• Ново
HUANAN X79 дънна платка ПРОЦЕСОР RAM видео карта Combo 2.49 дънна платка ПРОЦЕСОР Xeon E5 2660 C2. RAM 16G DDR3 RECC. видео карта GTX760 4GD5

HUANAN X79 дънна платка ПРОЦЕСОР RAM видео карта Combo 2.49 дънна платка ПРОЦЕСОР Xeon E5 2660 C2. RAM 16G DDR3 RECC. видео карта GTX760 4GD5

BGN 802.00
BGN 955.20
-16 %
В магазина

Брой продукти


Она што во пакет?
матичната плоча+Xeon E5 2660 C2 CPU+2*8 G DDR3 1333 RECC+кулер адаптер+SATA кабел+метал назад shield+возачот диск+прирачник за корисникот+GTX760 4 G DDR5 видео картичка
WUSON продавница ќе пак видео картичка во друг пакет, бидејќи вкупната тежина на сите нив е над горната граница на курир.
Pls љубезно да сними видео, ако најде дека пакетот е отворена пред да го добие. Така pls внимателно го провери тоа, ви благодарам многу!
Сите производи се тестирани пред превозот?
Да, WUSON продавница има 3 технички тимови за тестирање на сите работни дена, па можеме да 1000000% гаранција дека сите наши производи се работи добро пред да бидат испратени надвор од нашиот магацин.
Како се производи спакувани, тие ќе бидат intactly доставени?
Fristly, WUSON продавница места ПРОЦЕСОРОТ во матичната плоча приклучок, обвива меморија барови со меурчиња и да ги става во матичната плоча оригиналната кутија; Второ, WUSON продавница обвива плоча со многу меурчиња и места за тоа во оригиналната кутија; Трето, WUSON продавница обвива на матичната плоча оригиналната кутија со меурчиња, а потоа го става во картонска кутија. Па ние сме убедени да се каже, нормално, сите наши производи може да биде intactly доставени.
Сите ќе парцели биде сигурно доставен во рамките на времето дадено од страна на ?
Сигурно дека не. Повеќето нематеријални работа е за транспорт, поголемиот дел од парцели може да биде донесено во рамките на потребните време, но никој не може да гарантира дека сите парцели можат да бидат испорачани со време, понекогаш некои парцели се одложи со наведени причини, како што се лошите временски услови/празник/post office службеници штрајк/custom царинење одложување итн. Понекогаш не постои никаква причина. Pls се однесуваат на "време на испорака соопштение" подолу. Така pls размисли за тоа пред да се направи нарачката, онолку колку што ќе се направи ред, тоа значи дека ќе се разбере сето она погоре.
Матична плоча :
Бренд : HUANAN
Состојба : Целосна нова
ПРОЦЕСОРОТ грло : LGA 2011
Плоча верзија : 2.49
Модел : Xeon E5/Core i7 DMI2 - C600/C200 стандард LGA2011 чипсет
(Xeon E5/Core i7 DMI2-P75/B75/Q75/H77 Express)
Северна мост : Intel Sandy Bridge-EP МОС
Јужна мост : Intel Пантер точка B75/P75/Q75/H77/Q65 итн.; Intel Cougar Точка C204 /C206 итн.
Структура : ATX
ПРОЦЕСОРОТ е поддржано : Intel серија со LGA 2011 socket
(Xeon E5 2620/2630/2640/2650/2660/2665/2670/2680/2690/1650/1660 C2&V2; Core i7 серија LGA2011 процесори)
Меморија грло : 4*DDR3
Макс меморија поддржани : 4*16 G DDR3
Аудио приклучок : 5.1 звук песна
Интегрирана графичка картичка : Никој
Интерфејси : 1*RJ45/5*SATA2.0/1*SATA3.

Подробности

Паметта На Банката:
4 DDR3 DIMM
Дата На Стартиране:
2013
Форм-Фактор На:
ATX
Производител На Чипсети:
Intel
Максималният Капацитет На Оперативната Памет:
64 GB
Тип На Паметта:
DDR3
Пристанища:
Ethernet, M. 2, PCI-E 3.0, PCI-Express X16, USB 2.0, PS2, USB 3.0, SATA
С процесор:
ДА
Канал на паметта:
четири
Вид Графична Карта:
Неинтегрированный
Номер На Модела:
X79
Приложение:
За работния плот
Пакет:
ДА
Тип на процесора:
Intel
Тип Гнездо:
LGA 2011
Чипсет:
Intel X79
Интерфейс На Твърдия Диск:
4*SATA2. 0; 1*SATA3. 0; 2*x PCIe 16
Състоянието На Продукта:
НОВО
Гаранция:
2 години(безплатен обмен)
Тип на процесора:
Xeon E5 2660 C2 8 ядра/16 потоци
памет:
RECC (2*8G)16G DDR3 1333
размер на дънната платка:
282*220мм
Графична КАРТА:
GTX760 4G DDR5
Изпробван преди да изпратите:
Да, с AIDA64 в WIN7
Пристанище M. 2:
PCI-E NVME

Те също купуват с този продукт

50 бр. лот зелено алуминий чипсет радиатор радиатор 20ммх 14ммх 10мм

BGN 26.22

Добредојдовте да ја Посетите нашата ПродавницаЦЕЛТА НА Висок квалитет, Најдобра цена и Добра Услуга ЗА УНашите производи се 100% сосема нов и висок квалитетНие можеме да произведуваат вашиот ИДЕАЛЕН ТИП, ако треба и ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме.Алуминиум Heatsink За Чипсет НПД VGA RAM Меморија 20mm*14mm*10мм Чип РадијаторМатеријал : Алуминиум&Топлина Проводници ЛентаГолемина : 20mm*14mm*10ммТежина : 3g / ЕЕЗПакување вклучуваат : 50 компјутериПРЕВОЗОТПроизводите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот...

100 * flex720 0.5 mm силиций термална подложка за графична памет, beiqiao тетрадка Лэрда САЩ термална актуално минерална тампон силициев диоксид

BGN 66.00 69.90

10*flex720 0.5 mm Силикон Термички Подлога САД LAIRD лаптоп графика меморија Beiqiao термички силициум термички подлога термички подлога Количина : 100 PCS См : 15 * 15 * 0.5 мм Боја : Сива коефициент на Топлинска спроводливост : 5 W / mk Тип : ТFLEX720 Користејќи метод : (ако постои услов да се користи acetone решение да се исчисти површината на инсталацијата) 1...

Услуги от сервитьор хотел ресторант обслужване сервитьор автоматизиран умен хуманоиден робот

BGN 9600.00

Услуга Келнер хотел Ресторан Услуга Келнер Автоматски Хуманоидни паметен РоботРобот што следува кружна песна кон назначени седишта по седиште броеви се дадени на далечинскиот управувач и времето кое е потребно да им служи може да се прилагоди ако клиентот е во брзање...

Бърз свободен кораб за твърди дискове m2 плача 3 поколение 70 * 22*30 мм nvme нови твърди дискове радиатор / SSD радиатор

BGN 11.00 12.16

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Обичај големина и Облик за Сите видови на Алуминиум Heatsink ,Water Block,Copper Tube и Thermoelectric Ладилникот Ако имате било истрага ,pls ни ги испратите вашите треба големина и цртање ,ви благодаримеБрз Слободен Брод За м2 Цврста Состојба Диск Топлина Мијалник 3 Генерација 70*22*30ММ nvme нови цврстдржава дискови радијатор / SSD Heatsink(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Производ листа : 1 парче Топлина мијалник1 парче Термички проводници силикони парче1 парче Увезени висока температура отпорни на гумени бендотПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

IOCREST 3 порта 1394b Firewire портове PCI контролер карти 1394 карта TI8280 чипсет win10

BGN 49.92

СпецификацијаPCI 3 1394 B порта картичка9пински 1394 B пристаништа,секој со трансфер стапки до 800 Mbps6pin 1394 A пристаништа,секој со трансфер стапки и до 400 MbpsВо согласност со IEEE 1394 B и наназад компатибилен со IEEE1394 A2000, како и13941995 стандардиPlug and play и топла swap компатибиленПоддршка на Windows 2000 / XP / 2003 / Vista / 7Пакетот вклучува1x IEEE1394 КАРТИЧКА1x упатство

100 бр Gdstime DC 12V 60x60x15mm сачмен лагер бесщеточный на вентилатора за охлаждане на 6 см висока скорост на 4000 об / мин процесор VGA охладител 60 мм x 15 мм

BGN 479.98

Gdstime DC 12 V 60x60x15mm Топката Имајќи Фан Голема БрзинаОпис На Производот : Параметри : Димензии : 60x60x15mmКонектор : XH2.542 PНоминална Напон : 24 V DCНоминална Струја : 0.16±10% AmpНоминална Брзина : 4000±10%вртежи во минутаПроток на воздух : 3.89 CFMБучава : 30±10% велика британијаИмајќи Тип : ТопкаЖивот : 50000 часаКабел Lenght : 25cmТежина : 35g / еезПакетот вклучува : 100 парчиња / МногуСовети : Ние снабдување Видови на Навивачите, ако треба и други предмети, ве молиме оставете ме порака, различни големини, бои и конектори!Производ Изложба :

Нов лаптоп CPU fan охлаждащ вентилатор за Asus VX7 VX7SX охлаждащ вентилатор

BGN 28.00 32.00

Сребро веи таи електронски Обрнете внимание за да ги зачувате превозот адреса на англиски Опис : Производ Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

Помпа за водно охлаждане Bykski B-PMD3-COV с радиатор 500L DDC Blue

BGN 70.90

За Bykski Ние основана во 2008 година, има прва класа производство на опрема и опрема за тестирање, повеќе од 60 вработени, ние сме специјализирани во дизајн и развој на компјутерски систем за ладење, по неколку години на пракса, ние постојано подобрување на дизајнот за да го подобри квалитетот на производите, Bykski бренд доби на корисникот одобрување и пофалбаКарактеристика & СпецификацииДизајниран за компјутерладење апликации, високи перформанси, ниска бучава, долг живот.Конектор : 4 Pin ATX Моќ Конектор + 3pinПумпа Тип : Pmsm ПумпаСе Вози Тип : Синусен ОбликМакс...

Безплатна доставка 1.8 CE SSD to 2.5 SATA конвертор карта 22Pin SATA to 40pin LIF / ZIF HDD адаптер с 2 ленточными кабели

BGN 64.00 67.20

1.8" ZIF / CE (40 Pin) хард диск може да се открие и да се користи како SATA хард диск Ви овозможува да се поврзете 1.8" ZIF / CE хард диск да се SATA кабел или контактот на плоча...

PCI-E Expansion Post Card 4 порта USB 3.0 PCI Express Card 5 Gbit / с PCIE Карта за Windows XP Linux windows8 / 8.1 windows10

BGN 17.00 22.11

Вид : четири интерфејси USB3.0 експанзија картичкаИнтерфејс : PCIE X 1Компатибилен PCI слот : X1X4 / x8 / x16USB интерфејс : 4 X USB3.0Трансфер Стапка : 5 Gb / s USB3.0Применливи модели : конвенционалните десктопПоддршка на систем : Windows XP32 / 64 Windows 7(32 / 64)windows8 / 8.1 windows10Карактеристики : 1.Користење на nec720201 господар чип, голема брзина на работа јадро, висока компатибилност2.Картичката доаѓа со 2 A напојување и не треба надворешно напојување, 330 12 X12mm inductor е подобро од 100 10 X10mm еден.3.Секој интерфејс опрема со независни интерфејс заштита fuse, и веднаш се отсече моќ додека надворешен USB краток спој или прекуструјна се случува, заштита на надворешни уреди и компјутерска од оштетување, автоматски се врати во нормала по решавање на проблеми4.Секој интерфејс опрема со независни регулирани capacitor, гарантира мазна напојување без интерфејс, исто така, може да преземе 250° целзиусови степени, со Цврсти чип capacitor, силна издржливост5.Со потопување злато процес, добра електрична спроводливост, силен антиоксиданс капацитет, тоа може да гарантира стабилен преносНето тежина : 61gБруто тежина : 99gПроизвод големина : 120 X66 X22mm / 4.73 X2.6 X0.87"Пакет големина : 145 X125 X25mm / 5.71 X4.93 X0.99"1 X Експанзија Картичка1 X CD1 X Завртка1 X Пакет1...

8 бр. лот черен радиатор оперативна памет, чипсет алуминиев радиатор с теплопроводящей лента 18X 17X 5 мм

BGN 8.00 9.58

Добредојдовте да ја Посетите нашата ПродавницаЦЕЛТА НА Висок квалитет, Најдобра цена и Добра Услуга ЗА УНашите производи се 100% сосема нов и висок квалитетНие можеме да произведуваат вашиот ИДЕАЛЕН ТИП, ако треба и ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме.Алуминиум Heatsink За Чипсет НПД VGA RAM Меморија 18mm*17mm*5mm Чип РадијаторМатеријал : Алуминиум&Топлина Проводници ЛентаГолемина : 18mm*17mm*5mmТежина : 2g / ЕЕЗПакување вклучуваат : 8 компјутериПРЕВОЗОТПроизводите ќе ви бидат испорачани со следење на број во рамките на распоред прикажани на веб страницата на Сите производи ќе се провери пред превозот...

супер нано силиконова термопаста/термопаста / термопаста HY880 с шнорхел 330 мл / 500 г за led радиатора

BGN 169.60

За НасНие, Шенжен Halnziye Electronics Co., Ltd., се високи Термички интерфејс материјал производителот во Кинасо години,нашите главни производи се топлина мијалник соединенија & топлина мијалник гипс & топлина мијалник проток и топлинска подлога,нашите производи се широко се користи во ПРОЦЕСОРОТ&VGA, LED, IC home апарат итн, со одличен оперативен сопственост на нашитепроизвод(сите производи доби SGS, Ro HS,SVHC,PFOA сертификација), и нашиот главен пазарите на ЕУ, северна Америка,Североисток Азија, Југоисточна Азија итн, да Научат повеќе за нас @ нашата вебстраница, верувам дека ќе се најде она што го сакатеда нарачате со најдобра цена перформанси.Клучни СпецификацијаHY880 Сива Нано Термички Проводници за Маснотии Силикони Термичка паста / термички маснотии / термички соединениеБоја Сива .Силиконска основа на топлинска маснотииОперација температура 30~280°C, врв и до 300°CКоефициент на топлинска спроводливост 5.15 W / mKПредметиHY880HY880AHY880БЕдиницаБојаСиваСиваСиваКоефициент на топлинска спроводливост>5.15>4.67>4.16W / mKТермичка Отпорност0 C2 / WГравитацијата>3.25>3.1>2.95g / cm 3Вискозност125001250012500НикојThixotropic Индекс280±10300±10320±101 / 10ммИспарувањето0.0010.0010.001%Крварат0.050.050.05%Операција Температура(Врв)30~28030~28030~2800 C50~34050~34050~3400 CКАКО ДА СЕ КОРИСТИа.Чистење на ПРОЦЕСОРОТ и топлина мијалник површини,Избришете ја површината лесно со памук топката или памук брис навлажнета со алкохол или со нашите термички чистењеб.Место мал пад на топлинска маснотии во центарот на ладилникот база,тест тоа еднакво со scraper или прст cot,најдобри дебелина е 0.13~0.15 mmв.Прикачување на топлина мијалник да процесор и да се Избегне отстранување на топлина мијалник по инсталирањето на тоа.ИспоракаЕкспресна услуга достапнаХонгконг ЕМС : 5~7 работни денаDHL : 3~5 работни денаТНТ : 3~5 работни дена за West EU / Северна Америка, 5~7 работни дена за Јапонија / Јужна Кореја / Сингапур итн,10~20 работни дена за поголемиот дел од Азија,Јужна Америка и Африка земји.Најчесто поставувани ПРАШАЊА1>Олово време : Помалку од или биде еднаков на 1000pcs Во 3 работни дена;други количество зависи од начинот на организирање на нашата фабрика.2>Испорака период : 3~5 работи од Експрес врата до врата услуга и аеродром до аеродромот услуга, ако со брод, тоа зависи од распоредот и дестинација.3>Сите Пораки ќе бидат одговорени во 12 часа, ако не добивате нашиот одговор,ве молиме испратете го повторно и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Вентилатор за охлаждане на процесора на лаптопа на FUJITSU S6420 S6520 S6421

BGN 11.00 12.80

Сребро веи таи електронски Обрнете внимание за да ги зачувате превозот адреса на англиски Опис : Производ Description Item опис (1) Услови : (1) оригиналниот автентични фан, не OEM (2) Гаранција : 90days Pls проверете ја компатибилноста според опис и слика пред да го купат! Превозот начин и време (1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

Pccooler USB притурка и мини гъвкав USB вентилатор тенис на хладно 15 см тъпо фен голямо количество въздух моющийся маса домашен офис готиния фен

BGN 22.00 22.22

Горенаведените податоци се генерираат автоматски од страна на Ali Express, ве молиме Погледнете го следново опис на производот.Следново е производ вовед.Pccooler USB Gadget Мини Флексибилен USB Вентилатор Десктоп Кул 15cm го исклучите фан Голем Волумен Воздух Перат Биро за Статистика Дома Училница ФанСпецификации : Димензии : 200(L)x 125(L)x 202(H)mm Тежина : 243g Оценет Напон : 5 V DC Номинална Струја : 0.38±0.02 На Брзината на Вентилаторот : 1700 RPM±10% Проток на Воздух : max 145 CFM Бучава : 25d BA Имајќи : hydraumatic Започнете Напон : 3.5 V DC Материјал : PEКрајот Производи

оригинал за лаптоп X455LJ HDD BOARD интерфейс съвет на твърдия диск

BGN 34.59

Проверете слика на производот јасно на линкот ,бидете сигурни дека објектот е иста како и вашата оригинална .оригиналната за лаптоп X455 LJ HDD ОДБОР хард диск интерфејс одборЗа нас : Ние сме една од водечките лаптоп компонента добавувачи во кина,специјализирана во извоз на лаптоп матични плочи,особено се добри во бренд лаптоп плоча ,и во позиција да обезбеди лаптоп со lcd екран ,тастатура за лаптоп ,батерија и полнач,ние си имаме свој професионален инженер тим и поправка на услуги за вас .со висок квалитет ,добар изглед и прифатлива цена, нашите клиенти се од целиот свет , северна Америка ,јужна Америка ,Европа,Австралија,Африка, русија и така натаму .Пакет : Ние ќе пак објект добро .Плаќање : Ние ги поддржува следниве методи на плаќање...

G1 / 4 резба Бяла пълен алуминий 120 мм на 240 мм 360 мм радиатор за водно охлаждане на течна вода редица за компютър чип ПРОЦЕСОР GPU VGA RAM

BGN 24.00 25.44

Модел Бела Вода Дисперзија Боја КласификацијаАлуминиум 120 Вода ред големина 15.7 * 12 * 3.2 см,Алуминиум 240 Вода ред големина 27.5 * 12 * 3.2 см,Алуминиум 360 Вода ред големина 39.3 * 12 * 3.2 cmПрименливи објект Шасија Радијатор

PLD08010S12HH DC 12V 0.35 a 4pin Dual 75MM Фен Охладител за графични карти на MSI N460GTX N560gtx V5 охлаждащ вентилатор с рамка

BGN 26.00 27.98

PLD08010 S12 HH DC 12 V 0.35 НА 4pin Двојна 75ММ Фан Кулер За Графички Картички MSI N460 GTX N560 GTX V5 Ладење Вентилатор Со рамкаОпис : Овој објект е видео картичка фан, кој се користи за pc замена.Ве молиме мерка на навивачите' димензија и растојанието помеѓу секој монтажа дупка , тогаш бидете сигурни дека тоа ќе се вклопи во вашиот видео картичка или не.Примена : Twin Frozr II MSI R7770 HD 7770 N460 N560 GTXПовратни информации : Откако ќе го потврдите вашата објектот, ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас и како тоа ќе ни информираат дека сте добиле вашите предмети.Ние навистина треба вашата позитивни повратни информации и 5 ѕвезди на рејтингот по добивање на вашата нарачка, ние ќе ви даде позитивни повратни информации.Вашето задоволство е многу важен за нас...

738152-001 738152-501 основна такса за дънната платка на лаптоп HP 14N DA0U81MB6C0 I3-3217U ПРОЦЕСОР DDR3 GPU HD8690M

BGN 210.00 220.80

738152001 738152501 ГЛАВНИОТ ОДБОР За HP 14 N Лаптоп Плоча DA0 U81 MB6 C0 I33217 U ПРОЦЕСОРОТ DDR3 HD8690 M графичкиот процесорВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Матичната плоча е Тестиран пред да се испрати,би можеле да бидете сигурни дека тоа работи добро.2.Ако најдете било каков проблем по geting плоча,контактирајте со нас прво проверете го вашето другите делови, ако е во ред!3.Ние им даде на 2 месеци гаранција за вас.гаранција почне откако ќе добиете пакет.

5 бр. Gdstime USB 5V 92mm x 25mm 9225s 9 cm ръкав бесщеточный DC VGA охладител CPU компютърен корпус охладител, охлаждащ вентилатор

BGN 36.14

Gdstime 5 V 92x92x25mm Brushless DC USB ВентилаторПараметри : Димензии : 92x92x25mmКонектор : USBНоминална Напон : DC 5 VНоминална Струја : 0.25 0.3 AmpНоминална Брзина : 2500±10%вртежи во минутаПроток на воздух : 54.8 CFMБучава : 31.2±10%велика британијаИмајќи Тип : РакавЖивот : 35000 часаКабел Lenght : 25cmТежина : 80g / еезПакување Вклучуваат : 5 компјутери