• Ново
Черно-Бял 2018 Елегантни Коктейлни Рокли Участъка С Дълги Ръкави С Дължина До Коляното Апликации На Дантела Рокля За Срещата На Завършилите

Черно-Бял 2018 Елегантни Коктейлни Рокли Участъка С Дълги Ръкави С Дължина До Коляното Апликации На Дантела Рокля За Срещата На Завършилите

BGN 93.00
BGN 102.40
-9 %
В магазина

Брой продукти


Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?
Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години. Ние може да обичај се направи широк спектар на свадба фустани, вклучувајќи стил, Дејвид Bridals стил Airecollection итн. Нашата Фабрика Функција : 1. Одличен Квалитет - Супериорен Ткаенина, се Посвети на Изработка, Точни Мерења & Заврши КК систем. 2. Конкурентна Цена. - Повеќе количини, повеќе попуст. 3. Брза Испорака на Пратката во рок од 10 работни дена по ред поставени. 4. Целосна Наплата безусловно за било кој квалитет на прашањето Целосна наплата ќе биде почестен & се Врати превозот цена ќе биде наша одговорност. Ако вашата големина е начин на исклучување стандардна големина на табелата, ве молиме погледнете го подолу информации и испратете ми ги точните мерки.Ние силно препорачуваме да имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални со твоите под носат пред купување на било gown онлајн. Ве молиме следете ги мерење инструкции, и да се измери себе внимателно. 1. За да изберете стандардна големина, ве молиме љубезно укажуваат на САД, велика БРИТАНИЈА и во Европа Големина стандард јасно. 2. Да се направи сопствени направени големина, ако не знаете како да се измери себе е точно, ве молиме распрашајте се прилагоди за да ви помогне да се измери тоа внимателно. 3. Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии можете да го видите. 4. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. 5. Таму ќе биде US$30.0 дополнителни трошоци за плус големина или комплицирано промена на дизајн на услугите на моделот. 6. Понудата е не вклучувајќи какви било додатоци како превез, petticoat, ракавици, итн без посебна најава, ако сакате да купите некои додатоци,ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас кога ќе го поставите цел. 7. За доброто на навремена испорака, тоа е длабоко ценети со вашиот вид обезбедување на денот на вашата свадба или на партијата во колона "цел забелешки" кога ќе продолжите со цел да проверете. Без разлика дали ќе изберете стандардна големина или ни даде вашиот сопствен мерења, сите наши фустани, костуми се лично прилагодена за вас од нула. Обработка на Време 10 Работни Дена Проценува Време на Испорака ЕМС 5-7 Работни Дена DHL 3-5 Работни Дена ТНТ 3-5 Работни Дена ПРОЗОРЦИ 3-5 Работни Дена FEDEX во Рок од 3 Работни Дена A.

Подробности

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, Обичай Размер
Тип Елемент:
Коктейлни Рокли
Случай:
Меню С Коктейли На Парти
търговска марка:
ХВВЛФ
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Дължина ръкав(см):
Пълен
Елемент На Модата:
прост
Силует:
Хетеро
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
Атлас
Влак:
Няма
Материал:
Polyester
Стил Ръкави:
Редовен
Отвор на вратата:
Лъжичка
Украса:
Дантели, Апликации
is_customized:
Yes
Талия:
Натурални

Те също купуват с този продукт

Forevergracedress Реални Снимки Ментовото Коктейл Обличам Секси Късо Мини Шифон Мъниста, Кристали Homecoming Парти Рокля Плюс Размер

BGN 180.00 225.60

Напомена : Доколку сакате да нарачате овој фустан во custom size и прилагодено боја,можете да изберете по случаен избор на големина и боја кога ќе го поставите цел ,а потоа оставете порака за да нè на вашиот сопствен големина и боја .Па ние може да се види бојата и мерења сакате кога ќе се дојде на ред.Ако треба да обичај се направи фустан, ве молиме да ни ги испратите на мерење на листата што следи : 1.Биста =___cm2.Половината =___cm3.Колковите =___cm4.Половината до подот со чевлите =___cm5.Lenght=___cm( Рамо до Подот со потпетици на)6.Висина =___ cm (од врвот на главата до подот без чевли)7.Фустан во боја =___ (Било која боја да изберете од нашата боја шема или слика боја.Можеби како што се : Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред да купите...

Червени Елегантни Коктейлни Рокли Обвивка Е Сладка Сатен Апликация От Дантела Къса Мини Рокли За Среща На Завършилите 2018

BGN 99.00 108.80

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

2017 нови дантелени рокли коктейл момичета къса Homecoming абитуриентски рокли мятно зелено и черно вечерни коктейлни рокли vestidos de coctel

BGN 163.00 180.80

2017 Нови Чипка Коктел Фустани Девојки Краток враќањето дома Пром Фустани Нане Зелена и Црна Партија Коктел Фустани vestidos де coctelБренд Име Скромни Велејќи Стил Број SH0002 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето чипка Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

H & S Сватбени Евтини Органза Къса Момичета Ами Парти, Абитуриентски Рокли Пайети Мъниста Homecoming Рокли, Коктейлни Рокли

BGN 150.00 158.40

H&S Булчински Евтини Organza Кратки Девојки Партија Пром Фустани Sequins Beaded Враќањето Дома Фустани Коктел ФустаниНапомена : 1...

Секси коктейлни рокли V образно деколте без ръкави Sgort Mini Length Zipper Back Cocktail Party Dress vestido de феста curto coctel

BGN 112.00 158.40

Боја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Секси A-Line Sweetheart Mini мъниста коктейлни рокли 2017 с кристали момичета къса Homecoming Prom dresses vestidos de coctel

BGN 217.00 241.60

Секси AЛинија Душо Мини Beaded Коктел Фустани 2017 со Кристал Девојки Краток враќањето дома Пром Фустани vestidos де coctelБренд Име Скромни Велејќи Стил Број JMD154 Ткаенина Сатен Разубавувањето монистра Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

Нов прием на Осп ръкав черни коктейлни рокли дантела апликации с мъниста Vestidos de coctel jurken абитуриентски рокли плюс размер

BGN 100.00 124.80

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

Розови рокли за среща на завършилите A-line скъпа органза, дантела, кристали къса мини лъскава сладки 16 коктейлни рокли 2018

BGN 90.00 99.20

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Сини кристали, вечерни коктейлни рокли 2018 Секси без гръб Дантела Prom Dress Above Knee Short Homecoming Dresses Дантела Vestido de Coctel

BGN 178.00 222.40

Опис на производотСини Кристали Партија Коктел Фустани 2018 Секси Backless Чипка Пром Фустан Над Колената Краток враќањето дома Наметки Чипка Vestido де CoctelСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

Vestidos De Coctel Дантелени Апликации Къси Коктейлни Рокли 2017 Чисто Neck Short Prom Party Dresses Robe De Cocktail

BGN 119.00 168.00

Vestidos Де Coctel Чипка Appliques Краток Коктел Фустани 2017 Чиста Вратот Краток Матурска Партија Фустани Облека Де Коктел​​ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

2018 Жълти Къси Коктейлни Рокли Квадратна Врата На Облегалката Шифон Мини Петно Бала Вечерна Рокля По Поръчка Рокли За Специални Случаи

BGN 110.00 128.00

2018 Жолта Краток Коктел Фустани Плоштадот Вратот Backless Chiffon Мини Дамка Матурска Партија се Облекуваат Обичај прави Посебен Повод Наметки Деколте : Плоштадот Вратот Ракав Должина : околу Рака Фустан Должина / Воз : Мини Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Pleath Ткаенини : Chiffon Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

Приказно Къси Дантелени Рокли Коктейл А-Силует Мини Къса Секси Облегалката Перли

BGN 146.00 169.60

Поставен АЛинија Краток Чипка Коктел Фустани Мини Краток Секси Backless Бисери Коктел Партија ФустаниДеколте : V ДеколтеSleeve Lengt : Кратки РакавиФустан Должина / Воз : Мини / Краток Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Бисери Ткаенини : Чипка Назад : Backlessве молиме имајте во предвид : 1) цел е само за еден дел од венчаница...

Черно 2018 Елегантни Коктейлни Рокли Обвивка Лъжичка Шифон Апликации На Дантела Къса Мини Жени Партия Къси Рокли Завръщането Си У Дома

BGN 86.00 94.40

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...