• Ново
Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза

Въздухът е охладил мотор на шпиндела ER25 3.5 KW 4Bearings AC220V / 380V квадратен мотор на шпиндела на CNC дървообработващи фреза

BGN 745.00
BGN 784.00
-5 %
В магазина

Брой продукти


18000rpm 3.5 KW 220 V/380 V 300 Hz ER25 Воздушно ладење Плоштадот Вретено Моторни 4 Лагери за Машини за Известување : Постојат AC220 V и AC380 V за избере во оваа листа , ве молиме да ни остават порака за оној што треба .
Спецификација
Тип
GDZ93*82-3.5
Главни Области На Примена
Aircooling за Машини за
Брзина (r/мин)
18000 вртежи во минута
Моќност (KW)
3.5 KW
Напон(V)
220 V/380 V
Струја(A)
10 A/8.8 НА
Фреквенција (Hz)
300 Hz
Соберат
ER25, 6mm default
Подмачкување
Маснотии
Ладење тип
Воздух за ладење
Лагери
2x7007 P4 ; 2x7002c P4
Период на гаранција : лежишта за половина година, или други делови за една година Димензија :
Ве молиме имајте во предвид :
1. Моторните вретено мотор се исти со инвертери, изборот инвертери треба да биде во согласност со струја, напон и фреквенција на моторните вретено мотори. Поставување на инверторот мора прво поставување на базалните фреквенција, својата базалните фреквенција е врз основа на највисоката фреквенцијата на моторните вретено мотор, ако не поставување на базалните фреквенција (фабричкото прилагодување е 50 Hz),на моторните вретено мотор ќе се изгори од еднаш почне да работи; највисока фреквенција, пауза фреквенција и соодветните напон, исто така, треба да бидат поставени според кривата на оперативни инструкции; поставување на струја од инвертери е исто така врз основа на номинална струја на моторните вретено мотор; на прекуструјна е 120% за номинална струја; преоптоварување со вкусовите е 100% , време е 5s; превозникот фреквенција е поставена од страна на моќта на вретено мотор,8k Hz за помалку од 10 KW моторните вретено мотор, 5k Hz е за повеќе од 10 KW вретено мотор; забрзување на времето и забавување време се 10-ти и 20-ти, односно, ако почнувајќи тековната надмине номинална струја и треба заштита, тоа треба да се прошири на забрзување на времето. I/O недостаток-фаза заштита, исто така, треба да се постави над функција на заштита на инвертори и моторните вретено мотори. Поврзување на инверторот и три-фаза моќ на вретено мотор, лемење на инверторот три-фаза моќ кабелот на приклучокот 1(U1),2(V1),3(W1), приклучок за 4 е заштитно јаже. Потоа инверторот е поврзан со надворешното напојување и започнуваат со работа, тогаш за да проверите дали ротација насока на вретено мотор е во согласност со неговите индикација насока, ако не е во согласност, веднаш да се затвори и промена два жица на три-фаза моќ снабдување на поврзување на инверторот и моторните вретено мотор. На моторните вретено мотор е забрането да работи во ред ротација насока.

Подробности

Максимален Въртящ Момент:
1,92 Нм
Карам:
Двигател
Номер На Модела:
GDZ93*82-3. 5
Работна Скорост:
18 000 об / мин
търговска марка:
ToAuto
Мощност на шпиндела:
3,5 кВт
Вид охлаждане:
Охлаженный въздух или въздушно охлаждане
Ставата на носа:
ER25
Напрежение:
220v/380v
текущата:
15A/8.8 A
Честота:
300 Hz
Приложение:
Дървообработване и CNC рутер

Те също купуват с този продукт

R0. 5-R6 *50 60 75 мм, твърд карбид волфрам вътрешния ъгъл R бележка слот за стоманена фаска машина cnc машина бита

BGN 40.00 40.18

СпецификацијаБрој на модел : XD1102R=0.5,0.75, 1 ,1.5 ,2mm 2flutesR=2.5, 3 , 4, 5, 6mm 4flutesМесо тело со Дијаметар : D : D=4,,6,8,10,12,14 ммНад сите должина : L=50,50,50,60,75,75 mmМатеријал : Solide КарбидОбложување : НИКОЈПакување, вклучувајќи : 3 ЕЕЗ / МНОГУКарактеристики : 1.Брборењата отпорни дизајн за супериорен во однос на површината за бои и долго алатка живот2.Оптимизиран за доделување на температурите и барањата на предизвик материјали како што се Висока Темп Легури3.Остри сечење разумен се исти со висока јачина на машина4.Лак олеснување агол прави алатка за подобро да се носатотпоротPhotoesСоработува со folowing 5 предности

Външни инструменти за струговане MTGNR/MTGNL CNC Инструмент holder Use TNMG160404/TNMG160408 CNC insert MTFNR1616H16 MTFNL1616H16

BGN 8.19

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Чисто нов 20x200mm S20r-MWLNR08 струг струг инструмент Скучни титуляр за Wnmg0804 дясната ръка на 95 градуса

BGN 21.00 42.00

Спецификација : Вртење Алатка НосителотМодел : S20 RMWLNR08Материјал : Алуминиум, ЧеликБоја : ЦрнаBalde : WNMG0804Големина : 20x200mmНа ветер : Десната рака 95 СтепенПакет се вклучени : 1x Вртење Алатка Носителот2x Клуч1x Сечилото

1бр 1/2 джолан купа и тава ястие резба рутер малко-1 Dia x 5/8 H дървообработващи режещи инструменти трън режещи инструменти за дървообработващи инструменти

BGN 12.00 12.72

Вратило должина 48mm Малку Тип : VМило Дијаметар : 1" Машина Висина : 5 / 8" месо тело Големина : 1 / 2" Флејта : 2

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

CGS-250 3R0.5*4*50L HRC50 масивна ъглова радиусная твердосплавная бележка fresa Fraise en bout за металообработващи машини с ЦПУ

BGN 47.97

CGS250 3 R0.5*4*50 L HRC50 СОЛИДНА Агол радиус карбид крајот мелница за CNC машинаCGS250 3 R0.5*4*50 LБренд име : CGSМесо тело со дијаметар : 4mmМашина со дијаметар : 3мм Агол радиус R0.5Вкупна должина : 50mmФлејта : 4pcsГенерално се користи тип на крајот мелницаПогоден работното парче : Јаглероден челик, од Легиран челик, предзацврстуваат челик и зацврстуваат челик цврстина помалку од HRC50, C ast железоОстри сечење на работ, висока јачина тело направи обработка непречено...

S25S-STFCR11/STFCL11/STFCR16/STFCL16 използвайте TCGT TCMT 110204/110208/160408/160404 поставете вътрешна стругове инструменти STFCR STFCL

BGN 11.66

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХССФабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница

BGN 24.00 38.45

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

YFT 1бр смилане фрези 2-каннелюры волфрам карбид фрези фреза бита 1-20 mm нож за алуминий медна сплав дърво машина CNC инструменти

BGN 8.00 9.60

Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : НоваAnswer : ___________________________ Note : Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина

ARGEDO CNC USB 4 Ос MACH3 100 khz USB Motion Control Card Breakout Board 12-24V за гравиране с CNC-Free-Drive SM818

BGN 57.44

CNC USB 4 Оска MACH3 100 KHz USB Движење Контрола на Картичката Збег Одбор на 1224 V за CNC Гравирање Бесплатно Возење Пакет се Вклучуваат : 1 x 4 Оска Mach3 USB CNC Контролер картичка 100 KHz 1 x USB кабелот 1 x Mach3 софтвер со лиценца и Настава ( Ние ќе ги испратите до вас преку емаил ) Опис : 1...

Weitol 1бр 1/2 с волфрамов карбид кон носа бита на дървообработващи инструменти фреза с ЦПУ малко за рязане на дървен материал

BGN 9.00 9.44

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

1 бр диаметър 11.5 мм Roland Blade Holder + 5шт 45 + 5 бр 60 + 5шт 30 градуса Liyu режещ плотер Roland Blade Knife

BGN 33.00 38.38

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 + 5pcs 30 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

1бр 8 мм джолан пряк път битов Набор от 6/8/10/12/14/18 / 20 мм, рязане диаметър за струг струг Mayitr дървообработващи инструменти

BGN 3.00 3.97

HW0002344Спецификација : Бренд новиМатеријал : медиум јаглероден челик + алуминиумскиБоја : СинаМесо тело со дијаметар : прибл...

Златен притежателя на острието Роланд + 5 бр. 45 градуса Roland Blades ССЗ LiYu винил на режещия плотер точност ръководят инструмент

BGN 20.00 23.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...