• Ново
800W CNC Spindle Motor ER11 Water Cooled 220V 0.8 KW 65*158mm 24000rpm висока скорост на гравиране

800W CNC Spindle Motor ER11 Water Cooled 220V 0.8 KW 65*158mm 24000rpm висока скорост на гравиране

BGN 161.00
BGN 179.20
-10 %
В магазина

Брой продукти

800 W CNC Гравирање Вретено Мотор ER11 65*158mm Вода за Ладење 220 V 0.8 KW 24000rpm Голема Брзина Вретено Нови
Пакет Се Вклучени :
1 x 800 W Вретено Мотор
Обезбедување на стандардниот Орев ER11 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.
Вретено тип
GDZ65-800 A Краток Константен вртежен момент
Тип на производ
Висока-Брзина Константен Вртежен Момент Моторните Вретено Мотор
Дијаметар*должина
Φ65*158mm
Брзина
24000rpm
Моќност
0.8 KW
Напон
220 V
Тековната
5 A
Фреквенција
400 HZ
Заеднички на носот
ER11
Lub
маснотии
Кул
вода за ладење
Тежина
3 KG
Вртежен момент
0.33 Nm
Collet
ER11 6mm default
Гарантен период
лагери=половина година во други делови на годината
Runout
0.01-0.02 mm
Известување
Вретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојување
Ве молиме имајте во предвид :
1. Моторните вретено мотор се исти со инвертери, изборот инвертери треба да биде во согласност со струја, напон и фреквенција на моторните вретено мотори. l Поставување на инверторот мора прво поставување на базалните фреквенција, својата базалните фреквенција е врз основа на највисоката фреквенцијата на моторните вретено мотор, ако не поставување на базалните фреквенција (фабричкото прилагодување е 50 Hz),на моторните вретено мотор ќе се изгори од еднаш почне да работи; l највисока фреквенција, пауза фреквенција и соодветните напон, исто така, треба да бидат поставени според кривата на оперативни инструкции; поставување на струја од инвертери е исто така врз основа на номинална струја на моторните вретено мотор; l на прекуструјна е 120% на номинална струја; преоптоварување вкусовите е 100% , време е 5s; l превозникот фреквенција е поставена од страна на моќта на вретено мотор,8k Hz за помалку од 10 KW моторните вретено мотор, 5k Hz е за повеќе од 10 KW вретено мотор; l забрзување време и забавување време се 10-ти и 20-ти, односно, ако почнувајќи тековната надмине номинална струја и треба заштита, тоа треба да се прошири на забрзување на времето. l I/O недостаток-фаза заштита, исто така, треба да се постави над функција на заштита на инвертори и моторните вретено мотори. l Поврзување на инверторот и три-фаза моќ на вретено мотор, лемење на инверторот три-фаза моќ кабелот на приклучокот 1(U1),2(V1),3(W1), приклучок за 4 е заштитно јаже. Потоа инверторот е поврзан со надворешното напојување и започнуваат со работа, тогаш за да проверите дали ротација насока на вретено мотор е во согласност со неговите индикација насока, ако не е во согласност, веднаш да се затвори и промена два жица на три-фаза моќ снабдување на поврзување на инверторот и моторните вретено мотор.

Подробности

Карам:
Двигател
Номер На Модела:
GDZ65-800A-кратък
търговска марка:
ToAuto
Максимален Въртящ Момент:
0,33 Нм
Работна Скорост:
24000 об / мин
Вид охлаждане:
ВОДНО ОХЛАЖДАНЕ
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

5шт прорезна диаметър 4 мм, с фаска края мелници 90 градуса твърд карбид 2 канали фаска ножове HRC45 нов ЦПУ

BGN 30.00 32.00

5pcs 90 степени Солидна Карбид Chamfer Крајот Мелници 2 Флејта Сечење Кол 6mm Chamfer Мелење Секачи HRC45 Нови CNC Објект спецификите Материјал : Карбид Слој : НЕ / Ti Al N / Al Ti N / Ti Si N HRC : 45 Дијаметар : 4mm Тип : Агол Мелење Машина вкупна Должина : 50mm месо тело со дијаметар : 4mm Број на Модел : 4*90°*50 L*4 D Flute : 2 Прецизност : 0.005 mm is_customized : Yes Место на Потекло : Шенжен,Кина(Копно) слој процес параметриОбјектотAl Ti NTi Al NTi Si Nn ACoТврдост(ХВ)32002800360042(GPA)Дебелина(ХВ)2.532.5333Оксидација90080010001200Триење0.30.30.450.4БојаЦрнаВиолетоваБакарСинаСите стандардна големина се имаат акции и поддршка брза испорака, ние, исто така, ја прифати кориснички модел, водечки време само треба 5 дена за да се прилагоди на големината.Ако треба да се подобри во процесот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе искрено за вашата услуга!Други селекции на HRC45 Chamfer МелницаКупи тоа СегаДијаметарТипБрој На Модел НаВкупна ДолжинаМесо Тело ДијаметарФлејтаHRCКупи тоа Сега4mmChamfer Мелница4*90°*50 L*4 D50mm4mm2456mmChamfer Мелница6*90°*50 L*6 D50mm6mm2458ммChamfer Мелница8*90°*60 L*8 D60mm8мм24510ммChamfer Мелница10*90°*75 L*10 D75mm10мм24512mmChamfer Мелница12*90°*75 L*12 D75mm12mm245Политика За Испорака1...

Нов 1бр MT3-GT24 резьбонарезной патронник резьбонарезной диапазон M5-М36 фрезови инструмент с ЦПУ

BGN 127.98

Нови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаОписНови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаДопирање опсег : M5M36допирање чак прифати сите GT24 допирање colletsВклучуваат : 1pcs MT3GT24 допирање на чакGT24 допирање collet не вклучуваатЗабелешки : допирање На носителот може да се користи на Реверзибилна функција Машина алатка.Таа се користи само за прислушување,Тоа само може да се стега чешми.Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме испратете порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

MTJNR2525M22/MTJNR2525M16/MTJNL2525M16 външни инструменти за струговане MTJNR / MTJNL 2525M16/2525M22 държачът с ЦПУ използвайте поставяне на TNMG160404

BGN 9.90

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

5шт единичен Каннелюра алуминиева Бележка слот за бита фреза с ЦПУ режещ инструмент спирала fresa алуминий Германия карбид 3.175mmX2mmX6mm

BGN 24.00 28.78

СЕДИШТЕТО 5pcs Алуминиум endmill еден flute спирала CNC рутер битови 3.175 мм * 2mm * 6mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо Тело Со Дијаметар : 1 / 8"(1) Сечење на Работ Дијаметар : 2mm(2)Сечење на Работ Должина : 6mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза

BGN 745.00 784.00

18000rpm 3.5 KW 220 V / 380 V 300 Hz ER25 Воздушно ладење Плоштадот Вретено Моторни 4 Лагери за Машини за Известување : Постојат AC220 V и AC380 V за избере во оваа листа , ве молиме да ни остават порака за оној што треба .СпецификацијаТипGDZ93*823.5Главни Области На ПрименаAircooling за Машини заБрзина (r / мин)18000 вртежи во минутаМоќност (KW)3.5 KWНапон(V)220 V / 380 VСтруја(A)10 A / 8.8 НАФреквенција (Hz)300 HzСобератER25, 6mm defaultПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7007 P4 ; 2x7002c P4Период на гаранција : лежишта за половина година, или други делови за една година Димензија : Ве молиме имајте во предвид : 1...

Златен притежателя на острието Роланд + 5 бр. 45 градуса Roland Blades ССЗ LiYu винил на режещия плотер точност ръководят инструмент

BGN 20.00 23.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

TAP/BAP300R 25XC25X200L-3T правоъгълен 90-градусов муфа turret фрезоване машина arbor Fraise en bout за карбид плочи APMT1135

BGN 82.21

ДОПРЕТЕ / BAP300 R 25 XC25 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1135 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP300 R 25 XC25 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)s uitable карбид вметнете АП**1135,Машина со дијаметар од 25mm,Месо тело со дијаметар од 25мм.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout толеранција и Радијална Runout толеранција и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1 бр. практичен Srapr1616h10 струг инструмент расточный притежателя муфа фрезеровки външен държач острие на струг + 10 бр. Rpmt10t3mo вложки

BGN 25.00 38.37

HW0001198Спецификација : Бренд новиМоделот на држачот : SRAPR1616 H10Модел на вметнете : RPMT10 T3 MOБоја : како што е прикажано во сликаГолемина на носителот : прибл...

Weitol безплатна доставка, N 10 бр./лот 3.175 мм диаметър джолан топка на носа спирала бита фреза с ЦПУ дърворезба инструменти

BGN 22.00 22.40

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

1бр 8 мм джолан пряк път битов Набор от 6/8/10/12/14/18 / 20 мм, рязане диаметър за струг струг Mayitr дървообработващи инструменти

BGN 3.00 3.97

HW0002344Спецификација : Бренд новиМатеријал : медиум јаглероден челик + алуминиумскиБоја : СинаМесо тело со дијаметар : прибл...

TAP/BAP400R 35XC32X200L-3T под прав ъгъл от 90 градуса бележка слот за фрезоване беседки за карбид плочи APMT1604

BGN 98.64

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 35mm,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

малко рутер 10*10*25*75 от 2 каннелюр края мелници hrc55 видий края мелници волфрам, фрези машина CNC

BGN 42.35

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 10мм месо тело Дијаметар( D2 ) : 10 mm Сечење Должина( L1 ) : 25мм Над Должина( L ) : 75mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...