• Ново
MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент

MZG 20mm 25mm DWLNR2020K08 на струг с ЦПУ обработващ нож външен твърдосплавен струг инструмент притежателя Скучни апликации на притежателя на метален режещ инструмент

BGN 45.00
BGN 56.00
-20 %
В магазина

Брой продукти

MZG 20mm 25мм DWLNR2020 K08 ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вртење Алатка Носителот Здодевни Бар Метал Cutting Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар
2.MZG Вртење Алатка Производ Фото
3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации
4.MZG Вртење Алатка Параметар
MZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin. Стабилна сечење е постигнато поради супериорна цврстина и пукнатина корозија. Сечење пати се намалени поради добро чип контрола од ефективна chipbreakers. Постигнување на подобри обработка на ефикасноста во областа на широк спектар на челик/кастинг Делови обработка. ZC2501 ZC2502 : погоден за ниска брзина обработка на челик дел ZC2511 ZC2512 : погоден за висока брзина на обработка на челик дел ZK3511 S : погоден за hihg брзина на обработка на леано железо дел 2.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење. Стабилна сечење со одлична цврстина. Мазна парична казна површина на PVD обложени карбид обезбедува добра завршна површина и висока. Постигнува висока сигурност во нестабилна обработка областа на нерѓосувачки челик ZP1521 : погоден за висока брзина на обработка на нерѓосувачки челик 3.Cermet Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина Cermet одржува добра површина заврши поради низок афинитет за работното парче материјал. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина. ZN60 : погоден за челик/фрлија заврши обработка 4.Карбид Тешка и Напорна, добра термичка спроводливост се Погодни за сечење обоени метали и неметали Стабилна сечење на ниско сечење на брзини, вклучувајќи и мелничката операции ZK10 : се погодни за Сечење Алуминиум Ал обоени обработка 5.Бибиси арапски Супериорен во однос на абење отпор при сечење на хард материјали Погодни за висока брзина на сечење на леано железо и sintered челик со Висок коефициент на топлинска спроводливост обезбеди стабилна сечење бибиси арапски-S : погоден за тешко сечење на материјалот за обработка на бибиси арапски-К : погоден за леано железо обработка 6.PCD (Дијамант Sinter) се Применливи за обоени метали, не-метали вртење мелничката и други различни тип на сечење . Намалена работ start-up овозможува висока прецизност сечење. Различни апликации за сечење на обоени метали и неметали. Заврши површина ќе биде виножито боја.(огледало-како заврши површината не ќе се добие кога еден кристално дијамант е користен.

Подробности

Диаметър джолан:
DWLNR2525M08, DWLNR2020K08
Твърдост:
HRC48
Номер На Модела:
DWLNR2020K08
търговска марка:
МЗГ
Използването на:
Външен Струг Инструмент
Материал:
Инструментална стомана

Те също купуват с този продукт

1 бр. практичен Srapr1616h10 струг инструмент расточный притежателя муфа фрезеровки външен държач острие на струг + 10 бр. Rpmt10t3mo вложки

BGN 25.00 38.37

HW0001198Спецификација : Бренд новиМоделот на држачот : SRAPR1616 H10Модел на вметнете : RPMT10 T3 MOБоја : како што е прикажано во сликаГолемина на носителот : прибл...

Weitol безплатна доставка, N 10 бр./лот 3.175 мм диаметър джолан топка на носа спирала бита фреза с ЦПУ дърворезба инструменти

BGN 22.00 22.40

Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

Нов 1бр MT3-GT24 резьбонарезной патронник резьбонарезной диапазон M5-М36 фрезови инструмент с ЦПУ

BGN 127.98

Нови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаОписНови 1pcs MTA3GT24 допирање чак Допирање спектар М5M36 CNC Мелничката алаткаДопирање опсег : M5M36допирање чак прифати сите GT24 допирање colletsВклучуваат : 1pcs MT3GT24 допирање на чакGT24 допирање collet не вклучуваатЗабелешки : допирање На носителот може да се користи на Реверзибилна функција Машина алатка.Таа се користи само за прислушување,Тоа само може да се стега чешми.Драги пријатели, кога ќе го добиете производот, ако имате било какви прашања или проблеми, Frist на сите, ве молиме испратете порака на нас, ние ќе ви одговори во рок од 8 часа...

ARGEDO CNC USB 4 Ос MACH3 100 khz USB Motion Control Card Breakout Board 12-24V за гравиране с CNC-Free-Drive SM818

BGN 57.44

CNC USB 4 Оска MACH3 100 KHz USB Движење Контрола на Картичката Збег Одбор на 1224 V за CNC Гравирање Бесплатно Возење Пакет се Вклучуваат : 1 x 4 Оска Mach3 USB CNC Контролер картичка 100 KHz 1 x USB кабелот 1 x Mach3 софтвер со лиценца и Настава ( Ние ќе ги испратите до вас преку емаил ) Опис : 1...

MZG JSDJ2CR0808H07 8*8 10*10 малки детайли за обработващи притежателите на инструменти преки рязане на притежателите на инструменти, метални раздяла преди точением Пръчки

BGN 29.00 36.80

MZG JSDJ2 CR0808 H07 8*8 10*10 Мали Делови Обработка на Алатка за Сопствениците Директно Сечење Toolholders Метал Разделба Пред да Наполнат Барови 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

HUHAO 1бр 1/2 опашка на фреза за дърво индустриален клас двойна пръст бита на дървообработващи инструменти Carebide fresa Бележка Мелница

BGN 24.00 38.45

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Бренд Име : HUHAOМатеријал : Волфрам челикБезбедносни инструкции : 1...

HUHAO 1бр 3 мм джолан 70 окото наждачная опесъчаване корона за Dremel за почистване на тръби шлайфане Dremel за резби

BGN 8.00 12.16

Спецификација : Материјал : Emery Mesh : 70 Mesh месо тело со Дијаметар : 3 M Главата diamete : 5 ~ 7 MM Главата висина : 5 ~ 15 MM​ПЛАЌАЊЕ1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

1бр 8 мм джолан пряк път битов Набор от 6/8/10/12/14/18 / 20 мм, рязане диаметър за струг струг Mayitr дървообработващи инструменти

BGN 3.00 3.97

HW0002344Спецификација : Бренд новиМатеријал : медиум јаглероден челик + алуминиумскиБоја : СинаМесо тело со дијаметар : прибл...

S25S-STFCR11/STFCL11/STFCR16/STFCL16 използвайте TCGT TCMT 110204/110208/160408/160404 поставете вътрешна стругове инструменти STFCR STFCL

BGN 11.66

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХССФабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

Високото качество на 1 бр Златен притежателя на острието Roland + 5 бр 45 + 5 бр 60 градуса режещ плотер Roland Blade Безплатна доставка

BGN 27.00 31.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 + 5 компјутери 60 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

малко рутер 10*10*25*75 от 2 каннелюр края мелници hrc55 видий края мелници волфрам, фрези машина CNC

BGN 42.35

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 2 флејта Сечење на главата : срамнети со земја крајот мелница Сечење на Работ Дијаметар( Д1 ) : 10мм месо тело Дијаметар( D2 ) : 10 mm Сечење Должина( L1 ) : 25мм Над Должина( L ) : 75mm HRC : 55 Бренд : HPC Апликација : CNC фреза...

10 STK YUTOOLS VBGT110302R видий lobed вмъкване на нов струг с ЦПУ

BGN 47.98

Бренд име Карбид сечилото Модел Карбид сечилото10 STK YUTOOLS VBGT110302 R карбид сечилото внесува нови ЦПУ стругВашата понуда е 10 натоварениYUTOOLS карбид сечилото внесува VBGT110302 R ЦПУ стругПроизведено во Кина10 PCS на карбид сечилотоVBGT110302 RСечење Цврстина : 55 HRCПостојат остри сечење 0.2 мм Р агол...

Златен притежателя на острието Роланд + 5 бр. 45 градуса Roland Blades ССЗ LiYu винил на режещия плотер точност ръководят инструмент

BGN 20.00 23.98

Висок Квалитет на 1 компјутер Златна Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 степен Сечење Плотер Ролан Сечилото Бесплатен превозот Сосема Нов Завртка прилагодување Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување Дијаметар(Стега)11.5 мм Дијаметар(Нож) 2.0 mm Должина(Менгеме да надолу) 28mm Двојно лежишта Големина на Ножот : 23mm(Должина) x 2mm (дијаметар), офсет : 0.25 mm Пакет : 1pc Ролан Сечилото Носителот + 5pcs 45 степен Сечење Нож, ве молиме да се свесни има други сечилото носители за Роланд, бидете сигурни дека ќе го купи вистинскиот, и ПРОВЕРЕТЕ ја големината е точно за вас машина пред да го купат...

YFT 1бр смилане фрези 2-каннелюры волфрам карбид фрези фреза бита 1-20 mm нож за алуминий медна сплав дърво машина CNC инструменти

BGN 8.00 9.60

Fe atures : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добра processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : Алуминиум, алуминиум, бакар легури ,јаглероден челик,од легиран челик , термички обработени челик Состојба : НоваAnswer : ___________________________ Note : Големина : Flute Дијаметар x месо тело со Дијаметар x Должина