• Ново
Потребителски 3D арт тапети, тъмен урбанизм абстрактни стенописи за апартамент спалня ресторант фон на стената винил papel de parede

Потребителски 3D арт тапети, тъмен урбанизм абстрактни стенописи за апартамент спалня ресторант фон на стената винил papel de parede

BGN 48.00
В магазина

Брой продукти


Обичај фото позадина de Papel parede Лондон Сити за дневна соба и спалната соба ѕид декорација ѕид хартија винил тапет позадина US$ 30.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај Бангкок град урбани ноќна сцена позадина mural соба спална соба ТВ поставување ѕидни тапети US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај големи 3 D мурали во дневната соба aisle ѕид позадина Њујорк ноќна сцена US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај модерен град пејзаж пејзаж mural mural соба со софа во позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај ноќ Хонгконг град градење на големи мурали дневна соба во ЖИВО позадина спалната соба позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот сопствена позадина mural пејзаж мост голема дневна соба ТВ соба троседот позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај голема позадина мурали Златна Порта Мост сценско ТВ соба, спална соба троседот позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај Токио Град nightscape 3 D три-димензионални mural позадина на троседот во дневната соба спална соба ѕид US$ 29.00 /метар квадратен
Сопствени 3 D уметност позадина, Темно Urbanism Апстракт мурали за стан спалната соба ресторан позадина ѕид винил de papel parede
Опис
Позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) . Нашата позадина продажба по квадратен метар.
ве молиме место на цел се однесуваат на следниве caculation метод : 1 единица=1 метар квадратен.Нарачката единица=висина*ширина . На пример, големина : висина од 2.5 метри, широчина од 3 метри. Површина : 2.5 m*3.0 m=7.5 метри квадратни. Ви треба за да купите 8 квадратни метри (8 парчиња). Потоа,целата шема направени од 7.5 метри квадратни.
Ако ви се допаѓа нашите производи , ве молиме да ни остави порака или да ја испратите e-mail, која ги вклучува позадина висина и ширина ви се случува да ред и превозот адреса, а потоа ние ќе ви испратиме понуда, во прв пат.
Имате било какви прашања, добредојдовте да контактирате со услуга за клиентите. Ви благодариме.
Бесплатен превозот големи навечер град обичај mural конференција за статистика соби КТВ вистински позадина позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај на Венеција, градот зграда големи mural позадина дневната соба во ЖИВО позадина троседот во спалната соба позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот обичај ретро стил на Англија црвениот автобус Бен телевизија позадина ѕид mural позадина US$ 29.00 /метар квадратен
Бесплатен превозот custom - Бруклин Црна и Бела Позадина Mural Спална соба, дневна соба во ЖИВО позадина позадина US$ 29.

Подробности

Цвят:
Полагане на печат, коприна плат, платно хлопчатобумажный
Воспользуйся:
дневна
Зарядно Устройство Ще Захранване На Единица:
Ян/Ролка
Тип На Винил Тапети:
Хартиени Задните Винилови Тапети
Тип:
Винилови Тапети
Материал:
ЭПП
Стил:
Модерен
Функция:
Водоустойчив, Влагоустойчив, Отговарят На Високи, Звук Proofing, Звукопоглощающий
Използването на:
Домакинство
Повърхностно Покритие:
Тисненая
Номер На Модела:
QQ0317
Модел:
Абстрактен Тъмен Урбанизм

Те също купуват с този продукт

Декорация на дома 3d стенописи тапети 3D глухарче снимка стенописи тапети стенопис 3d картини

BGN 29.00 54.40

Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество На прилагодите големина е : во Моментов, неговата цена е 1 метар квадратен,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Ширина__ __ __ м, Heigh __ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

Стереоскопични тапети декорация на дома изкуството на дърво небето 3d картинки на тавана на хола потребителски 3d тапети на стенописите

BGN 24.00 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производ : 3d мурали,3d позадина mural,de papel parede,позадина 3d 3d позадина,стереоскопски 3d позадина1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Високо качество на потребителски 3D фото тапет в целия свят Гълъб Ангел Пазител момиче залез 3D рисувани стенни тапети Дневна Спалня

BGN 15.00 30.19

Обичај Mural Позадина4 Материјал достапни : полиестер, Водоотпорен нафта платно / 3 D Олеснување / Кожа шема / Слама текстураЛепак : Без лепак внатре...

beibehang потребителски портретна стенописи тапети 3d розово праскова паун ТЕЛЕВИЗИЯ фон тапети хол, спалня с тапети на стенописите

BGN 25.00 43.20

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

beibehang големи 3d тапети стенопис по поръчка континентални граници луксозни меки чанти розов фон стенни фреска, стенопис тапети

BGN 25.00 43.20

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

Q QIHANG 3D абстрактна кривата на Модерен лукс флокирование шарени тапети Purple0. 7м*8.4 m=5. 88m2

BGN 60.00 70.38

Топло Совети : Подолу фотографии покажуваат внатрешни работи топла светла снимањето ефекти (За референца само)Бразил клиент Информации : (време на испорака и даночната стапка )посебна линијаYW : до 3090 дена , може слободно данок .кина пост воздух mail : до 30120 дена , може слободно данок .EMS : до 1020 дена, 60% даночна стапка ...

Beibehang карикатура мода за hd детска стая на тапети детска спалня синьо зелен автомобил самолет 3D тапети papel de parede

BGN 53.00 76.80

Материјал : неплетени Големина : 33ft × 1.74 ft = 57.4 квадратни.ft (нозе) Големина : 10m × 0.53 m = 5.3 квадратни.m (во метри) Користи : дневна соба, спална соба, студија, децата соба, ТВ позадина забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од локалните хардвер продавница...

Танцуваща младите графити фреска, фон 3d стереоскопични тапети papel parede стенопис тапети за декорация на дома

BGN 25.00 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производот : име на Производ,3d mural позадина,3d mural слики,3d позадина,3d ѕид, хартија,3d позадина ѕидови,3d позадина ,дневна соба,Топла 3d wallpaps,Позадина се тркалаат,Позадина налепница,Позадина 3d,Позадини за дневна соба,3d ѕид мурали позадина1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Модерен Прост Свеж Тропически Гори Растение Стенопис Тапети Хол И Спалня На Фона На Тапети Творчески Начало Декор Артистични Тапети

BGN 16.00 30.46

Топлопродажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.ОписТочка Бр : BS6404 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платноУпотреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / СтудијаСтил : Пастирски СтилБоја : Како на сликата sho wnГолемина : стандардната големина е како што е подолу1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .)Често поставувани прашања.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?Ова е прилагодено mural позадина...

3d тапети custom photo non-нетъкан стенопис wall sticker Purple rose лози wall green leaves picture 3d wall room murals тапети

BGN 27.00 49.09

Драги мои пријатели Сакате мојата соба стане убава? Ве молиме да користите нашата позадина муралиКупувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен...

beibehang нова мода 3D стенопис тапети розова Лоза ТЕЛЕВИЗИЯ фон стенопис тапети, хол на открито papel de parede infantil стенопис

BGN 25.00 43.20

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

beibehang American Retro personality color пъстри дървени тапети бар, ресторант, магазин за дрехи вертикални райета тапети

BGN 50.00 67.20

Материјал : пвцМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метриБоја : како на сликата покажуваWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни светлина во собата

Многоцветен камък един романтичен, цветен каменен павел баня 3D PVC, водоустойчив етаж custom снимка самоклеящийся пол 3D

BGN 80.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производ : 3 D позадина кат ,3 D соба позадина кат,Позадина кат mural, 3 D mural кат ,3 D ѕид mural тротоарите ,Фото кат позадина 3d ,Кат позадина ,ПВЦ водоотпорен кат ,самолепливи 3 D кат1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 : Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(Долго) X 80см(Широк) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

beibehang европейските нетъкан тапет на стената хол ТЕЛЕВИЗИЯ фон релеф на триизмерни се поръсва със злато тапети Дамаск

BGN 49.00 65.60

Материјал : НеплетениМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метриБоја : 5 бојаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни светлина во собатасветло розова 18183 ↓↓крем боја 18181 ↓↓Обична бела 18182 ↓↓Светло беж 18185↓↓Светлината blue18186↓↓Браун 18187↓↓Златна 18189 ↓↓

Синьо небе и облаци таван дневна спалня по поръчка 3d стенописи тапети европейски стил декорация на дома

BGN 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!производот : име на Производ,3d mural позадина,3d mural слики,3d позадина,3d ѕид, хартија,3d позадина ѕидови,3d позадина ,дневна соба,Топла 3d wallpaps,Позадина се тркалаат,Позадина налепница,Позадина 3d,Позадини за дневна соба,3d ѕид мурали позадина1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(L) X 80см(W) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

3d стенопис тапети хол ТЕЛЕВИЗИЯ фон спалня 3d фото тапет град небето ТЕЛЕВИЗИЯ фон 3d тапети

BGN 24.00 48.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Потребителски снимки на тапети китайски стил Златната рибка камъчета бамбук Лотос жаба 3D теракот стенопис тапети хол PVC стикер

BGN 24.00 44.29

Обичај Кат Mural Wallpaper (самолепливи ПВЦ Налепница)Како да поставите целЧекор 1 : Измери вашиот кат димензии : Должина * Width = метар КвадратенНа пример : Што треба големината е 3 метри во должина, 2 метри во ширина.Според област големина е : 3 M * 2 M = 6 Квадратни метри.Чекор 2 : Изберете правото количина во редот.Ако имате потреба од 6 квадратни метри, ве Молиме место редоследот на 6 метар квадратен.Ако ви треба 7.1 7.9 метар квадратен, ве Молиме место со цел на 8 квадратни метри.Чекор 3 : Забелешка точната кат mural позадина должина и ширина.Ве молиме, напишете ми точната mural позадина должина и ширина под цел во рок од 24 часа.Ако ние не добија вашиот точната големина после 24 саати,Ние ќе ги организираме за производство според стандардната големина.Ако имате потреба од 6 квадратни метри, ве молиме изберете "1 метар квадратен" и "Квантитетот 6" тука.Стандардната големина : Количина 1 : 1 квадратен метар=140cm(L) x 70cm(W) (4'7" x 2'4") ft Количество 2 : 2 квадратен метар=200cm(L) x 100cm(W) (6'7" x 3'3") ft Количество 3 : 3 квадратен метар=208cm(L) x 146cm(W) (6'9" x 4'9") ft Количина 4 : 4 квадратен метар=200cm(L) x 200cm(W) (6'7" x 6'7") ft Количество 5 : 5 квадратен метар=250cm(L) x 200cm(W) (8'2" x 6'7") ft Количество 6 : 6 квадратен метар=300cm(L) x 200cm(W) (9'10" x 6'7") ft Количество 7 : 7 квадратен метар=300cm(L) x 250cm(W) (9'10" x 8'2") ft Количество 8 : 8 квадратен метар=400cm(L) x 200cm(W) (13'1" x 6'7") ft Количество 9 : 9 квадратен метар=350cm(L) x 260cm(W) (11'5" x 8'6") ft Количество 10 : 10 квадратен метар=360cm(L) x 280cm(W) (11'10" x 9'2") ft Количество 12 : 12 квадратен метар=400cm(L) x 300cm(W) (13'1" x 9'10") ft Количество 16 : 16 квадратен метар=500cm(L) x 320cm(W) (16'5" x 10'6") ftПроизводот се покажеСупер дебела...

Потребителски снимки на тапети различни мультяшные картини Картина за детска стая на фона на стената стенопис тапети за стени Papel De Parede

BGN 15.00 29.89

Топлопродажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.ОписТочка Бр : MU0364 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платноУпотреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / СтудијаСтил : Деца цртан филмБоја : Како на сликата sho wnГолемина : стандардната големина е како што е подолу1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .)Често поставувани прашања.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?Ова е прилагодено mural позадина...

3d подове Европейския каменен модел нефритови паркет хол, баня 3D пол PVC самозалепващи се тапети

BGN 69.00 128.00

Материјал : ПВЦПроизвод Големина : Custom size, можете да го изберете вашиот омилен сликаБоја : Како на сликата покажуваТежина : 0.5 kg / метар квадратенСостојба : 100% Сосема нов и Висок квалитетLengthx Width = квадратни метри = Цел КоличинаГо прилагодите големина е : Во моментов, неговата цена е 1 метар квадратен ,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Долго__ __ __ м, Широк__ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

Beibehang 3d тапети магазин за модни дрехи тапети хол разтегателен английски букви, декорация на дома, 3D тапети tapety

BGN 50.00 72.80

Материјал : неплетени Големина : 33ft × 1.74 ft = 57.4 квадратни.ft (нозе) Големина : 10m × 0.53 m = 5.3 квадратни.m (во метри) Користи : дневна соба, спална соба, студија, децата соба, ТВ позадина забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од локалните хардвер продавница...

Потребителски 3D фото тапет класически египетски Сфинкс голяма фреска Хол Спалня офис ТЕЛЕВИЗИЯ фон тапети декорация на дома

BGN 16.00 31.42

Обичај Mural Позадина4 Материјал достапни : полиестер, Водоотпорен нафта платно / 3 D Олеснување / Кожа шема / Слама текстураЛепак : Без лепак внатре...

Нови висококачествени дебели тапети от златно фолио романтични 3D цветя тапети за хола спални ТЕЛЕВИЗИЯ стени 3D стенопис тапети

BGN 59.00 70.08

Answer : ___________________________ Note : оваа позадина големина на една ролна= 0.53 метар(широк) X 10meter(долго)=5.3 Квадратни метри =20.8 во X 394in,Теоретски една ролна може да биде украсена 5 квадратни метри површинаЗабелешка : Ако ви Бразил купувачи , 1)молам да ми кажете вашиот CPF број ,Бидејќи Царинската потреба од кои 2)молам да ми кажете ,каква боја дали треба или производ ID 3)оваа позадина големина 0.53 метар(широк) X 10meter(долго)=5.3 Квадратни метри=20.8 во X 394in Тежина : 1.3 кг1.7 kg 1) да ја прифатиме Alipay, 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката...

3D стереоскопични изкуствен камък тухлена стена тапети за стените, 3 D хол ТЕЛЕВИЗИЯ фон винилови тапети Papier Peint Стенопис 3D

BGN 39.00 54.06

Предмет Бр : WP652Материјал : Винил ТапетИмпериал големина : 32.8 ft 1.738 ft = 57.05 Квадратни метриПроизвод Големина : 0.53 m(W)10m(L)=5.3 метар Квадратен / Set / ролнаБоја : WP652 A...