• Ново
3D Стереоскопични тапети стари снимки рисувани стенни хол кафене тапети 3D балет dance стая декор 3D стенописи

3D Стереоскопични тапети стари снимки рисувани стенни хол кафене тапети 3D балет dance стая декор 3D стенописи

BGN 73.44
В магазина

Брой продукти

Стереоскопски 3 D Позадина Гроздобер Фото Ѕид Mural Дневна Соба кафуле Позадина 3 D Балет Танц Декор 3 D Ѕид Мурали Често поставувани прашања. 1, најчесто поставувани ПРАШАЊА : Што е ова позадина? Ова е слика за позадина. Mural позадина. ѕидот mural. Не позадина ролни. Не постер. Не ѕидот налепници. 2, најчесто поставувани ПРАШАЊА : Ако корисникот не обезбеди информации на големина, Што можеме да направиме? Ако не се обезбедени ни вашите детали ѕид големина во рок од 24 часа, ние ќе се прилагодите на mural позадина како на над стандардната големина. 3. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : јас сакам да се купи еден сет на mural позадината, големината е 1.8 м во должина и 1,6 метри во ширина, што треба да направам? Област = 1.8 m x 1.6 m= 2.88m2, Па треба цел 3 метри квадратни.Ние го продаде по метар квадратен, не ролни. Ве молиме да ни кажете на вашиот ѕид големина(Должина&Ширина). Ние ќе ви помогнеме да се пресмета количини ви треба. 4. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : дали mural позадина самолепливи? Поради царинските барања, позадина лепак не е вклучена, ве молиме цел од хардвер вашата локална продавница. 5. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : можете ли Да ми помогне да се направи mural позадина се допаѓа оваа слика? Се разбира, треба да се обезбеди слика и информации за големината и за нас, и thepicture мора да биде јасно! 6 . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : дали Е тоа целата mural ? Нема.Тоа ќе се намали во неколку парчиња, со цел дека тоа би можело да одговараат за меѓународен превозот и спаси товар за вас. Се надеваме на вашето разбирање.
Ефект Покажуваат
Повратни информации Што ги опишавме на проектот, како и што можам. Ако ние пропушти нешто, ве молам дозволете ми да знам. Ве молиме ни e-mail пред наплата ако не сте задоволни со вашиот предмет, така што ние ќе можеме да работиме на тоа. Меѓународни Купувачи - ве Молиме имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Враќање / поврат : Ако сакате да го размена на објектите што сте ги примиле, ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена од денот на добивање на објектот и предмети вратени треба да се чуваат во нивната оригинална состојба.

Подробности

Цвят:
снимка
Размери:
1m2
Зарядно Устройство Ще Захранване На Единица:
Usd / Roll
Функция:
Водоустойчивый, огнеупорна каса, Звукопоглотительный, изолация на топлина, дим-доказателство, влагостойкое, Мухъл доказателство, Звукоизоляционное, Противостатическое
Характеристика:
Не съдържа формалдехид, водоустойчив, 3D, устойчив на мухъл, много дебел,екологично чист
Номер На Модела:
XJCEE-0139
Повърхностно Покритие:
Тисненая
Материал:
Плат
is_customized:
Yes
Използването на:
Търговия, Забавления, Администрация, Домакинство
Текстилна Обойный Материал:
Нетъкан текстил
Воспользуйся:
Кухня
Тип:
Текстилни Тапети
Модел:
ДА
Стил:
Реколта
Картинки:
Тапет на стената
Стенописи:
3 D стенни стенопис
изработена по поръчка фотообоска:
обичай стикери стени

Те също купуват с този продукт

3d подови стенописи звукопоглощающая панела 3d теракот, водоустойчиви кухненски тапети, винилови настилки, 3d тапети на стенописите

BGN 49.00 95.98

Производи Име : 3d кат мурали ,3d кат сликарство ,винил тротоарите лепила .кат ,3d тротоарите ,3d подни плочки , 3d кат мурали ,пвц винил тротоарите ,3d кат позадина ,кат позадина ,3d кат сликарство ,пвц тротоарите се тркалаат 2) Боја : како што е прикажано 1 .Купувачот мора да ги прочитате : $ / метар квадратен , Должина x широк = цел број ( квадратни метри), кои Ќе не кажам точната големина ...

Ръчно рисувани копринени тапети, боядисване с цвете Лотос / птица / на Мандарина дък / кран / пеперуда, ръчно рисувани много снимки по избор

BGN 196.51

Широко usded во домот,мода продавница,продавница,ресторан,изложба,counter уметничка галерија,музеј,канцеларија,апарати за домаќинство и така натаму.Прво,ние треба да наведете слика и ни даде вашата зададените димензии.Второ,ќе плаќаат 50% депозит најмалку.Во овој момент,во позадина може да биде дизајнирана како вашиот димензии според вашите барања.Случај покажува подолу.Во прилог цртање за вашиот референца.Во исто време,ние ќе цртање на примерок на свила со A4 за вашата проверка на боја,Занаети...

beibehang потребителски фото тапет 3D карикатура на животните дървена фон на стената декоративна живопис деца фон на стената

BGN 24.00 48.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

0.6 * 10 м самозалепващи листа от тапети Винил ролки тапети Роза водоустойчив спалня papel de parede Listrado злато, сребро

BGN 52.00 57.58

Материјал : ПВЦ (Само Лепило) Големина : 0.6*10m ( 10m / roll) Дебелина : 0.2 мм Боја : како фотографија се Користи за : Дневна Соба ,Спална соба

beibehang тапети ретро мода изкуствена кожа модел кутия цвят тапети носталгия фон магазин за дрехи тапети

BGN 48.00 65.41

Материјал : пвцМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метрибоја : 3 бојаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.8273 Темно жолта ↓↓8271 Светло кафеава ↓↓8272 крем боја ↓↓Испорака : Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор...

Beibehang потребителски тапети Хол и Спалня на фона на 3d тапети тъмен пейзаж пейзаж ТЕЛЕВИЗИЯ монтиране на фона на 3d тапети

BGN 24.00 32.00

Купувачот мора да го прочитате : Ѕид Позадина Цена : $ / квадратни метри 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

Европейски стил флуоресцентно пътя фото тапети хол ресторант творческа изкуството на вратата на открито стикер PVC винил врати и тапети

BGN 29.00 35.95

2 Парчиња / Set Креативни DIY 3 D Вратата Ѕид Налепници Ставка Опис Item No : DW41 Налепница Лист Големина : 2 парчиња на 38.5x200cm Заврши Големина : 77cm x 200cm Тип на Производ : Креативни DIY 3 D Вратата Ѕид Налепници Материјал : Екопријателски Водоотпорен ПВЦ Игран : Лесно ракување, Заштита на Животната средина, Трајни Внимание : 1...

Потребителски фотообои, слънчев планински пейзаж изгрева на слънцето за хола спални ТЕЛЕВИЗИЯ монтаж стени-винилови тапети Papel de parede

BGN 48.00

Кориснички фото позадина за дневна соба позадина спалната соба коридор водоотпорен винил тапет утро шума метар квадратенБесплатен превозот сопствени 3 D огромни мурали едноставна цвет телевизија троседот во спалната соба ѕид позадина мурали стерео цвет метар квадратенОбичај договор позадина за бојадисана ТВ поставување на винил DE papel parede тридимензионални круг шумата НИ$ 29.00 / метар квадратенБесплатен превозот обичај мурали Жолта Шума Кат Ѕид Mural спална соба, дневна соба во ЖИВО позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај mural Африканската Савана Зајдисонце Mural голема спална соба, дневна соба во ЖИВО позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај mural Бела Орхидеи Ѕид Mural голема спална соба, дневна соба во ЖИВО позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај mural Монт Еверест Mural Позадина голема спална соба, дневна соба во ЖИВО позадина позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај мурали Бледо Сино Цвеќе Mural Позадина спална соба, дневна соба во ЖИВО позадина позадина метар квадратенОбичај фото позадина, сонцето планински предели изгрејсонце за дневна соба и спалната соба ТВ поставување на ѕид винил тапет de Papel paredeОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) ...

Големи потребителски стенописи тапети таван Zenith Continental Hotel Bar KTV, клубове за монтаж на таван тапети хладно звездното небе и земя снимка стенописи

BGN 16.00 30.61

Топлопродажба Најпопуларните, ве Молиме Кликнете На Сликата.DIY за вашата сакана соба, ќе биде најдобар дизајнер за вашиот дом.ОписТочка Бр : MU9714 Материјал достапни : 3 D Врежана / Слама текстура / Имитација на кожа / водоотпорен платноУпотреба : дневната соба / Спалната соба / Свадба Куќа / Дете Соба / СтудијаСтил : Природа, ПејзажБоја : Како на сликата sho wnГолемина : стандардната големина е како што е подолу1 квадратен метар=140cm(W) x 70cm(H) (4'7" x 2'4") ft2 квадратен метар=200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft3 квадратен метар=220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft4 квадратен метар=250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft5 квадратен метар=280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft6 квадратен метар=300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft7 квадратен метар=330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft8 квадратен метар=360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft9 квадратен метар=380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft10 квадратен метар=400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft11 квадратен метар=420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft12 квадратен метар=440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft13 квадратен метар=460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft14 квадратен метар=480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft15 квадратен метар=500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft16 квадратен метар=500cm(W) x 320cm(H) (16'4" x 10'5") ft(PS : Ние би можеле да го прилагодите било која големина според вашето барање, како и .)Често поставувани прашања.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : Што е со големина на mural позадина ?Ова е прилагодено mural позадина...

beibehang големи потребителски тапети Средиземноморски Приморски цветя, лавандула ТЕЛЕВИЗИЯ фон papel de parede para quarto em 3d relevo

BGN 24.00 41.60

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

beibehang papel de parede потребителски тапети HD рисованный карикатура на пиратски кораб на фона на стената papel de parede adesivo behang

BGN 25.00 43.20

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

Beibehang Flooring on the floor of the high-definition underwater world fish 3D stereo floor tile draw room bedroom 3d floor

BGN 30.00 33.60

Материјал : Кожа (стандардно) / 3 D олеснување / водоотпорен платно / водоотпорен жица / трева текстура / неплетени хартија Користи : дневна соба / постелнина / студија / брак соба / на децата соба / КТВ / бар Купувачот мора да го прочитате : Ѕид Позадина Цена : $ / квадратни метри...

Потребителски снимки на тапети, горски пейзаж тапети за хола спалня телевизор монтаж стени-винилови тапети Papel de parede

BGN 47.84

Обичај фото позадина, шумски пејзаж позадина за дневна соба и спалната соба ТВ поставување на ѕид винил тапет de Papel parede парчеОбичај de Papel parede позадина за дневна соба троседот позадина ѕид хартија винил тапет шума метар квадратенОбичај de Papel parede позадина за дневна соба троседот позадина ѕид хартија од винил тапет шума во Лебедово Езеро парчеОбичај големи mural дневна соба во ЖИВО позадина винил тапет de papel parede 3 D авантура отворено спортот ски планински предели метар квадратенДо 2015 Вистински De Papel Parede Став Sala Бесплатен Превозот Мода Daisy Големи Mural Позадина Спалната соба Троседот Тв Филм Големина Прилагодување метар квадратенДо 2015 De Papel Parede Став Sala Бесплатен Превозот Мода Позадина Позадина Mural Дрвја Спалната соба Троседот Тв Филм Големина Прилагодување метар квадратенДо 2015 Продажба Топла Продажба Еп Фото Позадина Обичај Големи 3 D Позадина бојадисана Тв Поставување на Ѕид Мурали Цреша Неплетени Руралните метар квадратенОбичај големи mural на праска дрво 3 D стерео позадина дневната соба во ЖИВО позадина ѕид хартија винил тапет НИ$ 30.00 / метар квадратенОбичај фото позадина, шумски пејзаж позадина за дневна соба и спалната соба ТВ поставување на ѕид винил тапет de Papel paredeОпис На позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина).Нашата позадина продажба по квадратен метар...

Beibehang снимка рисувани стенни тапети 3d луксозни златни декорации на цветя пеперуда спалня хол ТЕЛЕВИЗИЯ тапети за стени d 3

BGN 25.00 35.20

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Nordic Сладко 3D тапети за стени капки вода стереоскопични нетъкан тапет синьо и бяло стенопис спалня декоративни тапети

BGN 42.00 65.58

Нордиските Симпатична 3 D Ѕид Хартија за Ѕидови Вода Капка Стереоскопски НеПлетени Позадини Blue & White Mural Спалната соба Декоративни ТапетиКупувачот мора да ги прочитате : Mural позадина цена : $ / 1 метар квадратен...

Beibehang 3d тапети стерео пространство Златна Роза романтичен телевизор, разтегателен фон на стената Дневна Спалня тапети papel de parede

BGN 24.00 32.00

Купувачот мора да го прочитате : Ѕид Позадина Цена : $ / квадратни метри 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

beibehang Brush can be scrubbing имитация на коприна текстура салон хол ресторант тапети конферентна офис фон

BGN 47.00 64.00

Материјал : пвцМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метрибоја : како на сликатаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.T061 ↓↓T062 ↓↓T063 ↓↓T064 ↓↓Испорака : Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор...

Потребителски снимки на тапети стенопис of white horse run за хола разтегателен телевизор монтаж стени-винилови тапети paperpapel де parede

BGN 48.00

Обичај фото позадина, да се кандидира диви за дневна соба во ЖИВО позадина на винил тапет Apel де parede метар квадратенДо 2015 Директна Продажба на Недвижен Papier Peint Бесплатен Превозот Обичај Носорог Животинско Ѕид Mural Позадина Дневна Соба и Спалната соба Троседот Позадина метар квадратенОбичај бебе позадина три транспортни авиони да летаат борбени авиони се користи за деца, бебе соба позадина позадина ПВЦ метар квадратенМодерна позадина ѕидови de Papel parede прилагодена за Темза телевизија троседот позадина внатрешни работи винил тапет НИ$ 30.00 / метар квадратенБесплатен превозот обичај огромни мурали ретро бар КТВ хотел со ресторан, Кафе позадина позадина продавница на Европската архитектура метар квадратенСопствена позадина DE papel parede деца цртан филм автомобил за деца соба бојадисана позадина ѕид винил кои позадина метар квадратенСопствена позадина небото облаците ѕид позадина за дневна соба и спалната соба на Таванот фреско водоотпорен винил тапет 3 D позадина метар квадратенБесплатен превозот обичај огромни мурали на Европската архитектура улица ноќта Кафе сала КТВ дневна соба и спалната соба позадина mural метар квадратенОбичај фото позадина mural на белиот коњ се кандидира за дневна соба троседот ТВ поставување на ѕид винил wallpaperpapel де paredeОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина)...