• Ново
10*4*25*70l squished агломерирани каменни диамантени инструменти / 3D CNC Филируя гравьор длето, струг / V-образни мрамор каменни инструменти

10*4*25*70l squished агломерирани каменни диамантени инструменти / 3D CNC Филируя гравьор длето, струг / V-образни мрамор каменни инструменти

BGN 165.00
BGN 176.00
-6 %
В магазина

Брой продукти


Имаме целосен опсег на мермер/камени алатки модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно контактирајте со нас ако некој од таму се заинтересирани за вас.
Ако имате посебни големина requried ,ве молиме контактирајте со нас .
Исто така, можете да проверите другите модел големина како што е подолу :
| | | | | |
| | | | | |
| | | | | | | | |
10*4*25*70 L Заострените Sintered Камен Дијамант Tools / 3 D CNC Мелничката Engraver Струг Машина/ V Форма Мермер Камени Алатки ОСТРИ Sintered Дијамант Алатки Опис : (1) Технологија : висока температура притискање и синтерување; (2) месо тело со Дијаметар : 10мм (3) Глава Дијаметар : 4mm (4) Сечење Должина : 25mm (5) вкупна Должина : 70mm Погоден за : Крајот мелничката, резба, линија гравирање, полирање, slotting, шупливи-сечење, 3d embossment, сечење, обработка на рамни и др.; Тешко гранит, камен, мермер, стакло, керамика, тули, жад пилинг, итн; Карактеристики : Втора генерација : ажурирано технологија со подобри перформанси! Силна врска сила, може да носи големо оптоварување на мелење; Добар издржливост, многу долг животен век!

Подробности

търговска марка:
Джифу
Материал:
Карбид
Тип:
Торцевая Fresa
Номер На Модела:
DR
Диаметър на:
10
Обща Дължина:
70
Покритие:
Друго
Тип режещи пластини с ЦПУ:
Алмазно-Каменна Преса
Подходящи Материали:
Камък, керамични плочки,надгробная печка, мрамор,тухла
Приложение:
разфасоват, филировать, реже, дърворезба, като отбележите с главни букви
Предимства:
ефективна е много здрав, удовлетворенная каменна работа
Пакет:
5шт в силна кутия
is_customized:
Yes

Те също купуват с този продукт

4T T Тип 1/2 джолан 1/2 * 36*3H ножове T Тип фрези машина нож бита за дървообработване волфрам карбид Tideway 4000

BGN 20.00 23.87

4 T"Т" тип 1 / 2*36*3 H Рутер Битови Т тип slotting машина Малку за машини за волфрамкарбид 1 / 2 месо тело Tideway 4000 Треба други големина, иста цена,pls ми даде порака

1бр 1/2*3*20 TCT CNC гравиране волфрам, стоманени инструменти fresa 2 каннелюры спирала дървен нож нож 1/2 джолан

BGN 17.00 23.34

Ние сме фабриката и производител со повеќе од десет години е историја сега служат ви се следниве производи : Сите видови на крајот мелница, мелење алатка, гравирање малку , сечење алатки, гравирање алатки 3 D engraver и нејзините сечилото држачот за обработка на материјал како arylic, МДФ, ПВЦ, lense, дрвени, алуминиумски панел, бакар, алуминиум, метал, мермер и други камен.Ние исто така снабдување заговор сечилото на ножот и носителот на плотер : РОЛАНД, PCUT, Mimaki, LOLIONE,SUMMA, GRAPTHECНие прифаќаме нарачки со твоите спецификација.Не двоумете се да контактирате со нас ако постои нешто што можеме да направиме за вас.1pc 1 / 2*3*20 TCT CNC Гравирање Волфрам челик алатки мелење машина 2 Flute Спирала дрвени машина машина 1 / 2 месо телоСпецификација месо тело со дијаметар : 12.7 мм дијаметар на Сечење на работ(ЦИР) : 3мм Сечење на работ Должина(CEL) : 20mm Материјал : Волфрам челикНа производи се користи за цврсто дрво, дрвени предмети , МДФ и други дрво .Ова дрво машина висока издржливост , добар финиш, ефектот на сечење е многу убавW ана Друг Вид,Pls Кликнете Купи Сега модел shk(mm) cel(mm) цир(mm) 2 HJXD1 / 2*2*6 12.7 6 2 2 HJXD1 / 2*3*8 12.7 8 3 2 HJXD1 / 2*3*12 12.7 12 3 2 HJXD1 / 2*3*20 12.7 20 3 2 HJXD1 / 2*4*15 12.7 15 4 2 HJXD1 / 2*5*15 12.7 15 5 2 HJXD1 / 2*5*25 12.7 25 5 2 HJXD1 / 2*5*30 12.7 30 5 2 HJXD1 / 2*6*15 12.7 15 6 2 HJXD1 / 2*6*20 12.7 20 6 2 HJXD1 / 2*6*22 12.7 22 6 2 HJXD1 / 2*6*30 12.7 30 6 2 HJXD1 / 2*8*28 12.7 28 8

15шт 30/45/60 градуса режещи остриета син / жълт/червен + алуминиева сплав, режещи плотери титуляр за Roland Рибка Кътър

BGN 8.00 13.20

BI0002658Карактеристики : Примена : идеален за Роланд и повеќето домашни и увезени плотерДолг животен векКорозија, висока цврстина.Ножеви се увезува од не ' рѓосувачки челик, преку мелење полирање обработка, висока прецизност, добра букви квалитет.Карбид совет, со поголема цврстина (HRA93), поголема цврстина, поголема сила, совет повеќе се поостри, сечење плотер букви побрзо.Спецификација : Бренд новиИзработен од Алуминиумска легура (површината на оксидација), Волфрам челик(нож)Плотер Носителот Големина : 45*29 *11mmМашина големина : се Справи со дијаметар : 2mm, вкупна Должина : 22mm,Совет дијаметар : 1.0 mm3 Агли : 30° (Сина), 45°(Црвена), 60°(Жолт), 5pcs за секој аглиПакетот вклучува : 5pcs x 30° ножеви5pcs x 45° ножеви5pcs x 60° ножеви1pc x сечење плотер носителотAnswer : ___________________________ Note : Поради рака мерење, има големина грешка за 12cm.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Фрезови шпиндел с ЦПУ ER11 1.5 KW на вертикална ос водно охлаждане + водна помпа+водопроводна тръба+10 бр. гравиране бита с ЦПУ

BGN 324.80

CNC мелничката вретено ER11 1.5 KW вода за ладење вретено + пумпа за вода+водовод+10 парчиња cnc гравирање битови ве Молиме љубезно ве молиме имајте во пакетот вклучува 1*ER11 1.5 KW вода за ладење вретено 10*cnc гравирање битови 1*пумпа за вода 1*6m водовод Вретено дијаметар : 80mm ладење тип : вода за ладење моќ стапка : од 1,5 KW ротирање на ветер : 24000rpm / мин фреквенција : 400 HZ валута : 5 A имајќи : пред : C6002*2 задниот дел : C6002*2 работен напон : AC220 V тежина : 4.3 КГ ER collet : ER11 Имајќи : C7004*2, C7002*2 Cnc гравирање битови дијаметар : 3.175 mm Материјал : карбид челик пумпа за Вода : Моќност : 75 W Проток : 3500 L / H Max.Висина : 3.5 M Напон : AC220240v / 50 HZ Излез, големина : 13 / 16 / 19mm водовод : Дијаметар : 8mmПревозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

През цялата дъга, Т-образен смилане на малко дърводелски инструменти Arden фрезоване бита волфрам карбид малко - 1/2*3/8 - 1/2-Шэнк-Арден А1607018

BGN 23.00 31.20

Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо)...

2 бр./компл. дървообработващи инструменти стил и железопътен събира Arden ножове - 1/2*1-I, 1/2*1-II -1/2 джолан-Arden A1703018&28

BGN 65.00 86.40

Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо)...

1pc 10mm SHK a series high speed steel CNC broach hole инструменти за пробиване на уши HSS step пробийте salad пробийте дървообработващи тренировки

BGN 6.00 8.00

1pc 10 mm SHK серија high speed челик ХСС стрмни вежба / салата вежба машини за вежби CNC broach дупка алатки понесе дупка битовиМатеријал : High speed челикПогоден материјал : Цврсто дрво, средни плоча , честички одбор, компактен панел, иверица и др.Погоден машина : Банда Вежба, Клупа Вежба, Прирачник Вежба.Предност : Висока отпорност на абењеВисока отпорност на топлинаВисока издржливостАко сакате други големина, ве молиме оставете порака за нас во вашата нарачка.(како што се : сакам 52932 компјутери, 5305 3 еез)

5шт джолан 6 мм и една флейта Бележка в слот машина, навити малко фреза с ЦПУ инструмент една флейта изберете размера на акрилна резба frezer CEL 12 17 22

BGN 33.00 46.21

5 Pcs месо тело 6mm Еден Flute Крајот Мелница Машина Спирала Малку CNC Рутер Алатка Еден Flute Изберете големина акрилик резба frezer CEL 12 17 22 5 парчиња , можете да изберете големината која сакате, потоа да го остави порака кога цел вака : 5 парчиња 2364 , или 2 парчиња 2366 и 3 парчиња 2367100% Сосема нов , не се користиОбјектот е боја може да бидат различни од сликата, бидејќи на аберацииОваа гравирање битови еден flute е совршена замена за вашиот CNC машиниОбезбедува прецизна, лесна за сечење искуствоНестап ножеви, пушите, невкусна, неми, огледало мелење процесот на дизајнГолем капацитет Чип ритам и остри спирала сечење на работ значително да ја зголеми ефикасноста3.175x12mm една машина сечилото погоден за на лист над 1cm под 1,5 смГлавно се погодни за сечење акрил, органски одбор материјал,како на пример : Метал,Бакар,Алуминиум,Акрилик,ПВЦ,Најлон, Смола,поголемиот дел од пластика,Дрво, Влакна од стакло,Јаглерод

50Pcs Mini пробийте bit High Speed Steel HSS Micro Twist Пробийте Set 0.5 mm Model Milling Bit Машини Need other size 0.3-3.0

BGN 8.00 9.58

50 Pcs Мини вежба малку High Speed Челик ХСС Микро Пресврт Вежба во Собата 0.5 mm Модел Мелничката Малку Машинерија Треба други големина 0.33.0Опис : Дупчење Дијаметар : 0.5 mmМатеријал : ХСПакет се Вклучени : 5x10 вежба делови од 0,5 mТреба други големина pls остави порака, ние ја имаме големина на 0.3 3.0 mm

1pc 2ZD 1/2*2*6 направо нож с две остриета сплав fresa дървообработващи гравиране CNC машина Прорезной 1/2 джолан

BGN 10.00 13.74

Ние сме фабриката и производител со повеќе од десет години е историја сега служат ви се следниве производи : Сите видови на крајот мелница, мелење алатка, гравирање малку , сечење алатки, гравирање алатки 3 D engraver и нејзините сечилото држачот за обработка на материјал како arylic, МДФ, ПВЦ, lense, дрвени, алуминиумски панел, бакар, алуминиум, метал, мермер и други камен.1pc 2 ZD 1 / 2*2*6 Директно Двојно остро Машина Легура Мелење Машина Машини CNC Гравирање Машина Машина Дупчиња 1 / 2 месо телоСпецификација месо тело со дијаметар : 12.7 мм дијаметар на Сечење на работ(ЦИР) : 2mm Сечење на работ Должина(CEL) : 6mm Материјал : АлуминиумскиОвој став на производот се однесува на дрво гравирање машинаУпотребата на сила s се остри и сечење мазна и , чип , и без рабови Оваа точка челик е добро , брзо топлина дисипација , долго време да работат и до четири часаW ана Друг Вид,Pls Кликнете Купи Сега Модел(mm) Shk(mm) Cel(mm) Цир(mm) 2 ZD1 / 2*2*6 12.7 6 2 2 ZD1 / 2*3*8 12.7 8 3 2 ZD1 / 2*3*15 12.7 15 3 2 ZD1 / 2*4*10 12.7 10 4 2 ZD1 / 2*4*15 12.7 15 4 2 ZD1 / 2*4*20 12.7 20 4 2 ZD1 / 2*4*28 12.7 28 4 2 ZD1 / 2*5*22 12.7 22 5 2 ZD1 / 2*5.5*20 12.7 20 5.5 2 ZD1 / 2*6*15 12.7 15 6 2 ZD1 / 2*6*20 12.7 20 6 2 ZD1 / 2*6*22 12.7 22 6 2 ZD1 / 2*6*25 12.7 25 6 2 ZD1 / 2*6*26 12.7 26 6 2 ZD1 / 2*6*32 12.7 32 6 2 ZD1 / 2*8*28 12.7 28 8

1pc 65mm ER32 шестостенния пружинен патронник патронник притежателя сребро черен за струг с CNC гравиране машина

BGN 37.00 66.77

BI0004077Спецификација : Бренд новиМодел : ER32Материјал : тешко челикБоја : сребро & црнаГолемина : прибл 4565mmФункција : Направени на алатка челик, прекалени.Може да се користи стои исправено.Преку дупка овозможува долго делови да бидат изработени.Висока јакост и цврстина.Издржливи во употреба.За брзо setup прозорци на CNC машини.За паралелно, плоштад или хексадецимален форми, како и за крстот дупка дупчење на 60, 90 или 120 степени.Пакет се вклучени : 1 x Хексадецимален ER32 Collet БлокAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.EMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

Продажба!!! 3шт Щипка валяк налягане виниловое колелото на Roland Mimaki Graphtec Liyu мед гума винил машина принтер, режещи плотери

BGN 17.58

3pcs Малку Ролери за Ролан Mimaki Graphtec Винил Плотер Машина Бесплатен ПревозотОпис : Цена за три парчеШирина : 10 / 11mmНадворешен дијаметар : 14 / 16mmДупка со дијаметар : 3 / 4mmПревозот Опис : 1.Испорака : Бесплатна испорака во САД од страна на EПАКЕТ...

1pc 2ZD 1/2*6*25 директен с две остриета директен сплав fresa дървообработващи гравиране CNC машина Прорезной 1/2 джолан

BGN 24.00 33.10

Ние сме фабриката и производител со повеќе од десет години е историја сега служат ви се следниве производи : Сите видови на крајот мелница, мелење алатка, гравирање малку , сечење алатки, гравирање алатки 3 D engraver и нејзините сечилото држачот за обработка на материјал како arylic, МДФ, ПВЦ, lense, дрвени, алуминиумски панел, бакар, алуминиум, метал, мермер и други камен.1pc 2 ZD 1 / 2*6*25 Директно Двојно остро Директно Легура Мелење Машина Машини CNC Гравирање Машина Машина Дупчиња 1 / 2 месо телоСпецификација месо тело со дијаметар : 12.7 мм дијаметар на Сечење на работ(ЦИР) : 6mm Сечење на работ Должина(CEL) : 25мм Материјал : АлуминиумскиОвој став на производот се однесува на дрво гравирање машинаУпотребата на сила s се остри и сечење мазна и , чип , и без рабови Оваа точка челик е добро , брзо топлина дисипација , долго време да работат и до четири часаW ана Друг Вид,Pls Кликнете Купи Сега Модел(mm) Shk(mm) Cel(mm) Цир(mm) 2 ZD1 / 2*2*6 12.7 6 2 2 ZD1 / 2*3*8 12.7 8 3 2 ZD1 / 2*3*15 12.7 15 3 2 ZD1 / 2*4*10 12.7 10 4 2 ZD1 / 2*4*15 12.7 15 4 2 ZD1 / 2*4*20 12.7 20 4 2 ZD1 / 2*4*28 12.7 28 4 2 ZD1 / 2*5*22 12.7 22 5 2 ZD1 / 2*5.5*20 12.7 20 5.5 2 ZD1 / 2*6*15 12.7 15 6 2 ZD1 / 2*6*20 12.7 20 6 2 ZD1 / 2*6*22 12.7 22 6 2 ZD1 / 2*6*25 12.7 25 6 2 ZD1 / 2*6*26 12.7 26 6 2 ZD1 / 2*6*32 12.7 32 6 2 ZD1 / 2*8*28 12.7 28 8

embouts routeur дървообработващи инструменти metric флейта директен малко Arden Router Bits-1/2*29mm-1/2 джолан-Arden A0114578

BGN 17.00 23.25

Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа (каде што пакувањето е применливо)...