• Ново
Kicute Brand New 5Pcs Borosilicate Glass Stopper Ground Joint Lab Bottle Plug лабораторни бутилки химия стъклена посуда 24/40 24/29

Kicute Brand New 5Pcs Borosilicate Glass Stopper Ground Joint Lab Bottle Plug лабораторни бутилки химия стъклена посуда 24/40 24/29

BGN 13.00
BGN 20.99
-38 %
В магазина

Брой продукти


Карактеристики :
Тип : 24/40, 24/29
Стакло Затка, Земјата Заеднички
Направени од borosilicate стакло 3.3,GG17.
Се користи за Лабораториско стакло, колба.
Пакет се вклучени :
5x Стакло

Подробности

търговска марка:
КИКУТЕ
Номер На Модела:
NO
Класификация:
Лаборатория За Бутилка

Те също купуват с този продукт

10L ротационен изпарител стъклена посуда за дестилационен на лабораторно оборудване от производителя на ротационен вакуум изпарител / Rotary Evap/Rotavapor

BGN 4979.20

Кина професионални Лабораториска Опрема Производителот продава Вакуум Ротари Испарувачот, со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 LРотационен испарувачот (или rotavap / rotovap) е уред што се користи во хемиските лаборатории за ефикасно и нежно отстранување на растворувачи од примероци со испарување.24 часа на жешка линија : 008613683828130(wechat / whatsapp)

TES1-12703 радиатор термоелектрически охладител Пелтие охлаждаща плоча 12V 3A нов хладилен модул

BGN 4.61

Тип број :TES112703U=стандард(V) :1215I=max(A) :4.14.6P=max(W) :3239честички :127Димензии : 30*30*3.2 ммОтпор : 4.14.4△Tmax QC=0(C) : 60Qcmax △T=0(W) :27Диригент L(mm) :150Притисок=kg / cm2 :0.6C△Работа / ℃ :55~80Изглед :704Силиконска гумаПакување :shockproofЗачувај(C): 40~60не може да се електрифицирани повеќе од две секунди кога нема радијатор.Било какви прашања ве молиме контактирајте со нас .Нашата продавница имаат othertype и поврзани објекти,ве Молиме да пребарувате надвор .Вистински инвентар објавени повеќе од бројот, ако ви треба повеќе ве молиме контактирајте со нас.Ви благодариме

12 мм Скважинный Высоковакуумный спирателен кран с Т-образна форма 3-ходова кухи съединители лабораторни изделия

BGN 36.51

Производ Објект : 12mm Понесе Висок Вакуум Stopcock ТОблик 3 Начин Шупливи Plug Лабораториска ОпремаМатеријал : Borosilicate Стакло GG17Род : 12mmСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

100 бр./лот еднократна органичен спринцовка микропористый филтър, спринцовка миллипоровая филтриране, Диаметър 25 мм размер на порите 0.45 μm

BGN 47.00 51.20

100pcs / многу Расположливиот Органски Шприц MicroporoФилтер, Шприц millipore филтрација, Кол 25мм големината на Порите 0.45 um1...

SOSW-пластмасов квадрат Лаборатория 1.5 мл Центрифужная тръба на корпуса на скоростната

BGN 5.10

Име на производ : Центрифуга Цевка Кутија;Одговара за : 1,5 ml Центрифуга ЦевкаБоја : Јасно, Сина;Позиција : 100 ПозицииМатеријал : Пластика;Секој Штекер Дијаметар : 12mm / 0.47"Големина на(Приближно) : 150 x150 x 55мм / 5.9" x 5.9" x 2.2" (L*W*H);Тежина : 123gПакет : 1 x Центрифуга Цевка Кутија Дизајниран со 100 приклучоци, секој приклучок е 0.47" дијаметар.за лабораторијата е погодно вметнување и отстранување на цевки.за лабораторија, може да им обезбеди јасен поглед на цевка содржината и удобен вметнување и отстранување на цевки.Големина на(Приближно) : 150 x150 x 55мм / 5.9" x 5.9" x 2.2" (L*W*H)

Бутилка за проба кафява стъклена горна част на винта 3 ml всяка оферта за 1pc

BGN 0.51

3ml Примерок шише кафеаво стакло завртка врвотШише OD : 16mm±0.3 mmШише висина : 35mm±0.3 mmТесно грло ID : 8mm±0.3 mmЈасна : 3ml 5ml 10ml 20ml 40mlБраун : 3ml 5ml 10ml 20ml 30ml 40ml 50млВе молиме посетете ја нашата продавница и пребарување тоа !!!Ви благодариме за доаѓање!!!

30 мл PTFE/тефлон/ крусибъл кислото-и Щелочестойкий съд с капак

BGN 18.00 20.00

30ml PTFE / Тефлон / crucible Киселина и Алкално отпорни crucible со Капа Ptfe Crucilbe Големина Hight(mm) Рамката на дијаметар(mm) Дното дијаметар(mm) 25ml 41 32 29 30ml 43 41 31 50мл 53 46 33 100ml 58 56 43Употреба температура : 200 на+250°Отпорност на силна киселина / strong алкално / аква regia и разни видови на органски растворувачиОпис На Производот

2000 бр. / много висока точност 3.5 мм твърда прозрачна стъклена топка uesd за лаборатория се предотврати скок

BGN 14.00 15.84

2000pcs / многу Висока прецизност 3,5 мм Солидна транспарентно стакло мушка uesd за Лабораторија се спречи сензација Големина на(mm) Прецизност од 2,5 ≥0.02полирање 3 3.5 4 4.5 5 6 7 8 9 10 11 12 Производот Picture Show

1бр 250 мл лак за нокти спойка флюс течен алкохол натиснете насосный опаковка бутилка

BGN 10.48

1 PCS 250ml лак Лемење Флукс Течност Алкохол Притиснете Транспорт Фармацевт Шише Секој обид за 1 buc!!!! Име на производ Алкохол Притиснете Транспорт Шише Материјал Пластични, од не ' Рѓосувачки Челик Вкупната Големина x 5.3 5.3 x 13cm (L*W*H) Капацитет 250 ML

Стъклена фильтруя бутилка лаборатория колби 500ml с двоен адаптер вакуум маркуч 10мм

BGN 13.10

Производ Објект : 500ml Стакло Филтрирање Колба Лабораторија Шише Со Двојно 10мм Црево Вакуум АдаптерМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 500mlЦевка со Дијаметар : 10ммСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

10шт 60 мл пластмасови парфюми дифузор инжектори бутилка бутилка с течен пълнеж малка прозрачна фуния къс врат

BGN 23.94

Опис На ПроизводотСостојба : 100% Сосема НовБоја : ЈасноМатеријал : Пластика(PP)Детални ГолеминаВисина : 7,6 cmДијаметар : 6cmДупка со Дијаметар : 1.1 cmГолемина како слика...

50 мл Quickfit 19/26 съвместна Лаборатория за стъклена колба с една дълга врата и облодънна

BGN 7.89

Производ Објект : 50мл Quickfit 19 / 26 Заедничка Лабораторија Стакло Колба Еден Долг Врат Круг Дното WareМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 50млЗаедничката : 19 / 26Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

2500мл прозрачен стъклен буркан с широко гърло на бутилка реагент, химически експеримент посуда

BGN 12.83

Производ Објект : 2500ml Јасно Стаклена Тегла Широк Отвор Reagent Шише Хемиски Експеримент WareМатеријал : СтаклоКапацитет : 2500mlСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Реторта borosilicate стъкла 500 мл с притертой запушалка Круглодонная лабораторни съдове

BGN 35.36

Производ Објект : 500ml Borosilicate Стакло Retort со Земјатаво Затка Круг Дното LabwareМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 500mlСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

SOSW-10 бр 10 мм Диаметър на химически епруветки бутилка измиване четка инструмент Бял

BGN 3.36

Име На Производ : Тест Цевка Четка;Материјали : Најлон, Од Не ' Рѓосувачки ЧеликБоја : Бела, Сребро Тон;Големина на Четката : 8 x 1cm / 3.1" x 0.4" (L*D)Вкупна Должина : 16.5 cm / 6.5"Нето Тежина : 32gПакет Содржина : 10 x Тест Цевка Четка Не само за тест цевки, од најлон влакната се одлична за чистење на сите видови на површини.Тоа е исто така многу флексибилни, можете да се свртите околу тоа за тешко да се постигне места.Должина : 16.5 cm

Корк центрофуга корк ЕП 1.5 ml пластичните ясни за лаборатория, W степен

BGN 7.98

1,5 ml Пластични Јасно ЕП Цевка Центрифуга Цевки за Лабораторија w Дипломирал Секој обид за 20 компјутери!!!! Главната Боја Јасно Нето Тежина 9g Земјата на Производство КИНА Пакет Содржина 10 x Центрифуга Цевка Материјал Пластични Вкупната Големина (Прибл.) 4 x 1.3 см (L*D) Капацитет 1,5 ml

250/500 мл стъклена растворяющая чаша бутилка стандартен Лабораторен химичен апарат

BGN 9.87

Производ Содржина : 250 / 500ml Стакло Растворање Првенство Шише Стандардни Лабораториски Хемиски АпаратиМатеријал : СтаклоКапацитет : 250 / 500mlDemensions ве Молиме погледнете во форма!Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

50шт 25.4x76. 2мм микроскоп мат пързалки и 100шт няколко стъклени капаци

BGN 2.00 2.32

Производ Објект : 50 PCS 25.4x76.2mm Микроскоп Матирано Слајдови & 100 PCS Повеќе Стакло CoverslipsМатеријал : СтаклоГолемина на Микроскоп Јасно Слајдови : 25.4x76.2mmДебелина на Јасни Слајдови : 11.2 mmГолемина на Чаша Coverslips : 18 X18mm,20 X20mm,22 X22mm,24 X24mmДебелина на Стакло Coverslips : 0.130.17 mmСекој Обид за 50 PCS Јасно Слајдови и 100 PCS Coverslips!

19/26 Корк, Стъклена Дестилация Адаптер Дистилляционная Корона 75 Градуса Извивка На Лабораторно Обзавеждане

BGN 4.43

Производ Објект : 19 / 26 Стакло Затка Дестилација Адаптер Дестилирани Глава 75 Степен Наведнуваат LabwareМатеријал : Стакло BorosilicateЗатка : 19 / 26Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Aluminum Oxide Lab Jack Stand Lab Jack 4 Laboratory Lab-Lift Подемни Платформи

BGN 26.00 45.68

Карактеристики : 1 Издржливи и практична2 Прилагодлив,многу лесен за употреба3 Направен од висок квалитет на Алуминиум Оксид,отпорност на корозија и подигнете многу стабилност4...

25 мл 19/26 съвместна Лаборатория за изравняване на налягането Сепараторная фуния със стъклен кран запорным

BGN 9.87

Производ Објект : 25 ML 19 / 26 Заедничка Лабораторија за Притисок Воедначување Separatory Инка Со Стакло StopcockМатеријал : Стакло BorosilicateКапацитет : 25 MLЗаедничката : 19 / 26Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

1000 бр./лот външен диаметър 11 мм лабораторен стъклен балон, пясък шлайфане крушка

BGN 103.97

Имаме многу видови на лабораториски инструменти,не може да се наведат сите од нив во продавница,ако имате било услов за лабораториски инструмент слободно контактирајте со нас.Надворешниот дијаметар 11 MM Лабораториска Чаша Топката,Песок Мелење МушкаФункција1, површината е светла, убава, висока униформност...

3 мм duster Высоковакуумный спирателен кран директен куха тръба Лабораторни изделия от стъкло

BGN 3.20

Производ Објект : 3мм Понесе Висок Вакуум Stopcock Директно Шупливи Plug Лабораториска Чаша се ПовлечемеМатеријал : Borosilicate Стакло GG17Род : 3ммСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!