• Ново
1pcsDouble head молив extension device, Pen holder, carbon stick технологична, молив extension род скица activities drawing supplies

1pcsDouble head молив extension device, Pen holder, carbon stick технологична, молив extension род скица activities drawing supplies

BGN 4.00
BGN 5.58
-28 %
В магазина

Брой продукти


Подробности

търговска марка:
Чжоусиньсин
Текстура на материала:
Метални
Тип:
Двойна главоболие удължител молив
Целта:
удължител молив
Начин на опаковане:
Торба OPP
Брой:
1 бр

Те също купуват с този продукт

12pcs Paint Brush Nylon Hair Oil Brush Acrylic Paint Brush 1-12 Large Small Medium Size wooden Handle drawing for Art Supply

BGN 15.00 21.89

modname=ckeditor информации за Производот [Модел] 1#12# [Име] сликарска четка [Материјал] дрво + најлон волнаИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

нажежен прах, фотолюминесцентный акрил /лак / боя за тяло флуоресцентен пигмент свети в тъмното 1 лот=9 цвята, 10 грама цвят

BGN 19.00 22.08

13 бои светлечки прав,photoluminescent пигмент,флуоресцентна боја,сјај во темен пигмент,1lot=9colors,10gram по боја за Нокти Polisj Тело БојаУпотреба : Слој Пигмент,Козметички Пигмент,помине уметност пигмент Мастило Пигменти,Пластични & Гума Пигмент,Кожа Пигменти,лак, Занаети, Сликарство, Смола, накит, Печат ,Scrapbooking и така натамуТоа е прав и тоа со полна со торба не шише,ви Благодариме1 set / 9 кеси, торба / 10g, а во една група, можете да изберете различни бои, ве молиме да ни испрати MMS, или белешка кога цел ние ќе delievery случајно ако не имајте на ум ви Благодариме1 : жолта 2 : портокал 3 : виолетова 4 : небото сино 5 : Зелена 6 : пинк 7 : пурпурни црвено 8 : сина, зелена 9 : темно сина, 10 : златно жолта 11 : светло сина 12 : црвена 13 Зелена жолта13colors можете да обрнете внимание на она што ви се допаѓаanswer : ___________________________ note : 13 видови на боја : жолта зелена ден, сина, зелена, сина, жолта, зелена, златна жолта, плитки сина, розова, портокалова, темно сина, пурпурна, виолетова, црвена, светлината се намалува во низа намалиPrincipleof прозрачна светодиодни производиСончева светлина или флуоресцентни светилки 10 минути во сосема темно место ќе се видиблескав ефект...

3 бр./компл. дървен шаблон, четка прасе космите на четката акварелни и акрилни бои Z11 Drop ship

BGN 4.00 4.24

Карактеристики : 3 Pcs / set дрвени матрицата четки, направен од висок квалитет на дрвени и биче наежвам материјал Широко се користат за масло / акрилик / акварел сликарство и други употреба Одлична алатка за уметничко сликарство Спецификации : Боја : Дрвени Боја Материјал : Woode n Димензии : Должина : 10см / 3.94" 6# : 1.4 cm / 0.55" 8# : 1.5 cm / 0.59" 10# : 1.8 cm / 0.71" Количина : 3 Pcs / set Забелешка : 1.Транзиција : 1cm=10мм=0.39 инчен 2.Ве молиме овозможи 03cm грешка поради прирачник за мерење...

Безплатна доставка фотохромный пигмент, който е чувствителен към слънчевата светлина пигмент, акрилна боя фотохромный на прах, 1 лот=4 цвята, 20 грама на цвят

BGN 78.88

Бесплатен превозот photochromic пигмент,сончева светлина чувствителни пигмент,photochromic во прав,1lot=4colors,20gram по боја1...

BGLN 10 бр./компл. акварел, гваш четки с различна форма кръгла яка съвет найлон за коса четка живопис, определени художествени материали

BGN 3.00 6.38

Име : 10pcs / многу Висок Квалитет Деца Акварел Gouache Сликарство Пенкало Најлон Коса Дрвена Рачка Боја Четка Поставите Цртање Уметност РезервиТип : Акварел ЧеткаКосата Материјали : НајлонПроизводи кои се користат : акварел, gouache, маслото, акрилна сликаРачка Материјал : ДрвоРастворливи Или Не : БојаПакетот вклучува : 10pcs / set Боја Четказапочнетекрајот

Bianyo 13 Бр Дълга Дръжка Кръгла Форма Художник Акрилна Живопис Набор От Четки За Училище Акварел, Маслена Живопис Канцеларски Материали

BGN 14.00 15.98

Спецификации : се Справи со Боја : Кафена Боја на Коса : Златна Коса Материјали : Најлон Големина : 0# 2# 4# 6# 8# 10# 12# 14# 16# 18# 20# 22# 24# Тело Материјал : Дрво, безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина...

6 бр./компл. конски косми живопис децата изкуството на четката акварел дръжка художествени аксесоари студент канцеларски чезе живопис четка живопис

BGN 9.00 13.07

Име : коњски влакна четка Бренд : Zhi Wei Xuan Број : 8435 Материјали : дрво, коњски влакна Погоден : gouache, акварел Спецификација : 1#.2#.3#.4#.5#6#

(10шт=5 прозрачни+5 бели) Jetting Водна Пързалка Термоаппликации Хартия A4 Размер на Печат на Трансферния Хартия Водна Пързалка Термоаппликации Хартия За Нокти Стикер

BGN 18.00 22.80

(10pcs=5 јасно+5 бела) А4 Големина Инкџет Вода Слајд Decal Трансфер на Хартија Бела Backgroud Инкџет Печатење на Хартија Waterslide Decal Хартија СлободниИме : Вода Слајд Decal Трансфер На ХартијаБоја : Бела Боја На Позадината + Транспарентна Позадина Во БојаГолемина : А4 големина 210*297 мм ( 8.3*11.7 инчи)Пакет : 10 Листови=5 бели+5 јаснаЈасно Тежина и дебелина : Околу 190 g на метар квадратен; Филм : 0.025 mm; Вкупна дебелина : 0.236 mmБела Тежина и дебелина : За 203 g на метар квадратен; Филм : 0.035 mm; Вкупна дебелина : 0.245 mmPrinter model : Epson,HP,Canon,Lexmark и Сите инкџет ПечатачПогоден за мастило : Пигмент Мастило & Боја на МастилоКарактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на ScrapeПримена : Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итнИнструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината...

15 бр./компл. Bgln Fine Hand-painted Hook Line Pen Drawing Art Pen Pen Paint Brush Color Random Art Доставки студентски канцеларски материали

BGN 11.00 18.40

Спецификации : Боја На Коса : Златна КосаМатеријали : НајлонГолемина : # 0 #00 #000Тело Материјал : Дрво, безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина.Тежина : 25g.Функција : Боја На Четка / Подарок.Answer : ___________________________ Note : Ова е 15 парчиња / Set...

10шт найлон за коса художник четка за акрил Акварел кръгла тънка ръка точка на върха

BGN 3.36

10 Pcs Најлон Коса Уметник Боја Четка Акрилик Акварел Круг парична Казна Рака Точка Совет100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Четка најлон коса ќе не залута или се шири додека сликарска Четка косата остане мека и еластична по чистењето...

3 бр./лот Безплатна доставка писмо четка чанта бамбук четка завеса за поддържане на суха четка на работа фина китайска калиграфия чанта

BGN 18.00 26.00

СОВЕТИ : цената е за 3 четка curtaines, не вклучувајќи четка.Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

Винил PVC от Корея, филм пренос на топлина от PVC корейца 0.51 cm*1.0 m / roll 17 цветове, можете да изберете

BGN 33.00 48.93

ПВЦ Винил Трансфер на Хартија и преносот на Топлината Винил со корејски квалитет 0.51 cm*1m​Напомена : Постојат 17 боја,afer вашата цел,pls да ни оставите порака, која боја број дали треба,инаку,боја ќе бидат испратени до вас со случаен избор на боја.Ви благодаримеПредност : 1...

100шт A4 сярна киселина полупрозрачна паус САМ копиране калиграфия фигура доставка и за лазерно мастилено-струен принтер копирна машина

BGN 19.00 19.20

Спецификација : 100% Сосема нов и висок квалитет Материјал : Хартија во Боја : Како на слики Количина : 100pcs / Пакет Големина : A4 Карактеристики : хартија е чиста, со голема сила, добра транспарентност, сонцедоказ, висока температура отпорни и антистареењето Проѕирен дизајн е одлична за општи следење Одлична хартија за следење, уметник, тетоважа, цртање, картичка вметнување ткиво, фото облоги, scrapbooking, карта во донесувањето одлуки итн...