• Ново
ZTE MF820 MF820D 4G usb dongle LTE FDD800 / 1800/2600 Mhz отключени 4G модем Безплатна доставка

ZTE MF820 MF820D 4G usb dongle LTE FDD800 / 1800/2600 Mhz отключени 4G модем Безплатна доставка

BGN 65.52
В магазина

Брой продукти


ZTE 4 G Dongle , отклучен 4 G Модем MF820 MF820 D
ZTE MF820 D може, исто така, работат во други области како што Азија и Америка, бидејќи FDD1800/2600 MHz е најчестиот 4 G LTE Spectrums целиот свет. MF820 D е сличен на HUAWEI E398 (Водафон K5005 Верзија). ZTE MF820 D Технички Спецификации : * врз Основа на Qualcomm MDM9200 Чипсет * 4 G LTE : ФЛОПИ 800/1800/2600 Mhz * 3 G UMTS/HSPA : 900/2100 Mhz * 2 G GSM/EDGE : 850/900/1800/1900 Mhz * 4 G Брзина : 100 Mbps download брзина / 50 Mbps испратите брзини поддршка * Антена : Внатрешен (нема надворешни антенски приклучок) * ХС 2.0 USB интерфејс & слот за Micro SD картичка * оперативен СИСТЕМ Поддржан од : Windows XP, Седум Vista, Mac OS X 10.5 и до
Гаранција &враќање :
1.Ние обезбедуваме 6 месеци Гаранција . Купи со доверба!
2.Наплата или замена барање е достапна само на барањата во рок од 1 недела по парцела примени & враќање на содржина како истата состојба како што ја добиле.
3.Ве молиме контактирајте со нас да се бара враќање во промет. Вашето име аукција број, а причина за да се вратите треба да бидат вклучени во е-маил. Сите предмети вратени мора да ги содржи сите оригинални материјали за пакување.
4.Ве молиме repack објектот внимателно. Предмети вратени ќе бидат тестирани и нова замена ќе биде предаден на купувачот веднаш кога ќе се најдат неисправни. Во случај соодветна замена не е достапна, тогаш на враќање ќе бидат издадени. Превозот, манипулативните и осигурување не се враќа.
5.Ако објектот се најде не-неисправни, објектот ќе биде испратена назад до купувачот на купувачот и трошок. Предмети вратени без RMA број ќе бидат одбиени и вратени на испраќачот. Купувачот е одговорен за Сите Враќање Поштарина и Превозот Обвиненија. Купувачот е одговорен за дополнителни превозот на трошоците за објекти што се враќаат одби и/или undeliverable. Ние не прифаќаме никакви враќа без одобрение број на кутија или етикета тој се врати во.
Плаќање :
Плаќање преку Alipay
Повратни информации :
Ние appricate ако сакате да ни даде позитивни повратни информации по трансакција е завршена. ако не се задоволи со нашата услуга,Pls не двоумете се да контактирате со нас пред да остави негативни или neatral повратни информации.Ние ќе љубезно го реши секој проблем со доследно професионална и сигурна услуга.Вашите 5 ѕвезди повратни информации ќе ни ги охрабри се движи напред.
Вид забелешка :
1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
2.Овие трошоци обично се собираат од страна на доставување товар (испорака) друштво или кога ќе ги собереш на објектот нагоре ? не се збуни нив за дополнителни превозот обвиненија.

Подробности

търговска марка:
ZTE
Вид На Интерфейса:
USB
Номер На Модела:
MF820D
Тип:
Безжичен
Скорост На Пренос На Данни:
100 Mbps

Те също купуват с този продукт

Winyao WY573T PCI-E X1 слот RJ-45 Gigabit LAN Ethernet Network Adapter Card, NIC за настолен компютър intel82573 1000 Mbps РОС

BGN 27.18

Прифаќа Intel 82573 чипови; Автоматски се прилагодува на 10 / 100 / 1000 Mbps пренос стапка, поддршка на full duplex работа и half duplex режим; Поддршка за повеќе мрежа оперативен систем, обезбедува повисоки перформанси, намалување на ПРОЦЕСОРОТ користење и подобра компатибилност од пред PCI...

Отключени Huawei E5577 4G рутер e5577s-321 Mobile Hotspot Wireless Router wifi pocket PK ac782s MF90 E8377 E5372

BGN 99.00 141.47

Информации ако ви треба повеќе, pls поврзете се со нас на : skype : kindrays / whats App : +8615388793663Пакување 1 нормално се вклучени : 1 X Huawei E5577cs321 (лого на оператор MTN имаше отклучен) 1 X Батеријата 1500m Ah 1 X USB кабел за Пакување 1 подебели се вклучени : 1 X Huawei E5577s321 (лого на оператор MTN имаше отклучен) 1 X Батеријата 3000m AhДраги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на рутер( ee / 3 / O2 / yes optvivo / 4g / плус / мц / водафон / портокал..),боја (бела и црна ),ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!На E5577s321 има две верзија.Еден е нормален,и anothor е подебел батеријата...

Huawei E586 оригинален безжичен отключени Wifi 3g мобилен модем 21 Mbps 3G wifi безжичен рутер

BGN 70.00 76.80

ust вметнете sim картичка,нема потреба usb модем!!Со својата безжичен интерфејс, E586 поврзува да сите WiFi уреди, создавање на ваша лична WiFi зона! Го носат во вашиот џеб, и можете да останете онлајн во секое време и секаде, преку WiFi уред, мобилен телефон, PSP, дигитална камера, лаптоп, PDA итн...

2 елемента ReadStar високо качество SUNKIT SK-868D 868DR мрежов кабел нож острието 21x10 мм нож Науглероживание стоманен кабел на режещия нож

BGN 9.28

Параметри : Име на производ : SK868 D 868 DR мрежен кабел машина ножевиГолемина : 21 X10mm Карактеристики : Carburizing челик сечилото, сила, цврстина, острината е многу повеќе од обичен нож, ножици, обичен нож...

SSEA Wireless Wifi, Bluetooth Card за DELL DW1702 Atheros AR5B195 Wireless-N WIFI, Bluetooth 3.0 mini pci-e

BGN 15.00 15.28

Состојба : 9 во Новиот не сосема нов90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Опис : Состојба : КористеноМодел : DW1702 AR5 B195Интерфејс : Половина мини PCIEБезжична стандард:802.11 b / g / n + bluetoothГи комбинира AR9285 еден чип 1крак 11n и AR3011 еден Bluetooth чип решенија на една картичкаAtheros Универзален Безжичен Соработка™ поддршка за максимална соживот перформансиИстовремено, WLAN и BT операцијаЛесна крајниот корисник искуство од самостојни решенијаКомпактен WLAN и BT решение за мали компјутери дизајниОптимално ниска цена RBOMПоддржува до 150 Mbps за WLAN делBluetooth 2.1 + EDR и Bluetooth 3.0 + ХСФакултативна 3 G соживот и филтрирањеBQB и WiFi Алијансата заверенаКомпатибилен со : Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Безжичен USB wifi адаптер AC600 Dual Band 600Mbps 2.4 GHz 5GHz WiFi с една антена PC Computer Network Card Receiver 802.11 b/n/g / ac

BGN 14.00 18.53

Опис На Производот : Оваа Двојна Бенд Адаптер испорачува моќни безжична технологија на вашиот десктоп или лаптоп компјутер.Едноставно приклучете го адаптерот во достапните USB порт и да се поврзете на безжична мрежа за пристап до безбедна, интернет брзина со голема брзина – 2.4 GHz (150 Mbps) или 5 GHz (до 433 Mbps).И со интегриран Двоен Бенд технологија.Карактеристики : Чипсет : Reatek 8811 AU Систем : Win10 / 8.1 / 8 / 7 / xp / vista; 32 / 64bits; MAC, IOS; Linux Поддржува 802.11 ac стандардНа следната генерација на WiFi Наназад компатибилен со 802.11 a / b / g / n производи Ултрабрзо AC600 (433+150 Mbps) безжична брзина со 802.11 ac Максимална брзина до 5 GHz 433 Mbps или 2.4 GHz 150 Mbps Двојна Бенд конекции за заостануваатбесплатни HD видео стриминг и игри Поддржува Windows 10 / 8 / 7 / XP 32 / 64bit, MAC OS, LinuxКомпатибилен со : Компатибилен со сите бренд лаптоп, десктопПакетот вклучува : 1 x USB Dongle1 x Антена

Експортно-ориентирани HQ 5-in-1 1394, USB, RJ-45, RJ11 BNC многофункционален кабелен тестер за измерване на мрежа от коаксиален кабел, ethernet RPRS

BGN 59.47

Ако ви требаат повеќе масовно купување, по место цел ве молиме не брзаат да се плати, ние ќе ви даде повеќе попуст Име на Производ : 5 во 1 Извозно ориентирани мултифункција кабел тестер Забелешка : Стандард не вклучува батерија Производ функција 5во1 1394 USB RJ45 RJ11 BNC кабел тестер мрежен кабел тестер Coax Тестер 5 во 1 Извозноориентирани висококвалитетни мултифункција кабел тестер : Testable : кабел 8 P8 C, 8 P6 C, 8 P4 C, 8 P2 C;Телефонска линија 6 P6 C, 6 P4 C, 6 P2 C; 1394 кабел; USB кабел; BNC кабел;

ANTECHENG нов дизайн 3G модем басейн SIM5360A с функция за промяна на imei за пазара на Америка

BGN 840.00

Antecheng Нов дизајн 3 G МОДЕМ БАЗЕН SIM5360 A со imei промена функција за Америка пазарКлучни Карактеристики♦Исто како и една 16канал опрема работат во исто време♦16 вметнете SIM картички(голем или мал)♦Конекција со компјутер преку податочна линија бидат интегрирани со USB порта.♦Секој канал со посебен прекинувач♦Индустриски шасија, домот школка♦ 3 G фреквенции : 850 / 1900 Mhz♦GSM фреквенција : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz♦ 16 x SIM картичка(голема / мала) слотови♦Безжичен пристап до интернет♦Во согласност со РАБОТ CLASS12WCDMA 3 GPP ОСЛОБОДУВАЊЕ 99♦USB 2.0 интерфејс♦Испраќате и примате англиски SMS во рефусОсновни Карактеристики♦ Асинхрони, транспарентен или нетранспарентно, со максимална 14400 битови / s♦ Baud Rate : 300115200 битови / s♦Автоматско baud rate : од 2400 да 19200 битови / s♦V...

SSEA на Едро оригинална нова безжична карта Intel WIFI Link 5100 100 Mbps, 802.11 a/g / n) Half Mini PCI-E card за IBM FRU:43Y6517

BGN 16.00 17.36

Тестирани за да се работи правилноПроизводи Состојба : новаТип : БезжичнитеВид : ВнатрешнаПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Най-новият 14-нм Asic Миньор БТК Bitecion Миньор се използва Ebit E9 Plus 9T-икономично, отколкото Antminer S9

BGN 1528.54

Прочитајте пред купување : Сите руски клиенти се слободни данок Руската наредби превозот преку CDEK(Кина до Русија Express),Ние ќе се справи со сопствени clearace за да се избегнат обичај проблем...

Отключени Huawei E398u-1 Cat3 100Mbps 3G, 4G LTE FDD 900/1800/2100 / 2600MHz Dongle plus 2 елемента антена

BGN 156.80

Отклучен Huawei E398 E398u1 Cat3 100 Mbps 4 G LTE ФЛОПИ 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz Безжичен Модем 3 G UMTS USB Dongle Мобилен Широкопојасен интернет HUAWEI E398u1 : * 4 G LTE ФЛОПИ 900 / 1800 / 2100 / 2600 Mhz * 3 G UMTS 900 / 2100 Mhz * 2 G GSM / GPRS 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz Карактеристики : * Qualcomm MDM9200 TM чипсет * 2×2 Mi Mo, LTE категорија 3 * Data Speed : Даунлоадирајте до 100 Mbps, ги Испратите до 50 Mbps во 20 MHz пропусен опсег * Меморија : слот за Micro SD картичка до 32 GB * HSUPA, HSPA + и dualпревозникот HSPA + и Примате Разновидност * со GSM EDGE поддршка * Екран : LED Индикатор * Антена : Intergrated и 2 X Надворешна антена интерфејс * GPSОт : Нема * Димензии : 90 x 25 x 15mm * Тежина : 40g * Поддржани Системи : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10.5.8 (и подоцнежните верзии)Ве молиме имајте во предвид : драги пријатели, затоа што во светот постојат голем број на оператори, па така постојат многу различни логоа и бојана huawei Модем, јас ќе случајно го испрати на Модем.

KELUSHI преносим RJ11 мрежова телефон телефонен кабел тестер Тонер тел тракер Tracer Диагностика Finder детектор Мрежови инструменти

BGN 11.38

KELUSHI Преносни RJ11 Мрежа Телефонски Телефонски Кабел Тестер Тонер Жица Tracker Трагач Дијагностицира Пронаоѓач Детектор Вмрежување Алатки

IMEI взаимозаменяеми 16 порта multi sim gsm модем MTK M35 Bulk sms модем 16 сим-карти многопортовый модем басейн

BGN 219.20

IMEI променливи 16 пристаништа мулти sim gsm модем SF M35 Масовно на sms модем 16 sim картичка мултиport modem базенКарактеристики на производот Исто како и една 16канал опрема работат во исто време, можете да ја внесете 16 SIM картички(голем или мал) поврзување со компјутер преку податочна линија може да биде интегриран со Сериски 16 Секој канал со посебен прекинувачСекој поединечен модул може да биде срушениндустриски шасија, домот школка Ако сакате да знаете повеќе за објектот, ве молиме распрашува или да испратите порака на aliexpress...

Безжично дистанционно управление VISTA experimental development board /NRF24LE1 / U1 / NORDIC/TI/NRF905/

BGN 79.98

Техничка поддршка : 13430551040 волна работаШенжен Jiake облак техника За секој да ги користи напредни Нордиските На NRF24 LE1 И N RF24 LU1 Примена на безжичен чип,Безжични започне VISTA Далечински управувач безжична експериментален развој на системот, што може истовремено да се развие два вида на топла NRF24 LE1 и NRF24 LU1 безжичен чип обезбедува еден NRF24 LE1 Безжичен модул, еден NRF24 LU1 Безжичен модул, еден NRF24 LE1 безжична тест одборот Еден Практичен Пристап за евалуација на одборот , Погодно за верификација и Подобрување Нула ризик, која може да се потврди на различни производи и апликации, и да се постигне платформа за верификација и Примена NRF24 LU1 безжичен модул е внесена во компјутерот USB порта , Windows XP / VISTA земе автоматско препознавање И заврши диск за инсталација...