• Ново
0.8 KW CNC ER11 Spindle Motor 800W Air-cooled 24000rpm High Speed 220V 65*188mm шпиндела за гравировальных на металорежещи машини с ЦПУ

0.8 KW CNC ER11 Spindle Motor 800W Air-cooled 24000rpm High Speed 220V 65*188mm шпиндела за гравировальных на металорежещи машини с ЦПУ

BGN 209.00
BGN 232.00
-10 %
В магазина

Брой продукти


0.8 KW CNC ER11 Вретено Мотор 800 W Воздушно ладење 24000rpm Голема Брзина 220 V 65*188mm Вретено за CNC Машини Гравирање
GDZ65 F-800
Обезбедување на стандардниот Орев ER11 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас.
Спецификации
Модел Бр.
GDZ65 F-800
Бренд
changsheng
Сертификација
ISO9001-2000
Тип на производ
три-фаза асинхрони мотор Константен вртежен момент
Пол број
2
Номинална моќност(KW)
0.8
Номинална напон(V)
220
Номинална брзина(вртежи во минута)
24000
Струја(A)
4
Фреквенција(Hz)
400
Ладење
Воздушно Ладење
Имајќи тип
2×7002 C P4 DT&2×7000 C P4
Должина/ширина/hight(mm)
220/65/65
Вретено главата висина(mm)
22
Дијаметар&должина
65*188mm
Подмачкување
маснотии
Collet(mm)
ER11
Collet(mm)
3.175-6
рамнотежа тест резултат(ms*s)
2.4 вртежи во минута
Поправка време
имајќи(половина година),вретено(една година)
Тежина
4 KG
Runout
0.01-0.02 mm
Известување
Вретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојување
Апликации
Дрво гравирање, ЦПУ дупчење и мелење.
Ве молиме имајте во предвид :
1. Моторните вретено мотор се исти со инвертери, изборот инвертери треба да биде во согласност со струја, напон и фреквенција на моторните вретено мотори. Поставување на инверторот мора прво поставување на базалните фреквенција, својата базалните фреквенција е врз основа на највисоката фреквенцијата на моторните вретено мотор, ако не поставување на базалните фреквенција (фабричкото прилагодување е 50 Hz),на моторните вретено мотор ќе се изгори од еднаш почне да работи; највисока фреквенција, пауза фреквенција и соодветните напон, исто така, треба да бидат поставени според кривата на оперативни инструкции; поставување на струја од инвертери е исто така врз основа на номинална струја на моторните вретено мотор; на прекуструјна е 120% за номинална струја; преоптоварување со вкусовите е 100% , време е 5s; превозникот фреквенција е поставена од страна на моќта на вретено мотор,8k Hz за помалку од 10 KW моторните вретено мотор, 5k Hz е за повеќе од 10 KW вретено мотор; забрзување на времето и забавување време се 10-ти и 20-ти, односно, ако почнувајќи тековната надмине номинална струја и треба заштита, тоа треба да се прошири на забрзување на времето. I/O недостаток-фаза заштита, исто така, треба да се постави над функција на заштита на инвертори и моторните вретено мотори. Поврзување на инверторот и три-фаза моќ на вретено мотор, лемење на инверторот три-фаза моќ кабелот на приклучокот 1(U1),2(V1),3(W1), приклучок за 4 е заштитно јаже.

Подробности

Карам:
Двигател
търговска марка:
ToAuto
Максимален Въртящ Момент:
0,33 Нм
Работна Скорост:
24000 об / мин
Номер На Модела:
GDZ65F-800
Вид охлаждане:
С въздушно охлаждане
is_customized:
Yes
Мощност на шпиндела:
800 W

Те също купуват с този продукт

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Чисто нов 20x200mm S20r-MWLNR08 струг струг инструмент Скучни титуляр за Wnmg0804 дясната ръка на 95 градуса

BGN 21.00 42.00

Спецификација : Вртење Алатка НосителотМодел : S20 RMWLNR08Материјал : Алуминиум, ЧеликБоја : ЦрнаBalde : WNMG0804Големина : 20x200mmНа ветер : Десната рака 95 СтепенПакет се вклучени : 1x Вртење Алатка Носителот2x Клуч1x Сечилото

Mzg D2 WC карбидные вмъкване 20 мм 15 мм 16 мм U битове за пробиване на дупки обработващ център да се откаже от метални сверлильных инструменти U бързи тренировки

BGN 84.00 105.60

MZG D2 WC Карбид Внесува 20mm 15mm 16mm У Битови ЦПУ Струг Дупка Обработка Центар се Откаже од Метал Дупчење Алатки У Брзо Вежби 1.MZG Millling Внесува Објект Спецификите2.MZG Мелничката Внесува Производ Фото3.MZG Мелничката Внесува Пакување Информации Millling Внесува Пакување Информации4.MZG Мелничката Внесува Параметар​5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

S25S-STFCR11/STFCL11/STFCR16/STFCL16 използвайте TCGT TCMT 110204/110208/160408/160404 поставете вътрешна стругове инструменти STFCR STFCL

BGN 11.66

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХССФабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

1бр 8 мм джолан пряк път битов Набор от 6/8/10/12/14/18 / 20 мм, рязане диаметър за струг струг Mayitr дървообработващи инструменти

BGN 3.00 3.97

HW0002344Спецификација : Бренд новиМатеријал : медиум јаглероден челик + алуминиумскиБоја : СинаМесо тело со дијаметар : прибл...

Weitol безплатна доставка, N 10 бр./лот 3.175 мм диаметър джолан топка на носа спирала бита фреза с ЦПУ дърворезба инструменти

BGN 22.00 22.40

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент

BGN 45.00 56.00

MZG 20mm 25мм DWLNR2020 K08 ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вртење Алатка Носителот Здодевни Бар Метал Cutting Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

CGS-250 3R0.5*4*50L HRC50 масивна ъглова радиусная твердосплавная бележка fresa Fraise en bout за металообработващи машини с ЦПУ

BGN 47.97

CGS250 3 R0.5*4*50 L HRC50 СОЛИДНА Агол радиус карбид крајот мелница за CNC машинаCGS250 3 R0.5*4*50 LБренд име : CGSМесо тело со дијаметар : 4mmМашина со дијаметар : 3мм Агол радиус R0.5Вкупна должина : 50mmФлејта : 4pcsГенерално се користи тип на крајот мелницаПогоден работното парче : Јаглероден челик, од Легиран челик, предзацврстуваат челик и зацврстуваат челик цврстина помалку од HRC50, C ast железоОстри сечење на работ, висока јачина тело направи обработка непречено...

FGHGF10pcs нов титанов слой карбид 3. 175x0. 5mm Бележка слот за гравиране бита на фрезови машини с ЦПУ

BGN 13.00 19.81

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : ножот карбид (волфрам челик)Вкупна должина : околу 37mmМесо тело со дијаметар : прибл...

MWLNR2020K08/MWLNL2020K08 MWLNR/MWLNL 2020K08 CNC Инструмент holder Use wnmg080408 / wnmg080404 CNC insert

BGN 8.40

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Комплект вретено с ЦПУ ER11 въздушно охлаждане 1,5 кВт вретено + 13 бр. цанга ER11+1 бр. inverter 1,5 кВт

BGN 520.00

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено + 13 парчиња ER11 collet+ 1 парче 1.5 kw инвертерНие може да ви ги испрати следните изглед VFD од случајно, назначен е да НЕ се прифати.Plese ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*1.5 KW воздух за ладење вретено13pieces* ER11 collets1*1.5 kw ИСТИ VFD инвертерВретено : 1) Моќност : 1.5 KW2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​ER11 : 1.5 KW VFD инвертерВлезен Напон : 220 V(+ / 15%)Текст Фреквенција : 4863 HzИзлезен Напон : 220 VACФрекфенција : 0400 HzТекст Фаза : 1 или 3 фазаИзлез Фаза : фаза 3Добредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза

BGN 745.00 784.00

18000rpm 3.5 KW 220 V / 380 V 300 Hz ER25 Воздушно ладење Плоштадот Вретено Моторни 4 Лагери за Машини за Известување : Постојат AC220 V и AC380 V за избере во оваа листа , ве молиме да ни остават порака за оној што треба .СпецификацијаТипGDZ93*823.5Главни Области На ПрименаAircooling за Машини заБрзина (r / мин)18000 вртежи во минутаМоќност (KW)3.5 KWНапон(V)220 V / 380 VСтруја(A)10 A / 8.8 НАФреквенција (Hz)300 HzСобератER25, 6mm defaultПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7007 P4 ; 2x7002c P4Период на гаранција : лежишта за половина година, или други делови за една година Димензија : Ве молиме имајте во предвид : 1...

Високото качество на 1 бр Златен притежателя на острието Roland + 5 бр 45 + 5 бр 60 градуса режещ плотер Roland Blade Безплатна доставка

BGN 27.00 31.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...