• Ново
30 м дължина 3/4/6/8/10/12/15 / 30 mm широчина Златна лента BGA топлинна Лента топлоизолационна Лента, лента термостойкая

30 м дължина 3/4/6/8/10/12/15 / 30 mm широчина Златна лента BGA топлинна Лента топлоизолационна Лента, лента термостойкая

BGN 1.00
BGN 1.15
-13 %
В магазина

Брой продукти


Спецификација :
Ширина : 3/4/6/8/10/12/15/30/50mm
Должина : 30m
Дебелина : 0.06 mm
Кратко Време Температура Отпор : 280°C
Долго Време Температура Отпор : 250°C
Се Прошири Сооднос : 50%
Затегнувачка Цврстина : ≥42 N/25мм
Ослободете Сила : ≥26 N/25мм
Стандардно : 24#
Примена :
Заварување заштита, висока температура изолација на трансформатор серпентина и изолација материјал на capacitor.
PCB златен прст топлина заштита спреј за маскирање, мобилни телефони литиум батерија производство.
Процесот slitting, laminating, rewinding, умре сечење, дупчење, обработка, формирање дизајн, бесплатен плус ПЕТ, ослободување на флуорид филм.
1 X Термичка Изолација Лента

Подробности

Цвят:
3 мм, 4 мм, 6 мм, 8 мм, 10 мм, 12 мм, 15 мм, 30 мм
Дължина:
30M
Тип:
Лента
Вид На Лентата:
Електрически Лента
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
Топлоизолационна Лента
is_customized:
Yes
търговска марка:
аллоэт
Ширина:
3/4/6/8/10/12/15/30/50mm
Дължина:
30m
Дебелина на:
0,06 мм
Устойчивост На Температурата На Кратък Период От Време:
280°C
Устойчивост На Температура За Дълго Време:
250°C
Удлините Драг:
Удлините Драг

Те също купуват с този продукт

1бр 50 м водоустойчив, безшевни килим на пода на окото влакна на окото влакна, двустранно залепваща лента конци

BGN 11.00 11.90

Двојно полиестер двострано лепливи ленти, за различни залепите содржината има висок сврзување сила, и авто индустрија, пена, ткаенина, неплетени ткаенини, кожа итн.Должина : 50 MДебелина : 0.2 мм

Качеството на 5 групи по 10 мл/10cc Luer Lock дозиращи спринцовки с дължината на тръбата е 10 см, 16 г тъп съвет и червени уши спринцовки

BGN 9.00 9.58

5pcs 10cc / ml Шприц5pcs 10cm 16 G издавање совет5pcs Црвена Капа ШприцИздавање совети,Издавање совети,Издавање совети, Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети, Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање советиПакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

Професионален епоксидни хоросан 280 мл красив лепило за керамични подове, както водоустойчив mouldproof gap filling agent true за стенни от порцелан

BGN 26.40

Карактеристики : 100% нови и високо квалитетен Материјал : Содржи вода, смола состав, површината е мазна, за плочки, плочки на јазот, и плочки може да се изрибан заедно за да се спречи црна мувла...

3M VHB 5952 High Sticky Acrylic Adhesive Foam Tape/It Can Sticky To Glass, Metal And So On Size Is 40mm*40mm/20Pcs/Лот

BGN 10.88

3 M VHB 5952 Висока Леплива Акрилик Лепило Пена Лента / Таа Може да Леплива Да се Стакло,Метал И Така Натаму Големина Е 40 MM*40 MM / 20 Pcs / МногуДетален Опис На ПроизводотПредмет : 59523 M VHB двојно двострано акрилик селотејпматеријал : акриликбоја : темно црнадебелина : 1.1 mmголемина : 40 MM*40 MMНашата компанија се обезбеди производи подолу : 3 M Двојно страна лента(можеме да умре сече лента, како по ваше барање)1.3 М VHB лента : Реден број : 4905,4910,4914,4920,4930,4932 4936 4941,4945,4949,4956 5925 5952 и така натаму.2.3 М ЈП пена лента : 4004,4008,4026,4032,4052,4056,4462,4466,4965, 3 M4212,4215,4229 P,4218 P и така натаму.3.3 M Двојно еднострани филм лента : 9075,9080,9448,9672 ЛЕ,9495 LE,9495 MP,9690 B и не на.4.Електрични лента : 3 M1350,1318,74,56,33+,1500,1600 и не на.5.Soctch, лента : 3 M600,810,610, и така натаму.3 M Лепак1.Лепак : 3 MCA40,CA40 H;2.ДП серија Лепак : MDP100,DO420,DP460,DP810,3.Спреј лепак : 3 M77,75,74,80.90 и така натаму.4.Топла топи : 3 M3764,3748,3779,615,580;и така натаму.5.Други лепак : 3 M 7533,6010,4799,4475,1099 и не на.

TP-2500 5 ml Loca UV Лепило Liquid Optical Clear Adhesive Glass Phone Sealant Screen Repairing Repair Tool

BGN 2.00 2.69

TP2500 Loca УВ Лепак Течни Оптички Јасно Лепило УВ Лепак за Поправка Видиме Стаклена ЛеќаОписи : Овој производ е специјално користи за мобилен телефон, таблет компјутер со екран на допир laminating на висока светлина од UV лепак.На пример, стакло поклопецот на мобилен телефон е разбиена, но екран на допир панел е се уште добро со LCD...

Безплатна доставка жълт цвят 100 бр./лот 32 g 1/4 връх от неръждаема стомана дозиращият винт игла на спринцовка игли накрайници

BGN 20.00 20.78

100pcs / многу 32 G 1 / 4" Должина Издавање Игли СоветиGuage : 32 GКол на Надворешниот Големина : 0.23 mmКол на Внатрешна Големина : 0.11 mmБоја : ЖолтаИздавање совети,Издавање совети,Издавање совети, Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање советиПакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

1pc 220V мощност 1000 w търговско dz400 304stainless стоманена дълбоки однокамерная вакуумно пакетираща машина

BGN 859.00 904.00

1pc 220 V 750 W Комерцијални DZ400 304stainless челик продлабочиеден комора вакуумско пакување машинаСликата покажува : Опис : Модел : DZ400 еден вакум комора машина (механички верзија) Вакум комората волумен : 420 * 420 * 120mm Транспорт брзина : 20m3 / h Напон : 220 V 50 hz Напојување : 1 KW Механички димензии : 540 * 490 * 890mm Нето тежина : 78kg Затворена форма : еден затворен Пакување јачина на звук : 600 * 590 * 1030mm Бруто Тежина : 86kg Еден Печат Големина : 400 * 10мм Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест...

Безплатна Доставка Нов Пристигане Течен Диспенсер Поялната Паста Лепило Лепило Спринцовка Игла Дозирующая

BGN 14.00 14.38

Детали Карактеристики : Течни Диспензерот : 30 CC Адаптер Собранието 1pc30 CC Шприц Барел 3pcs(I D 22.5 мм, Вкупната должина : 118mm )30 CC Клипот 3pcs10 CC Адаптер Собранието 1pc10 CC Шприц Барел 3pcs(I...

Продажба на едро 5шт 100 грама Kafuter K-1668 индустриални лепила електронни компоненти фиксиран лепило жълта глина-ретардант

BGN 53.00 57.12

Трговија на големо 5pcs 100g Kafuter К1668.г индустриски лепила електронски компоненти фиксна лепак жолта лепак retardantКарактеристични 1...

Нов (5 бр./лот ) Kafuter K-5203 теплопроводящая силиконова паста RTV силикон лепило 80 г За охлаждане на процесора гел

BGN 49.00 63.20

100% НОВ трговија на големо со Висок квалитет 80g Kafuter К5203 Висока Термичка Паста ПроводнициСиликонски Лепило Маснотии Нанесете Лепак за ПРОЦЕСОРОТ Silion Гума ГелНАПОМЕНА : * без мало Пакет вклучувајќи* По пријавата, завртка својата млазницата цврсто и да ги чува на суво и ладно место за следниот пат да го користите.Може да има некои излечи гел околу отворањето кога ќе го користи повторно, само отстранете ја излечи, и да го користите uncured.ПАКЕТ : 80g / цевкаЧУВАЊЕ : Чувајте во ладно и суво место, на рокот на траење е 12 месеци (* Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали* Состојба : 1 00% Сосема Нов и Висок квалитетФункција : 100% Сосема НовВисок квалитетК5203Висока Термичка Паста ПроводнициКРАТОК ОПИСБела thixotropic еластомер.Еден дел,просторија за лек.Добро ладна и топла толеранција.Коефициент на топлинска спроводливост 1.2КАРАКТЕРИСТИКИ : К5203 е засилен термички проводници силикони еластомер со одлична адхезија, изолација и дисипација.Еден дел, соба лек, пакување во мек метал цевка.Одлични во ладни и висок наизменични отпор (60°c~ 280°c).Не пилинг и добра расклопување по долго време користење.На еластомер со висок поврзување на сила , сила на смолкнување е 30kgr. / cm3.ПРИМЕНА : пополнете, обврзници, и се печат во електроника,Јазот помеѓу ПРОЦЕСОРОТ и радијатори,Јазот помеѓу thyristor контрола модули и радијатор,Полнење на високомоќ електроника модули и радијатори, итн.Цел : Главната апликација е да се замени термички проводници силикони (крем) за ПРОЦЕСОРОТ и радијатор, thyristor модул и интелигентна контрола радијатор, високоенергетски електрични пополнување лепило помеѓу модул и радијатор...

1/2 инча дължина на върха на 23 г от Всички метални накрайници тъпи от неръждаема стомана 12шт лепило дозиращи игла на спринцовка игла уши

BGN 16.00 16.46

0.5 инчи Совет Должина 23 G Тапи од не ' Рѓосувачки Челик Издавање Игли Шприц Игли Совети 12 PCS Прецизност метални Игли се дизајнирани со висока прецизност и толеранција за употреба во автоматски апликации...

1 бр. 8 мм x 33 м, устойчиви на висока температура лента за 3D-принтер бърз принтер Maker / Reprap Лента

BGN 3.01

1 PCS 8мм х 33m Висока Температура Отпорни лента за 3 D Печатач Брза Печатач Создателот / Reprap ЛентаГолемина : 8mm 100% сосема нов Една страна самолепливи Тип : kapton лента отпорност на Топлина : 280 степен centigrade Препорачува Процеси Висока Темп Маскирање, Злато Прсти, боени, Топлина Притиснете, Mug / Плоча Печатење...

Препоръка Alibaba Жълт Цвят На Течен Диспенсер Поялната Паста Лепкав Клей Спринцовка + Дозиращият Върха На Иглата Безплатна Доставка

BGN 29.00 30.38

Течни Фармацевт Опис : 30 CC Барел Адаптер Собранието 1pcs30 CC Барел (I D 22mm) 1pcs30 CC Клипот 1pcs30 cc крајот покрие 1 BUC30 cc посочи капа 1 BUC10 CC Барел Адаптер Собрание10 CC Барел (I...

Син цвят съвет спринцовка шапки / дозиращият спринцовка багажника съвет на осп с Люэр заключване / винт тип връзки-10 000 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 216.00

Сина боја Шприц Совет Капи / издавање шприц барел совет капа со Луер Заклучување / Завртка Тип на Врска10,000 компјутери / многу Бесплатен превозотПроизвод Карактеристики : Изработени од пластика со завртка тип / двоен хеликс конектор...

канцеларски материали за офиса и училището/ лента 810 марка лента за корекция / 3M / ясен и могат да бъдат написани / магическа панделка / 19мм*32.9 м / 144пкс / кашон

BGN 421.60

заводот и училиште stationeries / корекција лента / 3М бренд лента 810 / јасен и може да се запише / магија лента Брз детали 3 M 810 Магарешки Магија Лента големина : 19mm(3 / 4 ВО)*32.9 m(36 YD) боја : јасно најдобрите лента за статистика...

HY880 30 ° игольчатая тръба опаковка Super Carbon Nano Thermal Мазнините Heatsink Compound Interface Material for CPU GPU LED Free Стъргалка

BGN 15.00 15.34

Руските купувачи ве молиме наведете вашето име и презиме! Полно име е вашето име + татково име + презиме.HALNZIYE термички маснотии со одлична електрични insulativity, висока операција температура, добро hydrophobe, мали површински напон и некорозија, факултативна термо материјал за вашата електрични делови.Напомена : Оваа единица цената вклучува 1 парче HY880TU30 G термички маснотии и бесплатно пластични scraper , неговиот капацитет е 30 g (1.06 мл).Апликации : компјутерски електронски компоненти, ПРЕДВОДЕНА топлина мијалник, напојување, ПРОЦЕСОРОТ топлина мијалник, домашна електроника и така натаму.HY880 сива супер јаглероднано термички маснотии, нашиот најдобар производ, кои се комбинираат со CNT техника и organosilicone...

2мм 50m силен акрилно лепило червена филм на прозрачен двустранен лента, стикер за мобилен телефон LCD панел на екрана на дисплея гореща продажба

BGN 2.00 3.20

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет!Ова е силна леплива лента и погоден за оние проекти каде силно лепило е потребно.Оваа Калапи Лента може да се користи низ куќа или било каде на друго место каде што ќе треба силна двојно двострано лента.Прилогот Лента работи на дрво, метал, хартија, стакло, и повеќе.Лесно да го инсталирате со двоен селотејп дното.Се применува снимката на вашиот објект и тргни се назад на црвена подлога лента да се открие леплива страна.Добра отпорност на стареењеДобар отпор на смолкнувањеДобар растворувач отпорДобро омекнување отпорДобра отпорност на влагаДобра обработка својстваАпликации : 1...

3 ролка черна 3D тисненой лента етикети с ширина 9 мм с дължина 3 метра, подходящи за Тиснителей этикеточных ленти Mayitr

BGN 8.00 11.30

HW0002624Спецификација : Бренд новиБоја : ЦрнаЛента Должина : околу 3mЛента Ширина : прибл 9mmФункција : 3 D втиснување лента етикети.Се држиме до било каква мазна и чиста површина.Лесен за употреба.За општата домашна употреба и хартија организација.Употреба на embossers : Кул кликне, Јуниор, Омега и 1011 метална лента Embosser, 1880 прирачник embosser.Пакет се вклучени : 3 x Етикета ЛентаAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 110cm грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

5шт Kafuter 45 грама на K-5905 обектив лепило прозрачно RTV силикон гума led лампи водоустойчив лак

BGN 36.00 38.64

5pcs Kafuter 45g К5905 леќа лепак транспарентен РТВ силиконска гума LED светилки водоотпорен пломбиКарактеристики : Овој производ е брзо сушење органски растворувач неутрална, некорозивен, незагадувачките, контакти влага на собна температура лекување, ставете не на проток...

бестселър пластмасов връх спринцовка, 100шт 25гр червен 0.5 по дължината на тръбата лепило за нанасяне съвети висока точност на дюзите

BGN 11.00 11.65

100pcs / многу 25 G 1 / 2" Должина Издавање Игли СоветиМерач : 25 GКол на Надворешниот Големина : 0.51 mmКол на Внатрешна Големина : 0.25 mmБоја : ЦрвенаИздавање совети,Издавање совети,Издавање совети, Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање совети,Издавање советиПакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

5 м ултра тънък анти светлина на двустранен лента мода Лента тиксо на гърдите рокля скромност тялото secret ленти вечерна парти NG4S

BGN 2.00 2.62

Fabulously леплива и се уште кожата пријателски Прочитајте за безбедност на информации подолу.Обезбедување на дискретна, нежна и кожата пријателски решение да се задржи вашата облека и додатоци совршено на своето место.Моден лента е да се спречи широко облека, обезбедување на градник ремени и да помогне да се одржи фустани / блузиИдеален за носење Helter вратот, Длабоко Нурнува и се отвори страна на модата, каде што вашиот изглед треба малку tweaking.Boobylicioлента за обезбедување на градите засилувачи / градите форми.Лесно да го исечете за да го било која големина или форма која се бара...

Пневматич-работаемый инструмент balancer точно разпределя двукомпонентен (2K) притежателят на патрона на съотношението 1:1 50 mL разпространение на

BGN 109.00 115.18

Придобивки • Точни и повторливи издавање кога се користи со било Performus™ или Ultimus™ точење • Задолжително стојат планината (P / N 7015875) им овозможува на операторите да управуваме работата парче со handsfree раздавам • Способни се да се предсе меша и downpack 2К производи во шприц буриња • Едноставно да се постави и да работат • потрајни и робустен дизајн Карактеристики • Дизајниран за употреба со Nordson EFD електропневматски течност точење • Стандардна конфигурација (P / N 7360152) обезбедува точни издавање на 50 m L на 1 : 1 и 2 : 1 ликвидност, • Трансфер на Полнење (P / N 7015864) им овозможува на downpacking на 2К материјали Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ : Стандардна извоз тетрапак пакување...

Тъмно синьо спринцовка съвет шапки / дозиращият спринцовка багажника съвет на осп с Люэр заключване / винт тип връзки-10 000 бр. / лот Безплатна доставка

BGN 216.00

Темно Сина боја Шприц Совет Капи / издавање шприц барел совет капа со Луер Заклучување / Завртка Тип на Врска10,000 компјутери / многу, Бесплатен превозотПроизвод Карактеристики : Изработени од пластика со завртка тип / двоен хеликс конектор...

2 бр високо качество 0,11 мм, 30 мм и 18 м специална огнеустойчиви изолации теглене на проводници PVC черно тиксо

BGN 7.98

Висок Квалитет 0.11 mm 30мм 18 МИЛИОНИ Посебни Пламен Retardant Изолација Жици се Подигнат ПВЦ Црна Електрични ЛентаАко сакате повеќе, цената ќе биде поевтина...

Стекловолоконная Лента E-Glass Fiber 2 wide - 5cm x 30m - 7oz Glass Fiber

BGN 17.60

1 Тркалаат Fiberglass Крпа Лента ( EСтаклени Влакна).Дебелина : 0.18 mm (7 мили)Тежина : 200g (7 мл) 1 ролнаШирина : 5cm (2 Инчи)Должина : 30m (33 Метри)Функција : топлинска изолација, изолација, висока температура отпор, inflaming ефекти, огноотпорни, отпорни на корозија итн.

10 бр. / лот 50 м*2 мм бял силен лепкава лепило на лента за iphone, ipad, смартфон, таблет обектива на фотоапарата поставяне на екрана

BGN 20.64

Име : црна двострано лента■ Дебелина : 0.150 mm■ Stickiness : 150u■ температура : краткорочни температура отпор до 120 целзиусови степени, долгорочно може да издржи високата температура на 88 целзиусови степени■ Спецификации : целиот спецификација е 1200 mm * 50 m...