• Ново
5шт прорезна диаметър 4 мм, с фаска края мелници 90 градуса твърд карбид 2 канали фаска ножове HRC45 нов ЦПУ

5шт прорезна диаметър 4 мм, с фаска края мелници 90 градуса твърд карбид 2 канали фаска ножове HRC45 нов ЦПУ

BGN 30.00
BGN 32.00
-6 %
В магазина

Брой продукти

5pcs 90 степени Солидна Карбид Chamfer Крајот Мелници 2 Флејта Сечење Кол 6mm Chamfer Мелење Секачи HRC45 Нови CNC Објект спецификите Материјал : Карбид Слој : НЕ/Ti Al N/Al Ti N/Ti Si N HRC : 45 Дијаметар : 4mm Тип : Агол Мелење Машина вкупна Должина : 50mm месо тело со дијаметар : 4mm Број на Модел : 4*90°*50 L*4 D Flute : 2 Прецизност : 0.005 mm is_customized : Yes Место на Потекло : Шенжен,Кина(Копно) слој процес параметри
Објектот
Al Ti N
Ti Al N
Ti Si N
n ACo
Тврдост(ХВ)
3200
2800
3600
42(GPA)
Дебелина(ХВ)
2.5-3
2.5-3
3
3
Оксидација
900
800
1000
1200
Триење
0.3
0.3
0.45
0.4
Боја
Црна
Виолетова
Бакар
Сина
Сите стандардна големина се имаат акции и поддршка брза испорака, ние, исто така, ја прифати кориснички модел, водечки време само треба 5 дена за да се прилагоди на големината.
Ако треба да се подобри во процесот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе искрено за вашата услуга!
Други селекции на HRC45 Chamfer Мелница
Купи тоа Сега
Дијаметар
Тип
Број На Модел На
Вкупна Должина
Месо Тело Дијаметар
Флејта
HRC
Купи тоа Сега
4mm
Chamfer Мелница
4*90°*50 L*4 D
50mm
4mm
2
45
6mm
Chamfer Мелница
6*90°*50 L*6 D
50mm
6mm
2
45
8мм
Chamfer Мелница
8*90°*60 L*8 D
60mm
8мм
2
45
10мм
Chamfer Мелница
10*90°*75 L*10 D
75mm
10мм
2
45
12mm
Chamfer Мелница
12*90°*75 L*12 D
75mm
12mm
2
45
Политика За Испорака
1. Објектот ќе биде предаден во рамките на 2-5 работни дена од DHL, Fed Ex, UPS-от, EMS и други превозот метод можете да изберете ПОБРЗО. Ние ќе го избере најдобриот и најсоодветната испорака компанија. Обично тоа трае 7-12 дена да пристигне повеќето земји. Ќе бидете известени на следење на број еднаш цел испраќаат надвор.
2. Меѓународни купувачи се одговорни за какви било царински давачки и давачки и даноци за вашата локална самоуправа. Ве молиме контактирајте ја вашата локална царинска испостава со понатамошни прашања на оваа тема. Ние нема да бидат одговорни за било каква тарифи, давачки, или некои други давачки бара или се бара од страна на дестинација земји.
За Нас
Брендот To Auto припаѓа на Брзо Да се Купи Ограничен . Имаме specilized во професионални CNC Решение за 6years , можеме да ви понудиме целосна серија на Мотори вклучува Вретено Мотор, Серво Мотор, Stepper Мотор , и има различни CNC контрола на делови и CNC Машина . Покрај тоа , ние сами многу професионални CNC инженер во тимот за да им помогне да ви понуди било на CNC решенија .
Политика На Враќање
1. Ние прифаќаме 14 дена политика на враќање. Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори.

Подробности

търговска марка:
ToAuto
Материал:
Карбид
Тип:
Торцевая Fresa
Номер На Модела:
HRC45-4A
Диаметър на:
4мм
Покритие:
Cveta
Обща Дължина:
50мм
Джолан:
4мм
Флейта:
2 флейти

Те също купуват с този продукт

Нов 1бр MT3-GT24 резьбонарезной патронник резьбонарезной диапазон M5-М36 фрезови инструмент с ЦПУ

BGN 127.98

Нови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаОписНови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаДопирање опсег : M5M36допирање чак прифати сите GT24 допирање colletsВклучуваат : 1pcs MT3GT24 допирање на чакGT24 допирање collet не вклучуваатЗабелешки : допирање На носителот може да се користи на Реверзибилна функција Машина алатка.Таа се користи само за прислушување,Тоа само може да се стега чешми.Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме испратете порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

Комплект вретено с ЦПУ ER11 въздушно охлаждане 1,5 кВт вретено + 13 бр. цанга ER11+1 бр. inverter 1,5 кВт

BGN 520.00

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено + 13 парчиња ER11 collet+ 1 парче 1.5 kw инвертерНие може да ви ги испрати следните изглед VFD од случајно, назначен е да НЕ се прифати.Plese ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*1.5 KW воздух за ладење вретено13pieces* ER11 collets1*1.5 kw ИСТИ VFD инвертерВретено : 1) Моќност : 1.5 KW2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​ER11 : 1.5 KW VFD инвертерВлезен Напон : 220 V(+ / 15%)Текст Фреквенција : 4863 HzИзлезен Напон : 220 VACФрекфенција : 0400 HzТекст Фаза : 1 или 3 фазаИзлез Фаза : фаза 3Добредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

ARGEDO CNC USB 4 Ос MACH3 100 khz USB Motion Control Card Breakout Board 12-24V за гравиране с CNC-Free-Drive SM818

BGN 57.44

CNC USB 4 Оска MACH3 100 KHz USB Движење Контрола на Картичката Збег Одбор на 1224 V за CNC Гравирање Бесплатно Возење Пакет се Вклучуваат : 1 x 4 Оска Mach3 USB CNC Контролер картичка 100 KHz 1 x USB кабелот 1 x Mach3 софтвер со лиценца и Настава ( Ние ќе ги испратите до вас преку емаил ) Опис : 1...

Чисто нов 20x200mm S20r-MWLNR08 струг струг инструмент Скучни титуляр за Wnmg0804 дясната ръка на 95 градуса

BGN 21.00 42.00

Спецификација : Вртење Алатка НосителотМодел : S20 RMWLNR08Материјал : Алуминиум, ЧеликБоја : ЦрнаBalde : WNMG0804Големина : 20x200mmНа ветер : Десната рака 95 СтепенПакет се вклучени : 1x Вртење Алатка Носителот2x Клуч1x Сечилото

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница

BGN 24.00 38.45

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

Нов 1бр Расточная беседки с 16 мм джолан SBJ1630-90 мм Расточная беседки Скучни инструмент

BGN 20.78

Ne w 1pcs здодевни бар со 16mm месо тело SBJ1630 X 90mm здодевни алаткаОписНови 1pcs здодевни бар со 16mm месо тело SBJ163090mm здодевни алатка1pcs SBJ163090 16mm месо тело X90 mm должинаинсерти да се прифати : TPGT1103 L​Политика на враќање : Можете да вратите производ во рок од 7 дена од денот на приемот...

FGHGF10pcs нов титанов слой карбид 3. 175x0. 5mm Бележка слот за гравиране бита на фрезови машини с ЦПУ

BGN 13.00 19.81

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : ножот карбид (волфрам челик)Вкупна должина : околу 37mmМесо тело со дијаметар : прибл...

Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 mm

BGN 105.58

Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmОпис : Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmЗа поставување на должина на машина центар / центар стругПодесување на висина : 50 + / 0.005 ммГолем мерење на површина и лесно да се работиНиска следуваат сила, се избегнува мелење машина или дупчење битови скршениЛесно да се калибрира со земјата паралелно или мерач блокПодобро паралелизам , осетливост и прецизност за употребаBotton има магнетизамГолемина : 48mm*100mm*16mmДраги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

YFT 1бр смилане фрези 2-каннелюры волфрам карбид фрези фреза бита 1-20 mm нож за алуминий медна сплав дърво машина CNC инструменти

BGN 8.00 9.60

Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : НоваAnswer : ___________________________ Note : Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...