• Ново
PCIE 7260AC 2.4 G / 5G двойна лента настолен компютър 7260NGW не 7260HMW 867 Mbps безжичен PCI-E, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, WIFI CARD AC-7260 WLAN

PCIE 7260AC 2.4 G / 5G двойна лента настолен компютър 7260NGW не 7260HMW 867 Mbps безжичен PCI-E, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, WIFI CARD AC-7260 WLAN

BGN 30.91
В магазина

Брой продукти


PCIE 7260 AC 2.4 G / 5 G Двојна Бенд Десктоп 7260 NGW Не 7260 HMW 867 Mbps Безжична PCI-E Wi-Fi Bluetooth 4.0 WIFI КАРТИЧКА AC-7260 WLAN
Околу Опис :
Опис На Производот :
802.11 ac, dual-band, 2x2 Wi-Fi плус Bluetooth адаптер, кој ви овозможува да се движи со брзина на живот со побрзо брзина (до 867 Mbps), голем капацитет, поголема покриеност, и долго траење на батеријата. во врска со 4-та генерација на Intel Core процесори и за Intel безжична исклучителни иновации, за Intel Dual Band Безжична-AC 7260 значително reshapes поврзани дома, на работа или во движење.
Карактеристики :
Поддршка A / B / G / N и AC бендови во 2,4 GHz и 5.8 GHz.
Bluetooth 4.0 BT4.0 Smart подготвени.
Тоа вклучува Bluetooth 4.0 со Паметни Моќ Optimizer.
Трансфер на податоци го оценувате 433 Mbit / s преку 1 × 1 TX / RX Проток.
Крајната Wi-Fi перформанси поголема брзина, покриеност, поголем капацитет.
3-та Генерација 802.11 ac, wi-fi + Bluetooth * Адаптер ви овозможува да се движи со брзина на живот со побрзо speeds1 (до 867 Mbps), висок капацитет, и поголема сигурност.
Спецификации
стандарди : IEEE 802.11 a / b / g / n / ac
Име на производ : Dual Band Безжична-AC 7260 за Intel
Број на модел : TX-PCEAC
Интерфејс конектор : PCI Express X1, X4, X8, 16 X
Брзина (Макс.) : 867 Mbit / s
проток : 2 X2
Bluetooth : Bluetooth 4.0
Фреквенција : Dual-band 2.4 / 5 GHz
Оперативен Систем : Windows 7, Windows 8, Windows 10 (Win XP и Vista, Linux не се поддржани)
Димензии (L x W x H) : 100 x 120 x 18 mm (вклучена такса заградата) 91 mm x 65 mm х 8 мм (не се испорачува заградата на картичката)
Вие ќе добиете :
1 x НОВИ 7260 AC 867 Mb PCI-E Wi-Fi Адаптер
1 x Низок Профил Заградата
1 x Bluetooth Кабел
2 x 6d Bi Антени
1 x Завртки
Ве молиме проверете слики за повеќе детали.

Подробности

търговска марка:
h1111z
Тип:
Безжичен
Скорост На Пренос На Данни:
867 Mbps
Добър:
Вътрешен
Вид На Интерфейса:
PCI Express
Приложение:
За работния плот
Номер На Модела:
AC3103
Пакет:
ДА
документ:
ROHS
Безжичен Протокол:
802.11 n, 802.11 a/g, 802.11n ac
Приложим Вид Мрежа:
Fast Ethernet
Скорост На Пренос На Данни:
600 Mbps
Скорост На Трансфер На Данни По Локалната Мрежа:
Локална мрежа
Подкрепян Честота На Wi-Fi:
2.4 G & 5G
Гнездо За Адаптер:
безжичен Wi Fi
Дължина:
other

Те също купуват с този продукт

Нов висок клас инструмент за коаксиален кабел конектор компрессионный инструмент маша за коаксиален RG59 RG6 коаксиален F конектор за измерване на инструмента

BGN 17.00 18.06

Настава : 1.Вметнете ја одзеде кабелот во конекторот проверете дали кабелот е вметната до крај 2.Место конектор со кабелот во алатка носителот...

Huawei E5186 E5186s-22a 300mbps lte 4g wireless wifi CPE couter cat6 оригинален домашен рутер cpe с порт lan с антена 4g

BGN 230.00 252.80

100% Huawei оригиналот, сосема нов, отклучен100% Работа во Светот со еден пар на антенаHuawei E5186 4 G LTE сипиТехнички Спецификации : * LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps @ 20 MHz + 20 MHz НА* Huawei E5186 S22 : Бенд 1 / 3 / 7 / 8 / 20 / 38 (ФЛОПИ 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz & TDD 2600 MHz)* DCPA+ / HSPA / UMTS 900 / 2100 MHz* GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* Wi Fi 802.11 b / g / n / ac, 2.4 GHz / 5 GHz, до 64 уреди* LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps 20 MHz + 20 MHz НА* 4 RJ45(МОБ) интерфејс + 2 RJ11 Интерфејс + 1 USB домаќин интерфејс* Firewall, CS Глас, Vo IP, Vo LTE, TR069 Далечинско Управување* HTTP Онлајн Надградба, Qo S, USB Споделување, UPn P* IPV6, DLNA, Факс, Печати, VPN Боја : Бела Драги пријатели ,затоа што на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми / рутер,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк! Huawei E5186 S22a : 4 G LTE ФЛОПИ DD800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz, TDD 2600 MHzФЛОПИ Долу Линк (DL) Превозникот Агрегација (CA) : 1800 MHz + 2600 MHz, 1800 MHz + 800 MHz, 2600 MHz + 800 MHz, 1800 MHz интрабенд соседни, 2600 MHz интрабенд соседниTDD DL CA : 2600 MHz интрабенд соседни3 G UMTS / WCDMA : 2100 / 900 Mhz2 G GPRS / GSM / EDGE : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz Брзина : * LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps @ 20 MHz + 20 MHz НА WiFi : Wi Fi 802.11 b / g / n / ac, 2.4 GHz / 5 GHz, поддржува WiFi уреди до 64 уреди SIM Картичка Големина : Микро SIM картичката Интерфејс порта : * 4 RJ45(МОБ) интерфејс + 2 RJ11 Интерфејс + 1 USB домаќин интерфејс Карактеристики : * Firewall, CS Глас, TR069 Далечинско Управување* HTTP Онлајн Надградба, Qo S, USB Споделување, UPn P* IPV6, DLNA, Факс, Печати, VPN Големина : 194 x 177 x 64 mm , за 450g Пакет : 1 * новиот Huawei E5186s22a рутер;1 * адаптер;1 * мрежен кабел;

шенжен network switches factory direct продавам 8 port mini ethernet switch 8 rj-45 switch, hub mini size пхб board module

BGN 28.80

оем 8 порта мини ethernet switch 8rj45 switch центар pcb одбор модул Едноставна функција 8 10 / 100mbps RJ45 140*45*18mm големина мини големина,plug n игра Индикатори за моќ,линк / актОписPLES2108 DIМ2 е високаперформанси 8 порти 10 / 100 Mbps мини ethernet switch одбор.Тоа обезбедува едноставен мрежна конекција за вашата работна група или на серверот.Лесно plug and play,флексибилни неблокирачки архитектура,корисниците може да бидат ослободени од ограничувањата на брзина и медиумски мрежи.8 port 10 / 100 Mbps Ethernet switch одбор секоја порта за поддршка на АвтоПреговарање функција.За Широкопојасен локална мрежа,тоа обезбедува економска, практични, ценаефикасен 10 / 100 Mbps LAN споделување.Во исто време,за поврзување на секој краен корисник на LAN да обезбеди стабилни перформанси и Висока во Текот на префрлувањето на податоците.Секоја порта поддршка storeandforward режим.Тоа може ефикасно да се изолира емитува бури,намалување на пакет за грешка и погрешен пакет,за да се избегне мрежа метеж и конфликт.8 ethernet port switch одбор дава полудуплекс на проток контрола и fullduplex режим на backpressure режим на сите пристаништа.Тоа ја подобрува опсегот на серверот и мрежата протокол компатибилност.Во меѓувреме,LED индикатори за дијагностицирање на оперативниот статус на секоја порта и целиот систем.Тоа е заштеда на енергија и заштита на животната средина network switch одбор.АпликацииМини 8 ethernet port switch одбор е широко се користи за мрежна каблирање и каблирање растојание проширување на мрежата за кабелска кутии,мултимедиа каблирање кутии и др.КарактеристикиВо согласност со IEEE 802.3 и IEEE 802.3 у стандарди8 port10 / 100 Mbps АвтоПреговарање RJ45 пристаништа поддршка АвтоMDI / MDIXПоддршка IEEE 802.3 x проток контрола на full duplex режим и backpressure за половина duplex режим на сите портаНеблокирачки префрлување архитектура која напред и филтер пакети на жицабрзина за максимална продуктивностПоддршка MAC адреса автоучење и автостареењето2k Mac адреса табела листаLED индикатори за следење на моќ,линк / активностСтандарди каблирање големина дизајн,PCBA големина : 140*45*18mmМоќност DC спектар 512vОЕМ поддршка за рефус цел

Оригинален отключени Huawei E5186 Cat6 300 Mbps E5186s-22a LTE 4g безжичен рутер 4g FDD TDD cpe безжичен рутер+4G антена

BGN 288.00 316.80

100% Huawei оригиналот, сосема нов, отклучен100% Работа во Светот со еден пар на антенаHuawei E5186 4 G LTE сипиТехнички Спецификации : * LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps @ 20 MHz + 20 MHz НА* Huawei E5186 S22 : Бенд 1 / 3 / 7 / 8 / 20 / 38 (ФЛОПИ 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz & TDD 2600 MHz)* DCPA+ / HSPA / UMTS 900 / 2100 MHz* GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* Wi Fi 802.11 b / g / n / ac, 2.4 GHz / 5 GHz, до 64 уреди* LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps 20 MHz + 20 MHz НА* 4 RJ45(МОБ) интерфејс + 2 RJ11 Интерфејс + 1 USB домаќин интерфејс* Firewall, CS Глас, Vo IP, Vo LTE, TR069 Далечинско Управување* HTTP Онлајн Надградба, Qo S, USB Споделување, UPn P* IPV6, DLNA, Факс, Печати, VPN Боја : Бела Драги пријатели ,затоа што на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми / рутер,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк! Huawei E5186 S22a : 4 G LTE ФЛОПИ DD800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz, TDD 2600 MHzФЛОПИ Долу Линк (DL) Превозникот Агрегација (CA) : 1800 MHz + 2600 MHz, 1800 MHz + 800 MHz, 2600 MHz + 800 MHz, 1800 MHz интрабенд соседни, 2600 MHz интрабенд соседниTDD DL CA : 2600 MHz интрабенд соседни3 G UMTS / WCDMA : 2100 / 900 Mhz2 G GPRS / GSM / EDGE : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz Брзина : * LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps @ 20 MHz + 20 MHz НА WiFi : Wi Fi 802.11 b / g / n / ac, 2.4 GHz / 5 GHz, поддржува WiFi уреди до 64 уреди SIM Картичка Големина : Микро SIM картичката Интерфејс порта : * 4 RJ45(МОБ) интерфејс + 2 RJ11 Интерфејс + 1 USB домаќин интерфејс Карактеристики : * Firewall, CS Глас, TR069 Далечинско Управување* HTTP Онлајн Надградба, Qo S, USB Споделување, UPn P* IPV6, DLNA, Факс, Печати, VPN Големина : 194 x 177 x 64 mm , за 450g Пакет : 1 * новиот Huawei E5186s22a рутер;1 * адаптер;1 * мрежен кабел;

Отключени оригинален Huawei E5372 Vodafone R215 4G LTE Fdd150mbps безжичен модем 3G WCDMA, WIFI USB Dongle Mobile Broadband Network

BGN 140.80

Huawei E5372 е светот е најмалиот и најкомпактна LTE мобилните Wi Fi , обезбедувајќи извонредна LTE мрежа download брзина до 150 Mbps и со батеријата трае до 6 часа , E5372 може истовремено да се се поддржи поврзување на 11 уреди со Wi Fi пристап до LTE мрежа.Фреквенција (4 G ) : LTE ФЛОПИ 1800 / 2600 / 800 MHzФреквенција (3 G ) : 900 / 2100 MHz UMTSФреквенција (2 G ) : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHzБрзина ( 4 G ) : LTE Cat4 150 Mbps преземете 50 Mbps upload ;Брзина ( 3 G ) : DCHSPA+ 42.2 Mbps преземете 5.76 Mbps upload ;Капацитетот на батеријата : 1780m Ah ( Отстранлив ) Максимална часа работа 6 .WiFi : WiFi 2 * 2 802.11 b / g / n ; WEP Енкрипција / WPA / WPA2Нема...

За UWB ultra wideband precise positioning motherboard robot самостоятелно ходене positioning костюм на базата на DW1000

BGN 3662.21

Робот позиционирање стандард архитектура е составена од 4 ua100 како Сидро и 1 um208 како Ознака Растојанието податоци на Сидро и Ознака ќе биде пресметана во MCU на um208 да добиете податоци за локација...

Winyao WY573T PCI-E X1 слот RJ-45 Gigabit LAN Ethernet Network Adapter Card, NIC за настолен компютър intel82573 1000 Mbps РОС

BGN 27.18

Прифаќа Intel 82573 чипови; Автоматски се прилагодува на 10 / 100 / 1000 Mbps пренос стапка, поддршка на full duplex работа и half duplex режим; Поддршка за повеќе мрежа оперативен систем, обезбедува повисоки перформанси, намалување на ПРОЦЕСОРОТ користење и подобра компатибилност од пред PCI...

SSEA Wireless Wifi, Bluetooth Card за DELL DW1702 Atheros AR5B195 Wireless-N WIFI, Bluetooth 3.0 mini pci-e

BGN 15.00 15.28

Состојба : 9 во Новиот не сосема нов90 дена гаранцијаОваа Безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Опис : Состојба : КористеноМодел : DW1702 AR5 B195Интерфејс : Половина мини PCIEБезжична стандард:802.11 b / g / n + bluetoothГи комбинира AR9285 еден чип 1крак 11n и AR3011 еден Bluetooth чип решенија на една картичкаAtheros Универзален Безжичен Соработка™ поддршка за максимална соживот перформансиИстовремено, WLAN и BT операцијаЛесна крајниот корисник искуство од самостојни решенијаКомпактен WLAN и BT решение за мали компјутери дизајниОптимално ниска цена RBOMПоддржува до 150 Mbps за WLAN делBluetooth 2.1 + EDR и Bluetooth 3.0 + ХСФакултативна 3 G соживот и филтрирањеBQB и WiFi Алијансата заверенаКомпатибилен со : Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Безжичен USB wifi адаптер AC600 Dual Band 600Mbps 2.4 GHz 5GHz WiFi с една антена PC Computer Network Card Receiver 802.11 b/n/g / ac

BGN 14.00 18.53

Опис На Производот : Оваа Двојна Бенд Адаптер испорачува моќни безжична технологија на вашиот десктоп или лаптоп компјутер.Едноставно приклучете го адаптерот во достапните USB порт и да се поврзете на безжична мрежа за пристап до безбедна, интернет брзина со голема брзина – 2.4 GHz (150 Mbps) или 5 GHz (до 433 Mbps).И со интегриран Двоен Бенд технологија.Карактеристики : Чипсет : Reatek 8811 AU Систем : Win10 / 8.1 / 8 / 7 / xp / vista; 32 / 64bits; MAC, IOS; Linux Поддржува 802.11 ac стандардНа следната генерација на WiFi Наназад компатибилен со 802.11 a / b / g / n производи Ултрабрзо AC600 (433+150 Mbps) безжична брзина со 802.11 ac Максимална брзина до 5 GHz 433 Mbps или 2.4 GHz 150 Mbps Двојна Бенд конекции за заостануваатбесплатни HD видео стриминг и игри Поддржува Windows 10 / 8 / 7 / XP 32 / 64bit, MAC OS, LinuxКомпатибилен со : Компатибилен со сите бренд лаптоп, десктопПакетот вклучува : 1 x USB Dongle1 x Антена

Безжично дистанционно управление VISTA experimental development board /NRF24LE1 / U1 / NORDIC/TI/NRF905/

BGN 79.98

Техничка поддршка : 13430551040 волна работаШенжен Jiake облак техника За секој да ги користи напредни Нордиските На NRF24 LE1 И N RF24 LU1 Примена на безжичен чип,Безжични започне VISTA Далечински управувач безжична експериментален развој на системот, што може истовремено да се развие два вида на топла NRF24 LE1 и NRF24 LU1 безжичен чип обезбедува еден NRF24 LE1 Безжичен модул, еден NRF24 LU1 Безжичен модул, еден NRF24 LE1 безжична тест одборот Еден Практичен Пристап за евалуација на одборот , Погодно за верификација и Подобрување Нула ризик, која може да се потврди на различни производи и апликации, и да се постигне платформа за верификација и Примена NRF24 LU1 безжичен модул е внесена во компјутерот USB порта , Windows XP / VISTA земе автоматско препознавање И заврши диск за инсталација...

Comfast Двойна Лента 300-750 Mbps Wi-Fi Безжичен Ретранслатор Удължител Обхвата На Wi-Fi Усилвател На Сигнала, Удължител За Безжичен Wi-Fi Рутер

BGN 25.00 31.70

Пријател ,сега СПWR302 S се излезе од состојбата во Германија склад ,треба да чекаат 10 дена , пријател ако ви треба брза ,ве молиме цел 750mbps , ви благодаримеAnswer : ___________________________ Note : Драг пријател ,овој линк вклучени 3 wifi рипитерите ,ве молиме љубезно ве молиме изберете во зависност од вашиот дом ,доколку вашиот рутер поддржува 5.8 G , ви препорачуваме да изберете WR750 ACV2, ако само поддршка 2.4 G ,ве молиме изберете WR302 S , повеќе прашања ве молиме љубезно порака нас ,благодарение 1.СПWR750 ACV2 Двојна Бенд 750 Mbps ЕУ НИ plug 2.СПWR302 S 300 Mbsp ЕУ НИ ПриклучокСПWR750 ACV2 Оваа 750 Mbps repeater со НАС приклучок и ЕУ приклучок во еден пакет ,ако ви треба екстра велика БРИТАНИЈА ,Ау адаптер .љубезно ве молиме да направите белешка кога цел , ние ќе ја додадете за вас ,или ќе испрати според вашата земја треба .многу благодарам !Пакет содржина : со мало поле 1*750 Mbps преносни АП / Repeater 1*1 M веб линија 1*Брзо упатство за инсталација 1*Гаранција картичкаЗабелешка : Право сега ова repeater со надграден ,V2 верзија ,лесно топла проблем е решен , и wifi сигналот посилно и стабилна ,и ако имате повеќе прашања љубезно ни порака ,ние би сакале реши за вас !Реалната сликаСПWR302 S]Поставување упатствоРеалната слика

Лот от 50шт Huawei E5186 4G Cat6 802.11 ac LTE CPE поддръжка на до 64 устройства чрез Wi-Fi + 2 елемента 4G антена

BGN 8736.00 9600.00

100% Huawei оригиналот, сосема нов, отклучен100% Работа во Светот со еден пар на антенаHuawei E5186 4 G LTE сипиТехнички Спецификации : * LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps @ 20 MHz + 20 MHz НА* Huawei E5186 S22 : Бенд 1 / 3 / 7 / 8 / 20 / 38 (ФЛОПИ 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz & TDD 2600 MHz)* DCPA+ / HSPA / UMTS 900 / 2100 MHz* GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* Wi Fi 802.11 b / g / n / ac, 2.4 GHz / 5 GHz, до 64 уреди* LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps 20 MHz + 20 MHz НА* 4 RJ45(МОБ) интерфејс + 2 RJ11 Интерфејс + 1 USB домаќин интерфејс* Firewall, CS Глас, Vo IP, Vo LTE, TR069 Далечинско Управување* HTTP Онлајн Надградба, Qo S, USB Споделување, UPn P* IPV6, DLNA, Факс, Печати, VPN Боја : Бела Драги пријатели ,затоа што на различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми / рутер,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк! Huawei E5186 S22a : 4 G LTE ФЛОПИ DD800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz, TDD 2600 MHzФЛОПИ Долу Линк (DL) Превозникот Агрегација (CA) : 1800 MHz + 2600 MHz, 1800 MHz + 800 MHz, 2600 MHz + 800 MHz, 1800 MHz интрабенд соседни, 2600 MHz интрабенд соседниTDD DL CA : 2600 MHz интрабенд соседни3 G UMTS / WCDMA : 2100 / 900 Mhz2 G GPRS / GSM / EDGE : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz Брзина : * LTE CAT6 Преземете Брзина до 300mbps, испратите брзина до 50 Mbps @ 20 MHz + 20 MHz НА WiFi : Wi Fi 802.11 b / g / n / ac, 2.4 GHz / 5 GHz, поддржува WiFi уреди до 64 уреди SIM Картичка Големина : Микро SIM картичката Интерфејс порта : * 4 RJ45(МОБ) интерфејс + 2 RJ11 Интерфејс + 1 USB домаќин интерфејс Карактеристики : * Firewall, CS Глас, TR069 Далечинско Управување* HTTP Онлајн Надградба, Qo S, USB Споделување, UPn P* IPV6, DLNA, Факс, Печати, VPN Големина : 194 x 177 x 64 mm , за 450g Пакет : 1 * новиот Huawei E5186s22a рутер;1 * адаптер;1 * мрежен кабел;

Vodafone K5160 HUAWEI 4G USB dongle 150 Mbit / s отключена 4G модем Безплатна доставка РК E3370 E3372

BGN 64.00

HUAWEI 4 G податоци картичка,водафон K5160 отклучен 4 G МодемВодафон K5160 е новата 4 G LTE Cat4 USB Стик од HUAWEI за поддршка на максималната брзина на download до 150 Mbps и да поставите брзина до 50 Mbps...

SSEA отключен 3G безжична карта Dell 5530 Eircsson F3507G 3G HSPA, GPS WWAN MINI PCI-E за Dell Latitude E4200 E5400 E6400

BGN 24.00 25.41

Состојба : 9 во Новиот не сосема нов тестирани и90 дена гаранцијаОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.Спецификации : 3 G / HSDPA WWAN +GPSОтклучен, може да се користи на кој било компатибилен мрежиКонективност : Безжични Мобилни широкопојасниТрансфер На Податоци Го Оценувате : Безжичните 384 Kbps Uplink / 7.2 Mbps DownlinkВид уред : Полна големина Мини Картичка(мини pciexpress)Минимална Оперативни Системски побарувања : Windows® XP, Service Pack 2 или понова / Windows Vista™ (32bit / 64bit), 7Компатибилност : За Dell Мини 12 (Inspiron 1210)За Dell Мини 10 (Inspiron 1010)За Dell Мини 9 (Inspiron 910)За Dell Latitude E4200, E4300, E5400, E6400, E6400 ATG, E6500За Dell Прецизност Мобилни Работна Станица M2400, M4400, M6400За Dell Студио Лаптоп 1340, 1435, 1440, 1640, 1535, 1536, 1537, 1555, 1735, 1737Превозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

SSEA за dell DW1708 Broadcom BCM943142Y Wireless M. 2 NGFF WiFi Bluetooth 4.0 Карта 802.11 b/g/n

BGN 14.00 17.41

Состојба : нова тестирани и90 дена гаранцијаОваа безжична Картичка биле тестирани и се Во добра состојба.не одговара за IBM / ЛЕНОВО / КСПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

Partaker R10 Core i7 3770 pfSense hardware firewall 1U rack network server с 6 * Intel 1000M LAN 2* SFP

BGN 1024.00 1280.00

Модел Каталог Spec Опис Повеќе Детали R10 B75 8 Порти(6 Ethernet+ 2 SFP оптички пристаништа )(Кабинет Тип)Тип 7 i7 ПРОЦЕСОР 3770 Стандард 1 U Тип ( 43275 CM) ,180 W Голема Моќ , Може да Рек ,Со Монтажа Заградата Уши ,Ѕидот Виси,Нога Подлога Chipeset Intel® B75 Express Чипсет Меморија 4 G RAM меморија HDD / SSD 32 G SSD Ethernet 6Intel® 82574 L Gigabit Ethernet ,2 Gigabit Intel® I350 Оптички ПортиОвој линк за R10 i7 3770 4 GB Ram меморија, 32 GB SSD, ако треба други конфигурација, ве молиме контактирајте со нас и да платат дополнителна такса4 GB RAM МЕМОРИЈА 64 GB SSD : $8254 GB RAM 128 GB SSD : $856Intel PCIE 1000 M 6 82574 L+ 2Intel I350 SFP GigabitСо Фан Верзија4 G RAM МЕМОРИЈА 32 G SSDПовеќе конфигурација за пониско или повисоко RAM меморија, HDD, SSD Индустриски SLC Опции, ве молиме погледнете ги нашите големи директориум или јавете се во нашата preпродажба за корисникот.Нашите firewall уред може да се инсталира рутирање софтвер како Radius_Manager, Router OS, ROS, Panabit, PFSense, monowall, ПФС, OPENWRT, Yunbs, Xiao Cao, Wayos, Netzone, Bytevalue, Bithighway, HiПајакот, i Kuai итн

TEROW USB 2.0 600 Mbps WiFi безжична мрежова карта двухдиапазонная висока 2,4 Ghz И 5 Ghz 802.11 ac LAN адаптер с въртяща се антена

BGN 14.00 18.53

USB 2.0 600mbps Wi Fi Безжична Мрежна Картичка Двојна Бенд High Speed 802.11 ac LAN Адаптер со rotatable АнтенаКарактеристики : Dual Band конекции, Максимална брзина до 600 Mbps : 5 GHz 433 Mbps, 2.4 GHz 150 Mbps...

Експортно-ориентирани HQ 5-in-1 1394, USB, RJ-45, RJ11 BNC многофункционален кабелен тестер за измерване на мрежа от коаксиален кабел, ethernet RPRS

BGN 59.47

Ако ви требаат повеќе масовно купување, по место цел ве молиме не брзаат да се плати, ние ќе ви даде повеќе попуст Име на Производ : 5 во 1 Извозно ориентирани мултифункција кабел тестер Забелешка : Стандард не вклучува батерија Производ функција 5во1 1394 USB RJ45 RJ11 BNC кабел тестер мрежен кабел тестер Coax Тестер 5 во 1 Извозноориентирани висококвалитетни мултифункција кабел тестер : Testable : кабел 8 P8 C, 8 P6 C, 8 P4 C, 8 P2 C;Телефонска линија 6 P6 C, 6 P4 C, 6 P2 C; 1394 кабел; USB кабел; BNC кабел;

Huawei E156G 3G/HSDPA USB broadband модем

BGN 28.80

Опис на производот : Huawei E156 G1.Описи : На E156 G е претходно вчитани со нашите Birdstep табла, што е лесен за употреба и автоматски ажурирања на себе на своите најновата верзија е достапна...