• Ново
Никол 3D Дракон силикон сапун мухъл за естествен ръчно изработени шоколадови бонбони мухъл занаят смола, глина украса инструмент

Никол 3D Дракон силикон сапун мухъл за естествен ръчно изработени шоколадови бонбони мухъл занаят смола, глина украса инструмент

BGN 46.00
BGN 65.20
-29 %
В магазина

Брой продукти


Добредојдовте на Никол ! Силиконски Калап Експерт
Информации за производот Бренд : Никол Материјал : Храна Одделение Силиконски Спецификација(приближно) : 12.9 x 9 x 7.2 cm Внатрешна Големина : 12.1 x 7.6 x 6.5 см Мувла Тежина : 450g Крајниот производ Тежина : 240g Боја : Случајни Карактеристики : Флексибилни и Не-Стап ,Лесно да се Demould и чисти , Издржливи во употреба Објект Бр. : R1895

Подробности

Тип:
Инструменти За Торта
документ:
УПРАВЛЕНИЕ НА САНИТАРНОМУ КОНТРОЛ НА КАЧЕСТВОТО НА ХРАНИТЕ И ЛЕКАРСТВАТА, LFGB, CE / EU, SGS
Материал:
Силикон
търговска марка:
GBhouse
Номер На Модела:
R1895
Секси Суггестивный:
No
Характеристика:
Еко-Содружественный
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Непристойная Снимка:
No
Цвят:
Случаен
размер на матрицата:
12,9 х 9 х 7,2 см
Вътрешен размер:
12,1 x 7,6 x 6,5 см

Те също купуват с този продукт

Мухъл силикон бисквити вафли сърцето QYL003U-экстракласс Пирожня, Sugarcraft, скърпвам, да правите бижута, глазура, глина Смолаы, Мухъл бонбони

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Нов от неръждаема стомана, захар паста екструдер занаят пистолет с 20 топчета захар занаят фондан подарък скулптура полимерна глина инструмент 51027

BGN 11.18

Како да го добиете вашиот пакет побрзо и безбедно1.Ако сте од НАС&RU и повеќе од 5 долари за еден износ ,ние ќе испрати пакет со Epack (Можете да следење на информации и ќе го добијат во врска со 725 дена ).2.Ако не сте од сад, Русија ,единствена износ во нашата продавница во текот 5 долари , ние ќе ги искористиме Aliexpress Стандард Превозот или следење логистика информации Кина Пост Воздух Mail.3.Доколку купите повеќе од 100 долари во нашата продавница ,ние ќе испрати пакет со DHL / EMS и така натаму .На прашањето на стоки не доби и оштетена стокаАко добиете стоката е скршена или да не се дојде во рамките на одредено време,не грижете се,ве молиме контактирајте со нас на прво време ,ние ќе се врати парите или испраќање сте нов објект !Ако сте задоволни со нашата serices и производи,ве молиме да даде добар повратни информации ! Што може да ни се јавите пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе ви помогнат да се реши.ВниманиеОбично ние ќе се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина...

Мухъл силикон на устните FYL270U 19.2 mm Глянцеватая-Topper Пирожня, скърпвам, полимерна глина Смолаы, бонбони кабошона, затир на Венците, бижута, размразяване

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

силиконови форми помадные форми на старинни художествени форми декор смесени медии Глинена храната е безопасна хранителна форма за украса на тортата

BGN 16.00 17.58

ДОБРЕДОЈДЕКарактеристики : * 100% Сосема Нов и висок квалитет* Направен од висок квалитет на храна одделение силиконски* Микробранова печка и замрзнувач безбедно* Обновливи, нестап; Лесна употреба и чистење* Погоден за чипка мувла торта мувла / чоколадо мувла* Усогласеност со FDA / SGS* Боја : Како слики шоу, автоматски ќе го избере...

Ретро Релеф Торта Границата Силиконови Форми Цвете Лоза Фондан Торта Украса Сватбена Торта, Шоколад Gumpaste Бонбони Глинени Форми

BGN 3.00 3.46

Големина на : 10.9*7.8*1.5 cmМувла тежина : 92 gМатеријал : храна grase силикониБоја : испрати по случаен изборГолемина на : 9.8*8.0*1.0 cmМувла тежина : 65gГолемина на : 7.8*7.8*1.0 cmМувла тежина : 52gГолемина на : 7.2*7.2*0.7 cmМувла тежина : 40gКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 2 работни ден на по добивате вашата исплата...

2D силиконови сапун мухъл градина Конче добра перепелка ръчно изработени сапун форми мыловарение мухъл глинени форма на аромат каменни форми

BGN 12.00 14.24

добредојдеГолемина : 3" * 3" * 1 1 / 10" Тежина : ПРАТЕНИКОТ сапун бар : 4.36 оз Тежина : CP / HP Сапун бар : 3.95 оз...

PYL003U 18.9 mm Angel Wing Silicone Push Мухъл-for Cupcake Topper, Fondant Занаятите, Бижута направи си САМ, Resin Polymer Clay, Candy Мухъл

BGN 3.00 3.17

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Търговия на едро/на дребно, безплатна доставка, C535 ръчно изработени сапуни мухъл глинена керамика мухъл силикон торта мухъл лозе FM

BGN 17.00 22.88

материјал : храна, газирани силика гел Мувла Тежина (g) : околу 192 мувла Тежина (грами); околу 66 Инструментално Спецификација (cm) : 8.2 * 6.5 * 4.2 Заврши Големина (cm) : 6.2 * 4.5 * 3.2 Во калап техники : 1...

Безплатна доставка Gyl083u хляб, парче гъвкава Силиконова мухъл Декоден Kawai миниатюрна мухъл бонбони полимерна глина мини храна бижута

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Безплатна доставка FYL219U Фея Silicone Flexible Мухъл Character Мухъл 31mm-полимерна глина Sugarcraft миниатюрни хранителни форма

BGN 2.00 2.67

Шуплина Големина : Прибл 26m m (W) x 31m m (H); 1.02 инчен (W) x 1.22 инчен (H)Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја по случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониПРЕВОЗОТ : Ако Вашата нарачка цена е помала од 19 долари, ние СЛОБОДНИ БРОД преку КИНА ПОСТ ВОЗДУХ ПОШТА која ги зема 2560 дена од Кина до Вашата врата...

Търговия на едро / на дребно, безплатна доставка, p162 ръчно изработени сапуни мухъл глинена керамика мухъл силикон торта мухъл 4 дупки чанта FM

BGN 13.00 16.80

материјал : храна, газирани силика гел Умре големина на : 8.4 * 7.4 * 1.8 cm Заврши / тежина на мувла за : 8g / 90g Заврши големина : Еден : 3.8 * 2.2 cm Во калап техники : 1...

Начало Ретро Цвете Лоза Торта Граница Силиконови Форми Фондан За Декорация На Cupcake Бонбони Gumpaste Бонбони Глинени Форми

BGN 1.58

Ретро Цвет Лозата Торта Граница Силиконски Калапи Фондан Украсување Cupcake Чоколадо Gumpaste Бонбони Глина Габи,ОписВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење и тоа е мека и лесна за употреба.Производ тежина : 30gМатеријал : Храна Одделение СиликонскиБоја : РозеваДимензии : 4cmМувла Големина : Видете ги деталите на сликаРејтинг на температура : 40 centigrade на+230 centigradeОблик : ЦветМувла дупка : 2 дупкиСе користи за : DIY, Торта декорација, Фондан, Чоколадо, Бонбони, итн.

Квадратна циментова пепелник мухъл силиконова мухъл глинена мухъл бетон Nordic office room Decoration molds

BGN 36.00 39.98

Добредојдовте на нашиот продавница за прво.Љубезно ве советува : Пред да ја купите производи, ве молиме проверете ја големината внимателно , може да биде Тоа не Е толку larage како вашата слика ,ви благодариме.Плоштад цемент ashtray мувла силиконски калап глина мувла конкретни Нордиските канцеларија соба Декорација калапиМувла Материјал Силикони производ големина види слика Сапун тежина g Мувла големина cm во Калап боја случаен Работна температура 40 C да 220 Cнашата продавница други hotsale мувла, кликни за да се купи!1 ...

15 см акрилна skalka полимерна глина скулптура щанцоване ръчно изработени сладкарски инструмент за най-високо качество

BGN 8.00 8.29

Висок Квалитет 15cm Акрилик Возен Pin Полимер Глина Печат Алатка Ролери со Рачка Градина Алатки100% висок квалитет за да направи да се во леснотијатаФункција : се Користи за да се прилагоди на големината, дебелината и обликот на глина лента и глина површинаИсто така се користи за уметност глина, печат, втиснувањеСо еден супер силен жичен нерѓосувачки челик рачка за леснотијата на користењеМатеријал : акрил, од не ' рѓосувачки челикБоја : транспарентна, металенТежина : 0.16 kgЗа...

Безплатна доставка GYL302U Чери cupcake Силикон гъвкав тласък на мухъл-форми за печене изкушения полимерна глина форма, кабошон плесен, мухъл Fimo

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

FYL476U 43,7 мм мустаци гъвкава мухъл мустаци силиконови форми на cupcake Topper фондан, инструменти за сладкиши, бонбони, бижута, глина, смола

BGN 3.00 3.07

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

PYL289U 13.3 mm Mini Сърце Silicone Мухъл-скърпвам , Topper за кифли, смола, полимерна глина, бонбони, шоколад, дъвки, храни сигурност

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

2017 най-високо качество неръждаема стомана, глина изваяни инструменти като инструмент глинено утайката полимерна глина инструменти 5 бр./компл. с чанта

BGN 38.22

Модел : 5 парче од нерѓосувачки челик, постави алаткаМатеријал : 430 нерѓосувачки челикСпецификации : A02, A04, A07, A06, A09Димензија : A02 вкупна должина 175mmA04 вкупна должина 167mmA07 вкупна должина 170mmA06 вкупно должина 180mmA09 вкупна должина 156mmВи благодариме за вашата посета Grass Top...

влак форма на силикон сапун глинена играчка мухъл фондан торта мухъл печене на мухъл DIY инструменти

BGN 22.38

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ мувла Големина : една рунда 35.5*24.6*5.2 cm Заврши големина за 8.0*5.0*4.5 секој cm♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

Безплатна доставка FYL213U 31 мм любов лук Силиконова форма с цветя занаят фондан дъвка паста глазура, глина Fimo marshmallows бонбони

BGN 3.00 3.17

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Сватбената парти Сам форми за украса на тортата 3D цилиндрична сърцето на розата свещ полимерна глина сапун под формата на шоколад molud S0222HM25

BGN 14.00 15.92

НИЕ ВЕТУВАЊЕ : 100% Направени од Храна Одделение Силиконскиве молиме бидете сигурни дека веќе знаете производ големина!Мувла Големина на : 90*60*84 ммМувла Тежина : 192 gЗаврши Сапун Големина на : 72*45*70 мм* O ven и замрзнувач безбедно* Боја : Случајни* Обновливи, Нестап, Лесен за употреба, Лесно за чистење* Погоден за торта мувла / чоколадо мувла / желе мувла , итн.* Температура : 76°F до +662°F (60°C до +350°C)Зошто Да Изберете Diyclan!Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

3 бр текстура силикон торта мухъл фондан мухъл торта декорация инструменти шоколад gumpaste мухъл глина/rubber мухъл CK-SM-051

BGN 6.00 7.52

Опис на Материјалот : Храна одделение силиконски Големина на : 7.5*9.2*0.7 cm Лесно да се користи и чисти,машина за миење садови БезбедноКласичен азбука капитални силикони торта мувла фондан мувла торта декорирање алатки чоколадо фондан gumpaste мувла bakeware kitch

Кон Еднорог форма на силикон сапун свещ полимерна глина мухъл САМ желе, шоколад, бонбони, бисквитки мухъл торта декор печене инструмент

BGN 14.38

1.29 5.99 10.99 1.448.89 2.59 22.54 3.49Опис на производот : [Материјал] : Висок квалитет на храна одделение флексибилни силикони[Colour] : Случајни[ Мувла Големина(L*W*H) ] : ( Прирачник за грешка при мерење постои)8 *10.4 *3.9 см, 3.1" x 4.1" x 1.5" Во инчи[ Пакетот вклучува ] : 1 PCS силиконски калап[Употреба] : Фондан / глина / Сапун / чоколадо мувла[Пакет] : секој производ постави OPP вреќа[Оценка на температура] : 40 centigrade на+210 centigradeВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТаа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож

TYL058U 16,3 мм укушенный поничка / поничка Силиконова форма-скърпвам, украса торта, десерти, шоколади, бонбони, смола, Глина Fimo форма

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика.Оваа мувла е флексибилен и да се, па можете да ги копирате од страна на пукање до тоа.Ќе добиете само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цели.Мувла боја : од Страна на Случаен избор.Мувла Материјал : Храна Безбедно СиликониНема потреба за било ослободување агенти, talc, или масла кога отстранување на копија од мувла.Мувла може да се користи за : Храната (Чоколадо, Хард Кенди, Путер, сладолед, Fudge, Фондан, Мраз, Желатин, Марципан, Бонбони Глина, Заболување на Паста, Кралската Шлаг, Gummi Мечки, Мелено Шеќер, Pastillage, Nougat, Сирење, Pate, Сало, масло за Јадење Торта Декорација и повеќе),, Гипс, Уметник од Глина, Восок, Цемент, Кастинг Смола, Полимер Глина, се Топи и се Прелива Сапун, Ниска се Топи Метал, Скапоцени Метали Глина, Camdles, Топла и Ладна Обработени Сапун, Топла Топи Лепак, и повеќе..Љубезно Ве Потсетам : Не користите истиот калап за изработка и храна проекти.Мувла cleanup е лесно со топла вода & сапун.

Цвете малка билка, червеното кулинария инструменти силиконови фондан мухъл направи си САМ украса на тортата полимерна глина, смола бонбони Fimo Sculpey

BGN 6.08

Произведе Опис Материјал : Храна Одделение Силиконски Пакет вклучуваат : чоколадо мувла Забелешка : Работна температура : Прибл 40°C до +220°C Сосема нов и висок квалитет на Мека и лесна за употреба, Корисна и перат(Рака Мие Само) Торта декорирање tools да се создаде убава модели Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Бои : случајно Мувла Големина : 13.7x10x0.7 см ВНИМАНИЕ1.Ние ќе брод парцела иако Кина Пост воздух mail / e Пакет ако бесплатен превозот.2.Ако нарачате повеќе различни видови иако изразат компанија како DHL, Fedex, превозот цена нема да биде точно(доколку се поевтини).Можете да не контактирате за да се поправи на финалниот превозот цена пред исплата.3.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Бижута силиконови форми шоколад глина бонбони форма фондан торта декорация на инструменти направи си САМ cupcake печене форма SQ17190

BGN 10.00 12.78

Совети : боја е испратена по случаен изборИме : силикони торта мувлаГолемина на : Употреба : правење колачи, чоколадо, леб ..Сертификација : ФДУ, LFGB, SGSКарактеристики : лесен, нетоксични за заштита на животната средина, оперативни, иновативен дизајн, греење температурата е 40230 степени!Применлива алатка : микробранова, рерна, фрижидер, итн.Совети : 1...

Безплатна доставка Fyl247u устните Силиконова форма с Елмаз на плавателни съдове торта декорация на cupcake Topper полимерна глина свещи, восък, глина Fimo

BGN 2.00 2.06

Шуплина Големина : ве Молиме проверете ја големината информации на мувла слика ќе добиваат само на мувла, моделот на сликата е за прикажување цел само...

Направи си САМ пиратски кораб силиконови форми платна фондан шоколадова торта декорация инструменти за глина бонбони кухня за печене на мухъл h382

BGN 3.84

Големина на : 8.2*8.2*1.2 cmМувла тежина : 49 gМатеријал : храна одделение силиконскиКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

Европейският Релеф Icin Pace Суха Силикон Завързана Мухъл Торта Граница Украса Фондан Торта Форма Шоколад Глинени Форми A1192

BGN 3.00 4.69

Европската Олеснување Icin Темпо Сува Силикони Чипка Мувла Торта Граница Декорација Фондан Торта Габи, Чоколадо Глина Калапи A1192Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина:како на сликата покажуваБоја : Случајни бојаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистењеТоа е Мека и лесна за употребаРејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade