• Ново
10 Mw визуален дефектоскоп оптичен лазерен измерител на мощност -50~+26 стока

10 Mw визуален дефектоскоп оптичен лазерен измерител на мощност -50~+26 стока

BGN 47.97
В магазина

Брой продукти


10 MW Визуелна Грешка Локатор на Оптички Влакна Ласерски Моќ Метар -50~+26 d Bm
RY3200 Рачни Optical Power Meter е ново дизајнирани оптички влакна тестер, кој има за цел инсталација, инженеринг прифаќање и одржување на влакна мрежа.
Во комбинација со RY-LS300 рачни оптички извор на светлина, тоа нуди брзи и точни тестирање решение на двете СМ и MM влакна.
Карактеристики
. Бран ID X Авто бранова должина идентификација & префрлување
. Фреквенција ID -Авто фреквенција идентификација
. 2 типови на осветлување сцени, рачно или надвор светлина интензитет, кои се означени со LED светло црвена или сина боја.
. Интелигентни осветлување
. Референтната моќ ниво може да се постави и да се чуваат
. Корисникот самостојно calibrating функција
. Автоматско исклучување функција
. До 240hrs на животниот век на батеријата
Спецификации
Модел
RY3200 A
RY3200 B
Калибрација бранова Должина(nm)
800~1700
Тип детектор
In Ga As
Мерен Опсег(d Bm)
-70+10
-50+26
Неизвесност (d B)
+ 0.2(5%)
линеарност (d B)
0.01
Резолуција на екранот(d B)
0.03
Фреквенција ID Hz
270 330 1 K 2К
Бран ID nm
850,980,1300,1310,1490,1550,1625
Конектор
ВО странска валута/SC/ST Заменлив
Алкална батерија
3 AAA 1.5 V
Адаптер(V)
8.4
Батеријата работното време (h)
240 без осветлување
Операција Температура( о В)
-10( o C) +60
Температура на чување( о В)
-25( o C)+70
Димензија(mm)
172*82*33
Тежина(g)
310
Стандард Пакети
МОДЕЛ
ВКЛУЧУВА
Сите Модели RY3200
RY3200 Optical Power Meter, Прирачник за Корисникот и Мека за Носење.
Пенкало-тип на Визуелна Грешка Локатор 10mw
Спецификации :
Бранова должина
650nm±10nm
Emitter Тип
FP-LD ласерска
Излезна моќност
10 m W
конектор
2.5 mm универзален адаптер
Работен режим
И Г.С. и Pules достапни
Температурата на работа
-10~+45 °C
Температура на чување
-40~+70 °C
Моќност
2 парчиња АА батерија
Работни часови
60
Тежина
110g (со исклучок на батерии)
Димензија (mm)
220 X 27
Пакетот Вклучува
1 x Влакна Тајна
1 x Црна торба

Подробности

Номер На Модела:
RY3200B
is_customized:
Yes
производител:
RUIYAN

Те също купуват с този продукт

Разликата специални оферти за оборудване на оптичен пренос на ZTE ZXCTN 6200

BGN 1493.18

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет...

Superbat ПОТУПВАНЕ НАНЕСЕТЕ+ антена FM / AM to ПОТУПВАНЕ Car Radio Aerial Converter / Сплитер SMB правоъгълен штекерный жак за магистрала Sony Radio

BGN 14.00 15.84

DAB Антена Splitter Адаптер SMB десен агол машки приклучок за Полнач е Радио за Автомобил АктивниАктивна антена splitter дели сигнал на VHF / FM антена работи за FM / FM и DAB / DAB + приемник...

40CH DWDM AWG MUX / DEMUX rack mount Single fiber (1 вход 40 изход) LC адаптер

BGN 1696.00

DWDM MultiChannel AWGОписDWDM multichannel мултиплексер / demultiplexer (Mux / De Mux)модули се достапни на ITU канал проред на 100 GHz Тие покажуваат ниско ниво на косата, температура чувствителност и сигурен перформанси во било кој систем на апликацијата.Фиксна Mux / De Mux модули нудат ниски цени бранова должина управување со решенија кои се погодни за долги релации, метро, и пристап до апликацијата.КарактеристикиНиска Вметнување На КосатаВисок ИзолацијаНиска PDLКомпактен ДизајнДобар канал до канал униформностАпликацииDWDM СистемPON МрежиCATV ЛинковиВлакна optical засилувачБранова должина рутирањеСпецификацијаПараметарЕдиницаСпецификацииITU БендGHz±12.5Канал ПроредGHz100Број на канали16,32,40,48 или прилагодитеБранова должина на точностаMaxnm0.05Вметнување На КосатаMaxd B6.01d B passbandМинnm0.33d B passbandМинnm0.5ИзолацијаВо Непосредна Близина На КаналотМинd B25Нево непосредна близина на КаналотМинd B30Вкупно CrosstalkМинd B23Бран во PassbandMaxd B0.75Поларизација Зависат Од ЗагубаMaxd B0.5УниформностMaxd B1.5DirectivityМинd B50Се Вратите На ТежинатаМинd B45Поларизација На Режимот На ДисперзијаMaxгласачко место0.5Моќ За РакувањеMaxm W300Влакна ТипCorning SMF28 / SMF28e или прилагодитеТемпературата На Работа°C5~70Температура На Чување°C40~85Пакет Димензијамм(L)120×(W)70×(H)12.719" Рек планината Пакетмм1 U, (L)230×(W)440×(H)44Белешки : Спецификации без влакна конекториXYTSFPDWDMC1.25 Gb / sC17~C61 канал80 KM0~3≤26DFBLCXYTSFPDWDMC1.25 Gb / sC17~C61 канал120 KM0~5≤32DFBLCXYTSFP+DWDMC10 Gb / sC17—C61Сса 10 километри1~5≤14.4DFBLCXYTSFP+DWDMC10 Gb / sC17—C6140 KM1~3≤15.8EMLLCXYTSFP+DWDMC10 Gb / sC17—C6180 KM0~4≤23EMLLCXYTOEO2.5 GXYTOLPXYTOBPКонтакт со сервисот заКонтакт со сервисот заКога слики и описи не се совпаѓаат,описот и насловот се точниСликата е само за референца...

RETEVIS RT1 RT3 10W UHF 400-520MHz радиоантенна SMA-M за Yaesu TYT Baofeng TONGFA Ham Radio Hf радиоприемник J9106F

BGN 7.00 8.32

RETEVIS RT1 / 3 10 W 2.15 d Bi UHF 400520 MHz Радио Антена SMAM за Yaesu TYT Baofeng TONGFA Шунка Радио Hf TransceiverОригиналниот RETEVIS мека антена ќе ви овозможи да се добие подолг опсег на вашиот рачни радио, како RETEVIS, BAOFENG, TYT, Yaesu и повеќе радија...

1*9 двоен оптичен предавател модул SC интерфейс 20 км

BGN 29.28

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет.За повеќе информации или техничко прашање, ве молиме да бидат слободни да контакт See Me услуга...

Зарядно устройство за радиостанции Yaesu/Vertex FNB-V57 FNB-V83, FNB-V94 STANDARD HORIZON

BGN 31.00 40.00

Почитувани купувачи : Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации,ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата,ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!Батерија Полнач За Yaesu / Vertex Радио FNBV57 FNBV83,FNBV94 СТАНДАРД ХОРИЗОНТБренд : oppxunТип : никел метал hydrideНа модел на полначот на : VAC20 GПогоден за батерија тип : FNB83 FNB57 FNB106 FNBV94, итн.Полначот параметри : Применливи модели : Weitaikesiапарат vx160апарат vx168апарат vx418 VX428FT60 R FT255апарат vx429, итн.Производ вовед : Прецизни за полнење, полн со ротирачки светла, автоматски струја, така што животот на батеријата подолго, така што моќта е во изобилство, извршувањето на траен.Може да се користи за да се брзаат, брзо полнење, смарт чип заштита.Растенијата сигурносен вентил технологија, повеќе од 72 часа од анти стареење тест, за да се осигура дека секоја клетка посигурен безбедност.Школка силни и издржливи, анти сеизмички штета стареење.Parcle се вклучени : 1 PCS* Батерија Полнач

57-1000014-01 4G LW 4 брокат

BGN 105.84

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет...

HUAWEI 02315143 10G-1550nm-80km-SM-XFP XFP-STM64-SM1550-80km произведено в Тайланд однорежимный XFP

BGN 604.80

Добредојдовте на See Me Technology Co., LTD Попуст за промет на големо? Повеќе дел броеви? Цитат за БУМ? За повеќе информации, ве молиме да бидат слободни да контакт See Me продавачот Сите наши производи се обезбеди една година гаранција за квалитет.

8ch Video, Fiber optical Media Converters, Multi mode M/M, Fiber optic 2 Transmitter Receiver for Security Система за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ

BGN 196.00 206.40

Висок Квалитет ,Високи Перформанси, Конкурентна ценаБесплатен Превозот И Брза ИспоракаНе се Решат за Ниска Цена, Генерички, Лош Квалитет, Нема Квалитет на Видео влакна медиуми конвертор.8 канали Видео Влакна Optical Медиа Конвертори Предавател и ПриемникОва е еден пар на 8 канали Оптички Влакна Медиуми Конвертор, тоа е 8 CH Видео + 1 CH RS485 обратна податоци сигнал на пренос...

Безплатна доставка на оптични FTTH набор от инструменти, с FC-6S Fiber Cleaver и CFS-2 Кабел Strippers

BGN 61.12

Оптички Алатки Производ Листа : Оптички Влакна Секира x 1 FTTH Капка Кабел Stripper x 1 CFS2 Оптички Влакна Stripper x 1 Секира Соголување Водич Бар x 1 Секира Сечилото Прилагодување Алатки x 2 Оптички Влакна Секира Кеса x 1Слики :

Fiber connector HD-15 висока инжекция система за изравняване на V-образни канали

BGN 160.00

Спецификации : Висока прецизност Vмило усогласување на системот, губење db помалку од 0.5 d B(SSM).Две прилагодливи сајтседишта може да се применува на сите видови на влакна.Димензија : 75mm(W) x55mm (D) x25mm (H)Тежина : 300g

9 в 1 оптични FTTH набор от инструменти, с FC-6S влакна Секира и оптични електромера 5 км визуален дефектоскоп за източване на кабели

BGN 67.81

9 Во 1 Оптички Влакна FTTH Алатка за Полнење со ВАЛУТНА6 S Влакна Секира и Optical Power Meter 5км Визуелна Грешка Локатор Жица stripperПакетот вклучува : Оптички Влакна Секира ВО странска валута6 S x1 Optical Power Meter 70~+10d Bm со КОМЕТАЛ ВО странска валута Конектор x1 Визуелна Грешка Локатор 1mw x1 CFS2 Оптички Влакна Stripper x1 FTTH Капка Кабел Stripper x1 Влакна Cleaving и Одземање Водич Бар x1 Алкохол Шише x1 Dustfree Хартија x1 Носи Торба x1Имајте на ум : Нема батерии во стока за безбедност причина.Слика Покаже :

12pcs/set FTTH, Fiber Optic Tool Kit with Fiber Cleaver -70~+10dBm Optical Power Meter Visual Fault Lcator 5km

BGN 116.78

Optical Power Meter ОписОвој тип на Рачни optical power meter е компактен и лесензакористење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна.Апликацијата Телеком Maintenance CCTV Maintenance Comprehensive кабел изградба system Optical инструменти на истражување и development Optical комуникација образование и лабораториски testing Other оптички проект Карактеристики Поддржува 6 бранова должина Testing Autoоф functionwith Backlightself calibration48 часа супер долго чекање timesimple интерфејс поддршка sc / фк / ст interfaceworking час над 8 часа без полнењеСпецификацииМодел бранова Должина(nm) (800nm да 1700nm ) Детектор In Ga As Мерен Опсег (d Bm) 70~+10 Неизвесност ±5% Калибриран бранова Должина(nm) 850,980,1300,1310,1490,1550,1625 Резолуција(d B) е Линеарна 0.1% или Нелинеарни 0.01 d Bm Оптички Конектор ВО странска валута / SC, како и 2,5 mm универзална Напојување Алкална Батерија(2 АА ОД 1,5 V батерии) Батерија работното Време од 48 часа Оперативен Температура(°C) 10 ~ +60 °C, Температура на Чување(°C) 25 ~ +70 °C Релативна Влажност од 0 до 95% (некондензирање) Димензија(mm) 180x83x28 Тежина 400 gВизуелна Грешка Локатор СпецификацијаТипИзлезна Моќност>1m W на 5КМWavlength650nm2 HzYesConnetorУниверзален ПолначБатеријатаАА*2Температура На Чување20+70Работна Температура10+60Ласерски ТипLDТежина178gДимензии168mm*27mmВО странска валута6 S Влакна Секира ПрегледОваа ВАЛУТНА6 S оптички влакна секира се достапни со едно влакно адаптер за 250 до 900 micron обложени еден влакна...