• Ново
BT30 палец 7: 24 шпиндельный блок 1.5 KW 2hp сила корона 3000rpm 6000rpm 8000rpm с ЦПУ, механична ос фреза Пробивна расточный

BT30 палец 7: 24 шпиндельный блок 1.5 KW 2hp сила корона 3000rpm 6000rpm 8000rpm с ЦПУ, механична ос фреза Пробивна расточный

BGN 205.00
BGN 216.00
-5 %
В магазина

Брой продукти


BT30 Коси 7 : 24 Вретено Единица 1.5 KW 2 HP Моќ Главата 3000rpm 6000rpm 8000rpm CNC Механички Вретено Мелничката Дупчење Здодевни Струг Машина Алатка
Пакет Се Вклучени :
1 x вретено единица
Answer : ___________________________ Note : Оваа листа вклучува 3 видови брзина inlcude 3000rpm, 6000rpm, 8000rpm , ве молиме изберете ја точната брзина што треба .
Спецификации :
Вкупната големина : 260x105x98mm
Оска главата големина : Кол 25мм * 50mm долго
Централната Висина : 49mm
Max. Брзина : 3000rpm
Имајќи тип : 6006 Z*2, 6007 Z*3
Max. моќност : 1.5 kw 2 HP
Run-надвор : 0.01 mm
Вретено Материјал : 20 Crmn Ti, carburizing термичка обработка

Политика За Испорака
1. Објектот ќе биде предаден во рамките на 2-5 работни дена од DHL, Fed Ex, UPS-от, EMS и други превозот метод можете да изберете ПОБРЗО. Ние ќе го избере најдобриот и најсоодветната испорака компанија. Обично тоа трае 7-12 дена да пристигне повеќето земји. Ќе бидете известени на следење на број еднаш цел испраќаат надвор.
2. Меѓународни купувачи се одговорни за какви било царински давачки и давачки и даноци за вашата локална самоуправа. Ве молиме контактирајте ја вашата локална царинска испостава со понатамошни прашања на оваа тема. Ние нема да бидат одговорни за било каква тарифи, давачки, или некои други давачки бара или се бара од страна на дестинација земји.
За Нас
Брендот To Auto припаѓа на Брзо Да се Купи Ограничен . Имаме specilized во професионални CNC Решение за 6years , можеме да ви понудиме целосна серија на Мотори вклучува Вретено Мотор, Серво Мотор, Stepper Мотор , и има различни CNC контрола на делови и CNC Машина . Покрај тоа , ние сами многу професионални CNC инженер во тимот за да им помогне да ви понуди било на CNC решенија .
Политика На Враќање
1. Ние прифаќаме 14 дена политика на враќање. Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори. Купувачот мора да плати за движење и назад испорака на трошоците и на сопствени надомест на секоја земја. Откако ги добивме производ и проверени, ние ќе се направи наплата за учество во 24 часа.
2. Ние бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.
3. Било кој квалитет на проблемот во нормална за време на гаранцискиот период, Ние ви нудиме бесплатна поправка. Купувачот треба да се обрне на поврат на трошоците и нашата компанија ќе ја плати ре-превозот цена.

Подробности

Дължина:
3000rpm, 6000rpm, 8000rpm
Карам:
Двигател
Номер На Модела:
BT30
търговска марка:
ToAuto

Те също купуват с този продукт

FGHGF10pcs нов титанов слой карбид 3. 175x0. 5mm Бележка слот за гравиране бита на фрезови машини с ЦПУ

BGN 13.00 19.81

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : ножот карбид (волфрам челик)Вкупна должина : околу 37mmМесо тело со дијаметар : прибл...

малко рутер 10*10*25*75 от 2 каннелюр края мелници hrc55 видий края мелници волфрам, фрези машина CNC

BGN 42.35

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 10мм месо тело Дијаметар( D2 ) : 10 mm Сечење Должина( L1 ) : 25мм Над Должина( L ) : 75mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...

Комплект вретено с ЦПУ ER11 въздушно охлаждане 1,5 кВт вретено + 13 бр. цанга ER11+1 бр. inverter 1,5 кВт

BGN 520.00

Cnc вретено комплет ER11 воздух за ладење 1.5 KW вретено + 13 парчиња ER11 collet+ 1 парче 1.5 kw инвертерНие може да ви ги испрати следните изглед VFD од случајно, назначен е да НЕ се прифати.Plese ве молиме имајте во пакетот вклучува : 1*1.5 KW воздух за ладење вретено13pieces* ER11 collets1*1.5 kw ИСТИ VFD инвертерВретено : 1) Моќност : 1.5 KW2) Напон : AC напон 220 V3) Брзина : 024000 R / мин4) Ер Ладење5) ER11collets чак8) 4 парчиња лежишта​ER11 : 1.5 KW VFD инвертерВлезен Напон : 220 V(+ / 15%)Текст Фреквенција : 4863 HzИзлезен Напон : 220 VACФрекфенција : 0400 HzТекст Фаза : 1 или 3 фазаИзлез Фаза : фаза 3Добредојдовте во мојата продавница!Јас сум хобисти за cnc машина,и тоа ми е чест да комуницираат со cnc деловиdemander...

MWLNR1616H08/MWLNL1616RH08 MWLNR/MWLNL ЦПУ струговане на външни инструменти се използват за вмъкване на wnmg080408 wnmb080404

BGN 8.19

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

1бр 1/2 джолан купа и тава ястие резба рутер малко-1 Dia x 5/8 H дървообработващи режещи инструменти трън режещи инструменти за дървообработващи инструменти

BGN 12.00 12.72

Вратило должина 48mm Малку Тип : VМило Дијаметар : 1" Машина Висина : 5 / 8" месо тело Големина : 1 / 2" Флејта : 2

Weitol 1бр 1/2 с волфрамов карбид кон носа бита на дървообработващи инструменти фреза с ЦПУ малко за рязане на дървен материал

BGN 9.00 9.44

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

4 оси CNC контролер USB подмяна на mach3 Control MPG автономна гравиране фреза рутер стъпков серво Mach 3 контролер

BGN 296.00 312.00

4 оска CNC USB контролер го замени mach3 Контрола MPG самостојна гравирање мелничката Рутер stepper серво мотор мах 3 контролерAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

Високото качество на 1 бр Златен притежателя на острието Roland + 5 бр 45 + 5 бр 60 градуса режещ плотер Roland Blade Безплатна доставка

BGN 27.00 31.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

Луксозна Индонезия Абанос + Чист Меден Прът Дървообработващи Инструменти Маса, Пейка Менгеме Хващам Запечатване На Камък Company Прорезна Скоба Инструмент

BGN 58.00 72.00

Луксузна Индонезија Абонос+Чист Бакар Прачка Дрво Алатка Табела Клупата Менгеме На Назад Заменик Печат Камен Држи Сечење Менгеме АлаткаСолидна Месинг Тема Род+Фенси Ebnoy се Справи Дрвен Материјал, Доволно Силни И Може да се Заштити Вашите Работни Предмети, 100 X135 X53 MM Заменик Работи За 55ММ Sealstone1...

1 бр диаметър 11.5 мм Roland Blade Holder + 5шт 45 + 5 бр 60 + 5шт 30 градуса Liyu режещ плотер Roland Blade Knife

BGN 33.00 38.38

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

Външни инструменти за струговане MTGNR/MTGNL CNC Инструмент holder Use TNMG160404/TNMG160408 CNC insert MTFNR1616H16 MTFNL1616H16

BGN 8.19

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

MWLNR2020K08/MWLNL2020K08 MWLNR/MWLNL 2020K08 CNC Инструмент holder Use wnmg080408 / wnmg080404 CNC insert

BGN 8.40

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...