• Ново
5шт / D10-10-75 карбид Бележка fresa диаметър 10 мм, 4-диска фреза битов Набор от края на ножовете вольфрамовая стомана fresa HRC 55 инструменти с ЦПУ

5шт / D10-10-75 карбид Бележка fresa диаметър 10 мм, 4-диска фреза битов Набор от края на ножовете вольфрамовая стомана fresa HRC 55 инструменти с ЦПУ

BGN 79.00
BGN 115.20
-31 %
В магазина

Брой продукти


5 PC/D10-10-75 Карбид Крајот Мелница Дијаметар 10мм 4-сечилото Рутер Малку Сет Крајот Мелници Волфрам Челик Мелење Машина HRC 55 CNC Алатки месо тело со Дијаметар : 10ММ Тип : Крај Милиони Материјал : Волфрам Челик Слој : Ti AIN вкупна Должина : 75 MM Број на Модел : D10-10-75 Работел Материјал Цврстина : HRC55 Флејта : 4 Флејта сечење должина : околу 25mm вкупна должина : 75mm Соодветен Материјал : нерѓосувачки челик,тешко дрво
Испорака
Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 7 дена откако вашата уплата е завршен.
Ние не uarantee време на испорака за сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
Плаќање
Пред ставање на твојот ред, ве молиме потврдете детали со нас ако имате барања со предмети. Ве молиме пополнете исплати во рок од 3 дена.
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата Зачувам.
Се враќа
Можете да немаат причина да се вратат во рок од 15 дена после потврда на приемот. Но ќе ја преземе контролата на сите трошоците за враќање.
Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве молиме контактирајте со нас со Trademanager или e-mail и да се обезбеди што повеќе детали, како е можно за проблемот што го имаат. Ние ќе се потрудиме да се најде најдобар начин да ги реши вашите проблеми.
Повратните информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Подробности

Номер На Модела:
Д10-10 от 75
търговска марка:
ДРЕАНИК
Обща Дължина:
75мм
Покритие:
Тиаин
Диаметър на:
10мм
Тип:
Торцевая Fresa
Материал:
Вольфрамовая стомана
Диаметър джолан:
10мм
Покритие:
Тиаин
Обща Дължина:
75мм
Тип:
бележка fresa конусного тип
Детайл:
Масивна дървесина, дърворезба,рязане, долбежка, фрезоване, кухи разрез
съответната работа твърдост:
0~55 HRC
Приложение:
гравиране & филировать
Тип на края:
4 канавчатая приплюснутая бележка fresa
дължина каннелюры вырезывания:
25мм

Те също купуват с този продукт

Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 mm

BGN 105.58

Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmОпис : Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmЗа поставување на должина на машина центар / центар стругПодесување на висина : 50 + / 0.005 ммГолем мерење на површина и лесно да се работиНиска следуваат сила, се избегнува мелење машина или дупчење битови скршениЛесно да се калибрира со земјата паралелно или мерач блокПодобро паралелизам , осетливост и прецизност за употребаBotton има магнетизамГолемина : 48mm*100mm*16mmДраги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

Чисто нов 20x200mm S20r-MWLNR08 струг струг инструмент Скучни титуляр за Wnmg0804 дясната ръка на 95 градуса

BGN 21.00 42.00

Спецификација : Вртење Алатка НосителотМодел : S20 RMWLNR08Материјал : Алуминиум, ЧеликБоја : ЦрнаBalde : WNMG0804Големина : 20x200mmНа ветер : Десната рака 95 СтепенПакет се вклучени : 1x Вртење Алатка Носителот2x Клуч1x Сечилото

4 оси CNC контролер USB подмяна на mach3 Control MPG автономна гравиране фреза рутер стъпков серво Mach 3 контролер

BGN 296.00 312.00

4 оска CNC USB контролер го замени mach3 Контрола MPG самостојна гравирање мелничката Рутер stepper серво мотор мах 3 контролерAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

10 STK YUTOOLS VBGT110302R видий lobed вмъкване на нов струг с ЦПУ

BGN 47.98

Бренд име Карбид сечилото Модел Карбид сечилото10 STK YUTOOLS VBGT110302 R карбид сечилото внесува нови ЦПУ стругВашата понуда е 10 натоварениYUTOOLS карбид сечилото внесува VBGT110302 R ЦПУ стругПроизведено во Кина10 PCS на карбид сечилотоVBGT110302 RСечење Цврстина : 55 HRCПостојат остри сечење 0.2 мм Р агол...

FGHGF10pcs нов титанов слой карбид 3. 175x0. 5mm Бележка слот за гравиране бита на фрезови машини с ЦПУ

BGN 13.00 19.81

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : ножот карбид (волфрам челик)Вкупна должина : околу 37mmМесо тело со дијаметар : прибл...

малко рутер 10*10*25*75 от 2 каннелюр края мелници hrc55 видий края мелници волфрам, фрези машина CNC

BGN 42.35

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 10мм месо тело Дијаметар( D2 ) : 10 mm Сечење Должина( L1 ) : 25мм Над Должина( L ) : 75mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...

MWLNR2020K08/MWLNL2020K08 MWLNR/MWLNL 2020K08 CNC Инструмент holder Use wnmg080408 / wnmg080404 CNC insert

BGN 8.40

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

1 бр диаметър 11.5 мм Roland Blade Holder + 5шт 45 + 5 бр 60 + 5шт 30 градуса Liyu режещ плотер Roland Blade Knife

BGN 33.00 38.38

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза

BGN 745.00 784.00

18000rpm 3.5 KW 220 V / 380 V 300 Hz ER25 Воздушно ладење Плоштадот Вретено Моторни 4 Лагери за Машини за Известување : Постојат AC220 V и AC380 V за избере во оваа листа , ве молиме да ни остават порака за оној што треба .СпецификацијаТипGDZ93*823.5Главни Области На ПрименаAircooling за Машини заБрзина (r / мин)18000 вртежи во минутаМоќност (KW)3.5 KWНапон(V)220 V / 380 VСтруја(A)10 A / 8.8 НАФреквенција (Hz)300 HzСобератER25, 6mm defaultПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7007 P4 ; 2x7002c P4Период на гаранција : лежишта за половина година, или други делови за една година Димензија : Ве молиме имајте во предвид : 1...

ARGEDO CNC USB 4 Ос MACH3 100 khz USB Motion Control Card Breakout Board 12-24V за гравиране с CNC-Free-Drive SM818

BGN 57.44

CNC USB 4 Оска MACH3 100 KHz USB Движење Контрола на Картичката Збег Одбор на 1224 V за CNC Гравирање Бесплатно Возење Пакет се Вклучуваат : 1 x 4 Оска Mach3 USB CNC Контролер картичка 100 KHz 1 x USB кабелот 1 x Mach3 софтвер со лиценца и Настава ( Ние ќе ги испратите до вас преку емаил ) Опис : 1...

MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент

BGN 45.00 56.00

MZG 20mm 25мм DWLNR2020 K08 ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вртење Алатка Носителот Здодевни Бар Метал Cutting Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...