• Ново
Гореща продажба на Уоки Токи Puxing PX-358 UHF 400-470 Mhz преносим двупосочен Радио FM радиоприемник

Гореща продажба на Уоки Токи Puxing PX-358 UHF 400-470 Mhz преносим двупосочен Радио FM радиоприемник

BGN 112.00
В магазина

Брой продукти


Воки Токи Puxing PX-358 UHF 400-470 MHz Преносни двонасочна Радио FM Transceiver
Карактеристики :
1.Батеријата е слаба моќ сигнализација
2.батерија спаси/авто моќ-исклучување на тајмерот (1-15Ч)
3.Зафатен канал lockout
4.Сите копчиња за заклучување на
5.PTT кодот
6.Фреквенција на внесување со тастатура
7.моќ се прилагоди од страна на софтвер
8.Меморија Канал(Г) и фреквенцијата(VFO) режим switchable
9.вграден-во FM радио приемник
10.VOX/ВОКС доцнењето/ВОКС чувствителност ниво прилагодливи
11.8 групи на Скремблер (опција)
12.Канал банка продавница
13.Во реално време DC напон екранот
14.Светлото работното време, контрола на
15.Отворете порака уреди/лозинка заштита
16.Алфа-Нумерички канал
17.Repeater форумот
Спецификации :
Општи
Фреквентен Опсег
UHF : 400-470 MHz
Канал
128
Канал Проред
25 /12.5 KHz
Оперативен Напон
7.4 V
Антена Отпорност
50Ω
Температурата На Работа
-25°c ~+65 °c
Фреквенција Стабилност
±2.5 ппм.
Предавателот
Излезна Моќност
5 W
Модулација
16 KΦF3 E/11 KΦF3 E
Максималното Отстапување
≤5.0 KHz(W)
Скитници Моќ
≤7.5 µW
Модулација Нарушување
≤10%
Примачот
Чувствителност
≤0.25/0.28 µV
Во Непосредна Близина Канал На Селективност
70/50d B
Intermodulation
60d B
Лажни Одговор Отфрлање
70d B
S/N
43/38d B
Номинална Аудио Излезна
≤0.5 W
Номинална Аудио Нарушување
≤5%
Секој Сет Пакет Содржи :
1× PX-358 UHF Радио
1× 1200m Ah Li-ion Батерија Пакет
1× Полначот Единица
1× Антена
1× Рака На Рака
1× Спојувалка За Каиш
1× Упатство
Слика Се Прикажува :
Комбинираат Набавка :
Ние нудиме се комбинираат за купување на попуст, Купи повеќе,Заштедат повеќе. За било какви се комбинираат купувањето, ве молам контактирајте ме за котација.
Повратни информации :
Ве молиме оставете позитивни повратни информации за задоволително купување!!!
Негативни повратни информации не може да го реши секој проблем на сите. Ве молиме НЕ го напушти Неутрални или Негативни повратни информации пред да не контактирате ако имате било какви се жалат. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра услуга
Гаранција :
Ние нудиме 1 година гаранција за радио тело, и половина година за батерија, полнач. Превозот цена за гаранција поправка/замена треба да се плати од страна на купувачот.
Со антена, спојувалка за каиш не беше нудат гаранција.
Превозот Политика : Оваа ставка ќе биде предаден од Шенжен,кина. По приемот на вашата исплата, точка(а) ќе биде предаден во рок од 24 работни часа. Следење на број, ќе бидат испратени на вашата e-mail по испорачување.

Подробности

Обхват На Разговор:
3 км
Тип:
Двустранно Радио
търговска марка:
Хироясу
Тип Уоки-Токи Уоки Токи:
Преносим
Канал За Съхранение На Данни:
128
Максимален Обхват:
1,5 км-3 км
Размери:
111X60X35 мм
Is_Display:
ДА
Честотен Обхват:
400-470 Mhz
Номер На Модела:
PX-358
Изходна мощност RF:
4watt
Работно Напрежение:
7.4 VDC
Цвят:
Черен
Тегло:
204g

Те също купуват с този продукт

Безплатна доставка на оптични FTTH набор от инструменти, с FC-6S Fiber Cleaver и CFS-2 Кабел Strippers

BGN 61.12

Оптички Алатки Производ Листа : Оптички Влакна Секира x 1 FTTH Капка Кабел Stripper x 1 CFS2 Оптички Влакна Stripper x 1 Секира Соголување Водич Бар x 1 Секира Сечилото Прилагодување Алатки x 2 Оптички Влакна Секира Кеса x 1Слики :

57-1000014-01 4G LW 4 брокат

BGN 105.84

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет...

10шт LC-Quad / Twim-с къс фланец-синьо / оптични влакна адаптер

BGN 48.00

СпецификацијаОбјектотЕдиницаПараметарВметнување На КосатаТипичнаd B0.1Максималнаd B0.2Издржливостd Bпомалку од 0.20 , типични промени, 1000matingsSleeve Се Повлече Силаd B0.20.6 KgОперативен Темп...

9 в 1 оптични FTTH набор от инструменти, с FC-6S влакна Секира и оптични електромера 5 км визуален дефектоскоп за източване на кабели

BGN 67.81

9 Во 1 Оптички Влакна FTTH Алатка за Полнење со ВАЛУТНА6 S Влакна Секира и Optical Power Meter 5км Визуелна Грешка Локатор Жица stripperПакетот вклучува : Оптички Влакна Секира ВО странска валута6 S x1 Optical Power Meter 70~+10d Bm со КОМЕТАЛ ВО странска валута Конектор x1 Визуелна Грешка Локатор 1mw x1 CFS2 Оптички Влакна Stripper x1 FTTH Капка Кабел Stripper x1 Влакна Cleaving и Одземање Водич Бар x1 Алкохол Шише x1 Dustfree Хартија x1 Носи Торба x1Имајте на ум : Нема батерии во стока за безбедност причина.Слика Покаже :

Retevis 1Pin ПР MIC слушалка скрита въздушна акустична Тръба слушалки за Motorola Уоки Токи T270/T4000/T5800/SX500/XTL446 C9027A

BGN 8.00 9.44

Retevis 1 Pin PTT МИКРОФОН Слушалка Тајните Воздух Акустична Цевка Слушалки за полнење За Motorola Воки Токи T270 / T4000 / T5800 / SX500 / XTL446 C9027 AКарактеристика : Сите на нашите предмети се Сосема Нови...

Нов CRC9 до CRC9 правоъгълен конектор за коаксиален кабел RG174 20 см косичка 3G, 4G wifi USB модем кабел

BGN 3.44

Новиот Безжичен Модем Жица CRC9 Право Агол се Префрлите CRC9 Десен Агол Конектор RG174 Кабел 20 CM 8" трговија на Големо Брзо БродОпис : 100% сосема нов ! Име на производ : Конектор CRC9 Десен Агол S вештерка CRC9 Десен Агол Конектор A : CRC9 Десен Агол Конектор Б : CRC9 Десен Агол Кабел тип : RG174 или барање Кабел должина : 8"(20 CM) или барање на Отпорност : 50 ohm Количина : 1 компјутер Примена : широко се Користи за рутер, бустер и WLAN Wifi антена за конвертирање...

Безплатна доставка 10ocs Poscag пейджинг система на нормален пейджър, Алфа пейджинг система преносима система за виртуална памет

BGN 958.40

Бесплатни shippin 10pcs pocsage пејџер , текст пејџер Спецификација1.Рака и PC програмабилни USB id програмер.2.PLL или кристал, 137930 Mhz, POCSAG или Flex (ве Молиме да не информирате на фреквенцијата треба, фреквенцијата само може да биде поставување arround 2 Mhz по потврди поставување) ако корисниците не се провери на фреквенцијата , ние ќе им понуди 433.92 Mhz пејџери)3.Сигнализација на владата : Звук, вибрации, LED, Молчи.4.4 или 8 линија англиски екранот, 3 зумирање на владата (на англиски јазик).5.Јазична поддршка : Кинески, македонски, Германија, кореја, Турција,Персиски, француски, итн.6.Надвор од опсегот, празна батерија, повторете порака, непрочитана поракаиндикатор.7.Мени одберете во можност, Корисникот избор специјални функции за себе.8.Вториот види функцијаТехнички параметри(Poscag) Фреквенциски Опсег : 138930 MHz Капа Кодови : 8 Приемник Тип : Синтетизира или Кристал Baud Rate : 512, 1200, 2400 основни поени paging (пејџер) Чувствителност : 110 DB @ 512 основни поени 108 DB @ 1200 основни поени 106 DB @ 2400 основни поени Канал Проред : 25 KHz или 12.5 KHz Фреквенција Отстапување : + / 4.5 KHz Фреквенција Стабилност : + / 10 ППМ Селективност : 55d B Слика Отфрлање : 52d B Лажни Отфрлање : 55d B Меѓу медијацијата : 50d B Alert Tone Јачина : 75d B+ @ 12 инчен Дисплеј : 16 знаци / линија, 22 карактери макс Мемориски Капацитет : до 3000 ликови Пораки : 19 max Тежина : 68 g со батерија Димензии : 76 x 53 x18 mm Батерија Тип на : слободен ААА слаба Батерија Сигнализација Ниво : 1.1 V Температурата на работа : 10o да 50o C Компатибилен Опрема Повик копчето W12 CBW09n можат да работат со w12cp во ресторан како келнер повик систем...

12pcs/set FTTH, Fiber Optic Tool Kit with Fiber Cleaver -70~+10dBm Optical Power Meter Visual Fault Lcator 5km

BGN 116.78

Optical Power Meter ОписОвој тип на Рачни optical power meter е компактен и лесензакористење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна.Апликацијата Телеком Maintenance CCTV Maintenance Comprehensive кабел изградба system Optical инструменти на истражување и development Optical комуникација образование и лабораториски testing Other оптички проект Карактеристики Поддржува 6 бранова должина Testing Autoоф functionwith Backlightself calibration48 часа супер долго чекање timesimple интерфејс поддршка sc / фк / ст interfaceworking час над 8 часа без полнењеСпецификацииМодел бранова Должина(nm) (800nm да 1700nm ) Детектор In Ga As Мерен Опсег (d Bm) 70~+10 Неизвесност ±5% Калибриран бранова Должина(nm) 850,980,1300,1310,1490,1550,1625 Резолуција(d B) е Линеарна 0.1% или Нелинеарни 0.01 d Bm Оптички Конектор ВО странска валута / SC, како и 2,5 mm универзална Напојување Алкална Батерија(2 АА ОД 1,5 V батерии) Батерија работното Време од 48 часа Оперативен Температура(°C) 10 ~ +60 °C, Температура на Чување(°C) 25 ~ +70 °C Релативна Влажност од 0 до 95% (некондензирање) Димензија(mm) 180x83x28 Тежина 400 gВизуелна Грешка Локатор СпецификацијаТипИзлезна Моќност>1m W на 5КМWavlength650nm2 HzYesConnetorУниверзален ПолначБатеријатаАА*2Температура На Чување20+70Работна Температура10+60Ласерски ТипLDТежина178gДимензии168mm*27mmВО странска валута6 S Влакна Секира ПрегледОваа ВАЛУТНА6 S оптички влакна секира се достапни со едно влакно адаптер за 250 до 900 micron обложени еден влакна...

10 Mw визуален дефектоскоп оптичен лазерен измерител на мощност -50~+26 стока

BGN 47.97

10 MW Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Ласерски Моќ Метар 50~+26 d BmRY3200 Рачни Optical Power Meter е ново дизајнирани оптички влакна тестер, кој има за цел инсталација, инженеринг прифаќање и одржување на влакна мрежа.Во комбинација со RYLS300 рачни оптички извор на светлина, тоа нуди брзи и точни тестирање решение на двете СМ и MM влакна.Карактеристики...

Retevis 2-пинов говорител микрофон за Motorola GP68 / GP88/GP300 / GP2000/CT150 Уоки Токи C9051A

BGN 20.00 23.36

Retevis 2 Pin Звучник Микрофон за полнење за Motorola GP68 / GP88 / GP300 / GP2000 / CT150 Воки Токи C9051 AКомпатибилен радијаГП Серија : GP68 / 88 / 300 / 308 / 2000 / 2100CP Серија : CP88 / 100 / 110 / 150 / 200 / 1200 / 1300 / 1660 / 2000 / 2000ТИТЕ / 3188 / 3688 / Маг Еден A8 / SP66СП Серија : SP10, SP21, SP50КТ Серија : CT150 / 250 / 450 / 450 LSPRO Series : PRO1150, PRO2150, PRO3150P Серија : P040, P080, P100, апарат p110, P1225, 1225 LS,2000CLS Серија : CLS1110 / 1410DTR Серија : DTR410 / 550 / 650RDX Серија : RDU2020 / 2080 D / 4100 / 4160 DRDV2020 / 2080 D / 5100 / 2050 / 2040 / 2043 / 2080 / 2080 D / РМ Серија : RMV2080 / RMM2050 RMU2040 / 2043 / 2080 / 2080 DXTN XV Серија : XV1100, XV2100, XV2600XTN КСУ Серија : XU1100, XU2100, XU2600XTN СеријаXTN446, XTN500, XTN600ДругиAXU4100 AXV5100 DLR1020 / 1060 VL50 Висок квалитет силен Звучник и микрофон обезбеди јасна аудио комуникација Одлични PTT копчето дизајн, не е тежок...

40CH DWDM AWG MUX / DEMUX rack mount Single fiber (1 вход 40 изход) LC адаптер

BGN 1696.00

DWDM MultiChannel AWGОписDWDM multichannel мултиплексер / demultiplexer (Mux / De Mux)модули се достапни на ITU канал проред на 100 GHz Тие покажуваат ниско ниво на косата, температура чувствителност и сигурен перформанси во било кој систем на апликацијата.Фиксна Mux / De Mux модули нудат ниски цени бранова должина управување со решенија кои се погодни за долги релации, метро, и пристап до апликацијата.КарактеристикиНиска Вметнување На КосатаВисок ИзолацијаНиска PDLКомпактен ДизајнДобар канал до канал униформностАпликацииDWDM СистемPON МрежиCATV ЛинковиВлакна optical засилувачБранова должина рутирањеСпецификацијаПараметарЕдиницаСпецификацииITU БендGHz±12.5Канал ПроредGHz100Број на канали16,32,40,48 или прилагодитеБранова должина на точностаMaxnm0.05Вметнување На КосатаMaxd B6.01d B passbandМинnm0.33d B passbandМинnm0.5ИзолацијаВо Непосредна Близина На КаналотМинd B25Нево непосредна близина на КаналотМинd B30Вкупно CrosstalkМинd B23Бран во PassbandMaxd B0.75Поларизација Зависат Од ЗагубаMaxd B0.5УниформностMaxd B1.5DirectivityМинd B50Се Вратите На ТежинатаМинd B45Поларизација На Режимот На ДисперзијаMaxгласачко место0.5Моќ За РакувањеMaxm W300Влакна ТипCorning SMF28 / SMF28e или прилагодитеТемпературата На Работа°C5~70Температура На Чување°C40~85Пакет Димензијамм(L)120×(W)70×(H)12.719" Рек планината Пакетмм1 U, (L)230×(W)440×(H)44Белешки : Спецификации без влакна конекториXYTSFPDWDMC1.25 Gb / sC17~C61 канал80 KM0~3≤26DFBLCXYTSFPDWDMC1.25 Gb / sC17~C61 канал120 KM0~5≤32DFBLCXYTSFP+DWDMC10 Gb / sC17—C61Сса 10 километри1~5≤14.4DFBLCXYTSFP+DWDMC10 Gb / sC17—C6140 KM1~3≤15.8EMLLCXYTSFP+DWDMC10 Gb / sC17—C6180 KM0~4≤23EMLLCXYTOEO2.5 GXYTOLPXYTOBPКонтакт со сервисот заКонтакт со сервисот заКога слики и описи не се совпаѓаат,описот и насловот се точниСликата е само за референца...

10x син цвят водоустойчив уплътнител за Motorola GP3188 CP200 CP040 и така нататък нещо ново

BGN 12.64

10 X Сина Боја Водоотпорен Заптивка за полнење за Motorola GP3188 CP200 CP040 и така натаму Вкупно НовиCompatiable за полнење за Motorola : GP3188 GP3688 CP040 CP140 CP180 CP200Пакет : заптивка 10pcsВкупно НовиНапомена : 1...

Superbat ПОТУПВАНЕ НАНЕСЕТЕ+ антена FM / AM to ПОТУПВАНЕ Car Radio Aerial Converter / Сплитер SMB правоъгълен штекерный жак за магистрала Sony Radio

BGN 14.00 15.84

DAB Антена Splitter Адаптер SMB десен агол машки приклучок за Полнач е Радио за Автомобил АктивниАктивна антена splitter дели сигнал на VHF / FM антена работи за FM / FM и DAB / DAB + приемник...

Superbat 10 бр РУСИЯ Факра конектор crimp съединители съединители за син GPS телематика или навигация, за кабел RG316 RG174 LMR100

BGN 21.00 21.90

10 Компјутери RF Fakra Конектор crimp plug Машки за Сино GPS телематичка или навигацијаDielectric да Издржи Напон >800 VRMS(Интерфејс само) Тело Никелобложено Родова Plug Темп.опсег 40~ +100 (RF) и Телото Стил Директно Конектор Приклучок / Машки Pin Монтажа ТипКабел Планината Директно ≤1.3 F Изолација Отпор ≥1000 MOhm напон оценка 335 V Фреквентен Опсег 06 GHz Издржливост≥500 ЦиклусиПакет се вклучени : 10 КОМПЈУТЕРИАко сè уште не се најде на стоки она што ви треба, но ние може да се прилагоди за вас.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања.Плаќање1) да ја прифатиме плаќање преку Alipay,кредитни картички,Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддршка.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 5 работни дена од редот.3) ве Молиме да ги наведете вашите барања кога ќе се направи исплата,или контактирајте со нас ПОБРЗО.4) Pls го вклучите вашиот телефонски број, заедно wiht на вашата исплата, ако е можно, бидејќи тоа е помош за да добиете вашиот парцела.Превозот Услови1) деловите од нас се сигурни дека имаат квалитет гаранција, и тие се двојно проверени пред превозот.2) Точка се испраќаат во рок од 3 работни дена откако уплатата се населиле.3) предмети може да се испрати во рамките на Кина Пост Регистрирани Воздух Mail / DHL / EMS / e Packet / Федекс IP / Федекс IE / ТНТ.Време На Испорака ( Единици : Работни Дена ) И ВеројатностаЗемјаПрвата ИспоракаВториот ИспоракаДоцнењеИспорака ≥ 50 ДенаСад610 (90%)1025 (9%)≥25 (1%)НаплатаБритански815 (80%)1530 (19%)≥30 (1%)НаплатаАвстралија815 (75%)1530 (24%)≥30 (1%)НаплатаГерманија815 (75%)1530 (24%)≥30 (1%)НаплатаThe French1018 (80%)1830 (19%)≥30 (1%)НаплатаРусија1018 (85%)1825 (14%)≥25 (1%)НаплатаИталија1020 (80%)2035 (19%)≥35 (1%)НаплатаИзраел1020 (75%)2035 (24%)≥35 (1%)НаплатаШпанија1220 (75%)2035 (24%)≥35 (1%)НаплатаЈапонија712 (90%)1025 (9%)≥25 (1%)НаплатаКанада1020 (Повеќето)Локалните поштата не прашање следење на информации.Гаранција & Return1)Било каков проблем во врска со објектот pls контактирајте со нас во рок од 14 дена по приемот.2) Reture објект треба да содржи оригиналното пакување и сите компоненти.3)Размена објект е дозволено, и repalcement ќе биде предаден по receving објект од клиентите.4)Ние го плати превозот надомест на resending, а купувачот го плати на давателот на поштенските Трошоци.За насНие сме професионална снабдувач и производител на Радио фреквенција (RF) производи вклучувајќи RF Конектори, RF Адаптери, Сопствен RF Кабел Собранија (Патот Води),GSM / GPR / 3 G / 4 G LTE Антени, Wifi Антени, GPS Антени, Алуминиумски Кутии & Пластични Кутии и други Хем радио Антени & Додатоци итн.

JOINWIT JW3109 1310/1550nm FC / PC конектор ръчно оптичен източник на светлина

BGN 111.44

JOINWIT JW3109 1310 / 1550nm ВО странска валута / PC конектори рачни оптички влакна извор на светлинаJW3109 Рачни Извор на Светлина е дизајниран за оптимално користење со JW3208 Оптички Моќ Метар за мерење на оптички загуба на двете еден режим и multimode влакна кабел.СпецификацијаКарактеристики : 1...

144/430 Mhz NL-350 PL259 двухдиапазонная влакна,-стъкло антена с висок коефициент на усилване на двустранния радио

BGN 12.00 14.26

144 / 430 MHz NL350 PL259 Двојна Бенд Стаклени Влакна Антенски Висока Добивка АнтенаСпецификации : ФреквенцијаDUAL BAND 144 / 430 MHzФреквенција : VHF130174 MHZUHF400500 MHZ (400 470 MHZ работи подобро) Конектор PL259 Max моќ 100 W V...