколад, дъвки, храни сигурност

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Мухъл силикон на устните FYL270U 19.2 mm Глянцеватая-Topper Пирожня, скърпвам, полимерна глина Смолаы, бонбони кабошона, затир на Венците, бижута, размразяване

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

2D Силиконова форма за сапун-Буда отблизо W / Лотос добро качество на ръчно изработени сапун форма, квадратна форма, лице на Буда с глина аромат каменни форми

BGN 16.00 19.20

добредојдеГолемина : 3 3 / 5" * 2 3 / 5" * 1 4 / 10" Дебелина на Големината : 9.0 * 6.8 * 3.8 cm ПРАТЕНИК сапун тежина : 160 грама (5.70 мл.) CP сапун тежина : 145 грама (5.18 мл.) Карактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и clea* Погоден за сапун мувла / торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла* Температура : 40 F на +446 F (40c на +230c)* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Безплатна доставка Gyl083u хляб, парче гъвкава Силиконова мухъл Декоден Kawai миниатюрна мухъл бонбони полимерна глина мини храна бижута

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Кон Еднорог форма на силикон сапун свещ полимерна глина мухъл САМ желе, шоколад, бонбони, бисквитки мухъл торта декор печене инструмент

BGN 14.38

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Материјал] : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикони[Colour] : Случајни[ Мувла Големина(L*W*H) ] : ( Прирачник за грешка при мерење постои)8 *10.4 *3.9 см, 3.1" x 4.1" x 1.5" Во инчи[ Пакетот вклучува ] : 1 PCS силиконски калап[Употреба] : Фондан / глина / Сапун / чоколадо мувла[Пакет] : секој производ постави OPP вреќа[Оценка на температура] : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

Мухъл силикон бисквити вафли сърцето QYL003U-экстракласс Пирожня, Sugarcraft, скърпвам, да правите бижута, глазура, глина Смолаы, Мухъл бонбони

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Търговия на едро/на дребно, безплатна доставка, C535 ръчно изработени сапуни мухъл глинена керамика мухъл силикон торта мухъл лозе FM

BGN 17.00 22.88

материјал : храна, газирани силика гел Мувла Тежина (g) : околу 192 мувла Тежина (грами); околу 66 Инструментално Спецификација (cm) : 8.2 * 6.5 * 4.2 Заврши Големина (cm) : 6.2 * 4.5 * 3.2 Во калап техники : 1...

Направи си САМ пиратски кораб силиконови форми платна фондан шоколадова торта декорация инструменти за глина бонбони кухня за печене на мухъл h382

BGN 3.84

Големина на : 8.2*8.2*1.2 cmМувла тежина : 49 gМатеријал : храна одделение силиконскиКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

3 бр текстура силикон торта мухъл фондан мухъл торта декорация инструменти шоколад gumpaste мухъл глина/rubber мухъл CK-SM-051

BGN 6.00 7.52

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Големина на : 7.5*9.2*0.7 cm Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови БезбедноКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware kitch

PYL208U 54.6 mm Big 3D Boat with Paddle Oars Silicone Мухъл-for Fondant Свещ, Gum Paste, Resin Polymer Clay, Scrapbooking Мухъл

BGN 4.00 4.10

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...