• Ново
Потребителски снимки на тапети 3D стереоскопични подводен свят на морските риби, всекидневна, детска стая ТЕЛЕВИЗИЯ фон 3D стенопис тапети

Потребителски снимки на тапети 3D стереоскопични подводен свят на морските риби, всекидневна, детска стая ТЕЛЕВИЗИЯ фон 3D стенопис тапети

BGN 15.00
BGN 29.74
-50 %
В магазина

Брой продукти


Предмет Бр. : MU60
Стил : Модерна едноставен стил
Боја : Како на сликата
5 Материјал достапни : Водоотпорен Платно (Основен материјал) / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Платно
Употреба : Livingroom/ постелнина соба/ Студија/ Свадба Куќа/ Детска соба/ КТВ/ Лента
Земете На Гласачките Места :
Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина). Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 3m ширина и 2.5 m висина. Како да се цел тоа ?
Ве молиме место со цел да се однесува на следниве пресметка метод : На пример, Вашиот ѕид од висина од 2,5 метри, ширина е 3 метри. Ве молиме додадете екстра 0.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета . Површина : (2.5+0.05)m * (3+0.05)m=7.77 Квадратни метри . Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 2 : Што е материјал од mural позадина ?
Постојат 5 материјал на располагање да ги изберат (Водоотпорен Платно / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Крпа).
Ако го напишете вашиот омилен материјал и точни ѕид големина под цел или остави ми порака во времето. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, ќе се даде приоритет на испорака.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен. Сите материјали е иста цена , може да се слободен избор тоа .
Ако не се обезбедени ни вашите детали обичај големина и материјал под цел во рок од 24 часа, ние ќе произведе основен материјал "Водоотпорен Платно" и следниве стандардната големина.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Совети : Ние не сме одговорни за било каква увоз обичај должност, но обично ние би можеле да се изјасни на пониска вредност да ви помогне да плаќаат помалку, па дури и не се оданочуваат. Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме ; Бразилецот пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број . Ви благодариме!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
16 стандардна големина се достапни : available :
1 квадратен метар = 140cm(W) x 70.5 cm(H) (4'7" x 2'4") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука.

Подробности

Размери:
1 м2
Стил:
за деца
Функция:
Водоустойчив, звукопоглощающий, изолация, Дымозащитный, влагоустойчив, отговарят на високи, плесневеющий, звукоизолирани, антистатичен
Воспользуйся:
Легла Номер
Зарядно Устройство Ще Захранване На Единица:
Ян/Ролка
Характеристика:
Не съдържа формалдехид, устойчив на мухъл, много дебел, екологично чист
търговска марка:
цзядоу
Материал:
Суха тапети
is_customized:
Yes
Използването на:
Търговия, Забавления, Администрация, Домакинство
Текстилна Обойный Материал:
Нетъкан текстил
Повърхностно Покритие:
Пишеща машина
Номер На Модела:
MU60
Тип:
Текстилни Тапети
Модел:
ДА

Те също купуват с този продукт

beibehang papel de parede Европейския Дамаск нетъкан тапет 3D фин релефен ТЕЛЕВИЗИЯ фон дневна спалня тапети

BGN 70.00 105.60

Материјал : Неплетени ткаенини Големина : 33ft x 1.74 ft =57.4 квадратни.ft (со нозете),10m х 0.53 m =5.3 квадратни.m (од метар) Дизајн повторување : Прибл 1.48 нозе Употреба : Дневна соба, Спална соба, Троседот и ТВ Позадина, Канцеларија, Хотел Забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница...

Романтично синьо небе 3D стереоскопични 3d пол тапети, PVC, водоустойчив етаж самоклеящийся пол 3D

BGN 41.00 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

3D стенописи тапети пол планини и реки, водопади 3D пол водоустойчив PVC подова декорация на дома

BGN 41.00 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Синьо небе и облаци таван дневна спалня по поръчка 3d стенописи тапети европейски стил декорация на дома

BGN 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производот : име на Производ,3d mural позадина,3d mural слики,3d позадина,3d ѕид, хартија,3d позадина ѕидови,3d позадина ,дневна соба,Топла 3d wallpaps,Позадина се тркалаат,Позадина налепница,Позадина 3d,Позадини за дневна соба,3d ѕид мурали позадина1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(L) X 80см(W) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Потребителски 3D арт тапети, тъмен урбанизм абстрактни стенописи за апартамент спалня ресторант фон на стената винил papel de parede

BGN 48.00

Обичај фото позадина de Papel parede Лондон Сити за дневна соба и спалната соба ѕид декорација ѕид хартија винил тапет позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај Бангкок град урбани ноќна сцена позадина mural соба спална соба ТВ поставување ѕидни тапети метар квадратенБесплатен превозот обичај големи 3 D мурали во дневната соба aisle ѕид позадина Њујорк ноќна сцена метар квадратенБесплатен превозот обичај модерен град пејзаж пејзаж mural mural соба со софа во позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај ноќ Хонгконг град градење на големи мурали дневна соба во ЖИВО позадина спалната соба позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот сопствена позадина mural пејзаж мост голема дневна соба ТВ соба троседот позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај голема позадина мурали Златна Порта Мост сценско ТВ соба, спална соба троседот позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај Токио Град nightscape 3 D тридимензионални mural позадина на троседот во дневната соба спална соба ѕид метар квадратенСопствени 3 D уметност позадина, Темно Urbanism Апстракт мурали за стан спалната соба ресторан позадина ѕид винил de papel paredeОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) ...

beibehang деца сладки тапети карикатура мотоциклет ленти момче, детска стая на тапети нетъкан спалня

BGN 62.00 108.80

Материјал : НеплетениМетрички големина : 0,7 метри*8.4 m=5.88 квадратни метриИмпериал големина : 2.29 ft * 27.55 ft=63.08 квадратни метриБоја : кафе ...

Потребителски 3D артистични тапети, художествена колона-оптични стенописи за апартамент хотел жилищен фон на стената винил papel de parede

BGN 47.84

Обичај de Papel parede позадина за дневна соба троседот позадина ѕид хартија винил тапет шума метар квадратенОбичај фото позадина DE papel parede шума паѓа да седи на троседот во собата на поставување ѕид винил спалната соба која позадина метар квадратенОбичај големи mural дневна соба во ЖИВО позадина винил тапет de papel parede 3 D авантура отворено спортот ски планински предели метар квадратенДо 2015 De Papel Parede Став Sala Бесплатен Превозот Мода Позадина Позадина Mural Дрвја Спалната соба Троседот Тв Филм Големина Прилагодување метар квадратенДо 2015 Продажба Топла Продажба Еп Фото Позадина Обичај Големи 3 D Позадина бојадисана Тв Поставување на Ѕид Мурали Цреша Неплетени Руралните метар квадратенОбичај големи mural на праска дрво 3 D стерео позадина дневната соба во ЖИВО позадина ѕид хартија винил тапет НИ$ 30.00 / метар квадратенБесплатен превозот Палма Пејзаж Ѕид Mural позадина метар квадратенБесплатен превозот за да го прилагодите огромни мурали Кршење на Сонцето Шума Позадина Mural метар квадратенСопствени 3 D уметност позадина, Уметност Column Оптички мурали за Стан Хотел станбени позадина ѕид винил de papel paredeОпис На позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина).Нашата позадина продажба по квадратен метар...

Есента е красива клони и листа природа тапети papel de parede, ресторант, бар хол с телевизор, разтегателен стена спалня 3d стенопис

BGN 48.00

Есен убава и гранките Природата позадина de papel parede,ресторан, бар дневна соба тв троседот ѕидот во спалната соба 3d muralОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) ...

Високо качество на потребителски 3D фото тапет в целия свят Гълъб Ангел Пазител момиче залез 3D рисувани стенни тапети Дневна Спалня

BGN 15.00 30.19

Обичај Mural Позадина4 Материјал достапни : полиестер, Водоотпорен нафта платно / 3 D Олеснување / Кожа шема / Слама текстураЛепак : Без лепак внатре...

beibehang европейските нетъкан тапет на стената хол ТЕЛЕВИЗИЯ фон релеф на триизмерни се поръсва със злато тапети Дамаск

BGN 49.00 65.60

Материјал : НеплетениМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метриБоја : 5 бојаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни светлина во собатасветло розова 18183 ↓↓крем боја 18181 ↓↓Обична бела 18182 ↓↓Светло беж 18185↓↓Светлината blue18186↓↓Браун 18187↓↓Златна 18189 ↓↓

Многоцветен камък един романтичен, цветен каменен павел баня 3D PVC, водоустойчив етаж custom снимка самоклеящийся пол 3D

BGN 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производ : 3 D позадина кат ,3 D соба позадина кат,Позадина кат mural, 3 D mural кат ,3 D ѕид mural тротоарите ,Фото кат позадина 3d ,Кат позадина ,ПВЦ водоотпорен кат ,самолепливи 3 D кат1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 : Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(Долго) X 80см(Широк) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Потребителски стенописи европейски стил Ангел фон декоративни стенописи за хола нетъкан текстил, тапети живопис

BGN 15.00 30.18

Предмет Бр : MU1016Стил : Европски стилБоја : Како на сликата5 Материјал достапни : Водоотпорен Платно (Основен материјал) / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила ПлатноУпотреба : Livingroom / постелнина соба / Студија / Свадба Куќа / Детска соба / КТВ / ЛентаЗемете На Гласачките Места : Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина)...

Custom photo 3d flooring стенопис self-Adhesive wall sticker Fish dolphin живопис 3d room murals тапети

BGN 43.00 82.88

Драги мои пријатели Сакате мојата соба стане убава? Ве молиме да користите нашата тротоарите сликарствоКупувачи се покажеКупувачот мора да ги прочитате : Тротоарите цена : $ / метар квадратен...

Q QIHANG 3D абстрактна кривата на Модерен лукс флокирование шарени тапети Purple0. 7м*8.4 m=5. 88m2

BGN 60.00 70.38

Топло Совети : Подолу фотографии покажуваат внатрешни работи топла светла снимањето ефекти (За референца само)Бразил клиент Информации : (време на испорака и даночната стапка )посебна линијаYW : до 3090 дена , може слободно данок .кина пост воздух mail : до 30120 дена , може слободно данок .EMS : до 1020 дена, 60% даночна стапка ...

Beibehang Европейския мрамор Роза модел силует тапети стенопис разтегателен Диван нощни фон на стените, 3d тапети дебели peint

BGN 24.00 33.60

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Beibehang карикатура мода за hd детска стая на тапети детска спалня синьо зелен автомобил самолет 3D тапети papel de parede

BGN 53.00 76.80

Материјал : неплетени Големина : 33ft × 1.74 ft = 57.4 квадратни.ft (нозе) Големина : 10m × 0.53 m = 5.3 квадратни.m (во метри) Користи : дневна соба, спална соба, студија, децата соба, ТВ позадина забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од локалните хардвер продавница...

3d подове Европейския каменен модел нефритови паркет хол, баня 3D пол PVC самозалепващи се тапети

BGN 69.00 128.00

Материјал : ПВЦПроизвод Големина : Custom size, можете да го изберете вашиот омилен сликаБоја : Како на сликата покажуваТежина : 0.5 kg / метар квадратенСостојба : 100% Сосема нов и Висок квалитетLengthx Width = квадратни метри = Цел КоличинаГо прилагодите големина е : Во моментов, неговата цена е 1 метар квадратен ,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Долго__ __ __ м, Широк__ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

маслени пръски морска вода хол павел баня на открито-3d PVC самозалепващи се тапети подови тапети-3d

BGN 41.00 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Зелен природен пейзаж потребителски фотообои големи 3D стерео романтичен тапет papel parede стенопис

BGN 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производот : име на Производ,3d mural позадина,3d mural слики,3d позадина,3d ѕид, хартија,3d позадина ѕидови,3d позадина ,дневна соба,Топла 3d wallpaps,Позадина се тркалаат,Позадина налепница,Позадина 3d,Позадини за дневна соба,3d ѕид мурали позадина1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

3d тапети custom photo non-нетъкан стенопис wall sticker Purple rose лози wall green leaves picture 3d wall room murals тапети

BGN 27.00 49.09

Драги мои пријатели Сакате мојата соба стане убава? Ве молиме да користите нашата позадина муралиКупувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен...

beibehang опънат тапети по-дебел е от водоустойчив PVC тапети обикновена Спалня Хол фон тапети прост модерен

BGN 53.00 71.81

Материјал : НеплетениМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метриБоја : како на сликатаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни светлина во собата Млеко кафе MS100212 ↓↓ Ахат црвено MS100215 ↓↓ Во сива MS100210 ↓↓ светло жолта MS10025 ↓↓ небото сино MS100211 ↓↓ Физички пакување екранотИспорака : Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор...