• Ново
Турска мозайка настолна лампа реколта арт деко ръчно изработени lamparas de mesa мозайка стъкло романтична легло светлина lamparas против mosaicos

Турска мозайка настолна лампа реколта арт деко ръчно изработени lamparas de mesa мозайка стъкло романтична легло светлина lamparas против mosaicos

BGN 114.00
BGN 190.40
-40 %
В магазина

Брой продукти


Други купувачи, исто така, како што се :
турски мозаик светилки турски светилки мозаик турски светилки мозаик светилка турски турски светилка lampada da tavolo stile mediterraneo turco turkse светилка мозаик табела светилка мозаик стакло табела светилка lampara turcas
Турција Мозаик Табела Светилка Медитерански стил Арт Деко, рачно изработени мозаик Стакло романтична кревет осветлување
Мозаикот е антички мозаик занает, потекнува од античка Грција, на античките Грци во почетокот пати се користи на црн и бел мермер парчиња, за да ги красат зграда орган, само Богатите владетели може да си дозволи на уметноста.На Римската ера, беше популарен меѓу луѓето. Турците првата употреба на светилка, со примарните бои, стакло, обоени монистра, ги красат шармантна Медитерански модел. Во Европа и Русија, во ресторани, барови, полн со својата прекрасна фигура.
Секоја Светлина се рачно изработени,па секоја светлина е уникатен!
Детали за производот : Сијалица тип : E14(сад, крушка тип е E12) Моќ : 3-40 W Сенка Материјал : рачно изработени стакло Тело Материјал : Метал Приклучок : ЕУ/велика БРИТАНИЈА/САД/АТ,ние ќе изберете во зависност од вашата земја. Потреби и други стил,ве молиме да ни кажете Модел Бр.(како што се RY ,RDM2...),ние ќе потврди за вас.
Почитувани Пријатели, ве Молиме љубезно, истакна, Нашите Продавачот за испорака метод вклучуваат :
Кина пост Регистрирани Воздух Mail, e Packet, Post NL,Сингапур Пост,Шведска пост,Швајцарскиот
Пост,Dhl e-commerce,e-EMS,EMS,DHL,Fedex..ние ќе изберете соодветна испорака
метод,во зависност од вашата земја .
lauavalgusti ,Mahai-lanpara,Tafla lampi,Stolna lampa,tafel светилка,bordlampe, Tischleuchte, lampe де маса,lanp табот,Табела fitila,staande светилка,candeeiro де меса,llum де taula,Stolna svjetiljka,mensa lucerna,Galda lampa,Stalo lempa,latabatra jiro,lampa тал-mejda,lampu meja,rama Ripanga,Ithebula светилка,bordlampe,candeeiro де меса,Табела nyali,bordslampa,Lethathamo ла lebone la,tabelo lampo,namizne svetilke,Tabl светилка,jadval chiroq,lampada da tavolo,

Подробности

Тип Елемент:
Настолни Лампи
Мощност:
21-30W
Завърши:
Желязо
документ:
CE, RoHS,ССА,CCC
Техника:
Боядисаната
Тип Штепсельной Вилици:
вилица за европейския стандарт
Източник На Захранване:
AC
Цвета На Купето:
Много
Материал На Корпуса:
Стъкло, Желязо
Номер На Модела:
много
Приложение:
Спалня С Двойно Легло
търговска марка:
GROWSUN
Източник На Светлина:
Led лампи
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
ДА
Гаранция:
2 години
Тип На Сянка:
Витражное стъкло
Материал:
Стъклен Камък
цвят на рамката:
Кафяви
Посоката На Сянката:
Нагоре И Надолу
Напрежение:
90-260V
Стил:
Реколта
Базов Тип:
Е14
Дали диммируемым:
No
Тип На Ключа:
Бутон

Те също купуват с този продукт

Модерен Блясък На Златен Метал Led Настолни Лампи Кръгли Тъканни Лампиони Спалня Led Настолни Осветителни Тела Осветителни Тела Фоайето Led Настолни Лампи Настолна Ла

BGN 393.00 623.84

Опис На ПроизводотИме : Модерна Сјај Злато Метал Led Табела Светилка Круг Ткаенина Нијанси Спалната Соба Led Табела Светла Тела Foyer Led Табела Светлина Маса СветилкаМатеријал : Метал, ТкаенинаСијалицата : E27*1Големина : Ø36cm*H68cmБоја : Како На СликатаМесто : Foyer, Спална соба,студија соба

Творческа личност ретро таванско помещение на колелото, с монтиран на стената лампа, светлина, ресторант, бар, спалня и веранда, склад, кафене стълбище стенни освет?

BGN 24.00 40.58

започнете Цена : $28.73 Цена : $19.89 Цена : $25.06 Цена : $16.57 Цена : $18.81 Цена : $59.69крајотВе молиме плаќаат подолу детали : 1.Со оглед на безбедно испорака, некои од светилки не се целосно состави...

Steam punk Loft Industrial желязо rust Water pipe ретро стенен лампа Vintage E27 sconce светлини steampunk house lighting fixtures luz

BGN 49.00 52.08

Пареа панк Лофт Индустриски железо рѓа водовод ретро ѕид светилка Гроздобер E27 sconce светла steampunk куќа осветлување тела и лузВе молиме истакна : светилки треба да купите дополнително.Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина 1 KG Производ Димензии КАКО СЛИКА Реден број на модел на ООBG805 Боја антички црна ' рѓа гроздобер Стил Заврши железо Материјал метал Шема Форма Извор на Енергија E27 MAX 1*60 W Напон 110240v1 Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Модерни прости led стенни лампи акрил спалня правоъгълна овална дневна фоайето кабинет led монтиран на стената лампа Home Decor

BGN 24.64

modname=ckedКарактеристики : Моќност : 3 WИзвор на светлина : 1pcs LED ЧипЕмитуваат боја : Кул Бела / Топло бела / Природата БелаТемпература на бојата : 3000 K (Топло Бела); 6500 K (Кул Бело); 4500 K(Природата Бела).Влезен напон : 85265 V AC 50 / 60 HzШколка материјал : АлуминиумДимензии : 140mm *60mmПакет се вклучени : 1pcs led светло

Цена за цена за растителна супер ярък Гъби детска спалня night light EU US Plug Electric Dream Mushroom гъбички LED Atomsphere лампа 0.1 W

BGN 6.00 7.44

Фабрика цена супер светло Печурки бебе спалната соба на ноќ светлина ЕУ НИ Plug Електрични Сон Печурки Габа LED Atomsphere Светилка 0.1 wФункција : Категорија : Ноќ Светлинанапон : AC220 V 50hzактуелни : AC 0.02 НАМоќност : 0.1 WSiz : 91*27mmМатеријал : Акрил+ABSТежина : 0.05 кгПогодни за : Office / Хотел / Дневна Соба / перење соба / одиме подалеку / Кафе бар / Бар / КТВ и така натамуВовед : ниска потрошувачказаштита на животната срединаЛесензаКористење,Лесен за Носење!Автоматско светлина контрола,моќ е само 0,1 W, вистински енергијаКористете заштеда на енергија долг живот на LED извор на светлина,повеќе од 10000 часа на работа континуираниПрефинет дизајн на производи,елегантен и практичен и декорација функција е потребно за дома опремување на принос.Пакет Се Вклучени : 1 * Печурки Ноќ Светлина

Светлината е поток Led изпъкнала леща подводен водил топло бяло / бяло басейн осветява 10W AC 85-265V IP68 водоустойчивый светлина фонтана

BGN 96.00 100.80

Функција : 1 Нов и висок квалитет2 Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана3...

Плосък обектив 35 бр./лот led underwater light топло бяло/бяло басейн edge 10W осветление DC 12V led лампи подводни

BGN 382.00 402.24

Рамни леќи 35pcs / многу предводена подводни светлината топло бела / бела базен на работ осветлување 10 W DC 12 V лер подводни светилкиВовед : Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED Светло е во нова состојба...

Детски подарък 7 цвята взаимозаменяеми 3D Baby Night Light Carton Yellow Duck shape YJM-2825

BGN 38.88

Бебе подарок 7 Бои Променливи 3 D Бебе Ноќ Светло Жолт Картон Патка форма YJM2825Направи како вашето лого; Дизајн како вашите производи; Fashion подарок; Покаже вашата компанија; 3 D визија ефект;Може да се користат за декорација или биде подарок;Високо квалитетен материјал;Hight ефикасност IC внатре за контрола на коло;Мулти поставуваат за да се заштитат на коло;Бојата е Променливо...

IP68 правят AC12V водостотьким 12W Bridgelux водеше лампа, фонтан Led осветление на басейн приложимо във вода 60pcs хлор (пресни) или сол (на морето

BGN 7708.80

IP68 водоотпорен AC12 V 12w Bridgelux led базен осветлување led фонтана светилка Применливи во хлор(свежи) или Сол(море) вода идеални за осветлување на декорирање за вода сценски места 60pcs / многу промоција на курирската служба DHL FEDEX ЕМС бесплатен превозот Карактеристики : 12v 12pcs x 1w rgb led фонтана светилкаDemension големина : Dia179mm x H 77mmМлазницата Дијаметар : 50mmLed боја : топло бела 30003500k , чиста бела 60007000k , кул бело 800012000k(црвена / зелена / bule / жолта, исто така, е достапна)RGB боја weavlength : Црвена 620 625nm, Зелена 520530nm, Blue460 470nmВлезен напон : AC / DC 12 VПрозрачна Флукс (Lm) : 880 Lm±10%(бела) , 100350 Lm±10%(RGB)Фреквенција : 50~60 HzПотрошувачка на енергија : 12wLed количина : 12pcs x 1w висока моќност предводена чиповиЗрак агол : 25° / 30° / 45° / 60°Заштита на стандардот : IP68Тело материјал : 316 од не ' рѓосувачки челик(V4 A) + транспарентен pc покритиеПрименливи во хлор (свежи) или Сол (море) водаРаботна температура : 40 ~ +55°CЖивотен век : >50.000 часаСертификат : CE & ROHS & FCCТежина : 1.8 KGГаранција : 3 годиниНапомена : 1...

100-240Vac 6W ъгъл светлина регулируем двустранно излъчващ етаж лампа на стената Led за фасади, вили, крылечка, повърхностно инсталиран на светлината

BGN 59.04

Име и АпликацијаLED Двојна Страна емитуваат надворешен Ѕид светилка .Се користи за fascade на вила, Ретро архитектура,гаража ,тремот .итнКарактеристикиМоќ 6 WВлез 100240 VacДомување Црна / БелаСветлината Топло Бела(3200 K) Бела(6000 K)LED КриЗрак агол прилагодливи од светлината shiledИнсталација и гаранцијаЅидот површина Поставена инсталација3 Години гаранција

Черна капачка бял / топло бял led прожектор подводен IP68 10 Watt led подводно басейн светлина плосък обектив подводен led

BGN 18.00 18.56

Црна маска бела / топло бела led floodlight подводни IP68 10 W предводена подводни базен светлина рамни леќи подводни ledВовед : Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED Светло е во нова состојба...

Селски триъгълно огледало светлина ретро делото лампи от ковано желязо Led Cafe bar light трапезария преминаване на промишленото стенни аплици abajur

BGN 124.80

[xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101][xlmodel][производи][4101] Погоди ви се допаѓа.. ОписМатеријал : Метал*Големина на : однесуваат на деталите на слика*Lightsource & bulbholder : E14 сијалицата во држачот, 1 светло / крушка, 1*5 W(led) или 7 W(заштеда на енергија сијалица) или 25 W( Блескаво сијалицаlightsource / светилки не се вклучени ( Ако треба pls контактирајте со нас )Боја : црнаНапон : 110 V 240 V (во Согласност со стандарден напон од купувачите земји)Напомена : Ако сте руската Федерација buyerplease оставите вашето име и презиме, кога прави нарачка[xlmodel][фото][0000] Производот Фотографии[xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052][xlmodel][производи][5052] најпопуларниот Испорака и услугаЗа Превозот / испорака1).превозот / време на испорака според превозот начин вашиот choosed (се Однесува на следната табела ),но понекогаш одложувања, бидејќи царинење политика на секоја земја е различна .2) Кина Пост Воздух Парцела превозот е најевтин, но најмал превозот начин.3)...

AC85-265V pull chain switch crystal wall lamp светлини модерна светкавица основа от неръждаема стомана, осветление, стенни аплици lamparas de pared

BGN 35.00 47.65

Карактеристики : Одржување Слободни, лесна инсталација.Заштеда На Енергија, Намалување На Потрошувачката.Без Мешање рф, еколошки и рециклираат.Влезен Напон : AC85265 VИзвор на Моќ : 1pcs*светилки 3 W(вклучени)Школка Во Боја : Злато,Материјали и карактеристики : Хардвер + КристалноОдговараат за : трпезарија,дневна соба,спална соба и така натаму Пакетот вклучува : 1*led ѕид светлина1*led сијалица(Подарок) ( ве молиме оставете порака за која напон во вашето семејство, 110 V или 220 V? или ние ќе ги испрати 220 V за вас! )1...

10W Black body underwater led светлини rgb 85-286V underwater led lamp плосък обектив underwater pool светлини

BGN 23.00 24.00

Црно тело подводни led светла rgb AC85286 V 10 W подводни led светилка рамни леќи подводни базен светлаВовед : Подводни Аквариум Нуркање Езерцето Базен Фонтана LED Светло е во нова состојба...

Античен Таванско Помещение Ретро Стил Промишлени Стенни Тела За Домашно Осветление Крушки Реколта Едисон Стенни Arandela Лампа Murale

BGN 77.00 80.90

Спецификации Светлината Информации Тип на Ѕид Sconces Рустикален Стил / Поднесе Светлина Насока вградна светилка Димензии вкупна Висина слика покажува вкупна Ширина (фото покажува Целокупната Длабочина слика покажува Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс Сијалица 5 W Вклучени да Материјал Тела Материјал Метал Сенка Материјал метал Тежина Нето Тежина(kg) 1.5 кгПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

LUCKYLED 7W led mirror light switch with wall mounted bathroom lamp AC110-220V неръждаема стомана 40 см вътрешен стенен монтаж лампа

BGN 28.00 80.80

LUCKYLED 7 W led огледало светлина со switch ѕид монтирани бања светилка AC110 220 V нерѓосувачки челик 40 CM затворен ѕид светилка Бесплатен превозот Бренд : LUCKYLED Моќност : 7 W Извор на Светлина : SMD5050 Led Кол : 27 PCS Производ Големина : Должина : 40cm Боја : Сребро Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Емитуваат Боја : Топло бела / Кул бело Температура на Бојата : 30003500k / 60006500k Lumens : 500 LM Напон : AC 85 265 V

25см Arm LED монтиран на стената лампа в стил loft промишлен реколта, с монтиран на стената лампа Edison Wall Sconce Arandela Лампара Pared Aplik

BGN 71.00 85.70

Спецификации Светлината Информации Тип на Ѕид Sconces Рустикален Стил / Поднесе Светлина Насока вградна светилка Димензии вкупна Висина слика покажува вкупна Ширина (фото покажува Целокупната Длабочина слика покажува Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Max4 W Сијалица Вклучени да Материјал Тела Материјал Метал Сенка Материјал метал Тежина Нето Тежина(kg) 1.5Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Новост светлина на черепа серия Night Light Remote / Touch 3D лека нощ USB акрилни цветни бюро светлина декорация на дома празничен подарък

BGN 22.00 31.66

Новина Светлина Черепот Серија Ноќ Светлина Далечински / Допир 3 D Ноќта Светилка USB Акрилик Шарени Маса Светло Дома Декорација на Одмор ПодарокНие сме ( Asmarluxx ) професионални 3 D led светилка со една фабрика во шенжен,Кина.Се фокусира на деко светла, ние снабдување со добар квалитет и висок стандард на услуги...

Изпъкнала леща подводни светлина топло бяло/бяло плувен басейн светлини 10 W AC 85-265 в IP68 Водоустойчив фонтан осветление

BGN 252.00 265.28

Функција : 1 Нов и висок квалитет2 Целосно подводните и совршено се запечатени, водоотпорен центарот на вниманието додава заслепуваат на боја на вашиот езерце или фонтана3...

5 бр. стерео Дяволът Рога, уши, щипки за коса женски никел колела за избор на лента за коса излъчва Рог лампа светещи играчки Хелоуин украса на партията

BGN 19.00 19.17

Реквизитите Категорија : Рогови мала Тежина : околу 0.04 кг секој, Материјал : ПП, електронска компонента Боја : сина, зелена, црвена, розова Големина : headband дијаметар од околу 12 cm 10 cm долги, рогови, обрачот работ ширина 1.2 см Бебе Опис : Овој производ е вграден копчето електронски, со прекинувач...

YJM-2860 насърчаване на продажба на коледна украса, подаръци за дома, led нощни лампи закрит на Нова година ябълка и червей

BGN 36.00

Бесплатен Превозот YJM2860 Touch Контрола 3 D Атмосфера Светла Apple и Црв Форма Ноќ Светла за Божиќ, Нова Година, за Денот на ВљубенитеАкрилик Големина на : 193*157*4 ММ ; База на Големината : 87*87*43 ММFeaturesof Нашите 3 D Ноќта на Светлина : 1...