• Ново
Емайл цилиндричен тестер огъване броя-32 боя огъване на цилиндъра тестер за измерване на производителността на боя инструменти 1бр

Емайл цилиндричен тестер огъване броя-32 боя огъване на цилиндъра тестер за измерване на производителността на боя инструменти 1бр

BGN 297.60
В магазина

Брой продукти


Enamelled цилиндрични свиткување тестер КОЛИЧИНА-32 боја наведнуваат цилиндар тестер
мерење на бојата на перформансите алатки 1pc цилиндрични свиткување тестер
Сликата покажува :
Опис :
Прво, опсегот на примена
Боја филм свиткување тестер е главно се користи за одредување на бои и лакови слој
флексибилност, е мерка на перформанси на обвивка еден од главните индикатори за
избор на боја сорти, апликацијата има голема референтна вредност.
Боја филм свиткување тестер е евалуација на бои, лакови и слични производи слој,
под стандардни услови околу цилиндрични вратило свиткување отпор или напукнување од
метална плоча на перформансите на специјална опрема, во согласност со GB6742 националните стандарди.
Второ :
1. Работи на принцип :
Радиус на свиткување на различни својства на супстрат е исто така различни, во зависност од
обложување на различни радиус на свиткување на крек или одземање на ситуацијата, и да се утврди
флексибилност на слој филм.
2. Главните параметри :
Дијаметарот на филмот свиткување тест окно е 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 16, 20, 25 и 32 мм,
соодветно.
Ротари рачка на вредноста треба да биде поголема од 17mm, со тест бар да им овозможи на јаз
кога јазот е 0.05 mm.
Висина на поддршка плоча треба да биде поголема од 17mm, со тест лентата за да ги дозволите
јазот кога јазот е 0,1 mm.
Инструмент е погоден за следните дебелина на 1.0 mm модел.
Трето, употреба и работење
1. Според стандардите за производите бара земање на мостри, обложување, сушење и дебелина мерење.
2. Место боја тестер на работ на тест клупата, така што на приспособување може да се справи со
работат слободно и вметнете ја модел.
3. Изберете соодветен вратило бар според производот барања. Вметнете тестер база
и окно род дупки и се зацврсти ги со рачна ореви.
4. Пак прилагодување handwheel палета за да ја вметнете обложена филм со лицето надолу помеѓу
вратило бар и приспособување справи и притиснете со прицврстување завртка и presser
на палети.
5. Пак прилагодување handwheel да се укине палета значи дека моделот е во прилог на вратило бар.
6. Пак прилагодување да се справи со најниска позиција, прилагодување на knob на рачка на
c lamping вратило, така што компресија вратило затворите модел.
7. Ја подигне вредноста се справи и подигнете ја на 180 ° непречено во период од 1-2 секунди. Моделот на
т тој окно е исто така свиткана 180 °.
8. Пак прилагодување handwheel, намалување на палети, и нека криви шема отстрани
вратило бар и отстранете ја.

Подробности

търговска марка:
LZHZXY
Номер На Модела:
Брой-32
Тип:
Странично оттичане
Състояние:
НОВО
Номер На Продукта:
FL1746

Те също купуват с този продукт

12.7 mm HSS директен джолан спирала бормашина високоскоростна стомана спиральное тренировка за метал или алуминий

BGN 46.22

ХСС директно месо тело пресврт вежба битови high speed челик пресврт вежба за метал или алуминиумМатеријал : high speed челикДиректно месо теловежба дијаметар : 12.7 mmвкупна должина : 151mmПакетот вклучува 5pcs на пресврт вежбиПознатиот Кинески бренд, овие вежби се погодни за ниско јаглероден челик, Q235, 45#, Месинг, алуминиум легураИмаме пресврт вежби од 0.5 mm до 13mm, секој 0.1 mm еден тип.Како : 0.5 0.6 0.7 mm 0.8 mm....1.0 mm, 1.1 1.2 1.3 mm...2.0 2.1 2.2 2.3 mm....2.93.0 3.1 3.2 3.3 .....3.9 мм4.0 4.1 4.2 4.3 .......

PTHC-200DC нов регулатор за височината на Факел на отделно стоящи плазма, автоматично проследяване на височината на машина за плазмено рязане 1бр

BGN 1146.00 1206.40

PTHC200 DC нов регулатор на висината на факелот самостојна плазма,Висина автоматско следење на плазма машина за сечење 1pcСликата покажува : Технички параметар : 1, влезен напон DC24 V & AC24 V...

Апликатор за поставяне на етикети, кръгли бутилки машини MT-50 полуавтоматична машина за поставяне на етикети, кръгли бутилки label sticking machine tools

BGN 655.20

1pcs Round шише етикетирање апликатори машини,етикета применуваат опремаполуавтоматско може да labeller,етикета лепење алатки опремаprictuer покажува : Describtion : Примена : 1, круг шише, круг лименки, цилиндрични налепница етикетирање2, се однесува на ПЕТ шишиња, пластични шишиња, стаклени шишиња, метални шишиња, круг шише етикетирање3, широко се користи во козметиката, пијалаци, храна, фармацевтски и други индустрии, и во голема мера се подобри продуктивноста и квалитетот на етикетирањеКарактеристики : Широк спектар на примена, за да се исполнат 1290mm дијаметар спектар на цилиндар етикетирањеЕтикетирање точноста е висока, ознака крај до крај локалните отстапување помалку од ± 0.5 mm3, умен истиснување уред материјал, едноставно стави на работното парче, и автозаврши етикетирање4 картичка позиција на вредноста, едноставни различни работното парче етикетирање префрлате5 тајмингот појас влечење, значително подобрување на механичка стабилност6, десктоп дизајн, посно, компактен, моќни7, по елоксирани алуминиумски заградата и напредни компјутерски бели електричното поле, убаво8, напредни електрични око, објекти, високо ознака за откривање на чувствителност.Технички параметриНапојување : 220 V 50 HZ (Ние може да обезбеди 110 V како изборен услуга)Мотор моќност : 40wЕтикетирање точност : ± 0.5 mm (со исклучок на ознака работното парче грешка)Брзина на етикетата раздавам : 315 милиони / минНадворешен дијаметар на етикетата ролни : помалку од 270mmВнатрешниот дијаметар на етикетата ролни : 76mmРаботното парче димензии : дијаметар 1290mmMinum етикета должина : 15mmМашина со големина на : 650 × 450 × 450 ммМашина тежина : 20 кгAnswer : ___________________________ Note : оваа машина не се достапни за transperent етикети, но ние може да се прилагоди на решение, ве молиме контактирајте со нас

1бр PVC тръба принтер S-650 свиване тръба електронна надпис машина термоусадочный кабел ID принтер тел standalone, маркировъчна машина

BGN 565.00 594.40

ПВЦ Цевка Печатач S650 Shrinkable Цевка Електронски Букви МашинаShrinkable Кабел ID Печатач Жица Означување на МашинаСликата покажува : Опис : Оваа Цевка Печатач S650 е 100% сосема нов и е со висок квалитет, лесно за ракување.спецификацииРезолуција : 300dpiПечати материјал : ПВЦ, налепници, топлина се смалуваат цевкиКапацитетот на меморијата : 1 G меморија , 128 датотекаНапојување : DC 12 V 3.5 ЕДЕНГолемина : 290 * 270 * 100mmТежина : 2.5 KGАмбиентална температура : 1535 степениЗабелешка : ве Молиме запомнете да не контактирате доколку ви треба повеќе други производ Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнеме !! Ви благодариме...

Машина за татуировки игли за татуировки перманентен грим на веждите машина малка татуировка на веждите, устните микроигла машина 110V / 220V 1бр

BGN 249.00 262.40

Тетоважа машина игла тетоважа постојан веѓа шминка машина малитетоважа веѓа усна микроигли машина 110 V / 220 V 1 PCАко имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.Производ екранотЗадоволството На Клиентите : Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.Ако изберете DHL / ARAMEX / FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ со ве молимеконтакт со нас во рок од 24 часа.1)Со цел да се заштити вашиот предмети и да се избегне било каква штета од превозот процес, Кога ќедобиете пакет, треба да се изврши увид на предмети,ако се биде во ред, а потоа можете да се регистрирате...

Сверхзвуковая машина 110V/220V кожата лопати чистач на кожата ултразвукова домашно почистване апаратура Bf-02 кожата ултразвукова

BGN 131.00 137.60

Суперсоничен Кожата Scrubber Ултразвучно Лопата Кожата Машина 110 V / 220 V Дома Чистење на Кожата Ултразвучно Инструмент BF02Опис : Напон : 220 V / 110 V Фрекфенција : 50 Hz / 60 Hz Моќ : 20 W Карактеристики : 1...

Апликатор за поставяне на етикети, кръгли бутилки машини MT-50 полуавтоматична машина за поставяне на етикети, кръгли бутилки label sticking machine tools

BGN 622.00 655.20

1pcs Круг шише етикетирање апликатори машини,етикета применуваат опремаполуавтоматско може да labeller,етикета лепење алатки опремаPictuer покажува : Опис : Примена : 1, круг шише, круг лименки, цилиндрични налепница етикетирање2, се однесува на ПЕТ шишиња, пластични шишиња, стаклени шишиња, метални шишиња, круг шише етикетирање3, широко се користи во козметиката, пијалаци, храна, фармацевтски и други индустрии, и во голема мера се подобри продуктивноста и квалитетот на етикетирањеКарактеристики : Широк спектар на примена, за да се исполнат 1290mm дијаметар спектар на цилиндар етикетирањеЕтикетирање точноста е висока, ознака крај до крај локалните отстапување помалку од ± 0.5 mm3, умен истиснување уред материјал, едноставно стави на работното парче, и автозаврши етикетирање4 картичка позиција на вредноста, едноставни различни работното парче етикетирање префрлате5 тајмингот појас влечење, значително подобрување на механичка стабилност6, десктоп дизајн, посно, компактен, моќни7, по елоксирани алуминиумски заградата и напредни компјутерски бели електричното поле, убаво8, напредни електрични око, објекти, високо ознака за откривање на чувствителност.Технички параметриНапојување : 220 V 50 HZ (Ние може да обезбеди 110 V како изборен услуга)Мотор моќност : 40wЕтикетирање точност : ± 0.5 mm (со исклучок на ознака работното парче грешка)Брзина на етикетата раздавам : 315 милиони / минНадворешен дијаметар на етикетата ролни : помалку од 270mmВнатрешниот дијаметар на етикетата ролни : 76mmРаботното парче димензии : дијаметар 1290mmMinum етикета должина : 15mmМашина со големина на : 650 × 450 × 450 ммМашина тежина : 20 кгAnswer : ___________________________ Note : оваа машина не се достапни за transperent етикети, но ние може да се прилагоди на решение, ве молиме контактирајте со нас

Направи си САМ CNC гравиране машина рамка 4040 2.2 KW ос тела 80 мм 40x40 см

BGN 816.00 1166.40

CNC Гравирање Машина Рамка DIY CNC Погоден За CNC Рутер 4040 2.2 KW Вретено тела 80mm cnc 4040 алуминиумска рамка cnc рутер гравирање машинаВклучуваат : CNC4040 алуминиумска рамка X 1 сет ,како што е подолу : Работа област : XYZ=400×400×150mmТабела големина : 460×460×24mmструг кревет големина : 600×600×70mmСтрана панел : 375×200×48mmAnswer : ___________________________ Note : Производот вклучуваат само рамка (исто сликата)Не се вклучуваат Топката Завртка , Светлина барови ,Линеарна стапка , итн...

Ръчно стоманена сгъване на машина WS-1.5*1300 / гибочное устройство стоманена ламарина / оборудване на газопровода сгъване

BGN 2080.00

лим прирачник за виткање машинаМашина За Апликација : Лим виткање машини може да се користи за обликување метални листови хартија, во кутии и тави во различни големини.Исто така се користи за вентилација,случаи,тави,кујна,мебел.Потрошувачите може да се избере машина според материјалот thinkness ,обработка ширина на метални листови.постои светлина тип,тежок тип,традиција тип(Американски тип или европски тип),Секој вид може да обезбеди различни ширина да бидат избрани.ние може да го направи било кој модел,нестандардни производи според корисниците посебни барања.Машина Карактеристики1...

Industria числени управление на полиуретанова распылительная машина keep warm полиуретанова распылительная машина с високо налягане обзавеждане 1бр

BGN 8606.40

Industria n umerical контрола полиуретан прскање машина се задржи топлополиуретански висок притисок спреј машинска опрема 1pcСликата покажува : Descritpion : Карактеристики : DFIIСпреј за излез опсег : 48 kg / minТечност температура лимит : 80°Мешање на притисок : 5 ~ 10 Mpa (700 ~ 1500psi)Греење моќност : 3000w x2 (или 4500w x2)Црево за инсталација должина : 90 метриНапојување параметри : 220 V / трифаза 380 V фрекфенција : 50 / 60 HZДиск : Пневматски 0.5 ~ 0.8 Mpa (70 ~ 120psi) ≥ 0.9m3 / минВолумен параметри : 800x800x1400 (mm), тежина : 225 KGАпликации : полиуретан ѕид, покривот, ладно складирање, цевна изолација спрејСтандард : 1*домаќин, за храна пумпа*2, 1*полиуретан спреј пиштол,15 метри греење и греење цевка*1, дури и пиштол краток цевка*1 група : 1.5 мЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Wc27-81-C32-3D U drilll и бърза тренировка използват за вмъкване WCMX050308 за расточного металообработващи машини

BGN 141.52

WC2781C323 D У drilll и со Голема брзина вежба Употреба WCMX050308 инсерти за здодевен машинаWC2781C323 D У вежбаПогоден внесува : WC**0503** (WCMX050308) Не вклучуваат инсертимашина со дијаметар D : 27mm3 D тип со coolant дупкаНапомена : Секој проблем може да се реши со нашата целосна комуникација...

Машина за поставяне на етикети на кръгла бутилка LT-50D машина за опаковане на бутилки с принтера полуавтоматична labeller машина Этикетировщик ръчно маркиране

BGN 948.80

LT50 D Круг шише етикетирање машина шише пакување машина со печатач полуавтоматско етикетирање машина Labeler Прирачник за етикетирањеСликата покажува : Работни продавница : Опис : LT50 D полуавтоматска Круг шише несува налепница етикетирање машина...

Полноавтоматическая машина издаване на облигации вакуум на екрана налягане мобилен телефон 14 инча машина за отстраняване на грешки на екрана ЗЗД 110/220v 1PC

BGN 2432.00

Целосно автоматско мобилен телефон притисок екран вакуум сврзување машина 14инчен OCA екран одредување на машина 110 / 220 V 1 PCСликата покажува : Опис : Моќност : 110 / 220 VРаботна околина : 2030 °, чиста, чистаОдговара начин : рамни притиснетеЕфикасноста на производството : 200 таблети / часАдаптација големина : 14 инчи под сите моделиОпрема големина : 680 * 485 * 400mmПлатформа големина : 350 * 280mmОпрема тежина : 61kgОпрема моќност : 250 WЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни

Спейд стенни пылезащитная и без мъртъв ъгъл стъргало стенни машина старата стена ремонт лопата шпакловка машина 220V 1200Вт 1бр

BGN 380.00 400.00

Лопата ѕид dustfree и не мртов агол scraper ѕид машина стариот ѕидreconditioning лопата китови машина 220 V 1200 W 1 PCСликата покажува : Опис : Напон : 220 VМоќност : 1200 WНеоптоварување на ветер : 2800r / минАвион ширина длабочина : 150mmПланирање длабочина : 04mmНето тежина : 4.8 kgГолемина : 23 * 16.6 cmДолжина на кабелот за напојување : 3.5 mmЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Многофункционална мивка морето извършване на машина брашно хранене / хрупкаво мивка / macaronis / пица ролс като кола

BGN 560.00

Мултифункционален морска школка машина за правење храна брашно / хрупкави школка / macaronis / пица ролс машина за правењеОпис на производот : Номинална напон : 220 V / 50 Hz Моќност : 300 W Телесна тежина : 90kg Димензии : 500*470*780mm школка материјал : не ' рѓосувачки челик Опремени со нож : еден 1.52.2 kw ефикасноста на Производството : 30kgr. / hДобредојдовте Li Семејството на рек"!Ве молиме љубезно ве молиме прочитајте ги следниве совети пред купување...

1бр 110/220 В 370 W JT26C стоматологично стоматологично оборудване механик CNC прахосмукачка цифров прахосмукачка Прахосмукачка

BGN 252.00 265.60

1pc 110 / 220 V 370 W JT26 C стоматолошки стоматолошка опрема механичарCNC правосмукалка дигитални правосмукалка со правосмукалкаСликата покажува : Опис : Име на производ : ЦПУ со правосмукалкаНапојување напон : 220 V / 50 Hz ± 10% 110 V / 60 Hz ± 10%Напојување : 370 WВоздушниот притисок : 17kpaПроток : 70 кубни метри на часВакуум : 9.8 kpaБучава : 60dbДимензии : 35 * 20 * 35cmЗабелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест...

Преносим Премахване На Счупени Кранове Винтове, Болтове Машина Счупен Кран Отстраняване

BGN 3808.00

Преносни Отстраните Скршеното Чешми Завртки Завртки Машина Скршени Допрете СменаБрзо се отстрани големина М2M36 скршени славиниБесплатен превозот за Америка,Канада,РусијаСпецификација за Преносни Отстраните Скршеното Чешми Завртки Завртки Машина Скршени Допрете СменаОбјект : SFX4000 BВлезен Напон : AC220 V±10%Влезна Моќност(W) : 3000 WElectrode Дијаметар(mm) : 2~24mmРаботната Течност : Допрете ВодаМакс Обработка дебелина од Вретено Серво(mm) : 80mmМакс Брзина на Обработка(mm / мин) : ≈2mm / минБруто Тежина : 24kgПрилагодлив На Струјата : Stepless На ВредностаПоставете Длабочина : Алармот Автоматски за Одредена ДлабочинаМоќ кутија големина(мм) : 420*220*370Пакување Големина(мм) : 525*325*460Шематски дијаграм на EDM машина за обработка метод : Преносни EDM машина применуваат магнетна база и крст застане за поддршка на главата, тоа може да биде поставен на било која позиција, и да се приспособат на обработка на ветер сеопфатно.Прво на сите , нашиот производ ќе мора да одат преку темелна квалитетот испит процес да се осигура дека нашите уреди нема да имаат било каков проблем пред породувањето.Второ , на гарантниот период обично е околу една година и во рамките на овој временски период, доколку постојат било какви технички проблеми, ние ќе ги поправаат за слободни вклучувајќи го инови делови кои се потребни за поправка.PS : ние ќе нуди бесплатна поправка само кога штети се предизвикани од технички недостатоци на самиот производ, а не човек направени грешки, имено, штети беа направени од страна на mishandling машина.