• Ново
Лиам Montier's Voodoo (DVD and Gimmicks) - Magic Trick, Close up magic, sreet, mind magic prop, аксесоари, вълшебни играчки

Лиам Montier's Voodoo (DVD and Gimmicks) - Magic Trick, Close up magic, sreet, mind magic prop, аксесоари, вълшебни играчки

BGN 17.00
BGN 19.18
-11 %
В магазина

Брой продукти


5065587508344317 Повеќе US $ 15.00 /парче US $ 10.00 /парче US $ 16.68 /парче US $ 11.98 /парче US $ 18.99 /парче US $ 14.68 /парче US $ 12.99 /set US $ 11.99 /парче US $ 9.99 /парче US $ 12.58 /парче US $ 13.00 /set US $ 14.00 /парче Демо v.youku.com/v_show/id_XMTMw Nz U5 Mj Q2 OA==.html Опис Bigblindmedia претставува Лиам Montier е ВУДУ (BBM129) ЦЕЛОСНА ПРОДАЖБА НА BLACKPOOL КОНВЕНЦИЈАТА, СЕГА на РАСПОЛАГАЊЕ СО ЦЕЛОСНА DVD ИНСТРУКЦИИТЕ! Ќе се подготви stickman на визит-карта да ја претставува жртвата, која е оставена во рацете на гледачот. Невина passer страна е прикажана колекција на фотографии, со вуду кукли кои имаат игли во различни места. Од оџакот на фотографии е ставен настрана. На невини лица е сега праша за името, некој тие сакаат да се насочи некои "лоши mojo" кон. Да речеме дека тие се оди со 'Гордон'. Тие напишете име на парче хартија, и потоа одберете една од фотографиите, по случаен избор. Ритуалот е сега заврши, и избрана слика е предаден - тоа покажува (на пример) вуду кукла со игла во левата рака. На хартија се допре до пламен за да се заврши ритуал, и името vanishes во брилијантен флеш на оган! Ќе gingerly се претвори во текот на 'жртва' - бизнис картичка се става настрана на почетокот, и да покаже дека stickman сега има сериозен горат, на левата рака! На невини лица се препорачува да се задржи бизнис картичка, но предупреди да не се спие со тоа под својата перница. Вклучува : рачно изработени пакување 14 професионално дизајнирани и прекрасно гледа фотографии! Целосна DVD Инструкции (inc бонус e Book инструкции од главните рутина, и МНОГУ варијации и бонус идеи! DVD, исто така, ги вклучува сите датотеки за да ги испечатите вашите сопствени фотографии!) Предупредување : 1). Некои реквизити може да има никакви Инструкции 2). Некои реквизити имаат само Кинески или Јапонски Настава. 3). Некои наставни видео во Кинески, можете да прочитате акција

Подробности

Предупреждение:
далеч от огън
Цвят:
Бял
Пол:
Унисекс
Възрастова Група:
12-15 Години, Възрастни
Приложени Ли Инструкции:
ДА
Материал:
Хартия
Характеристики:
Научете Се, Лесно Да Се Прави На Начинаещ Професионалист,Жонгльори, На Улицата,На Сцената
Формуляр За Участие:
Магията на едър план
Номер На Модела:
020663
Тип:
Разнообразна Reliance
Размер:
other

Те също купуват с този продукт

Снежна изстрел необходимия трик за външния вид-фокуси / декори, сцена, в едър план, аксесоари, играчки Магия шега, джаджи

BGN 24.00 27.01

5065587508344327 Повеќе парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Демо : v.youku.com / v_show / id_XNzk5 Mj Iz ODYw.html Опис На Снег Го Погодил трик е потребно за изгледот на confetti...

Жилетка за промяна на цвета (среден размер) - фокуси, 4 промяна на цвета (червен син жълт зелен), на сцената, огън, в едър план, аксесоари, комедия

BGN 49.00 54.38

5065587508344324 Повеќе парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Демо пакет hk.youtube.com / watch?v=Stg IMZ5 B_Ak Опис Боја се Менува Вест од Ли Алекс Ли Алекс, Британски illusionist, автор на брзи промени книга "Време е за Промени?" претставува единствена брзи промени ставка за сите изведувачи...

50 бр. / лот нов осем листа вятърна мелница детски играчки детски рожден ден на снимане дейности декоративни играчки вятърна мелница

BGN 22.00 33.58

50 Pcs / многу Нови Осум ветерници Лист детски Играчки Детска Роденден Снимање Активности Декоративни Ветерници Играчки Име : Осум лист ветерници Материјал : пластични Големина : 23 * 10см Пакет : 50 Pcs / многу Осум лист ветерници

2015 DD Diagonal Palm Shift by Рики Smith-фокуси

BGN 3.18

ДЕМО : http : / / player.youku.com / player.php / sid / XODgx NTY1 MTIw / v swfПрвпат објавена во 1902 година од страна на S.W Erdnase, Дијагонала Дланка Shift тајна маневар за дното palming на избраната картичка се става во средината на палубата се објаснува во детали од страна на еден од ова генерации повеќето сакана фокусничество уметници, Ricky Смит.Во прилог на видео туториал ние сме вклучени копија на оригиналот пишуваup што ние ви препорачуваме прво читање...

2015 The DIY I-Pad by Scott Creasey-magic

BGN 3.17

До 2015 На DIY IПодлога од страна на Скот Creasey ДЕМО: http : / / v.youku.com / v_show / id_XMTM5 Nj Ux OTM4 OA==.html На DIY IPad (Do It Yourself Впечаток Рампа)За прв пат досега, во оваа 30минутна видео, Скот објаснува и покажува како да се произведуваат евтини и лесни за употреба, во реално време впечаток подлога тој бил користите за години...

Тройната Бастун Промяна На Цвета (Черно + Сребрист+Черен И Сребрист Цвят), Магически Трик, Аксесоари, Етап Магически Подпори, В Едър План, На Илюзията, Играчки Магия, ?

BGN 12.00 13.60

5065587508344085 Повеќе парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Опис : Трска промени боја во вашата команда три пати, потоа vanishes, промена во две големи silks...

WOW Sleeve (Ungimmicked) / професионален едър план карти фокус / безплатна доставка / търговия на Едро търговия

BGN 2.02

ОПИСОва е само ракав од WOW! ефект На трик картичка и инструкции не се вклучени Оваа ракав е погодна за гледачот испит по WOW! картичка трансформација.Жал ми е ,Сега Кина Обичај безбедносната проверка не може да помине DVD,па сега ние не можеме да ја објавите DVD да странски, ќе ви даде инструкции онлајн Превозот и Ракувањето со : Наредби обично се испраќаат во рамките на 17 дена по потврдување на уплатата...

Чаши И Топки, Пластмасови Златни (Големи) - Фокуси, Илюзии, На Сцената, В Едър План, Комедия, Магия Toys Joke The Gadget Classic Magie

BGN 6.00 7.20

Опис : Овој сет од пластични злато чаши & топки, оптимален дизајн Секоја чаша стои 2.75 инчи, устата се отвора 2.75 инчи...

Под наем природни бедствия Вулкан карти за игра коллекционный покер USPCC Limited Edition комплект магически карти фокуси подпори

BGN 31.98

Топла Продажба : Опис на Производот : Велосипедот Природна Катастрофа "Вулкан" Карти за Играње е првиот во серијата 7 природни катастрофи...

2015 Liquid & Haunted Bottle by Arnel Renegado-фокуси

BGN 3.17

DEMO : http : / / v.youku.com / v_show / id_XOTE0 Mz Qz NDE2.htmlТЕЧНИ / / шише е прикажан со малку вода и во неа, ( може да биде празна) со тресат вода множи или ако се појави празен.HAUNTED ШИШЕ / / шише е позајмена и го стави на маса одеднаш шише падне како некој да се движи.Лесно да се направи

YunNasi Bath Toys Baby Water Spray Starfish Beach Toys For Kids Water Bathroom Toys Educational Development Пъзел Gift Children

BGN 14.00 17.58

Aliexpress стандард за испорака / Кина пост регистрирани воздух mail / e Packet се за повеќето наредби.Ако сакате да се добие стоката побрзо, ве молиме изберете експрес испорака и кажете ни декларираната вредност.Ви благодариме.Трговија на големо и пад на превозот се и добредојдени?За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни експрес испорака која само што трае 37 дена да пристигнат.За пад на превозот,ние да ја испратите на стоки за вашите клиенти директно и нема да оставите информации за нас, ако би сакал да.Дали има некој царина?Ние често се изјасни на минимална вредност за да се избегне царина...