• Ново
3шт hrc55,6,8, 10, 12 мм видий края мелници, волфрам карбид плосък квадрат,6 шест канали покритие, дължина на струг с ЦПУ

3шт hrc55,6,8, 10, 12 мм видий края мелници, волфрам карбид плосък квадрат,6 шест канали покритие, дължина на струг с ЦПУ

BGN 60.64
В магазина

Брой продукти


Спецификација
Број На Модел : M1203
Flute : 6 Флејта
Месо тело со Дијаметар : D : D=4-12 mm
Над сите должина : L=50-75mm
Материјал : Solide Карбид
Пакување, вклучувајќи : 3 ЕЕЗ /МНОГУ
Карактеристики :
1.Брборењата отпорни дизајн за супериорен во однос на површината за бои и долго алатка живот
2.Оптимизиран за доделување на температурите и барањата на предизвик материјали како што се Висока Темп Легури
3.Остри сечење разумен се исти со висока јачина на машина
4.Лак олеснување агол прави алатка за подобро да се носат-отпорот
Photoes
Соработува со folowing 5 предности

Подробности

Размери:
6d 6D 50L 6f, 8d 8D 60L 6f, 10г 10Г 75L 6f, 12г 12Г 75L 6f
Обща Дължина:
50-75мм
търговска марка:
ЛРТОЛ
Тип:
Плоски Края Мелници
Материал:
Карбид
Покритие:
Cveta
Диаметър на:
6-12mm
Номер На Модела:
М1203
Технологичен материал:
HRC 55
Материал:
волфрам карбид
Диаметър джолан:
6,8,10,12 мм
Диаметър на режещия:
6,8,10,12 мм
Флейта:
6f
Над Дължина:
50,60,75 мм

Те също купуват с този продукт

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница

BGN 24.00 38.45

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

5шт прорезна диаметър 4 мм, с фаска края мелници 90 градуса твърд карбид 2 канали фаска ножове HRC45 нов ЦПУ

BGN 30.00 32.00

5pcs 90 степени Солидна Карбид Chamfer Крајот Мелници 2 Флејта Сечење Кол 6mm Chamfer Мелење Секачи HRC45 Нови CNC Објект спецификите Материјал : Карбид Слој : НЕ / Ti Al N / Al Ti N / Ti Si N HRC : 45 Дијаметар : 4mm Тип : Агол Мелење Машина вкупна Должина : 50mm месо тело со дијаметар : 4mm Број на Модел : 4*90°*50 L*4 D Flute : 2 Прецизност : 0.005 mm is_customized : Yes Место на Потекло : Шенжен,Кина(Копно) слој процес параметриОбјектотAl Ti NTi Al NTi Si Nn ACoТврдост(ХВ)32002800360042(GPA)Дебелина(ХВ)2.532.5333Оксидација90080010001200Триење0.30.30.450.4БојаЦрнаВиолетоваБакарСинаСите стандардна големина се имаат акции и поддршка брза испорака, ние, исто така, ја прифати кориснички модел, водечки време само треба 5 дена за да се прилагоди на големината.Ако треба да се подобри во процесот, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе искрено за вашата услуга!Други селекции на HRC45 Chamfer МелницаКупи тоа СегаДијаметарТипБрој На Модел НаВкупна ДолжинаМесо Тело ДијаметарФлејтаHRCКупи тоа Сега4mmChamfer Мелница4*90°*50 L*4 D50mm4mm2456mmChamfer Мелница6*90°*50 L*6 D50mm6mm2458ммChamfer Мелница8*90°*60 L*8 D60mm8мм24510ммChamfer Мелница10*90°*75 L*10 D75mm10мм24512mmChamfer Мелница12*90°*75 L*12 D75mm12mm245Политика За Испорака1...

TAP/BAP300R 25XC25X200L-3T правоъгълен 90-градусов муфа turret фрезоване машина arbor Fraise en bout за карбид плочи APMT1135

BGN 82.21

ДОПРЕТЕ / BAP300 R 25 XC25 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1135 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP300 R 25 XC25 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)s uitable карбид вметнете АП**1135,Машина со дијаметар од 25mm,Месо тело со дијаметар од 25мм.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout толеранција и Радијална Runout толеранција и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

4 оси CNC контролер USB подмяна на mach3 Control MPG автономна гравиране фреза рутер стъпков серво Mach 3 контролер

BGN 296.00 312.00

4 оска CNC USB контролер го замени mach3 Контрола MPG самостојна гравирање мелничката Рутер stepper серво мотор мах 3 контролерAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

MWLNR2020K08/MWLNL2020K08 MWLNR/MWLNL 2020K08 CNC Инструмент holder Use wnmg080408 / wnmg080404 CNC insert

BGN 8.40

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

1 бр. практичен Srapr1616h10 струг инструмент расточный притежателя муфа фрезеровки външен държач острие на струг + 10 бр. Rpmt10t3mo вложки

BGN 25.00 38.37

HW0001198Спецификација : Бренд новиМоделот на држачот : SRAPR1616 H10Модел на вметнете : RPMT10 T3 MOБоја : како што е прикажано во сликаГолемина на носителот : прибл...

10 STK YUTOOLS VBGT110302R видий lobed вмъкване на нов струг с ЦПУ

BGN 47.98

Бренд име Карбид сечилото Модел Карбид сечилото10 STK YUTOOLS VBGT110302 R карбид сечилото внесува нови ЦПУ стругВашата понуда е 10 натоварениYUTOOLS карбид сечилото внесува VBGT110302 R ЦПУ стругПроизведено во Кина10 PCS на карбид сечилотоVBGT110302 RСечење Цврстина : 55 HRCПостојат остри сечење 0.2 мм Р агол...

R0. 5-R6 *50 60 75 мм, твърд карбид волфрам вътрешния ъгъл R бележка слот за стоманена фаска машина cnc машина бита

BGN 40.00 40.18

СпецификацијаБрој на модел : XD1102R=0.5,0.75, 1 ,1.5 ,2mm 2flutesR=2.5, 3 , 4, 5, 6mm 4flutesМесо тело со Дијаметар : D : D=4,,6,8,10,12,14 ммНад сите должина : L=50,50,50,60,75,75 mmМатеријал : Solide КарбидОбложување : НИКОЈПакување, вклучувајќи : 3 ЕЕЗ / МНОГУКарактеристики : 1.Брборењата отпорни дизајн за супериорен во однос на површината за бои и долго алатка живот2.Оптимизиран за доделување на температурите и барањата на предизвик материјали како што се Висока Темп Легури3.Остри сечење разумен се исти со висока јачина на машина4.Лак олеснување агол прави алатка за подобро да се носатотпоротPhotoesСоработува со folowing 5 предности

1 бр диаметър 11.5 мм Roland Blade Holder + 5шт 45 + 5 бр 60 + 5шт 30 градуса Liyu режещ плотер Roland Blade Knife

BGN 33.00 38.38

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Weitol безплатна доставка, N 10 бр./лот 3.175 мм диаметър джолан топка на носа спирала бита фреза с ЦПУ дърворезба инструменти

BGN 22.00 22.40

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент

BGN 45.00 56.00

MZG 20mm 25мм DWLNR2020 K08 ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вртење Алатка Носителот Здодевни Бар Метал Cutting Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

YFT 1бр смилане фрези 2-каннелюры волфрам карбид фрези фреза бита 1-20 mm нож за алуминий медна сплав дърво машина CNC инструменти

BGN 8.00 9.60

Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : НоваAnswer : ___________________________ Note : Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина

малко рутер 10*10*25*75 от 2 каннелюр края мелници hrc55 видий края мелници волфрам, фрези машина CNC

BGN 42.35

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 10мм месо тело Дијаметар( D2 ) : 10 mm Сечење Должина( L1 ) : 25мм Над Должина( L ) : 75mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...

TAP/BAP400R 35XC32X200L-3T под прав ъгъл от 90 градуса бележка слот за фрезоване беседки за карбид плочи APMT1604

BGN 98.64

ДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T Десен агол од 90 степен мелење машина арбор за APMT1604 карбид инсертиДОПРЕТЕ / BAP400 R 35 XC32 X200 L3 T (користете 3 карбид инсерти)су itable карбид вметнете АП**1604,Машина со дијаметар од 35mm,Месо тело со дијаметар од 32милиметри.Вкупната должина 200mmБоја : сребрена бојаПакет : 1pcs на мелење машина арбор, 1pcs на клуч torx, 1pcs на пакување кутија (не вклучуваат карбид вметнете)Ова мелење машина арбор со висок квалитет карбид вметнете завртки, ти никогаш нема да се грижите за завртки пауза кога ќе го користите.Indexable крајот мелница Инспекција стандард (SCODAK) : Axial Runout ≤ 0.03 mmРадијална Runout ≤ 0.03 mmАко сакате да купите подобра мелење машина, ве молиме изберете нашите SCGO бренд.Axial Runout ≤ 0.02 mmРадијална Runout ≤ 0.02 mmКако Ние тест на мелење машина?Ние ги користиме ШВАЈЦАРСКА НАПРАВЕНИGIRODTAST да се тестираат Axial Runout и Радијална Runout и секој millling машина ќе бидат тестирани.Напомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

Луксозна Индонезия Абанос + Чист Меден Прът Дървообработващи Инструменти Маса, Пейка Менгеме Хващам Запечатване На Камък Company Прорезна Скоба Инструмент

BGN 58.00 72.00

Луксузна Индонезија Абонос+Чист Бакар Прачка Дрво Алатка Табела Клупата Менгеме На Назад Заменик Печат Камен Држи Сечење Менгеме АлаткаСолидна Месинг Тема Род+Фенси Ebnoy се Справи Дрвен Материјал, Доволно Силни И Може да се Заштити Вашите Работни Предмети, 100 X135 X53 MM Заменик Работи За 55ММ Sealstone1...

Нова Z Axis Zero Pre-setter Tool Setter за смилане на струг с ЦПУ 50+0.005 mm

BGN 105.58

Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmОпис : Нови Z Оската Нула Предги поставува стандардите Алатка ги поставува стандардите за CNC Рутер 50+0.005 mmЗа поставување на должина на машина центар / центар стругПодесување на висина : 50 + / 0.005 ммГолем мерење на површина и лесно да се работиНиска следуваат сила, се избегнува мелење машина или дупчење битови скршениЛесно да се калибрира со земјата паралелно или мерач блокПодобро паралелизам , осетливост и прецизност за употребаBotton има магнетизамГолемина : 48mm*100mm*16mmДраги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

5шт единичен Каннелюра алуминиева Бележка слот за бита фреза с ЦПУ режещ инструмент спирала fresa алуминий Германия карбид 3.175mmX2mmX6mm

BGN 24.00 28.78

СЕДИШТЕТО 5pcs Алуминиум endmill еден flute спирала CNC рутер битови 3.175 мм * 2mm * 6mmСоодветни Материјали : Акрилик, ПВЦ, МДФ, со висока густина одбор, lotодбор, Цврсто дрво, дрвени, пластични плоча, двојна боја лист,може да се намали Алуминиум лесно итн.Карактеристики : (1) Одлични рабмелење технологија.(2) Долг работен век, не е лесно да се скрши, прецизни.Спецификација / Достапни Големини : Месо Тело Со Дијаметар : 1 / 8"(1) Сечење на Работ Дијаметар : 2mm(2)Сечење на Работ Должина : 6mm(3)вкупна Должина : 38mmПакет : 5pcs Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

1бр 8 мм джолан пряк път битов Набор от 6/8/10/12/14/18 / 20 мм, рязане диаметър за струг струг Mayitr дървообработващи инструменти

BGN 3.00 3.97

HW0002344Спецификација : Бренд новиМатеријал : медиум јаглероден челик + алуминиумскиБоја : СинаМесо тело со дијаметар : прибл...