• Ново
C / Y Contax Обектив Yashica to for CANON EF Mount Lens adapter ring 500D

C / Y Contax Обектив Yashica to for CANON EF Mount Lens adapter ring 500D

BGN 13.00
BGN 13.87
-6 %
В магазина

Брой продукти


Contax Yashica C/Y Објективот на CANON EF адаптер
Вовед
Contax Yashica C/Y Објективот на CANON EF адаптер прстен
Компатибилен со Сите CANON EF Систем
Нема ROM врската на прстен, па дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно
Автоматскиот фокус (AF) не е достапна.
Можно е да се користи Макро прстени и други додатоци
Материјал : бакар легура
Боја : сребрена
НАПОМЕНА :
Иако објективот ќе одговара на физички, автоматски дијафрагмата, авто-фокус, или било кои други функции не ќе работат правилно, додека со користење на овој адаптер.
Во овој случај "стоп-долу режимот" ќе треба да се користи кога премерување од леќа не имаат способност да се има својата отворот контролирани од страна на камерата тело. Можете да снимате со рачен режим или отворот приоритет на владата .
Пакетот вклучува :
Леќи на планината адаптер x1
(Оригиналната Manufactory Пакет)
Погоден За
CANON DSLR ФОТО

Подробности

търговска марка:
Хари добре
Номер На Модела:
C / Y

Те също купуват с този продукт

Защелкивающаяся предна защитна капачка за обектива антипылевая Капак за SIGMA sd Quattro H CANON EOS M M2 M3 M5 M10 M6 SONY A7 A7S A7R A7II A7RII

BGN 10.00 11.82

Достапни големина : 43mm,46mm,49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm Изберете: Главните карактеристики: Сосема нов и висок квалитет...

нов прием на RISESPRAY 62mm MC UV Ultra-Violet Lens Filter Протектор за canon, nikon, sony, pentax camera lens безплатна доставка

BGN 7.00 9.20

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден!Ултратенок 8слој зелена филмот 3 антифилтерВовед : Отворено фотографии изгледа нејасен, што произлегуваат од Ултравиолетови зраци која е invisiable за човечкото око...

MEKE 28mm f / 2.8 фиксиран обектив с ръчно фокусиране, за Olympus Panasonic M4 / 3 Система APS-C беззеркальная помещение EM1 M10 EP5 ЕП-L3 PEN-7 GF5 G

BGN 115.00 164.78

Пакетот вклучува : 1 28mm f / 2.8 прирачник леќа 12 леќа кеса 1Спецификација : Леќа структура : 5 групи 6 парчиња Минимум бленда : f / 22 Филтер дијаметар : 49mm супер мултиобложени / Агол : Дијагонала од 55 степен 30' Хоризонтална 46 степен 30' Вертикална 30 степен 25' Максимално зголемување : 0.11 x

Foleto Lens Filter UV CPL FLD ND Color star Filters за Canon, Nikon и Sony NEX camera 500d 600d 700d 1300d 6d t5i d5300 d90 d7000

BGN 3.00 4.37

Foleto Леќа УВ Филтер CPL FLD ND Боја ѕвезда Филтри за Canon Nikon, Sony NEX камера 500d 600d 700d 1300d 6d t5i d5300 d90 d7000УВ : Ја апсорбира ув зраците кои често го прави отворено фотографии нејасен и indistinct...

Универсален 37-43 мм /37mm до 43 mm стъпка нагоре Околовръстен филтър адаптер за UV, ND, CPL, метален стъпка нагоре Околовръстен адаптер

BGN 12.30

Универзална 3743mm / 37mm да 43mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за UV,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен Адаптер камерата не е вклучена...

Zomei 52mm Ultra Slim CPL Filter CIR-PL Circular Polarizing Polarizer Filter for Olympus, Sony, Nikon, Canon, Pentax Hoya Lens 52 mm

BGN 23.00 34.93

Zomei 52mm Ултра Тенок CPL Филтер ЦИРАPL Кружни Поларизирана Polarizer Филтер за Олимп Sony Nikon Канон Pentax Hoya Леќа 52 мм Опис : Кружни Polarizer филтри се користат за да се намали одблесоци од неметални површини (windows, вода и така натаму) и зголемување на густина во рамките на небото и / или зеленило преку апсорбирање на рефлектира светлина...

Selens Pro 100X150mm 3in1 kit квадратен мек жълто / залеза червен/синьо небе цвят променлив ND филтър на Canon, Nikon DSLR

BGN 60.48

Selens Про 100 X150mm плоштадот Меки жолта / зајдисонце црвена / небо сина боја променлива ND Филтерпакетот вклучува : 1 * 100 X150mm жолта боја променлива Филтер1 * 100 X150mm зајдисонце црвена боја променлива Филтер1 * 100 X150mm небото сина боја променлива Филтер3 * заштита торбаПревозот ЗабелешкаПРЕВОЗОТ : 1.Вашата цел ќе бидат обработени за 13 дневна по вашата исплата е примена или бришат.2.Вашата цел ќе биде предаден преку Кина Пост Воздух Mail,e Packet,EЕМС или ЕМС.3.Тоа ќе трае околу 560days во транзит,ве молиме почекајте трпеливо.4.Ако не сте го доби пакет на време, ние може да се прошири испорака датум за вас.5.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви понуди задоволителен одговор.Следново е нормално пристигнување време курс за вашиот референца : ЗемјаРаботни Дена(не вклучувајќи одмор)591015162021252635>35СадНоминална(време пристигна)5.1%50.1%33.6%7.5%3.7%Контактирајте со насЕвропаНоминална(време пристигна)8.6%61.2%19.1%7.0%4.1%Контактирајте со насАвстралијаНоминална(време пристигна)4.7%52.6%30.2%9.6%2.9%Контактирајте со насКанадаНоминална(време пристигна)6.7%50.6%30.4%8.5%3.8%Контактирајте со насРусијаНоминална(време пристигна)1.5%10.3%29.7%41.2%18,8% сеКонтактирајте со насАзијаНоминална(време пристигна)10.5%30.6%43.8%12.1%4.0%Контактирајте со насДруга ЗемјаНоминална(време пристигна)3.5%25.0%47.9%17.9%5.7%Контактирајте со насПЛАЌАЊЕ : 1.Ние прифаќаме Escrew за плаќање.2.Ве молиме да се осигурате вашата адреса,телефонски број се во право кога ќе се плати.3.Ако производот што сте го добиле не е задоволен за вас,можете да контактирате со нас,и тогаш ние ќе ја или наплата.ПОВРАТНИ информации : 1.Ние ќе ја напуштат повратни информации за вас кога ќе се потврди цел,и ве молиме да ја напуштат повратни информации за нас, ви благодариме.2.Ние ќе ви обезбедиме добри производи и услуги за вас,се надевам да се справи со вас цело време.ЗА НАС : Meking Студио е професионална фотографска опрема фабрика се наоѓа во Гуангжу, Кина.Добредојдовте да биде нашиот дистрибутер.

50 мм F1. 4 C mount Lens + C-Micro M4 / 3 / NEX /N1 /за Pentax Q / Fuji /M M2 преходни пръстен за фотоапарати Sony, Pentax

BGN 54.00 73.82

Повратни Информации Од Корисниците : 50mm ф1.4 CC ЖИВО ТВ Објектив + C планината Објективот на Камерата Адаптер + Леќа на Предната и Задната КапаКарактеристики : 1.Оваа CC ТВ Објектив карактеристики легури школка со квалитетот на леќите.2.Тоа е идеален за употреба во барови, продавници, паркинг места, куќи и магацин, итн.Тоа ви дава најшироката поле на гледање слика на располагање со 16mm В гората леќа.3.Оваа CC ТВ Објектив обезбедува ултрајасна визија за вашата камера.4.Овој објектив е 50mm леќа вклучува напредни оптички елементи за да се обезбеди сите околу острина и ефикасни светлина спроводливост...

52 мм-35,5 мм 52-35, 5 мм 52-35,5 стъпка надолу филтър Околовръстен адаптер

BGN 2.00 2.88

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,почитувани ,вие треба да знаат за вашиот објект,ние платформа стандардно ќе не обезбеди следење на број,можете да изберете купи tacking услуга од страна на избра превозот платформа.или ако ти чини повеќе $10.ние мора да ви обезбеди следење на број...

86-95 мм 86 мм и 95 мм 86-95 стъпка Околовръстен филтър адаптер

BGN 3.00 4.00

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме email на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации, Опис на ПроизводотВовед : Машки навој : 86mmЖенски навој : 95mmБренд нови, никогаш не се користат воНаправен од метал (не пластични)боја : црнаПакет Се Вклучени : 86mm да 95mm Филтер Прстен Адаптер x1Погоден Зафилтри, адаптери, ЛЕЌИ, ЛЕЌИ на хауба, ЛЕЌА КАПА, и повеќе..

MEKE 35mm f / 1.7 ръчен фокус фиксиран обектив за цифрови фотоапарати Olympus M43

BGN 154.00 180.78

MEKE 35mm f / 1.7 Прирачник се Фокусира Фиксен Објектив за Олимп M43 Дигитални КамериСпецијално дизајнирани за Panasonic Олимп Микро четири третини APSC mirrorless камера 35mm фокусна должина и максимална бленда од f / 1.7 Прирачник се фокусира на камерата леќи на камерата, лесно да се фокусираат максимално зголемување на 0.113 x 6 елементи во 5 групи на леќи структура

52 mm UV филтър за защита на обектива на Sony, Canon, Nikon Camera D7000 D5200 D5100 D5000 D3200 за Canon EOS 400D 500D, 550D 600D 1100D

BGN 2.00 3.18

52mm УВ Филтер Леќа Заштитник За Sony Канон Nikon Камера D7000 D5200 D5100 D5000 D3200 За Canon EOS 400 D 550 D 500 D 600 D 1100 DСупер Висока Резолуција Филтер.Висок Квалитет Кристално Оптички Филтер.Може да бидат оставени на објективот на сите времиња.Намалување на haziness или fogginess создадена од страна на УВ светлина.Служи како заштитен штит за вашата други леќи.Филтер може да го апсорбира ултравиолетови зраци да се даде додава топлина и подобро бои.Пред нишката на располагање за удобен спојување со дополнителни филтри или леќа ззп / капак.Компатибилен : · Сите SLR Камера / Дигитална Камера / видео камера DV со 52mm Дијаметар на Леќата.Пакетот Вклучува : 1 x УВ ФилтерПлаќање Прифатат Плаќање : Paypal, Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички...

25 mm F / 1.8 HD MC ръчен фокус обектив за Sony E NEX Mount Camera A7R A7S A7RII A7SII A6500 A6300 A6000 A6100 A50000 A5100 A3000

BGN 108.00 120.00

Опис : Класичен и убава леќа, Достоен на вашата колекција!Висока Дефиниција.Голема бленда леќа, лесно да се добие плитки длабочина на полето.Добро за портрет, улица, сцена, патување, пејзаж, nightview фотографии.Спецификации : Фокус Тип : ПрирачникФокусна Должина : 25mmОтворот Опсег : Ф1.816Фокусирајќи се на Опсегот : 18cmБесконечнаПред навој дијаметар : 46mmДимензии : Ф60mm X 39mmТежина : 144gМатеријали : Мултиобложени Оптичко Стакло / Метал телоБоја : Црна / Сребрена (за изборен)Погоден за : Sony E планината Камери : NEX3 N; NEX3Р; NEXF3 К; NEX3; NEX3 L; NEXC3; NEX5 N; NEX5 A; NEX5 T; NEX5 L; NEX5 C; NEX5 K; NEX5 R; NEX6; NEX6 L; NEX6 R; NEX7; A3000; A5000; A5100; A6000 A6300 A6500 ....

2 в 1 за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 50mm f1. 4 / 35mm F1. 7 TV Movie lens+C Mount+Macro ring за Sony NEX-F3 NEX-5 И NEX-6 NEX-7 A6500 A6300 A6000 A5000

BGN 73.00 90.38

почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,ве молиме запомнетемејл до мене ,јас ќе ви помогнеимајте пријатен ден! Опис : Ова CCTV Леќа карактеристики легури школка со квалитетот на леќите...

Филтри камера Selens квадратен цветен филтър FullColor ND8 за серия Cokin P

BGN 3.20

Плоштад Филтер Полна Боја ND8Пакетот Вклучува : 1 × Целосна ND81 × Филтер СлучајДигитални Професионални фотографи и силен аматери високо вредност на СУРОВИНИ се фати како тие добро знаат дека некој софтвер за манипулација ќе резултира во губење на квалитетот на нивните слики...

Jjc Automatic Extension Lens Adapter Ring 10mm+16 mm Auto Focus фън тръби for Olympus / Panasonic Micro 4/3 (Four Thirds) Mount Camera

BGN 63.98

JJC Автоматско Продолжување Леќа Адаптер Прстен 10мм+16mm Авто Фокус Цевки за Олимп / Panasonic Микро 4 / 3 (Четири Третини) Планината КамераJJC AET Серија на Автоматско Продолжување Цевки им овозможува на вашиот леќата да се фокусира поблиску од неговата нормална минимум фокус растојание...

Zomei 52mm Fader Variable ND Filter Adjustable ND2 to ND400 Nd2-400 неутрална плътност, за обектива на камерата NIkon Canon Hoya Sony 52 мм

BGN 23.00 31.98

Zomei 52mm Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи ND2 да ND400 ND2400 Неутрален Густина за Canon NIkon Hoya Sony Леќи на Камерата 52 mmZOMEI Тенок Fader Променлива ND Филтер Прилагодливи ND2 да ND400 52mmОпис : Неутрален Густина (НД) филтри може да се намали интензитетот на светлина, без appreciably менува својата боја.Класичен ND филтри имаат различни fстоп за намалување на броеви и transmittance така генерирани можат да се применат за различни снимање услови, како што се portraiture, вода паѓа, фонтана итн.Оваа Fader ИМ е компактен ситевоедно променлива неутрален густина филтер кој се прилагодува на количеството на светлина на дрога со само пресврт на вашиот зглоб...