• Ново
86-95 мм 86 мм и 95 мм 86-95 стъпка Околовръстен филтър адаптер

86-95 мм 86 мм и 95 мм 86-95 стъпка Околовръстен филтър адаптер

BGN 3.00
BGN 4.00
-25 %
В магазина

Брой продукти


почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,
ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,
се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.
во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,
ве молиме запомнете-мејл до мене ,јас ќе ви помогне
имајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме e-mail на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации, Опис на Производот
Вовед :
Машки навој : 86mm
Женски навој : 95mm
Бренд нови, никогаш не се користат во
Направен од метал (не пластични)
боја : црна
Пакет Се Вклучени :
86mm да 95mm Филтер Прстен Адаптер x1
Погоден За
филтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе..

Подробности

търговска марка:
Кефу
Съвместим Марка:
CANON, NIKON, Pentax, Sony, Minolta, Sigma, Samsung,Fuji,Leica,Olympus, Panasonic, Kodak
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

Fujian 35mm F1. 7 ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Movie lens +C Mount +сенник за обектив за Fuji Fujifilm X-E2, X-E1, X-Pro1, X-M1, X-A2, X-A1, X-T1

BGN 39.00 51.18

Fujian 35mm Ф1.7 видео надзор Филм леќа +C Планината +Аспиратор за Fuji Fujifilm XЕ2 ХE1 / М1 / Т1Спецификација : Прирачник се Фокусира CCTV Леќа Фокусна Должина : 35mm Бленда : Ф1.7 Формат : 2 / 3 Инчен AOV : 13.8 Фокус : Прирачник Сончев Ореол : Користење на 6 ПАРЧИЊА од кочница вреќа лице во Лице димензија : 17.5 mm Минимум Објект Растојание : 0.3 m Посебен Елемент Рамка : Посебни мат алуминиум сатенски финиш рамка намалува рефлексии & оптимизиран фотографија Премиум Rimmed Стакло : Висок квалитет rimmed стакло го намалува светлината одраз низ објективот работ Инфраред Компатибилен : За висока резолуција day & night снимањеФункција : Планината Тип : C Планината Фокусна Должина : 35mm Бленда : Ф1.7C големина на Леќа : 40mm (диа) x 59mm Ирис & Фокус Работење : Прирачник Агол на Гледање : 13.8 Минимум Објект Растојание (М О Д) : 30cm Бесконечност​Макро 25мм за многу голо око се види + повеќе макро прстен може да се пука јасно, LOMO ефект е очигледно,35mm погоден за портрети економија, мали сцени, макро, видео, blur дејство е очигледна, за да ги додадете на нивните камерата на избор за голем отвор членови!50mm кул тип на погодни за портрети, почекајте поголема од 35 сцени, добра камера ефекти, вистинската изведба на голема блендаПакет Се Вклучени : 35mm Ф1.7 видео надзор Филм леќа X 1Задните Првенство за Nex X 1Пред Објективот капи X 1CFX Планината Адаптер x 1Макро прстен x 1метал леќа худ x1Погоден за : Леќа : В Гората Филм леќи на Камерата : Fujifilm X Планината Камера Модели : XЕ2, XE1, XPro1, XМ1, XА2, XА1, XТ1Answer : ___________________________ Note : 1.Овој објектив е добро за Портрет Фотографија, но тоа не е добро за Пејсаж Фотографија.2.На острината во центарот е во ред, но на границата е мека.3.Тоа изгледа како навалите леќа...

KnightX FLD филтър 49ММ 52мм 55 mm 58мм 62мм 67мм 72мм 77мм инфрачервена кърпа за почистване на съдове капак на обектива на предния капак комплект камера за Nikon, Canon

BGN 10.00 12.85

Пакет содржи : 1x Филтер (Запечатени ќеси ) 1x ЛЕЌА Капа 1x ЛЕЌА Худ Леќа ПлатноЛеќа Крпа Ултра нежен! Исклучително фини микрофибер листови нула гребнатини, ленти или знаци...

Защелкивающаяся предна защитна капачка за обектива антипылевая Капак за SIGMA sd Quattro H CANON EOS M M2 M3 M5 M10 M6 SONY A7 A7S A7R A7II A7RII

BGN 10.00 11.82

Достапни големина : 43mm,46mm,49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm Изберете: Главните карактеристики: Сосема нов и висок квалитет...

Zomei 82 мм фейдер променлив ND филтър регулируем ND2 - ND400 Nd2-400 неутрална плътност за Canon, NIkon Hoya Sony обектив на фотоапарата 82 мм

BGN 48.00 73.76

Zomei 82mm Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи ND2 да ND400 ND2400 Неутрален Густина за Canon NIkon Hoya Sony Леќи на Камера 82 mm ZOMEI Тенок Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи ND2 да ND400 82mm Опис : Неутрален Густина (НД) филтри може да се намали интензитетот на светлина, без appreciably менува својата боја.Класичен ND филтри имаат различни fстоп за намалување на броеви и transmittance така генерирани можат да се применат за различни снимање услови, како што се portraiture, вода паѓа, фонтана итн...

Универсален 37-43 мм /37mm до 43 mm стъпка нагоре Околовръстен филтър адаптер за UV, ND, CPL, метален стъпка нагоре Околовръстен адаптер

BGN 12.30

Универзална 3743mm / 37mm да 43mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Адаптер камерата не е вклучена...

Zomei 62mm Ultra Slim CPL Filter CIR-PL кръгъл поляризационен издаде лицензия за същата дейност филтър за Olympus, Sony, Nikon, Canon, Pentax Hoya обектив 62 мм

BGN 24.00 37.39

Zomei 62mm Ултра Тенок CPL Филтер ЦИРАPL Кружни Поларизирана Polarizer Филтер за Олимп Sony Nikon Канон Pentax Hoya Леќа 62 мм Опис : Кружни Polarizer филтри се користат за да се намали одблесоци од неметални површини (windows, вода и така натаму) и зголемување на густина во рамките на небото и / или зеленило преку апсорбирање на рефлектира светлина...

52 мм-35,5 мм 52-35, 5 мм 52-35,5 стъпка надолу филтър Околовръстен адаптер

BGN 2.00 2.88

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,почитувани ,вие треба да знаат за вашиот објект,ние платформа стандардно ќе не обезбеди следење на број,можете да изберете купи tacking услуга од страна на избра превозот платформа.или ако ти чини повеќе $10.ние мора да ви обезбеди следење на број...

Регулируема бленда определяне на преходни пръстен костюм за Canon EF монтиране на обектива към Микро 4/3 M4/3 M43 камера + стойка за статив

BGN 39.98

Прилагодливи Отворот Планината Адаптер Прстен Одговараат За Canon EOS EF Планината Објективот На Микро 4 / 3 M4 / 3 M43 Камера + со Tripod Стојат Бренд : Amopofo Тоа е 100% сосема нов и квалитет што е гаранција...

37MM43 46 49 52 55 58 62 67 72mm 0.45 X Super Macro широкоъгълен рибешко око Макросъемка обектив за Canon, NIKON, Sony, PENTAX DSLR DV

BGN 24.00 25.58

Камерата е аголот на гледање се размножуваат на видео камера, digitalideo камерата со 0.45 пати, кој повеќе од двојки на аголот на поглед на камерата...

Selens Square Color ND Filter постепенен ND8 за аксесоари за фотоапарати серия Cokin P

BGN 2.56

Selens Плоштадот Боја Филтер Постепено ND8 за Cokin P Серијапакетот вклучува : 1 * филтерДигитални Професионални фотографи и силен аматери високо вредност на СУРОВИНИ се фати како тие добро знаат дека некој софтвер за манипулација ќе резултира во губење на квалитетот на нивните слики...

Предния капак капак на обектива капак на обектива 25 27 28 30 34 37 39 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 86 мм за Can&n Stela&n S&ny Pentax &lympus fuji

BGN 3.97

Вовед : 1) држи камерата не може да се спаси за несаканите гребнатини и прашина.2) Исчезнати Камерата Пред Капа е многу познати нешто за фотографот.3) Капа Поводник може да ви помогне да се спречи губење на вашиот Капа.4) Па можете да го одржите вашиот вредни леќа безбедно.Опис : Бренд нови, никогаш не се користат воЦрна пластична капа е одлична за заштита на вашите инвестиции и одржување на леќите чисти.Тип : Пластични SnapнаБоја : ЦрнаКоличина : 1Погоден Зафилтри, адаптери, ЛеќаПакетот вклучува : 1 x леќа капа1x следење на бројсо големина 25 27 28 30 34 37 39 43 46 49 52 55 58 62 6772 77 82 86mm изберете големина, кога ќе се плати

чисто нов оригинален мотор 24-70 за cano 24-70 F4 L is motor 24-70mm F4 L lens motor Camera repair parts YG2-3273

BGN 238.40

100% нови оригинални 2470 мотор за cano 2470 F4 L е мотор 2470mm F4 L леќа моторни Камера поправка делови YG23273Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

ZOMEI HD Тънък регулируема фейдер Nd2-400 филтър неутрална плътност ND оптично стъкло за Canon, Nikon DSLR обектива на камерата

BGN 48.00 52.78

започнетекрајотСпецификацииТип : Променлива ND Филтер (ND2 ND400)Облик : CirculaОбложување : 18 Слој на Кожата од двете страниСтакло Потекло : Германија Shott СтаклоРамка Материјал : Авијација АлуминиумКлучна КарактеристикаNDX е скратена форма од "Прилагодливи Неутрален Густина"...

Обектив Sony E 35mm f / 1.8 OSS

BGN 793.60

Sony E 35mm f / 1.8 СОК ЛеќаПроизвод Моменти EПланината Леќа / APSC Формат 52.5 mm (Еквивалентно 35mm) Отворот Опсег : f / 1.8 да f / 22 Еден ЕД Елемент & Две Aspherical Елементи Оптички Steady Shot Слика за Стабилизација Внатрешниот Фокус Минимум Фокус Растојание : 11.8" СедумСечилото Кружни ДијафрагматаНудењето на "нормална должина" 52.5 mm еквивалент на APSCformat Eмонтирање на камери, E 35mm f / 1.8 СОК Леќи на камерата од Sony е разноврсна и лесна опција која ќе одговара на една сорта на снимањето сценарија...

Филтри камера Selens квадратен цветен филтър FullColor ND8 за серия Cokin P

BGN 3.20

Плоштад Филтер Полна Боја ND8Пакетот Вклучува : 1 × Целосна ND81 × Филтер СлучајДигитални Професионални фотографи и силен аматери високо вредност на СУРОВИНИ се фати како тие добро знаат дека некој софтвер за манипулација ќе резултира во губење на квалитетот на нивните слики...

Костюм за обектив Tamron Adaptall II е подходящ за адаптера за огледално-рефлексен фотоапарат на Sony (D)

BGN 20.00 24.58

НИ 11.12 / парче НАС 11.13 / парче НАС 15.28 / парче НАС 15.11 / парче НАС 14.99 / парче НАС 26.36 / парче НАС 18.59 / парче НАС 17.49 / парче НАС 16.77 / парче НАС 17.49 / парчеОдговараат за Tamron Adaptall II Објективот на Одговараат за Sony (D) SLR Камера АдаптерКарактеристики : Фокусирајќи се бесконечност.Не ROM врска адаптер.Дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.Автоматско дијафрагмата, автофокус,или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер."Стопдолу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело.Изработени од алуминиум.Одговараат заОдговараат за Tamron Adaptall II ОбјективотОдговараат за Sony (D) SLR КамераОдговараат за A77 II A58 A99 A65 A57 A77 A900 A55 A35 A700 A580 A560 A550 A500 A450 A390 A350 A330 A300 A290 A230 A200 A100 A33Одговараат за Коника Minolta MAXXUM / DYNAXПакетот Вклучува : Одговараат за Tamron Adaptall II Објективот на Одговараат за Sony (D) SLR Камера Адаптер x1pcsНИ 24.97 / парче НАС 49.69 / парче НАС 49.09 / парче НАС 60.16 / парче НАС 30.01 / парче НАС 15.91 / парче НАС 62.93 / парче НАС 32.22 / парче НАС 45.2 / парче НАС 38.81 / парче

Zomei 52mm Ultra Slim CPL Filter CIR-PL Circular Polarizing Polarizer Filter for Olympus, Sony, Nikon, Canon, Pentax Hoya Lens 52 mm

BGN 23.00 34.93

Zomei 52mm Ултра Тенок CPL Филтер ЦИРАPL Кружни Поларизирана Polarizer Филтер за Олимп Sony Nikon Канон Pentax Hoya Леќа 52 мм Опис : Кружни Polarizer филтри се користат за да се намали одблесоци од неметални површини (windows, вода и така натаму) и зголемување на густина во рамките на небото и / или зеленило преку апсорбирање на рефлектира светлина...

нов и оригинален за niko обектив Ai-AF s Nikkor 24-85mm F / 2.8-4.0 D 24-85 ZOOM съединителната тръба 1K302-111

BGN 110.40

нови и оригинални за нико леќа Пиs БОЛЕСТ Nikkor 2485mm F / 2.84.0 D ЗУМ СПОЈКА ЦЕВКА 1 K302111Ние сме професионална снабдувач на SLR со леќа додатоци, подолу е нашата контакт информации : SKYPE ; chinaszsnsWe Chat : xy449836602QQ : 449836602

JJC Camera Silver Self-Retaining Open Close Protector Auto Lens Cap for PANASONIC DMC-LX3/Leica D-Lux4 (сребро)

BGN 11.18

JJC Сребрена Камера АвтоЗадржување на Отворените Затвори Заштитник Авто Леќа Капа за PANASONIC DMCLX3 / Leica ДLux4 (сребро)Се отвора и затвора автоматски се синхронизирани со леќа движење.Нов изборен леќа ззп беше развиена...

Високо качество 40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 mm UV цифров филтър протектор обектив за canon SLR nikon DSLR фотоапарат с пакета

BGN 3.00 3.84

УВ огледало : 1, УВ : двоен слој на кожата, на светлина на 95%; (исто така, повика на еден мембрана на секоја страна на секој позлата слој од подрумот мембрана)2, MC УВ : мултиобложени УВ филтер, на светлина од 98% transmittance на УВ огледало е подобрена до одреден степен; (контрастот е очигледен)3, L37 УВ : Професионалец со УВ филтер, светлина пренос стапка на 99.9%, на transmittance на најдобар;4, L41 УВ : Професионалец со УВ филтер, светлина пренос стапка на 99.9%, transmittance од најдобрите ултраширок агол леќа за да се избегне vignetting; (сега е достапен само во 67 калибар може да се купат најдобрите светски)5, ЗАШТИТНИК ПРО 1 D (W) : мултислој на кожата да се заштити огледало, во светлина на 99%, специјално за ултраширок агол леќа за да се избегне vignetting.6, MCУВ ПРО ПРО 1 D УВ (W) : Дигитална мултиобложени УВ филтер, во светлина на 99% посветен и широк агол леќа за да се избегне vignetting, со соодветни дигитални еден по друг десен агол, може да се апсорбираат големи количини на ултравиолетови да се елиминира магла и зголемување на сликата јасност.7, Ким MC ЗАШТИТНИК : мултислој позлата допир за да се заштити огледало...

Филтри камера Selens квадратен цветен филтър постепенен Изумруд за серия Cokin P

BGN 2.40

Плоштад Филтер Постепено ЗеленаПакетот Вклучува : 1 × Постепено Gradual Green1 × Филтер СлучајМора да го купат дополнителни адаптер прстен & екстра држачот за нормалнаДигитални Професионални фотографи и силен аматери високо вредност на СУРОВИНИ се фати како тие добро знаат дека некој софтвер за манипулација ќе резултира во губење на квалитетот на нивните слики...

Zomei 52mm Fader Variable ND Filter Adjustable ND2 to ND400 Nd2-400 неутрална плътност, за обектива на камерата NIkon Canon Hoya Sony 52 мм

BGN 23.00 31.98

Zomei 52mm Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи ND2 да ND400 ND2400 Неутрален Густина за Canon NIkon Hoya Sony Леќи на Камерата 52 mmZOMEI Тенок Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи ND2 да ND400 52mmОпис : Неутрален Густина (НД) филтри може да се намали интензитетот на светлина, без appreciably менува својата боја.Класичен ND филтри имаат различни fстоп за намалување на броеви и transmittance така генерирани можат да се применат за различни снимање услови, како што се portraiture, вода паѓа, фонтана итн.Оваа Fader ИМ е компактен ситевоедно променлива неутрален густина филтер кој се прилагодува на количеството на светлина на дрога со само пресврт на вашиот зглоб...

67 мм, филтър за UV протектор на обектива за Nikon, Canon, Sony, Pentax D7000 D5100 D5000 D3100 D3000 D3200 D5200 D7100 18-135 мм 18-105 мм

BGN 3.00 3.81

67mm УВ Филтер Леќа Заштитник За Nikon За Canon За Sony За Pentax D7000 D5100 D5000 D3100 D3000 D3200 D5200 D7100 18135mm 18105mmСупер Висока Резолуција Филтер.Висок Квалитет Кристално Оптички Филтер.Може да бидат оставени на објективот на сите времиња.Намалување на haziness или fogginess создадена од страна на УВ светлина.Служи како заштитен штит за вашата други леќи.Филтер може да го апсорбира ултравиолетови зраци да се даде додава топлина и подобро бои.Пред нишката на располагање за удобен спојување со дополнителни филтри или леќа ззп / капак.Компатибилен : · Сите SLR Камера / Дигитална Камера / видео камера DV со 67mm Дијаметар на Леќата.Пакетот Вклучува : 1 x УВ ФилтерПлаќање Прифатат Плаќање : Paypal, Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички...