• Ново
4-бр. нова черна радиостанция BaoFeng UV-B5 Уоки Talkie136-174 /400-470 Mhz двустранно радио с безплатна доставка+ слушалки-$42.34 за бройка

4-бр. нова черна радиостанция BaoFeng UV-B5 Уоки Talkie136-174 /400-470 Mhz двустранно радио с безплатна доставка+ слушалки-$42.34 за бройка

BGN 167.00
BGN 175.98
-5 %
В магазина

Брой продукти


Доколку купите повеќе produts,ние ќе го Спаси повеќе товар и ќе го добиете цена се шири, ние се Продаваат автентична оригинална машини ,па Добредојдени се да се направи нашиот агент, Ние ќе го почитувам вас,win-win соработка!моите пријатели
4-КОМПЈУТЕРИ Нови Црна Bao Feng УВ-Б5 Токи Talkie136-174 /400-470 Mhz двонасочна Радио Со бесплатен превозот+ слушалка$42.34 парче
Карактеристики и функции :
Сите на нашите предмети се Сосема Нови
Модел
Baofeng УВ-Б5
Inductively натоварени антена
Yes
Антена Отпорност
50 ohm
Работна температура
-20 ~ +60 C
Номинална Напон
DC 7.4 V 10%
Максимална излезна моќност
5 W
Тип на батерија
Li-ion батерија
Капацитетот на батеријата
2000m Ah
Димензија
38 X58 X120mm(Не Антена)
Боја
Црна
Тежина
210g(Вклучени Антена)
Двојна бенд или Единствен бенд
Dual band
Двојна фреквенција или Еден фреквенција
Двојна фреквенција
Фреквентен Опсег
UHF : 400-470 MHz +
VHF : 136-174 MHz
FM радио
Yes(65-108 MHz)
Меморија Канали
99 групи
Работни начин
Едноставен или полу-дуплекс
Време на мирување
100 h
Канал чекор
5/6.25//10/12.5/20/25k Hz
Широк/Тесен Појас
25k Hz/12.5 k Hz
DCS/CTCSS кодек
104-DCS, 50-CTCSS
Зафатен channel lock
Yes
Канал режим на екранот
Yes
VOX функција
Yes
Тон опашка се елиминираат
Yes
Функција за скенирање
Yes
Следи функцијата
Yes
ОБУКАТА функција
Yes
DTMF тон
Yes
Помала моќ/понизок напон prompt
Yes
Auto-power off
Yes
Еден повик / групен повик
Yes
PTT-ID функција
Yes
Обратна Фреквенција
Yes
Аларм функција
Yes
Заштеда на енергија функција
Yes
Висок/Низок TX power избор
Yes(5 W/1 W)
Кинески & англиски гласовен потсетник
Yes
PC софтвер програмабилни
Yes
Фреквенција стабилност
2.5 ппм.
Модулација ( широк бенд, тесен појас )
F3 E
Макс фреквенција отстапување ( широк бенд, тесен појас )
Лажни зрачење
Чувствителност
0.2 µV(12d B SINAD)
Аудио Моќ
1 W
Intermodulation
65d B
Во непосредна близина канал на селективност
65d B/60d B
Лажни отфрлање
65d B
Лажни тековната
Пакетот Вклучува
4 x BAOFENG УВ-Б5 (VHF136-174 / UHF 400-470 Mhz Dual Band)
4 x 7.4 V 2000 MAh Li-ion Батерија
4 x Dual Band Антена 4 x Спојувалка за Каиш 4 x англиски Упатство
4 x Полначот со Кабел 4 X слушалка(презентер) Превозот време Нормално :
Од Шпанија во Шпанија : 2-4 дена од Correos или ASM
Од Шпанија во ЕУ : 4-5 дена со DHL или GLS
Од Германија во Германија : 2-3 дена од страна на DHL
Од Германија за ЕУ : 4-5 дена од ДПД
Од Франција : 6-10 дена.
Од кина : 15-28 дена од воздухопловната

Подробности

Честотен Обхват:
136-174 Mhz и 400-470 Mhz
Максимален Обхват:
5 км 10 км
Размери:
38X58X120mm
Материал:
Пластмаса
търговска марка:
Баофэн
Обхват На Разговор:
3-8км
Тип Уоки-Токи Уоки Токи:
Преносим
Тип:
Двустранно Радио
Is_Display:
ДА
Канал За Съхранение На Данни:
99
Номер На Модела:
UV-В5
Цвят:
Черен
Модел:
UV-В5
is_customized:
Yes
Склад:
ЕС, САЩ, Русия, Китай

Те също купуват с този продукт

Оригиналния SPL-43-GB-BX SPL-34-GB-BX bidi SFP 1.25 G 10KM Tx1490nm/Rx1310nm. (Съвместим Източник )

BGN 52.00

Ве молиме нудат брендови на вашите уреди за нас кога ставање ред.така што ние ќе произведе компатибилна делови за вас,ви Благодарам.Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? За повеќе информации, ве молиме да бидат слободни да контакт See Me продавачот Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет.

Нов модем коаксиален кабел N plug превключвател N plug connector RG174 кабел косичка 20 см 8 адаптер

BGN 5.95

Нови Модем Коаксијален Кабел N Машки Plug Switch N Машки Приклучок Конектор RG174 Кабел Pigtail 20 CM 8" АдаптерОпис : 100% сосема нов ! Име на производ : Конектор N Машки Plug S вештерка N Машки Приклучок Конектор A : N Машки Приклучок Конектор Б : N Машки Приклучокот за Кабелот тип : RG174 или барање Кабел должина : 8"(20 CM) или барање на Отпорност : 50 ohm Количина : 1 компјутер Примена : широко се Користи за рутер, бустер и WLAN Wifi антена за конвертирање...

1*9 двоен оптичен предавател модул SC интерфейс 20 км

BGN 29.28

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет.За повеќе информации или техничко прашање, ве молиме да бидат слободни да контакт See Me услуга...

Зарядно устройство за радиостанции Yaesu/Vertex FNB-V57 FNB-V83, FNB-V94 STANDARD HORIZON

BGN 31.00 40.00

Почитувани купувачи : Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации,ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата,ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Батерија Полнач За Yaesu / Vertex Радио FNBV57 FNBV83,FNBV94 СТАНДАРД ХОРИЗОНТБренд : oppxunТип : никел метал hydrideНа модел на полначот на : VAC20 GПогоден за батерија тип : FNB83 FNB57 FNB106 FNBV94, итн.Полначот параметри : Применливи модели : Weitaikesiапарат vx160апарат vx168апарат vx418 VX428FT60 R FT255апарат vx429, итн.Производ вовед : Прецизни за полнење, полн со ротирачки светла, автоматски струја, така што животот на батеријата подолго, така што моќта е во изобилство, извршувањето на траен.Може да се користи за да се брзаат, брзо полнење, смарт чип заштита.Растенијата сигурносен вентил технологија, повеќе од 72 часа од анти стареење тест, за да се осигура дека секоја клетка посигурен безбедност.Школка силни и издржливи, анти сеизмички штета стареење.Parcle се вклучени : 1 PCS* Батерија Полнач

Fiber Slitter tube стриптизьорка Access tool яке slitter за свободно тръбна кабел

BGN 17.60

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? За повеќе информации, ве молиме да бидат слободни да контакт See Me продавачот Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет...

Fiber connector HD-15 висока инжекция система за изравняване на V-образни канали

BGN 160.00

Спецификации : Висока прецизност Vмило усогласување на системот, губење db помалку од 0.5 d B(SSM).Две прилагодливи сајтседишта може да се применува на сите видови на влакна.Димензија : 75mm(W) x55mm (D) x25mm (H)Тежина : 300g

Superbat DAB/DAB+ Car radio aerial Fakra Female Jack to SMB Male Plug Adapter cable for pure Highway 300Di

BGN 9.00 9.58

Superbat DAB / DAB+ Автомобил радио антена Fakra Женски Џек да се SMB Машки Приклучок Адаптер кабел за чиста Автопат 300 DiОпис : Спецификации : Конектор : Fakra(Ѓ) да SMB(М)Кабел : RG174Кабел Должина : Околу 10cmПакет се вклучени : 1pcs Fakra да SMB Кабел АдаптерПредности : како што се бара во многу последниве Европската автомобилиОвозможува поврзување на сите (освен на оние кои бараат фантом моќ храна) DAB автомобил aerials со SMB конектор да DAB радија со Fakra(M) конекторОглас Погоден за следните DAB радио:Revo Во автомобил DABАлпска EziDABчиста Автопат 300 Di

10x син цвят водоустойчив уплътнител за Motorola GP3188 CP200 CP040 и така нататък нещо ново

BGN 12.64

10 X Сина Боја Водоотпорен Заптивка за полнење за Motorola GP3188 CP200 CP040 и така натаму Вкупно НовиCompatiable за полнење за Motorola : GP3188 GP3688 CP040 CP140 CP180 CP200Пакет : заптивка 10pcsВкупно НовиНапомена : 1...

10 Mw визуален дефектоскоп оптичен лазерен измерител на мощност -50~+26 стока

BGN 47.97

10 MW Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Ласерски Моќ Метар 50~+26 d BmRY3200 Рачни Optical Power Meter е ново дизајнирани оптички влакна тестер, кој има за цел инсталација, инженеринг прифаќање и одржување на влакна мрежа.Во комбинација со RYLS300 рачни оптички извор на светлина, тоа нуди брзи и точни тестирање решение на двете СМ и MM влакна.Карактеристики...

32-канален PCM Voice Telephone оптични медия конвертори с 10/100 м Ethernet ФК единична режим влакна 20 км, шасито 1U

BGN 722.00 760.00

32 Канал PCM Говорни Телефонски Влакна Optical Конвертор со Ethernet,1 U Шасија ВО странска валута,еден режим до 20 Km,со Висок Квалитет и со Високи Перформанси.Default за да ја брод singlemode верзија, ако треба multimode верзија, оставете порака по ред.Бесплатен Превозот / Брза ИспоракаФункцијата Опис : PCM телефон Оптички ASIC уреди се развиени од страна на нашата компанија самостојно развива и произведува PCM телефонски услуги и производи...

Baofeng GT-3TP MarkIII TP 1/4 / 8Watt High Power Dual-Band 136-174 / 400-520MHz Ham двустранно Радио Уоки Токи с автомобил зарядно устройство

BGN 62.00 65.60

Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид : Овие радиото треба да биде отклучен за сите фреквенции употреба На пример, кога ќе пронајдете радио дека VHF опсег е само 140151 MHz наместо на 136174 MHz и UHF опсег е само 430441 MHz наместо 400520 MHz, не грижете се, ќе треба да го отклучите својата фреквенции преку програмирање кабел на компјутер...

Superbat DAB/DAB+ Car radio SMB Конектор антена FME щекер към SMB женски конектор правоъгълен кабел за Sony DAB

BGN 14.38

Superbat DAB / DAB+ е радио за Автомобил SMB антенски Приклучок за FME Машки Plug да SMB женски Џек Десен Агол кабел за Sony DABОпис : Спецификации : Конектор : FME(М) да SMB(F)Кабел : RG174Кабел Должина : Околу 500 cmПакет се вклучени : 1pcs FME да SMB Кабел АдаптерПредности : како што се бара во многу последните Европски автомобилОвозможува поврзување на сите (освен на оние кои бараат фантом моќ храна) DAB автомобил aerials со FME конектор да DAB радија со SMB(M) конекторОглас Погоден за следните DAB радио:Алпска Сите во автомобил DAB освен EziDABГо победи на СИТЕ во автомобил DAB освен 400 & 485Blaupunkt Сите во автомобил DABКалибар Калибар СИТЕ во автомобил DAB освен PMT700 DCKO Сите во автомобил DABАкција Акција СИТЕ во автомобил DAB освен DAB302 EЈасност CCE203DABGrundig Сите во автомобил DABJVC Сите во автомобил DABKenwood Сите во автомобил DABпионер Сите во автомобил DAB освен GEXP900 DABКинетички Сите во Автомобил DABphilips CEM...серијачиста Автопат H240 Di H260 DSonichi SB50DABSony Сите во автомобил DAB

10шт LC-Quad / Twim-с къс фланец-синьо / оптични влакна адаптер

BGN 48.00

СпецификацијаОбјектотЕдиницаПараметарВметнување На КосатаТипичнаd B0.1Максималнаd B0.2Издржливостd Bпомалку од 0.20 , типични промени, 1000matingsSleeve Се Повлече Силаd B0.20.6 KgОперативен Темп...

57-1000014-01 4G LW 4 брокат

BGN 105.84

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет...

Retevis 1Pin ПР MIC слушалка скрита въздушна акустична Тръба слушалки за Motorola Уоки Токи T270/T4000/T5800/SX500/XTL446 C9027A

BGN 8.00 9.44

Retevis 1 Pin PTT МИКРОФОН Слушалка Тајните Воздух Акустична Цевка Слушалки за полнење За Motorola Воки Токи T270 / T4000 / T5800 / SX500 / XTL446 C9027 AКарактеристика : Сите на нашите предмети се Сосема Нови...

Безплатна доставка на 2 бр. / лот 12 ядра 12F SC UPC 1.5 m един режим SC / UPC оптичен косичка

BGN 63.81

Бесплатен Превозот 2 парчиња / број 12 Јадра 12Ф SC UPC 1.5 М Singlemode SC / UPC Оптички Влакна Pigtail Апликации : 1 Оптички влакна систем на комуникација 2 Оптичка пристапна мрежа 3 Влакнавлакна Датум Комуникација 4 Оптичкивлакна CATV 5 локална мрежа (LAN) 6 Опрема за Тестирање Технички параметри : 1 мин радиус на свиткување : 3.8 cm 2 температурата на работа опсег : 40 ~ 85 °C 3 конектор материјал : керамички plug core 4 Мин пропусниот опсег : 200 MHZ...

Безплатна доставка 10ocs Poscag пейджинг система на нормален пейджър, Алфа пейджинг система преносима система за виртуална памет

BGN 958.40

Бесплатни shippin 10pcs pocsage пејџер , текст пејџер Спецификација1.Рака и PC програмабилни USB id програмер.2.PLL или кристал, 137930 Mhz, POCSAG или Flex (ве Молиме да не информирате на фреквенцијата треба, фреквенцијата само може да биде поставување arround 2 Mhz по потврди поставување) ако корисниците не се провери на фреквенцијата , ние ќе им понуди 433.92 Mhz пејџери)3.Сигнализација на владата : Звук, вибрации, LED, Молчи.4.4 или 8 линија англиски екранот, 3 зумирање на владата (на англиски јазик).5.Јазична поддршка : Кинески, македонски, Германија, кореја, Турција,Персиски, француски, итн.6.Надвор од опсегот, празна батерија, повторете порака, непрочитана поракаиндикатор.7.Мени одберете во можност, Корисникот избор специјални функции за себе.8.Вториот види функцијаТехнички параметри(Poscag) Фреквенциски Опсег : 138930 MHz Капа Кодови : 8 Приемник Тип : Синтетизира или Кристал Baud Rate : 512, 1200, 2400 основни поени paging (пејџер) Чувствителност : 110 DB @ 512 основни поени 108 DB @ 1200 основни поени 106 DB @ 2400 основни поени Канал Проред : 25 KHz или 12.5 KHz Фреквенција Отстапување : + / 4.5 KHz Фреквенција Стабилност : + / 10 ППМ Селективност : 55d B Слика Отфрлање : 52d B Лажни Отфрлање : 55d B Меѓу медијацијата : 50d B Alert Tone Јачина : 75d B+ @ 12 инчен Дисплеј : 16 знаци / линија, 22 карактери макс Мемориски Капацитет : до 3000 ликови Пораки : 19 max Тежина : 68 g со батерија Димензии : 76 x 53 x18 mm Батерија Тип на : слободен ААА слаба Батерија Сигнализација Ниво : 1.1 V Температурата на работа : 10o да 50o C Компатибилен Опрема Повик копчето W12 CBW09n можат да работат со w12cp во ресторан како келнер повик систем...

Retevis 2-пинов говорител микрофон за Motorola GP68 / GP88/GP300 / GP2000/CT150 Уоки Токи C9051A

BGN 20.00 23.36

Retevis 2 Pin Звучник Микрофон за полнење за Motorola GP68 / GP88 / GP300 / GP2000 / CT150 Воки Токи C9051 AКомпатибилен радијаГП Серија : GP68 / 88 / 300 / 308 / 2000 / 2100CP Серија : CP88 / 100 / 110 / 150 / 200 / 1200 / 1300 / 1660 / 2000 / 2000ТИТЕ / 3188 / 3688 / Маг Еден A8 / SP66СП Серија : SP10, SP21, SP50КТ Серија : CT150 / 250 / 450 / 450 LSPRO Series : PRO1150, PRO2150, PRO3150P Серија : P040, P080, P100, апарат p110, P1225, 1225 LS,2000CLS Серија : CLS1110 / 1410DTR Серија : DTR410 / 550 / 650RDX Серија : RDU2020 / 2080 D / 4100 / 4160 DRDV2020 / 2080 D / 5100 / 2050 / 2040 / 2043 / 2080 / 2080 D / РМ Серија : RMV2080 / RMM2050 RMU2040 / 2043 / 2080 / 2080 DXTN XV Серија : XV1100, XV2100, XV2600XTN КСУ Серија : XU1100, XU2100, XU2600XTN СеријаXTN446, XTN500, XTN600ДругиAXU4100 AXV5100 DLR1020 / 1060 VL50 Висок квалитет силен Звучник и микрофон обезбеди јасна аудио комуникација Одлични PTT копчето дизајн, не е тежок...

JOINWIT JW3109 1310/1550nm FC / PC конектор ръчно оптичен източник на светлина

BGN 111.44

JOINWIT JW3109 1310 / 1550nm ВО странска валута / PC конектори рачни оптички влакна извор на светлинаJW3109 Рачни Извор на Светлина е дизајниран за оптимално користење со JW3208 Оптички Моќ Метар за мерење на оптички загуба на двете еден режим и multimode влакна кабел.СпецификацијаКарактеристики : 1...