• Ново
Титан 10шт 3.175 мм вольфрамовая стомана V-образна карбид печатна платка гравиране бита фреза с ЦПУ инструмент 45 60 90 градуса 0.1 mm аксесоари за металорежещи машини

Титан 10шт 3.175 мм вольфрамовая стомана V-образна карбид печатна платка гравиране бита фреза с ЦПУ инструмент 45 60 90 градуса 0.1 mm аксесоари за металорежещи машини

BGN 11.18
В магазина

Брой продукти


13279 XCAN Високо Препорачливо
Ние се специјализираат во производство на висок квалитет на Гравирање алатки,Мелење машина,Гравирање битови,вежба битови,итн.Имаме наша сопствена фабрика. Трговија на големо и трговијата на мало се добредојдени
Опис
10pcs 3.175 mm Карбид PCB Гравирање Битови CNC Рутер Алатка 45 60 90 степени 0.1 mm
Широк Спектар на Материјали може да биде врежано, вклучувајќи
· Бакар, Алуминиум
· ABS, Акрил, ПВЦ, Најлон, Смола
· Поголемиот дел од пластика
· Дрво
· Стаклени влакна
· Јаглерод
Спецификација
· Тип : Рамни дното гравирање битови
· Облик : V-форма
· Диплома : 45° 60° 90°
· Месо тело со дијаметар : 3.175 mm
· Сечење на работ дијаметар : секоја големина
· Вкупна должина : 33mm
· Пакет големина : 10pcs

Подробности

Размери:
10шт degree45X0. 1mm, 10шт degree45X0. 2mm, 10шт degree45X0. 3mm, 10шт degree45X0. 4mm, 10шт degree60X0. 1mm, 10шт degree60X0.2mm, 10шт degree60X0.3mm, 10шт degree90X0.1mm, 10шт degree90X0.2mm, 10шт degree90X0. 3 мм, размер смес Remarke
търговска марка:
xcan
Материал:
Карбид
Тип:
Торцевая Fresa
Номер На Модела:
PD0082001
Диаметър на:
0.1-0.5
Покритие:
TiCN
Обща Дължина:
30мм
степента на:
R0. 1
Диаметър на бита на печатни платки:
0,125 / 3,175 mm
Подходящи Материали:
дъска etc cnc pcb SMT монтажните заплата за печат
Характеристики:
подходящ за чорапи отлична пхб сверля работа!
Безплатна доставка и подарък:
ДА
Брой:
10 бр. / лот
Пакет:
Елате с кутия

Те също купуват с този продукт

YFT 1бр смилане фрези 2-каннелюры волфрам карбид фрези фреза бита 1-20 mm нож за алуминий медна сплав дърво машина CNC инструменти

BGN 8.00 9.60

Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : НоваAnswer : ___________________________ Note : Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина

TAP/BAP300R 25XC25X200L-3T правоъгълен 90-градусов муфа turret фрезоване машина arbor Fraise en bout за карбид плочи APMT1135

BGN 82.21

ДОПРЕТЕ / BAP300 R 25 XC25 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1135 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP300 R 25 XC25 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)s uitable карбид вметнете АП**1135,Машина со дијаметар од 25mm,Месо тело со дијаметар од 25мм.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout толеранција и Радијална Runout толеранција и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

1 бр диаметър 11.5 мм Roland Blade Holder + 5шт 45 + 5 бр 60 + 5шт 30 градуса Liyu режещ плотер Roland Blade Knife

BGN 33.00 38.38

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

1бр 8 мм джолан пряк път битов Набор от 6/8/10/12/14/18 / 20 мм, рязане диаметър за струг струг Mayitr дървообработващи инструменти

BGN 3.00 3.97

HW0002344Спецификација : Бренд новиМатеријал : медиум јаглероден челик + алуминиумскиБоја : СинаМесо тело со дијаметар : прибл...

TAP/BAP400R 35XC32X200L-3T под прав ъгъл от 90 градуса бележка слот за фрезоване беседки за карбид плочи APMT1604

BGN 98.64

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 35mm,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

4 оси CNC контролер USB подмяна на mach3 Control MPG автономна гравиране фреза рутер стъпков серво Mach 3 контролер

BGN 296.00 312.00

4 оска CNC USB контролер го замени mach3 Контрола MPG самостојна гравирање мелничката Рутер stepper серво мотор мах 3 контролерAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

5шт единичен Каннелюра алуминиева Бележка слот за бита фреза с ЦПУ режещ инструмент спирала fresa алуминий Германия карбид 3.175mmX2mmX6mm

BGN 24.00 28.78

СЕДИШТЕТО 5pcs Алуминиум endmill еден flute спирала CNC рутер битови 3.175 мм * 2mm * 6mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо Тело Со Дијаметар : 1 / 8"(1) Сечење на Работ Дијаметар : 2mm(2)Сечење на Работ Должина : 6mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

1 бр. практичен Srapr1616h10 струг инструмент расточный притежателя муфа фрезеровки външен държач острие на струг + 10 бр. Rpmt10t3mo вложки

BGN 25.00 38.37

HW0001198Спецификација : Бренд новиМоделот на држачот : SRAPR1616 H10Модел на вметнете : RPMT10 T3 MOБоја : како што е прикажано во сликаГолемина на носителот : прибл...

3шт hrc55,6,8, 10, 12 мм видий края мелници, волфрам карбид плосък квадрат,6 шест канали покритие, дължина на струг с ЦПУ

BGN 60.64

СпецификацијаБрој На Модел : M1203Flute : 6 ФлејтаМесо тело со Дијаметар : D : D=412 mmНад сите должина : L=5075mmМатеријал : Solide КарбидПакување, вклучувајќи : 3 ЕЕЗ / МНОГУКарактеристики : 1.Брборењата отпорни дизајн за супериорен во однос на површината за бои и долго алатка живот2.Оптимизиран за доделување на температурите и барањата на предизвик материјали како што се Висока Темп Легури3.Остри сечење разумен се исти со висока јачина на машина4.Лак олеснување агол прави алатка за подобро да се носатотпоротPhotoesСоработува со folowing 5 предности

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница

BGN 24.00 38.45

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

Нов 1бр MT3-GT24 резьбонарезной патронник резьбонарезной диапазон M5-М36 фрезови инструмент с ЦПУ

BGN 127.98

Нови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаОписНови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаДопирање опсег : M5M36допирање чак прифати сите GT24 допирање colletsВклучуваат : 1pcs MT3GT24 допирање на чакGT24 допирање collet не вклучуваатЗабелешки : допирање На носителот може да се користи на Реверзибилна функција Машина алатка.Таа се користи само за прислушување,Тоа само може да се стега чешми.Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме испратете порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

Луксозна Индонезия Абанос + Чист Меден Прът Дървообработващи Инструменти Маса, Пейка Менгеме Хващам Запечатване На Камък Company Прорезна Скоба Инструмент

BGN 58.00 72.00

Луксузна Индонезија Абонос+Чист Бакар Прачка Дрво Алатка Табела Клупата Менгеме На Назад Заменик Печат Камен Држи Сечење Менгеме АлаткаСолидна Месинг Тема Род+Фенси Ebnoy се Справи Дрвен Материјал, Доволно Силни И Може да се Заштити Вашите Работни Предмети, 100 X135 X53 MM Заменик Работи За 55ММ Sealstone1...

Чисто нов 20x200mm S20r-MWLNR08 струг струг инструмент Скучни титуляр за Wnmg0804 дясната ръка на 95 градуса

BGN 21.00 42.00

Спецификација : Вртење Алатка НосителотМодел : S20 RMWLNR08Материјал : Алуминиум, ЧеликБоја : ЦрнаBalde : WNMG0804Големина : 20x200mmНа ветер : Десната рака 95 СтепенПакет се вклучени : 1x Вртење Алатка Носителот2x Клуч1x Сечилото

800W CNC Spindle Motor ER11 Water Cooled 220V 0.8 KW 65*158mm 24000rpm висока скорост на гравиране

BGN 161.00 179.20

800 W CNC Гравирање Вретено Мотор ER11 65*158mm Вода за Ладење 220 V 0.8 KW 24000rpm Голема Брзина Вретено НовиПакет Се Вклучени : 1 x 800 W Вретено МоторОбезбедување на стандардниот Орев ER11 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.Вретено типGDZ65800 A Краток Константен вртежен моментТип на производВисокаБрзина Константен Вртежен Момент Моторните Вретено МоторДијаметар*должинаΦ65*158mmБрзина24000rpmМоќност0.8 KWНапон220 VТековната5 AФреквенција400 HZЗаеднички на носотER11LubмаснотииКулвода за ладењеТежина3 KGВртежен момент0.33 NmColletER11 6mm defaultГарантен периодлагери=половина година во други делови на годинатаRunout0.010.02 mmИзвестувањеВретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојувањеВе молиме имајте во предвид : 1...

5шт / D10-10-75 карбид Бележка fresa диаметър 10 мм, 4-диска фреза битов Набор от края на ножовете вольфрамовая стомана fresa HRC 55 инструменти с ЦПУ

BGN 79.00 115.20

5 PC / D101075 Карбид Крајот Мелница Дијаметар 10мм 4сечилото Рутер Малку Сет Крајот Мелници Волфрам Челик Мелење Машина HRC 55 CNC Алатки месо тело со Дијаметар : 10ММ Тип : Крај Милиони Материјал : Волфрам Челик Слој : Ti AIN вкупна Должина : 75 MM Број на Модел : D101075 Работел Материјал Цврстина : HRC55 Флејта : 4 Флејта сечење должина : околу 25mm вкупна должина : 75mm Соодветен Материјал : нерѓосувачки челик,тешко дрвоИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

S25S-STFCR11/STFCL11/STFCR16/STFCL16 използвайте TCGT TCMT 110204/110208/160408/160404 поставете вътрешна стругове инструменти STFCR STFCL

BGN 11.66

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХССФабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Weitol 1бр 1/2 с волфрамов карбид кон носа бита на дървообработващи инструменти фреза с ЦПУ малко за рязане на дървен материал

BGN 9.00 9.44

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...