• Ново
Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 mm

Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 mm

BGN 105.58
В магазина

Брой продукти


Нови Z Оската Нула Пред-ги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mm
Опис :
Нови Z Оската Нула Пред-ги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mm
За поставување на должина на машина центар/центар струг
Подесување на висина : 50 +/- 0.005 мм
Голем мерење на површина и лесно да се работи
Ниска следуваат сила, се избегнува мелење машина или дупчење битови скршени
Лесно да се калибрира со земјата паралелно или мерач блок
Подобро паралелизам , осетливост и прецизност за употреба
Botton има магнетизам
Големина : 48mm*100mm*16mm
Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа. и обидете се да се направи сè што може за да ги задоволи вас.
Ве молиме да не оставите лош повратни информации во прво време,Бидејќи вашата повратна информација е многу важна за нас. Ви благодарам многу!
Политика на враќање :
Можете да го вратите производот во рок од 14days на приемот. Објектот мора да се врати во нова состојба, како што е примена со сите придружени прибор и литература, вклучувајќи ја и фабрика картон. Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа и купувачот е одговорен за враќање превозот на трошоците и логистика. Мора да контактирате со нас во 14days на приемот, за барање на RMA број. Објектите што сте ги примиле без RMA број, ќе бидат одбиени и вратени на испраќачот.
Shippment & плаќање
Поштарина и пакување е ист надомест за сите во светот.
Сите предмети ќе бидат испорачани во 2days по плаќање јасно за време на работни денови. Превозот време е за 2-3 недели работни дена од воздух mail .
Ние ќе default брод да се обрати .
Ние може да прифати плаќања направени во повеќе валути,како што се : GBP,и ЕВРА.
НИЕ ПРИФАЌАМЕ ОВИЕ НАЧИНИ :
: Предложени
Плаќањето е должно во рок од 7 дена од денот на аукцијата. Ве молиме да не известите однапред за одлагање на плаќање

Подробности

търговска марка:
sr
Номер На Модела:
Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 mm

Те също купуват с този продукт

Фрезови шпиндел с ЦПУ ER20 2.2 KW вретено, въздушно охлаждане + 1 бр 2.2 KW VFD инвертор+12 бр ER20 цанги

BGN 584.00

CNC мелничката вретено ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено + 1 парчиња 2.2 KW VFD инверторот+12 парчиња ER20 collets ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER20 2.2 KW воздух за ладење вретено 1*2.2 KW инверторот 12 парчиња ER20 collets Вретено Моќ : 2.2 k W Напон : 220 V (мора да бидат одобрени од страна на инверторот излез, може да не бидат директно да се користи обичните апарати за домаќинство електрични) Струја : 8 A Фреквенција : 400 Hz Дијаметар : 80mm Брзина : 024000 r / мин ER collet : ER20 Ладење : воздушно Ладење Вретено Тежина : 5.5 килограми Имајќи : C7005*2 C7002*2 2.2 KW VFD инверторот Влезен Напон : 220 V(+ / 15%) Излезниот Напон : 220 VAC Текст Фреквенција : 4863 Hz Фрекфенција : 0400 Hz Влез Фаза : 1 или 3 фаза Излез Фаза : 3 фаза ER20 : Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

Безплатна доставка на 10 броя 1/8 твердосплавная 3.175 мм Бележка fresa двойна Двухканавочный навити малко фреза с ЦПУ ЦИР 3.175 мм CEL 25 мм

BGN 19.98

10pcs 3.175 мм*25 mm Двојно Flute Малку за CNC Рутери Ставка Опис : За CNC Рутер Дијаметар(SHK) : 3.175 мм Дијаметар на Сечење на Работ (ЦИР) : 3.175 mm Сечење Должина (CEL) : 25мм Над Должина (OVL) : 45mm Цена за 10pcs 3.175 мм*25 mm Двојно Flute cnc рутер Малку Превозот и Ракувањето со : Наредби обично се испраќаат на истиот ден по добивањето на уплатата...

10 STK YUTOOLS VBGT110302R видий lobed вмъкване на нов струг с ЦПУ

BGN 47.98

Бренд име Карбид сечилото Модел Карбид сечилото10 STK YUTOOLS VBGT110302 R карбид сечилото внесува нови ЦПУ стругВашата понуда е 10 натоварениYUTOOLS карбид сечилото внесува VBGT110302 R ЦПУ стругПроизведено во Кина10 PCS на карбид сечилотоVBGT110302 RСечење Цврстина : 55 HRCПостојат остри сечење 0.2 мм Р агол...

MWLNR1616H08/MWLNL1616RH08 MWLNR/MWLNL ЦПУ струговане на външни инструменти се използват за вмъкване на wnmg080408 wnmb080404

BGN 8.19

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Чисто нов 20x200mm S20r-MWLNR08 струг струг инструмент Скучни титуляр за Wnmg0804 дясната ръка на 95 градуса

BGN 21.00 42.00

Спецификација : Вртење Алатка НосителотМодел : S20 RMWLNR08Материјал : Алуминиум, ЧеликБоја : ЦрнаBalde : WNMG0804Големина : 20x200mmНа ветер : Десната рака 95 СтепенПакет се вклучени : 1x Вртење Алатка Носителот2x Клуч1x Сечилото

CGS-250 3R0.5*4*50L HRC50 масивна ъглова радиусная твердосплавная бележка fresa Fraise en bout за металообработващи машини с ЦПУ

BGN 47.97

CGS250 3 R0.5*4*50 L HRC50 СОЛИДНА Агол радиус карбид крајот мелница за CNC машинаCGS250 3 R0.5*4*50 LБренд име : CGSМесо тело со дијаметар : 4mmМашина со дијаметар : 3мм Агол радиус R0.5Вкупна должина : 50mmФлејта : 4pcsГенерално се користи тип на крајот мелницаПогоден работното парче : Јаглероден челик, од Легиран челик, предзацврстуваат челик и зацврстуваат челик цврстина помалку од HRC50, C ast железоОстри сечење на работ, висока јачина тело направи обработка непречено...

Външни инструменти за струговане MTGNR/MTGNL CNC Инструмент holder Use TNMG160404/TNMG160408 CNC insert MTFNR1616H16 MTFNL1616H16

BGN 8.19

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Нов 1бр Расточная беседки с 16 мм джолан SBJ1630-90 мм Расточная беседки Скучни инструмент

BGN 20.78

Ne w 1pcs здодевни бар со 16mm месо тело SBJ1630 X 90mm здодевни алаткаОписНови 1pcs здодевни бар со 16mm месо тело SBJ163090mm здодевни алатка1pcs SBJ163090 16mm месо тело X90 mm должинаинсерти да се прифати : TPGT1103 L​Политика на враќање : Можете да вратите производ во рок од 7 дена од денот на приемот...

малко рутер 10*10*25*75 от 2 каннелюр края мелници hrc55 видий края мелници волфрам, фрези машина CNC

BGN 42.35

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 10мм месо тело Дијаметар( D2 ) : 10 mm Сечење Должина( L1 ) : 25мм Над Должина( L ) : 75mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...

Луксозна Индонезия Абанос + Чист Меден Прът Дървообработващи Инструменти Маса, Пейка Менгеме Хващам Запечатване На Камък Company Прорезна Скоба Инструмент

BGN 58.00 72.00

Луксузна Индонезија Абонос+Чист Бакар Прачка Дрво Алатка Табела Клупата Менгеме На Назад Заменик Печат Камен Држи Сечење Менгеме АлаткаСолидна Месинг Тема Род+Фенси Ebnoy се Справи Дрвен Материјал, Доволно Силни И Може да се Заштити Вашите Работни Предмети, 100 X135 X53 MM Заменик Работи За 55ММ Sealstone1...

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница

BGN 24.00 38.45

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

YFT 1бр смилане фрези 2-каннелюры волфрам карбид фрези фреза бита 1-20 mm нож за алуминий медна сплав дърво машина CNC инструменти

BGN 8.00 9.60

Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : НоваAnswer : ___________________________ Note : Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина

Нов 1бр MT3-GT24 резьбонарезной патронник резьбонарезной диапазон M5-М36 фрезови инструмент с ЦПУ

BGN 127.98

Нови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаОписНови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаДопирање опсег : M5M36допирање чак прифати сите GT24 допирање colletsВклучуваат : 1pcs MT3GT24 допирање на чакGT24 допирање collet не вклучуваатЗабелешки : допирање На носителот може да се користи на Реверзибилна функција Машина алатка.Таа се користи само за прислушување,Тоа само може да се стега чешми.Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме испратете порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

S25S-STFCR11/STFCL11/STFCR16/STFCL16 използвайте TCGT TCMT 110204/110208/160408/160404 поставете вътрешна стругове инструменти STFCR STFCL

BGN 11.66

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХССФабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Високото качество на 1 бр Златен притежателя на острието Roland + 5 бр 45 + 5 бр 60 градуса режещ плотер Roland Blade Безплатна доставка

BGN 27.00 31.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

TAP/BAP400R 35XC32X200L-3T под прав ъгъл от 90 градуса бележка слот за фрезоване беседки за карбид плочи APMT1604

BGN 98.64

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 35mm,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

R0. 5-R6 *50 60 75 мм, твърд карбид волфрам вътрешния ъгъл R бележка слот за стоманена фаска машина cnc машина бита

BGN 40.00 40.18

СпецификацијаБрој на модел : XD1102R=0.5,0.75, 1 ,1.5 ,2mm 2flutesR=2.5, 3 , 4, 5, 6mm 4flutesМесо тело со Дијаметар : D : D=4,,6,8,10,12,14 ммНад сите должина : L=50,50,50,60,75,75 mmМатеријал : Solide КарбидОбложување : НИКОЈПакување, вклучувајќи : 3 ЕЕЗ / МНОГУКарактеристики : 1.Брборењата отпорни дизајн за супериорен во однос на површината за бои и долго алатка живот2.Оптимизиран за доделување на температурите и барањата на предизвик материјали како што се Висока Темп Легури3.Остри сечење разумен се исти со висока јачина на машина4.Лак олеснување агол прави алатка за подобро да се носатотпоротPhotoesСоработува со folowing 5 предности

ARGEDO CNC USB 4 Ос MACH3 100 khz USB Motion Control Card Breakout Board 12-24V за гравиране с CNC-Free-Drive SM818

BGN 57.44

CNC USB 4 Оска MACH3 100 KHz USB Движење Контрола на Картичката Збег Одбор на 1224 V за CNC Гравирање Бесплатно Возење Пакет се Вклучуваат : 1 x 4 Оска Mach3 USB CNC Контролер картичка 100 KHz 1 x USB кабелот 1 x Mach3 софтвер со лиценца и Настава ( Ние ќе ги испратите до вас преку емаил ) Опис : 1...