• Ново
Потребителски тапети на животни. Kings Of The Beach се използва в хола, спалнята, трапезарията фон на стената винил papel de parede

Потребителски тапети на животни. Kings Of The Beach се използва в хола, спалнята, трапезарията фон на стената винил papel de parede

BGN 48.00
В магазина

Брой продукти


Бесплатен превозот сопствени 3 D мурали во Vitoria градина телевизија спалната соба дневна соба позадина позадина US$ 30.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот custom - модерна 3 D mural Нови Роден Штркот Расадник Позадина Мурали троседот во спалната соба во ЖИВО позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај модерна 3 d mural троседот во спалната соба ТВ поставување ѕидни тапети Медитерански стил светилник US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот custom - модерна 3 D mural Woodland Суштества Расадник Mural троседот во спалната соба во ЖИВО позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот сопствени 3 D Симпатична Бувови Позадина Mural модерна mural телевизија троседот во спалната соба ѕид позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот custom - модерна 3 D mural Daisy Кравица Позадина Mural троседот во спалната соба во ЖИВО позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Сопствени 3 D стерео лесна големи mural на дрвото на животот дневната соба во ЖИВО позадина позадина US$ 30.00 /метар квадратен
Обичај огромни мурали личност слон позадина спалната соба дневна соба позадина позадина US$ 30.00 /метар квадратен
Обичај животинско позадина. Кралевите на Плажа се користи во дневната соба, спалната соба јадење позадина ѕид винил de papel parede
Опис
Позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) . Нашата позадина продажба по квадратен метар.
ве молиме место на цел се однесуваат на следниве caculation метод : 1 единица=1 метар квадратен.Нарачката единица=висина*ширина . На пример, големина : висина од 2.5 метри, широчина од 3 метри. Површина : 2.5 m*3.0 m=7.5 метри квадратни. Ви треба за да купите 8 квадратни метри (8 парчиња). Потоа,целата шема направени од 7.5 метри квадратни.
Ако ви се допаѓа нашите производи , ве молиме да ни остави порака или да ја испратите e-mail, која ги вклучува позадина висина и ширина ви се случува да ред и превозот адреса, а потоа ние ќе ви испратиме понуда, во прв пат.
Имате било какви прашања, добредојдовте да контактирате со услуга за клиентите. Ви благодариме.

Подробности

Цвят:
Полагане на печат, коприна плат, платно хлопчатобумажный
Воспользуйся:
Детска Стая
Зарядно Устройство Ще Захранване На Единица:
Ян/Ролка
Тип На Винил Тапети:
Хартиени Задните Винилови Тапети
Тип:
Винилови Тапети
Материал:
ЭПП
Стил:
за деца
Функция:
Водоустойчивый, Влагоустойчив, Отговарят На Високи, Плесен Във Форма-Доказателство, Дим-Доказателство, Звукоизолирани, Звукопоглотительное
Използването на:
Забавление За Домакинството
Повърхностно Покритие:
Тисненая
Номер На Модела:
QQ0595012
Модел:
Карикатура

Те също купуват с този продукт

Подови 3d тапети за баня делфините PVC самозалепващи се тапети подови стенописи

BGN 41.00 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Q QIHANG 3D абстрактна кривата на Модерен лукс флокирование шарени тапети Purple0. 7м*8.4 m=5. 88m2

BGN 60.00 70.38

Топло Совети : Подолу фотографии покажуваат внатрешни работи топла светла снимањето ефекти (За референца само)Бразил клиент Информации : (време на испорака и даночната стапка )посебна линијаYW : до 3090 дена , може слободно данок .кина пост воздух mail : до 30120 дена , може слободно данок .EMS : до 1020 дена, 60% даночна стапка ...

Модерен Прост Свеж Тропически Гори Растение Стенопис Тапети Хол И Спалня На Фона На Тапети Творчески Начало Декор Артистични Тапети

BGN 16.00 30.46

Топлопродажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.ОписТочка Бр : BS6404 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платноУпотреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / СтудијаСтил : Пастирски СтилБоја : Како на сликата sho wnГолемина : стандардната големина е како што е подолу1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .)Често поставувани прашања.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?Ова е прилагодено mural позадина...

Многоцветен камък един романтичен, цветен каменен павел баня 3D PVC, водоустойчив етаж custom снимка самоклеящийся пол 3D

BGN 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производ : 3 D позадина кат ,3 D соба позадина кат,Позадина кат mural, 3 D mural кат ,3 D ѕид mural тротоарите ,Фото кат позадина 3d ,Кат позадина ,ПВЦ водоотпорен кат ,самолепливи 3 D кат1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 : Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(Долго) X 80см(Широк) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

beibehang деца сладки тапети карикатура мотоциклет ленти момче, детска стая на тапети нетъкан спалня

BGN 62.00 108.80

Материјал : НеплетениМетрички големина : 0,7 метри*8.4 m=5.88 квадратни метриИмпериал големина : 2.29 ft * 27.55 ft=63.08 квадратни метриБоја : кафе ...

Потребителски снимки на тапети китайски стил Златната рибка камъчета бамбук Лотос жаба 3D теракот стенопис тапети хол PVC стикер

BGN 24.00 44.29

Обичај Кат Mural Wallpaper (самолепливи ПВЦ Налепница)Како да поставите целЧекор 1 : Измери вашиот кат димензии : Должина * Width = метар КвадратенНа пример : Што треба големината е 3 метри во должина, 2 метри во ширина.Според област големина е : 3 M * 2 M = 6 Квадратни метри.Чекор 2 : Изберете правото количина во редот.Ако имате потреба од 6 квадратни метри, ве Молиме место редоследот на 6 метар квадратен.Ако ви треба 7.1 7.9 метар квадратен, ве Молиме место со цел на 8 квадратни метри.Чекор 3 : Забелешка точната кат mural позадина должина и ширина.Ве молиме, напишете ми точната mural позадина должина и ширина под цел во рок од 24 часа.Ако ние не добија вашиот точната големина после 24 саати,Ние ќе ги организираме за производство според стандардната големина.Ако имате потреба од 6 квадратни метри, ве молиме изберете "1 метар квадратен" и "Квантитетот 6" тука.Стандардната големина : Количина 1 : 1 квадратен метар=140cm(L) x 70cm(W) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар=200cm(L) x 100cm(W) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар=208cm(L) x 146cm(W) (6'9" x 4'9") ft Количина 4 : 4 квадратен метар=200cm(L) x 200cm(W) (6'7" x 6'7") ft Количество 5 : 5 квадратен метар=250cm(L) x 200cm(W) (8'2" x 6'7") ft Количество 6 : 6 квадратен метар=300cm(L) x 200cm(W) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар=300cm(L) x 250cm(W) (9'10" x 8'2") ft Количество 8 : 8 квадратен метар=400cm(L) x 200cm(W) (13'1" x 6'7") ft Количество 9 : 9 квадратен метар=350cm(L) x 260cm(W) (11'5" x 8'6") ft Количество 10 : 10 квадратен метар=360cm(L) x 280cm(W) (11'10" x 9'2") ft Количество 12 : 12 квадратен метар=400cm(L) x 300cm(W) (13'1" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар=500cm(L) x 320cm(W) (16'5" x 10'6") ftПроизводот се покажеСупер дебела...

Романтично синьо небе 3D стереоскопични 3d пол тапети, PVC, водоустойчив етаж самоклеящийся пол 3D

BGN 41.00 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Потребителски снимки на тапети различни мультяшные картини Картина за детска стая на фона на стената стенопис тапети за стени Papel De Parede

BGN 15.00 29.89

Топлопродажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.ОписТочка Бр : MU0364 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платноУпотреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / СтудијаСтил : Деца цртан филмБоја : Како на сликата sho wnГолемина : стандардната големина е како што е подолу1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .)Често поставувани прашања.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?Ова е прилагодено mural позадина...

3d тапети стени на Европейския черно бял ТЕЛЕВИЗОР фон горски пейзаж 3d стенописи тапети

BGN 24.00 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Изработени по поръчка чл хартия 3D. Лилава абстрактна стенопис се използва в хола, спалнята, трапезарията фона на стената винил papel de parede

BGN 48.00

Сопствени 3 D уметност на хартија Виолетова Апстракт mural се користат во дневната соба, спалната соба јадење позадина ѕид винил de papel paredeОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина)...

Потребителски 3D арт тапети, тъмен урбанизм абстрактни стенописи за апартамент спалня ресторант фон на стената винил papel de parede

BGN 48.00

Обичај фото позадина de Papel parede Лондон Сити за дневна соба и спалната соба ѕид декорација ѕид хартија винил тапет позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај Бангкок град урбани ноќна сцена позадина mural соба спална соба ТВ поставување ѕидни тапети метар квадратенБесплатен превозот обичај големи 3 D мурали во дневната соба aisle ѕид позадина Њујорк ноќна сцена метар квадратенБесплатен превозот обичај модерен град пејзаж пејзаж mural mural соба со софа во позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај ноќ Хонгконг град градење на големи мурали дневна соба во ЖИВО позадина спалната соба позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот сопствена позадина mural пејзаж мост голема дневна соба ТВ соба троседот позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај голема позадина мурали Златна Порта Мост сценско ТВ соба, спална соба троседот позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај Токио Град nightscape 3 D тридимензионални mural позадина на троседот во дневната соба спална соба ѕид метар квадратенСопствени 3 D уметност позадина, Темно Urbanism Апстракт мурали за стан спалната соба ресторан позадина ѕид винил de papel paredeОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) ...

Танцуваща младите графити фреска, фон 3d стереоскопични тапети papel parede стенопис тапети за декорация на дома

BGN 25.00 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производот : име на Производ,3d mural позадина,3d mural слики,3d позадина,3d ѕид, хартија,3d позадина ѕидови,3d позадина ,дневна соба,Топла 3d wallpaps,Позадина се тркалаат,Позадина налепница,Позадина 3d,Позадини за дневна соба,3d ѕид мурали позадина1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Нови висококачествени дебели тапети от златно фолио романтични 3D цветя тапети за хола спални ТЕЛЕВИЗИЯ стени 3D стенопис тапети

BGN 59.00 70.08

Answer : ___________________________ Note : оваа позадина големина на една ролна= 0.53 метар(широк) X 10meter(долго)=5.3 Квадратни метри =20.8 во X 394in,Теоретски една ролна може да биде украсена 5 квадратни метри површинаЗабелешка : Ако ви Бразил купувачи , 1)молам да ми кажете вашиот CPF број ,Бидејќи Царинската потреба од кои 2)молам да ми кажете ,каква боја дали треба или производ ID 3)оваа позадина големина 0.53 метар(широк) X 10meter(долго)=5.3 Квадратни метри=20.8 во X 394in Тежина : 1.3 кг1.7 kg 1) да ја прифатиме Alipay, 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката...

beibehang papel de parede Европейския Дамаск нетъкан тапет 3D фин релефен ТЕЛЕВИЗИЯ фон дневна спалня тапети

BGN 70.00 105.60

Материјал : Неплетени ткаенини Големина : 33ft x 1.74 ft =57.4 квадратни.ft (со нозете),10m х 0.53 m =5.3 квадратни.m (од метар) Дизајн повторување : Прибл 1.48 нозе Употреба : Дневна соба, Спална соба, Троседот и ТВ Позадина, Канцеларија, Хотел Забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница...

3D стенописи тапети пол планини и реки, водопади 3D пол водоустойчив PVC подова декорация на дома

BGN 41.00 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...